Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie ważne kiedy robota, wyceń jeszcze gdzieś bo wydaje mi sie że cena za duża :yes::yes:

no i umówiłam sie ze swoim majstrem od wykończeniówki na sobotę na oględziny

a luby na jutro minie umówił też z jakimś wykonawcą ;)

czyli będę mieć trzy wyceny jeśli dobrze pójdzie

 

Vesi nie pomoge z cena ogrodzenie ale szczerze mowic to Twoja wycena mnie powalila :bash:

Mam nadzieje ze znajdziesz cos lepszego :rolleyes: bedziesz drugi raz skladac zamowienie w tym sklepie?

Kasiu, będę na pewno ten plafon kupować na fruugo, bo bardzo sie mi podoba:)

 

Dzięki Wam kochane za doping, inaczej pewnie byśmy sie zgodzili na te 40tyś

chyba ze pozostali wycenią podobnie, to zadowolę się tymi słupkami ogrodzeniowymi takimi jakie są :sick:

 

Czy powinnam tego pierwszego wykonawce informować, że narazie wstrzymujemy sie bo za drogo dla nas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj vesila!

 

Ja tez uwazam, ze 40000 za ogrodzenie to jakis cenowy koszmar... Mysle, ze skutek kryzysu jest taki, ze zamiast brac kilka fuch po rozsadnych cenach, firmy ciesza sie z kazdego, z kogo moga "zedrzec"... jeden duzy klient daje szanse na utrzymanie sie na rynku... Ale cena jest kosmiczna, na Twoim miejscu szuklalabym dalej. No i targuj sie, jesli sie da :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinnam tego pierwszego wykonawce informować, że narazie wstrzymujemy sie bo za drogo dla nas??

 

ja bym poinformowała, może w magiczny sposób cena się zmniejszy ;). Może poda listę materiałów i uda sie Tobie je kupić taniej , może nagle robociznę da sie zrobić taniej. Cena jest zaporowa wiec nie masz nic do stracenia. Przy 40 tys. za płot ( który jak pisałaś w miarę prosty ma być) wolałabym go nie mieć, albo zrobić siatkę i obsadzić zielonymi drzewkami :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj vesila!

Ja tez uwazam, ze 40000 za ogrodzenie to jakis cenowy koszmar... Mysle, ze skutek kryzysu jest taki, ze zamiast brac kilka fuch po rozsadnych cenach, firmy ciesza sie z kazdego, z kogo moga "zedrzec"... jeden duzy klient daje szanse na utrzymanie sie na rynku... Ale cena jest kosmiczna, na Twoim miejscu szuklalabym dalej. No i targuj sie, jesli sie da :)

Pozdrawiam!

Szukamy wykonawcy nadal, za taką kase gotowa jestem pokochać te słupki betonowe i lubemu wmówić że są najpiękniejsze :lol2:

 

Vesi,

Co tam z fruugo? Uda się ponownie złożyć zamówienie?

Tak, tylko chyba nagle kinkiety mi sie odwidziały:rolleyes:

Co z wyceną ogrodzenia? Są jakieś widoki na konkurencyjną firmę / cenę?

Są dwaj kolejni poproszeni o wycenę, zobaczymy jaką oni cene podadzą, ale na to trzeba też poczekać;)

 

ja bym poinformowała, może w magiczny sposób cena się zmniejszy ;). Może poda listę materiałów i uda sie Tobie je kupić taniej , może nagle robociznę da sie zrobić taniej. Cena jest zaporowa wiec nie masz nic do stracenia.

Oj, ja sie za kupno materiałów nie biorę:no: braknie lub zostanie za dużo i co ja z tym zrobię,wolę by wykonawca na siebie wziął ten tą odpowiedzialność.

do tej pory zawsze wykonawca kupował materiał i było ok.

Przy 40 tys. za płot ( który jak pisałaś w miarę prosty ma być) wolałabym go nie mieć, albo zrobić siatkę i obsadzić zielonymi drzewkami :rolleyes:

Moja droga,

40tyś to za samo obłożenie słupków, które już są, w stanie opłakanym, ale są. Natomiast przęsła i brama to kolejne 25tyś, niestety siatki nie da się do słupków betonowych zamontowac, trzeba by pewnie kombinować i w efekcie cena wyszłaby taka jak za przęsła:(

 

przy tych cenach ogrodzenie kompletne wyniosłoby nas ok 65-70 tys :bash::bash::bash::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola,

wiadomość odczytana :hug::hug::hug:

 

Ja to bym zaakceptowała nawet najtańszą siatkę, tą taką zieloną, bo szczerze przyznam jest mi zupełnie obojętne jakie będzie ogrodzenie, od strony ogrodu i tak prawie nie widać bo obsadzone tujami. Niestety tu sie uparł luby, bo dla niego ma być ładnie, a mnie to zwisa. Jemu obojętne jak dom urządzony, za to ogrodzenie ma być ładne, kto by pomyślał, że taki esteta sie nagle zrobił ;)

 

----------------------------------------------------------------

 

Ponieważ pogoda od tygodnia do bani, przekopuje net, a dokładnie ebay, czaiłam sie na dywany i inne z overstock - ale faktycznie, koszt ich transportu dobija:bash:

Na ebay kupiłam dziś do pokoju młodych taką małą dekorację, na próbę, bo jeszcze nigdy na ebay nie kupowałam i nie płaciłam poprzez paypal( jestem zacofana - wiem:p), a przymierzam sie do większych zakupów, głównie zagranicznych. Planuję im jeszcze kupić dywan union jack i może jakiś zegar lub ramkę w tym stylu.

 

Trafiłam na cudna fototapetę, nigdy nie przepadałam za fototapetami, ale ta jest dla mnie idealna, głowie sie dumam gdzie mogłabym dać, bo rozmiary ma pokaźne (200x280cm)

316752.jpg 579346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40tyś to za samo obłożenie słupków, które już są, w stanie opłakanym, ale są. Natomiast przęsła i brama to kolejne 25tyś, niestety siatki nie da się do słupków betonowych zamontowac, trzeba by pewnie kombinować i w efekcie cena wyszłaby taka jak za przęsła:(

 

przy tych cenach ogrodzenie kompletne wyniosłoby nas ok 65-70 tys :bash::bash::bash::cry:

 

Vesi,

 

Dobrze, że czytając siedziałam, bo jak nic padłabym...

 

Jakie ceny? Mnie się one wydają z kosmosu (ale ja się nie znam....) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam na cudna fototapetę, nigdy nie przepadałam za fototapetami, ale ta jest dla mnie idealna, głowie sie dumam gdzie mogłabym dać, bo rozmiary ma pokaźne (200x280cm)

[ATTACH=CONFIG]194056[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]194057[/ATTACH]

 

Vesi,

 

Gdybym na tą fototapetę trafiła wcześniej o ile taniej wyszedłby mnie przedpokój :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi, dziękuję za spotkanie! :hug: Cieszę się, że mogłam poznać Ciebie i zobaczyć na własne oczy jak mieszkacie.

 

 

Dziewczyny, gdyby Vesilka kiedyś jeszcze mówiła, że ma nieładny dom, absolutnie nie wierzcie! :no:

Jest baardzo ładny, elegancki, wykończony z umiarem i ze smakiem. Na ścianach piękne kolory, przy sufitach obłędna sztukateria, mnóstwo drobiazgów jak klamki, dodatki, latarenki... Jest na czym zawiesić oko, a jednocześnie nie ma wrażenia przeładowania. Kuchnia przytulna i taka czyściutka. Toaleta jasna i świetlista (mimo, że niewielka), z super akcesoriami. A! I świetne dekory tarasowe. I oświetlenie salonu, wiatrołapu... i fazowane lustro! :yes:

(Niestety zapomniałam zajrzeć do łazienki:rolleyes:)

 

Sama Gospodyni to niezła laseczka, do tego bardzo miła :) No i ma mądre oraz grzeczne dzieci, a całkiem niedaleko od domu piękne prawie-górskie widoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi,

Dobrze, że czytając siedziałam, bo jak nic padłabym...

Jakie ceny? Mnie się one wydają z kosmosu (ale ja się nie znam....) :o

Oh! nie tylko Tobie :rolleyes:

mnie na chwilę zatkało przy telefonie, gdy facet podał cenę :sick:

Vesi,

Gdybym na tą fototapetę trafiła wcześniej o ile taniej wyszedłby mnie przedpokój :lol2:

Kochana, przeca Twoja szafa na cd jest o niebo lepsiejsza :yes:

 

Vesi, dziękuję za spotkanie! :hug: Cieszę się, że mogłam poznać Ciebie i zobaczyć na własne oczy jak mieszkacie.

To ja Tobie dziękuję :hug:

pogaduchy z Tobą to przyjemność i miło spędzony czas:D

 

Dziewczyny, gdyby Vesilka kiedyś jeszcze mówiła, że ma nieładny dom, absolutnie nie wierzcie! :no:

Jest baardzo ładny, elegancki, wykończony z umiarem i ze smakiem. Na ścianach piękne kolory, przy sufitach obłędna sztukateria, mnóstwo drobiazgów jak klamki, dodatki, latarenki... Jest na czym zawiesić oko, a jednocześnie nie ma wrażenia przeładowania. Kuchnia przytulna i taka czyściutka. Toaleta jasna i świetlista (mimo, że niewielka), z super akcesoriami. A! I świetne dekory tarasowe. I oświetlenie salonu, wiatrołapu... i fazowane lustro! :yes:

(Niestety zapomniałam zajrzeć do łazienki:rolleyes:)

Sama Gospodyni to niezła laseczka, do tego bardzo miła :) No i ma mądre oraz grzeczne dzieci, a całkiem niedaleko od domu piękne prawie-górskie widoki :)

Matko droga! normalnie nie wiem co napisać...

Dziękuje pięknie za taka opinię o moim domu http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c050.gif

 

Vesi ja duzo kupuje na angielskim ebay'u I place paypall:cool: dla mnie to najlepsze rozwiazanie :cool:

Zawsze jak szukam czegos w internecie zwracam na samym poczatku uwage czy jest mozliwosc placenia karta lub paypall :D

Fototapeta sliczna!!! Skad ja masz?

Kasiu,

dzięki za info o ebay, ja juz od dawna znam ten serwis aukcyjny, tylko na naszym polskim ebay jest wielkie nic, u nas rządzi allegro;)

nigdy nie pchałam sie w zagraniczne zakupy, bo nie miałam jak zapłacić, no i brak znajomości języka...

ale literki z Anglii doszły bez problemu, młodej sie spodobały, a mi spodobał sie ebay i paypall:lol2:

 

fototapeta wypatrzona na ebay w Holandii :lol: ja jej nie mam, bo nie mam wolnej ściany na nią:(

 

____________________________________

 

Wybaczcie, że ostatnio nie zaglądam do was, mam trochę rzeczy do ogarnięcia w domu i koło domu

w końcu tez pomalowałam listwy przypodłogowe w salonie, to była masakra, najgorzej malowało sie pod grzejnikami (na leżąco):sick:

pozdrawiam wszystkich i życzę udanego tygodnia

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hello,

kochani, normalnie nimom casu kruca-bomba :bash:

Karolka, spoko, nagród starczyło dla wszystkich wyróżnionych, moi przynieśli identyczne świadectwa ze średnią 5,2

ledwo zaczęły sie wakacje, juz nocowali u mnie: siostrzeniec, potem siostrzenica...

wczoraj wybyczyłam sie z siostrą i naszymi młodymi na otwartym basenie, troszkę złapałam słonka, troszeczkę popływałam w zimniastej wodzie :D miałyśmy plan by dzis też sie wybyczyć, ale pogoda nie dopisała.

 

W domu nic sie nie dzieje wielkiego,

po wizycie Dropi udało mi sie ledwo pomalować listwy przypodłogowe w salonie, w sypialni i pokoju młodych sobie daruję malowanie, bo prawie tych listew nie widać zza mebli ;)

w Jysk kupiłam w promocji kosz na pranie i szukam czasu by go pomalować na biało:rolleyes:

http://cdn1.jysk.com/getimage/web.large/3609851/WEB/1005

nie wspomnę o starym stole, który czeka na czyszczenie na poddaszu, oraz szafkach nocnych...

kupiłam w Ikea karnisze do salonu i leżą sobie one i kwiczą czekając na zamontowanie

okna balkonowe na poddaszu muszę wyszorować - dosłownie...

garaż też sie doprosić nie może o uporządkowanie

itp...itd...:rolleyes:

 

Ogrodzenie utknęło w czarnym punkcie,

jeden pan zwątpił i sie w ogóle nie odezwał po wstępnych oględzinach:roll:; majster-Marek miał być w sobotę, ale zapomniałam spytać w którą?? kilka sobót minęło a jego ani widu, ani słychu:confused:; inny znajomy, powiedział wprost, że im sie ta robota nie opłaca:(...

 

Przez ostatnie deszcze prawie wszystkie czereśnie mi zgniły nim dojrzały:( a było ich naprawdę dużo, bo mam trzy duże, stare czereśnie...

ale kupiłam sobie i wsadziłam trzy krzaczki borówki amerykańskiej oraz drzewko owocowe: morwę białą

z trawą w ogrodzie i chwastami walczę sama, więc końca nie widać...

do tego plaga komarów nie pozwala na korzystanie z ogrodu od późnego popołudnia

 

Nie wiem kiedy uda sie mi nadrobić wasze wątki, zaczynam tęsknic za mieszkaniem w bloku...

 

Buziaki dla Wszystkich http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/kisses/smileys-kisses-067969.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi,

 

Najważniejsze, że u Ciebie wszystko w porządku, a to, że robota leży odłogiem... widocznie jak leży to musi poczekać i tyle.

 

Tych ciepłych dni jest tak niewiele, nawet się nie obejrzysz jak zaraz zacznie się jesień.

 

Korzystaj Kochana ze słońca i pogody, tylko odzywaj się trochę częściej :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...