Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Zakupiłam przed chwila na achica dwa obrazki

głównie dla tych lustrzanych ram ;)

http://www.brookpace.co.uk/product-images/Normal/02de019c-06ea-448d-a892-24d4469cff6d-1.jpg

http://www.brookpace.co.uk/product-images/Normal/02a9acfd-f48b-426e-ba7c-808bd7b1d88d-1.jpg

wiatrolap-obrazy3.jpg

 

 

Jestem tez juz po rozmowie z kolejnym wykonawca od ogrodzeń i niestety oszacował orientacyjnie tak jak poprzednik ponad 70 tyś całość z przęsłami :(

taniej ma wyjść wyburzenie tego i postawienie nowego pod siatkę, tylko luby sie uparł znowu, żeby od drogi jednak było ładnie i maja być przęsła :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Vesi

łobrazki w tych szklanych ramkach zachwycające :rolleyes::wiggle:

cena za to ogrodzenie jak dla mnie ciągle :jawdrop::jawdrop:

 

Mnie zachwycają ramy, obrazki średnio, i jak tylko trafie na coś ciekawszego to na pewno wymienię;)

 

Ogrodzenie, a raczej jego brak coraz bardziej dotkliwie odczuwam :(

bardzo chciałabym by juz było ogrodzone ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku lubego, musiałam sie przeprosic z kosą spalinową, tzw podkaszarką

nienawidzę tego ustrojstwa, ale odwaliłam kawał dobrej roboty i jestem z się dumna :lol:

cała działka wykoszona, i po zewnętrznej ogrodzenia (tzn tych słupków) też wykosiłam chwaściory, bo mi już na działkę właziły...

 

A chwilę temu kupiłam sobie na west coś, co od dawna mi sie marzyło

ES-VI073WWACITTES-1-product.jpg ES-VI073WWACITTES-2-product.jpg

lustra wypukłe :wiggle:

 

i kilka inspiracji :

http://i-cdn.apartmenttherapy.com/uimages/sf/1-12-09-chh-bedroom-4.png

 

http://bellysbutton.typepad.com/.a/6a0133ec7df156970b0133f2c6de1e970b-pi

 

http://awelldressedhome.com/wp-content/uploads/2011/06/Chandelier-Magen-Master-Bedroom-Makeover-After-A-Well-Dressed-Home7.jpg

 

http://awelldressedhome.com/wp-content/uploads/2011/06/mirrors-magens-master-bedroom-makeover-a-well-dressed-home-82.jpg

 

http://pantaleonylasdecoradoras.com/wp-content/uploads/2013/02/Suelo-Alfonso-Icaza.jpg

 

http://3.bp.blogspot.com/-rShtz7TdMt8/UH8g7wlVBtI/AAAAAAAAkb8/dZP17VQz1rk/s640/living-room-traditional-Homes--Gardens3.jpg

 

602128_432780083468361_714900609_n.jpg

 

535364_420672641345772_333505912_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne sa wypatrzone przez Ciebie lustra wypukle :)

Na pewno sobie takie sprawie...

Nas tez czeka podkaszanie... kosiarka moze sie zakrztusic na dzien dobry ;)

Prawda że są niezwykłe takie lustra, ogarniają dużą przestrzeń ciekawię ją zniekształcając,

pewien artysta nawet namalował obraz z lustrem wypukłym w tle

http://rynek-sztuki.pl/wp-content/uploads/2011/10/jan-van-eyck.jpgźródło

Jan van Eyck „Portret Arnolfinich”

 

Odnośnie podkaszarki, to u mnie niestety nie wszędzie da się kosiarką wjechać:(

 

Gdzie będą wisieć lustra?

Powinny pięknie pasować do Twoich wnętrz :)

Chyba nad telewizorem, ale nie wiem czy oba, czy to większe, jak przyślą to będę przymierzać, to tu - to tam, w sumie wszystkie ściany mam jeszcze puste w salonie, holu, sypialni :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu tej nowej ustawy śmieciowej, mam wreszcie co zrobić ze skoszona trawą, w sezonie maja odbierać odpady zielone co tydzień więc staram sie zapełnić co tydzień te dwa wory co mi dają na trawę i średnio dzień lub dwa w tygodniu walczę z trawnikiem... oczywiście dwa wory to stanowczo za mało na mój trawnik, wczoraj zapełniłam cztery takie ok 120-140l, jeszcze trochę i zacznę tęsknić za zimą:roll:

 

dziś wreszcie miałam troszkę czasu to wzięłam sie za pomalowanie pojemnika na pranie

IMG_20130718_163212.jpg

 

IMG_20130718_163223.jpg

 

muszę teraz delikatnie przetrzeć papierem i pomalować jeszcze raz, maluje natryskowo bo bym sie zarypała malując te kratki pędzelkiem:rolleyes:

minus tego jest taki ze zużywa sie dwa razy więcej farby:(

 

teraz czeka mnie jeszcze prasowanko:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi :bye:

 

Podczytałam sobie trochę Twój wątek na urlopie....ale nie ma czasu kiedy coś napisać :bash:.

 

Cena za ogrodzenie :(

 

Ramki lustrzane genialne :yes:

 

No a wypukłego lustra to Ci zwyczajnie zazdroszczę :p

 

Też mi się taki marzy.......szkoda że nie mam czasu na studiowanie westinga :bash:. bo bym nie przegapiła takiej okazji :(

 

Aktualnie u mnie wielka akcja karczowanie wyrosłych chwastów :sick:

 

Buziole :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portret Arnolfinich jest niesamowitym obrazem, o ile pamietam, wisi w National Gallery w Londynie. Warto go zobaczyc na "zywo". Polecam tez lekture Davida Hockneya "Wiedza tajemna. Sekrety technik malarskich Dawnych Mistrzów", gdzie obrazowi van Eycka towarzyszy ciekawa analiza.

 

A jak juz piszemy o koszeniu... To my chyba wspomozemy sie czyims traktorem, bo podkaszarka golenie chwastow zajmie nam ze dwa tygodnie... :sick:

 

PS. Jaka farba malujesz? :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portret Arnolfinich jest niesamowitym obrazem, o ile pamietam, wisi w National Gallery w Londynie. Warto go zobaczyc na "zywo". Polecam tez lekture Davida Hockneya "Wiedza tajemna. Sekrety technik malarskich Dawnych Mistrzów", gdzie obrazowi van Eycka towarzyszy ciekawa analiza.

Och, nie jestem jakąś fanką sztuki, czasem coś mnie zaciekawi ;)

 

A jak juz piszemy o koszeniu... To my chyba wspomozemy sie czyims traktorem, bo podkaszarka golenie chwastow zajmie nam ze dwa tygodnie... :sick:

PS. Jaka farba malujesz? :)

Pozdrawiam!

He, he ... u nas pierwsze koszenie było przy użuciu nożyc do podkaszarki, chwasty były wysokie jak luby :sick:

 

najlepiej sie mi malowało farbą do pcv Śnieżka, niestety ostatnio nie było jej w sklepie i kupiłam cosik innego do drewna, co po dokładniejszym przeczytaniu w domu okazało sie emalią ftalową, masakra - dołożyłam sobie tylko roboty, bo mu siałam jechać po rozpuszczalnik i muszę przed kolejnym malowaniem dobrze zmatowić tą emalię :bash: drugi raz będe malować farbą akrylową

 

 

Vesi

super że w końcu dorwałaś te lustro ramy

będzie ordzinalnie ;)

Brawo za kosz na pranie :):rolleyes:

 

:hug:

 

Vesi :hug:

Aniu u mnie nic ciekawego wnętrzarsko sie nie działo ostatnio, jakieś tam zakupy

:hug:

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Tydzień byczyliśmy sie na plażach Italii w okolicach Rimini, w tym czasie przyszły do mnie paczki z west i achica, które kurierzy zostawili u sąsiadki; jak na złość obie dostawy były przed czasem ;) Co dziwniejsze obrazy z achica przysłano osobno w rożnych terminach.

 

Na powieszenie czekają lampy do wiatrołapu kupione w west STĄD

 

IMG_20130801_143216.jpg

 

i obrazy kupione w achica STĄD

 

IMG_20130801_120934.jpg

 

mam dylemat gdzie powiesić te obrazy? w wiatrołapie (pasują idealnie do lustra) czy w holu , czy w salonie ....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luby sie zmobilizował i powiesił wczoraj lampecki w holu:

 

DSCN4949.JPG

 

DSCN4944.JPG

 

DSCN4943.JPG

 

DSCN4946.JPG

 

DSCN4947.JPG

 

ale, cosik mi one nie pasują w holu i nie podoba sie mi ten czarny kabel... jednak póki co zostają, bo luby by mnie prześwięcił, ostatnio ma alergie na wszelkie prace domowe:roll:

 

dla przypomnienia lampa kuchenna, bo to pod nią kupiłam lampecki do holu, tylko lampa kuchenna nadal w kartonie, ciężko sie nam zmobilizować do kucia w suficie by kabel przesunąć:rolleyes:

IMG_20130322_144058.jpg

 

i jeszcze obfociłam w wiatrołapie obrazki - nadal nie powieszone, chłopina pomarudził, że NYC to on nie chce u siebie wieszać, ale jak sie go spytałam, czy woli żebym tam jego zdjęcie wstawiła, to zamilkł:lol2:

 

DSCN4948.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie zwróciłam w ogóle uwagi na te czarne kable - piękne te lampy a jaki ty masz duży hol .....ło matko w piłkę by można grać :)

Dzięki,

hol faktycznie spory, ale nie aż tak by w piłkę grać, co najwyżej w piłkarzyki :lol2:

 

obrazki pasują do lustra jak ta lala ale ja bym ich nie wieszała przy nim , nie robiła bym mu "konkurencji" - dałabym obrazki ale zupełnie w innych ramach.

masz rację z tymi obrazkami, za dużo dobrego w jednym małym pomieszczeniu, muszę je po-przymierzać w holu lub salonie

 

Lampy swietnie sie prezentuja w holu :) , nie wspominajac o lampie kuchennej. Dzielo sztuki ;)

Widze tez, ze mam takie same doniczki jak Ty ;)

Pozdro :)

Dziękować,

lampa kuchenna już pare miesięcy w kartonie leży i kwiczy, no ale...:lol2:

 

doniczki - Ikea rzondzi http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a115.gif:lol2:

 

------------------------------------------------

 

Wszyscy wokoło narzekają na upał, a ja jestem zachwycona, wreszcie można w szortach i staniku po domu latać, a dziś kupiłam w Jysk ławkę na taras w dobrej cenie z wyprzedaży do kompletu do stołu, który od zeszłego lata leżał w kartonie w garażu:rolleyes:. Pogoniłam lubego by to poskładał, od razu zrobiło sie pikniej na tarasie i wieczorem wszystkich wymiotło z kanapy na taras, było fantastycznie przyjemnie :wiggle:

 

Niestety minus takiej pogody taki, że mój trawnik zamienił sie w siano, a że mamy wodę ze studni, to strach zużywać wodę na podlewanie trawnika, by w studni nie brakło wody do codziennego użytku w domu... kiszka....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...