Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Vesi - współczuje problemów, ale wierz mi, taki sam problem mają wszyscy:yes:

 

Niestety grabienie suchej trawy Cię nie ominie, ja też robię tę strasznie ciężką robotę z 2-3 godz a potem kombinuję, kogo by tu zatrudnić:D

Dopiero potem walcowanie nierówności, napowietrzenie i czekanie - bo trawa Ci odbije, ale nie wszędzie. Na łysych plackach- dosiewka.

Normalnie wyrazy współczucia raz jeszcze :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Admete,

jeszcze daję radę, niemal codziennie siedzę w ogrodzie: usuwam chwasty w określonym kawałku, potem weltykulatorem, grabienie, gdzie dołki, tam dowózka ziemi, na to odsiewka trawy, niestety najbardziej czasochłonne jest usuwanie chwastów, ledwo 1/3 ogrodu dopiero ogarnęłam, a tu już trawę trzeba kosić w pozostałej części, zaczynam wątpić czy kiedykolwiek uda sie mi ogarnąć całość.

 

Odnośnie tych grafik, to już zakupiłam kalkę, moja młoda ma talent do rysunku, ma tablet graficzny i odpowiedni program grafiki, spróbuje przerysować jedną wydrukowaną grafikę na kalkę, potem skan do programu graficznego w wys. rozdzielczości, dopracowanie szczegółów i kolorów na tablecie i zobaczymy jak to wyjdzie, jak sie uda to potem do drukarni, niech wydrukują na odpowiednim papierze... pożyjemy zobaczymy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nati,

normalnie, napisałaś jakby mi ktoś umarł, tfu tfu....:hug:

weltykulator se kupiłam 2w1 i już wszystkie kolce od aeratora poszły :bash: a nowy wałek do aeracji kosztuje stówkę:sick: ale mam w cholere kamieni w trawniku:bash:

więc działam już tylko weltykulatorem, gdzie wybrzuszenie to jeżdzę w tę i z powrotem weltykulatorem aż górki nie ma, wiadomo, trawy też ;) ale potem dosiewam i powinno być ok. do jesieni chyba sie wyrobię :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ostatnio czasu na forum, plewienie w trawniku i w ogóle jego renowacja po zimie, kretach i nornicach, jest koszmarnie czasochłonne :bash:

ale do galerii wrzuciłam trochę nowości ;)

życzę wszystkim udanego weekendu majowego

ja nic nie planuję, bo nie wiadomo czy luby przyjedzie:roll:

 

pa pa

:bye:

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesi, jak się cieszę, że ława dotarła :yes:

A jaki ładny zegar!

Czyżby w końcu Westwing się spisał?

 

PS. Nie odpisałaś na maila.

PS2. Prosiak jestem, bo Ci nie podziękowałam za namiary na sklepy :oops: Chrum chrum :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sie poddałam ....

 

wczoraj chciałam wykosić trawnik i te wszystkie chwasty, ale nie dałam rady odpalić kosiarki:bash: po zimie silnik nawet nie warknął:evil: szarpałam linką aż sił mi brakło, ale sie nie udało:( poczekam na lubego

a ponieważ nie miałam już sil wyrywać tych chwastów, miejscami to prawie trawnika nie było tylko same chwasty, opryskałam trawnik środkiem chwastobójczym Starane 250 EC 100ml Target przepraszając wszelkie żyjątka, które na tym ucierpiały:( jednak prawie codzienne kilkugodzinne plewienie skutkowało tym że byłam totalnie zmęczona i nieco obolała, a efekty marne - raptem kilka m2 dziennie, a działka 15ar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pogoda do bani to mam czasu trochę na forum :lol:

 

Kosiarkę luby naprawił, to kosiłam na raty trzy dni :rolleyes:

Oprysk na chwasty podziałał, niezbyt dokładnie, bo trawa już dosyć wysoka była gdy pryskałam, ale w porównaniu do tego co było, to różnica kolosalna, pozostało naprawdę niewiele chwastów, będę je pryskać za jakiś czas ponownie, tylko dam trawie odetchnąć po pierwszym oprysku.

Ponadto działałam weltykulatorem nadal, kawałek po kawałku, aż mi zaczęło śmierdzieć ostatnio z silnika, zła jestem jak cholera, dziadostwo jakieś:mad: pierwsze poszły kolce od aeratora, połamały sie po pierwszym użyciu, wałek wymieniłam na wertykulację i wysokość jak dla aeracji, potem bolce od gniazda wtykowego się wyłamały i trzymają na łasce, a teraz jeszcze silnik szlak trafia :bash: a nawet połowy działki jeszcze tym nie zjeździłam:evil:

 

Ruszamy z ogrodzeniem, jest tego niemało: prawie 200mb w tym 56 betonowych słupków...

w minionym tygodniu, omówiłam sprawę z panem, który będzie obkładał słupki betonowe: albo płytkami cegłopodobnymi, albo tynkiem silikatowym (chyba tak to sie nazywa). Czekam na wycenę....

U lokalnego producenta robiłam już wycenę na przęsła z kątownika + brama z automatem + furtka, i wstępnie koszty wycenił na ok 26.000 zł.

Mam sie spotkać z jeszcze innym producentem, zobaczę co oferuje.

 

 

A poza tym, kupiłam parę przydasi na west:

dwie patery, dwie latarenki i kosz stalowy na czasopisma :cool:

 

jolipa-Aluminiowa-patera-2798-1955-1-product.jpg DE-BO058WW65JGODE-1.jpg DE-CH087WW33JLQDE-1.jpg

 

W tikeju, nabyłam dwie stalowe donice, wsadziłam do nich po trzy szt bukszpanów i ustawiłam przed filarami domu, gdy bukszpany się rozrosną będę formować z nich, kule, albo stożki, coś tam na pewno ;)

a młoda nie chciała być gorsza i wsadziła sobie do dużej plastikowej donicy, ozdobne słoneczniki i jakoś jej to rośnie obok tarasu :D

 

I właśnie zadzwonił do mnie stolarz, będzie dziś szafeczka pod umywalką w toalecie, wreszcie zostaną zasłonięte te koszmarne rurki :wiggle: juz nie mogłam tego zdzierżyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej vesi,

 

kopę lat:lol2: co słychać? Fajne nowe nabytki:yes:

Możesz przeprowadzić renowację tych zniszczonych miejsc na trawniku- oczywiście po dokładnym wcześniejszym zgrabieniu:yes:

My tak zrobiliśmy i już wyrasta młoda trawka. Zresztą z tej starej reż by wyrosła, ale trzeba by było długo czekać.

Buziaki:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi z niecierpliwością czekam na zdjęcia szafeczki :)

;-)

 

Hej vesi,

kopę lat:lol2: co słychać? Fajne nowe nabytki:yes:

Możesz przeprowadzić renowację tych zniszczonych miejsc na trawniku- oczywiście po dokładnym wcześniejszym zgrabieniu:yes:

My tak zrobiliśmy i już wyrasta młoda trawka. Zresztą z tej starej reż by wyrosła, ale trzeba by było długo czekać.

Buziaki:bye:

ogólnie jest ok :hug:

robię co mogę i na ile sił mi starcza by trawnik ładnie wyglądał, ale że sama na placu boju jestem, to trwa bardzo wolno:rolleyes:

 

a to ty podkupiłaś kosz na czasopisma:mad: Chociaż opis był chyba kosz na drewno ( czy coś takiego) to od razu spodobał mi się właśnie z myślą o gazetach:yes:

no musiała wypaplać, że w opisie było, że to kosz na drewno :p:P

dwa dni sie czaiłam by go kupić, a kto pierwszy ten lepszy:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet dziś działa mi beznadziejnie:(

 

szafeczka w wc-ciku zamontowana i od razu zrobiło sie jakby czyściej i elegancko:lol2:

taka mała pierdołka - a kosztowała mnie az 3 stówy:roll: ale podoba sie mi i ciesze sie że w końcu jest:D

 

było tak:

DSC01345.JPG

 

teraz jest tak:

DSC01930.JPG

 

DSC01932.JPG

 

DSC01945.JPG

 

DSC01942.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...