Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Tutli,

dzięki, znam twoje płytki, piękne są, ale ja nie chce w naturalnym kolorze drewna, chce brązowe i półpoler najlepiej, brąz matowe juz widziałam i te dopiero są sztuczne, bo widział kto takie matowe deski??? Sprzedawce willagardenia, też już nie raz odwiedziłam :yes: :rolleyes: i niestety nie ma w ofercie takich jak kcem :( czy ktoś w ogóle produkuje takie? czy ja tak dużo wymagam :confused: :cry:

żartuje :p

Liczyłam po cichu że te emigras bedą oki, ale jak napisałaś że kiepska imitacja, to mina mi zrzedła :(

 

A dałabyś wreszcie linka do tych "twoich" płytek, te z ankiety są bossskie, już właśnie myślałam czy na podłogę takie dać, bo na ściany - nie dziękuję, wyleczyłam sie przy mugatach z małych formatów ze względu na ilość fug do czyszczenia, brrr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ilutek,

znam te co były w ankiecie, czyżby było coś więcej o czym nie wiem??:evil:

Ja muszę mieć płytki, bo mam podłogówkę. pamiętam, że kiedyś myślałam, że położę sobie takie chodniki płytkowe jak u ciebie, ale to sa za duże powierzchnie i takie podłogi maja bardziej styl angielski, a mnie ciągnie w ten nowojorski :rolleyes:

 

Ciesze sie, ze te plafony to jednak nie porażka, chyba że próbujesz mnie pocieszać, hę?:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam vesi,dawno mnie tutaj nie było,a tyle się dzieje u Ciebie,jak znajdziesz chwilę to prześlij mi namiar na poduchy,szykuję się następna piękna łazienka,mi się podobają te listwy z ape ceramicha,no ale to wszystko kwesia gustu,podobna do tej jednej listwuy jest z kolekcji zienia http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/kolekcje_maciej_zien/barcelona.html/kID/84/Palazzo/ tylko,że niższa,ale za to dużo dłuższa,także mniej łączeń wychodzi,nie jesteś zadowolona ze swojej mugatowej łazienki?jak dla mnie jest cudnej urody:wiggle::D miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutli,

dzięki, znam twoje płytki, piękne są, ale ja nie chce w naturalnym kolorze drewna, chce brązowe i półpoler najlepiej, brąz matowe juz widziałam i te dopiero są sztuczne, bo widział kto takie matowe deski??? Sprzedawce willagardenia, też już nie raz odwiedziłam :yes: :rolleyes: i niestety nie ma w ofercie takich jak kcem :( czy ktoś w ogóle produkuje takie? czy ja tak dużo wymagam :confused: :cry:

żartuje :p

Liczyłam po cichu że te emigras bedą oki, ale jak napisałaś że kiepska imitacja, to mina mi zrzedła :(

 

A dałabyś wreszcie linka do tych "twoich" płytek, te z ankiety są bossskie, już właśnie myślałam czy na podłogę takie dać, bo na ściany - nie dziękuję, wyleczyłam sie przy mugatach z małych formatów ze względu na ilość fug do czyszczenia, brrr......

 

Vesi - jeśli chodzi o połysk to te moje płytki drewnopodobne maja powierzchnię lapato - więc nie sa do końca takie matowe. Proponowałabym Ci mimo wszystko zadzwonić do tego Górala z allegro i popytać o takie ciemne płytki. Osobiście jednak odradzałabym ciemne deski, w starym mieszkaniu miałam takie, egzotyczne podłogi i dla mnie to była porażka - nigdy więcej. Odnośnie fug to u nas daliśmy do mozaiki w "małej czarnej" i do mugatów w kuchni, fugi epoksydowe i to był strzał w dziesiątkę. Nic się ich nie ima, ani brud, ani kamień, ani tłuszcz. Mimo intensywnego użytkowania wyglądają jakby były kładzione wczoraj, nawet przy płycie ind. gdzie ciągle na nie coś pryska podczas gotowania. Ani razu ich jeszcze nie czyściłam ;)

Teraz żałuję, że nie dałam takiej fugi na podłogi w pozostałych pomieszczeniach, różnica jest kolosalna.

Linki do sklepu będą jak tylko uporządkujemy i dopniemy stronę na ostatni guzik, czyli lada dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam odp, w sprawie vivesów, rozmawiałam z p.Kasią

Okazuje sie te płytki cokół i listwa z kolekcji rivoli też mogą być ciemniejsze od blanco brillo, tak jak te z kolekcji mugat, bo taki jakiś mają system na produkcji. Ryzyk fizyk ......

Rivoli to nowość, wszystko na zamówienie, nie mają ani jednej płytki w magazynie żeby porównać z blanco brillo 20x50, kiszka :(

 

Spadam, muszę coś sis kupić na 40 ur i jestem w czarnej d...........

 

Aaa, rozbieramy cały balkon przy pokoju młodej na poddaszu, nie było spadku, wodą wsiąkała w płyty pod płytkami, odpadł tynk od spodu balkonu, płyty osb całe mokre i miejscami juz zgrzybiałe, właśnie pan skuwa płytki :bash: Na szczęście nie zapłaciliśmy poprzedniemu wykonawcy ostatnich 3K bo już zaczęlo sie lać pod balkonem gdy jeszcze u nas robił przy wykończeniówce parteru, miał przyjść wiosną zeszłego roku i poprawić balkon i elewacje, która pęcznieje miedzy bramami garażowymi, nie przyszedł to kasy nie dostał, teraz tą kasę dostanie inny wykonawca, ale i tak koszty przekroczą sporo te 3tys.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plafony są cudne i tego będę się trzymała :lol2:

Kamień z serca :lol2:

 

witam vesi,dawno mnie tutaj nie było,a tyle się dzieje u Ciebie,jak znajdziesz chwilę to prześlij mi namiar na poduchy,szykuję się następna piękna łazienka,mi się podobają te listwy z ape ceramicha,no ale to wszystko kwesia gustu,podobna do tej jednej listwuy jest z kolekcji zienia http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/kolekcje_maciej_zien/barcelona.html/kID/84/Palazzo/ tylko,że niższa,ale za to dużo dłuższa,także mniej łączeń wychodzi,nie jesteś zadowolona ze swojej mugatowej łazienki?jak dla mnie jest cudnej urody:wiggle::D miłego wieczoru

Hej Aniu,

wyślę namiar na priv.

Znam kolekcje zienia, ale o niej zapomniałam teraz :p może to bedzie dobre do tych blanco brillo, które sa tez w rozm 30x60, musze przejechac sie do sklepu z białym mugatem i przymierzyc do tej listwy pallazo, kiedys mieli na ekspozycji ta kolekcje, moze nadal jest. Co do łazienki, to owszem ładne sa te mugaty, ale ile ja nerwów i czasu straciłam przez te fazy i fugi, koszmar w biały dzień, jeszcze niedawno musiałam odświeżać fugi przy wannie - mordęga :sick: myślę ze można mieć równie ładnie z większymi formatami płytek :D

 

Vesi - jeśli chodzi o połysk to te moje płytki drewnopodobne maja powierzchnię lapato - więc nie sa do końca takie matowe. Proponowałabym Ci mimo wszystko zadzwonić do tego Górala z allegro i popytać o takie ciemne płytki. Osobiście jednak odradzałabym ciemne deski, w starym mieszkaniu miałam takie, egzotyczne podłogi i dla mnie to była porażka - nigdy więcej. Odnośnie fug to u nas daliśmy do mozaiki w "małej czarnej" i do mugatów w kuchni, fugi epoksydowe i to był strzał w dziesiątkę. Nic się ich nie ima, ani brud, ani kamień, ani tłuszcz. Mimo intensywnego użytkowania wyglądają jakby były kładzione wczoraj, nawet przy płycie ind. gdzie ciągle na nie coś pryska podczas gotowania. Ani razu ich jeszcze nie czyściłam ;)

Teraz żałuję, że nie dałam takiej fugi na podłogi w pozostałych pomieszczeniach, różnica jest kolosalna.

Linki do sklepu będą jak tylko uporządkujemy i dopniemy stronę na ostatni guzik, czyli lada dzień :)

O! lappato to to co ja najbardziej lubie przy płytkach podłogowych, miałam takie w łazience w bloku, rewelacja utrzymaniu czystości.

Oki to jeszcze spróbuję sie popytać pana górala o ciemne płytki drewnopodobne z połyskiem :p tam gdzie planuje je dac to raczej mało uzywane pomieszczenia będą, poza holem, no i wszystkie po północnej stronie domu, w holu słońca nigdy nie będzie bo jest okno balkonowe na balkon północny do tego zadaszony i obudowany, nawet w czerwcu promyk słońca nie padnie na podłogę, wiec sie nie martwię o to czy będzie widać kurz i plamy na tych podłogach.

U nas miało byc szybko i tanio wykończone, wiec i fugi eposydowe nie wchodziły w rachubę, teraz wyłazi ta taniość co rusz i luby wreszcie zaczyna rozumieć ze tanio to dwa razy drożej. A mówiłam mu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi,

jeszcze raz bardzo ci dziękuję za instruktaż. Twoi robotnicy są godni polecenia? Zastanawiam się, czy z nimi nie zagadać...

Co do plafonów, to sama się do nich przymierzałam, one są bardzo podobne do tego, który ma Magda u siebie w sklepie, kupiłam go od niej i jestem z niego bardzo zadowolona. Bardzo jestem ciekawa, jak one będą u Ciebie wyglądały na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dunin.eu/mozaiki-i-plytki/p291/c-wh03 vesi z tej kolekcji też jest ładna listwa.Admetka ma u siebie w łazience,fajnie wygląda:)wysoka jest,dzięki za namiar,miłego dnia i powodzenia w szukaniu tych wymarzonych płytek

Znam, znam tą listwe, ale nie mają ładnej górnej listwy wykończeniowej, tylko taki cienki wałeczek.

Szukam tych wymarzonych drewnopodobnych i nie znajduje :p

 

Vesi,

jeszcze raz bardzo ci dziękuję za instruktaż. Twoi robotnicy są godni polecenia? Zastanawiam się, czy z nimi nie zagadać...

Co do plafonów, to sama się do nich przymierzałam, one są bardzo podobne do tego, który ma Magda u siebie w sklepie, kupiłam go od niej i jestem z niego bardzo zadowolona. Bardzo jestem ciekawa, jak one będą u Ciebie wyglądały na żywo.

Proszę bardzo. Ekipa zaliczyła tylko drobne wpadki, np zatynkowali mi gniazdko w składziku, ale mogę ich polecić. Zagadać możesz, tylko wiedz ,że oni sa z okolic Limanowa, pamiętam że rasia też polecała swoich robotników.

 

vesila dziękuję za pomiary:)

Płytka zienia jest super, potwierdzam. Sprawdź tylko czy te wymiary będą pasować, bo Zień ma taki dziwny wymiar (60 cm, to nie 60 tylko chyba 59,8 i póżniej może być problem z fugą:()

Proszę.

Znam wymiary tej kolekcji, dlatego najbardziej bym chciała te vivesy rivoli, chyba zaryzuykuje i zamówię :rolleyes:

 

Vesi do jakiej wysokości Ty masz położone mugaty w łazience?jak ten specyfik do schodów?działa cuda:D?buźka

Do 120cm są płytki w łazience.

Specyfik jeszcze nie sprawdzony, nie mam kiedy sie za to zabrać, a teraz jeszcze w ogrodzie mam dużo do zrobienia.

:bye:

------------------------------------------------------------------------------------

 

Mam juz jeden plafon, jak dla mnie piękny jest, fazowanymi szybkami :wiggle:

 

DSCN7745.JPG

 

DSCN7747.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plafon cudo, a ten drugi jeszcze nie dotarł? Nie natrafiłam na niego w necie i obawiam się, że jest już nie do kupienia. Szczęściara z Ciebie.

Ten drugi dziś dotarł, ale nie miałam czasy fotografować, jest jak na zdjęciu, rozpakowałam tylko by sparawdzić czy nie rozbity i zapakowałam wsie trzy do pudła i poczekaja na wykończenie poddasza.

 

Lampka cudo :) zawsze mi sie podobaly i mialam takie u siebie zakladac ale odstraszyla mnie wizja wdrapywania sie na drabine zeby czyscic szybki.

Pokaz swoja szczepke! ta co pisalas ze kupilas :p

Myślę, że dam jeszcze radę umyć raz w roku te szybki :D

Mania, u mnie nie ma co fotografować, toć malutkie takie, patyk i kilka listków.

 

Piękna ach ciekawa jestem jak już będzie wyglądać we wnętrzu :)

Na to musimy jeszcze trochę poczekać.

 

-----------------------------------------------------------------

Nie wyrabiam na zakrętach.

Od poniedziałku mogą przyjść malarze i malować poddasze, a ja nie mam wybranych kolorów i kupionych listew przysufitowych.

Byli dziś mierzyć powierzchnie do malowania, naliczyli... uwaga... 500m2 :eek: malowanie tego wycenili na 8tys zł. montaż listew będą liczyć na dniówki, nigdy tego nie robili, więc będą sie u mnie szkolili i za to mają ponoć taniej policzyć ;)

Dół miałam malowany farbami decoral - beznadziejne, teraz postanowiłam wybrać tikkurile z wzornika Symphony 2436

Młody powiedział że chce mieć zielone sciany, neonowe :eek: myślałam że padnę trupem, ale delikatnie mu to wyperswadowałam, i namówiłam na delikatna zieleń

http://www.tikkurila.pl/images/swatches/info/tikkurila_j382.gif J382

http://www.tikkurila.pl/images/swatches/info/tikkurila_h383.gif H383

ktoś widział te kolory na scianie?? nie mieszają próbników, tylko najmniejszą pojemność jaka można czyli 0,9l i to za drogo wychodzi by sobie kilka kolorów na próbę kupić ;)

 

Młoda chce mieć beżowe ściany, wiec chyba calę poddasze poza pokojem młodego pomaluje na beżowo, a może iść na łatwiznę i wsio na biało poza pokojami dzieci???

Nie wiem który kolor z wzornika to beżowy, na monitorze te kolory moga być zupełnie inne niż w realu, więc jutro musze pojechać do sklepu i oglądać maciupkie próbki na wzorniku :bash: póki co takie mi wpadły w oko:

http://www.tikkurila.pl/images/swatches/info/tikkurila_g452.gif

http://www.tikkurila.pl/images/swatches/info/tikkurila_x452.gif

http://www.tikkurila.pl/images/swatches/info/tikkurila_v454.gif

 

Posłuchałam sie też naszej Tutli i popytałam pana górala z allegro o płytki drewnopodobne.

Na stronie producenta Gardenia Orchidea przyjrzałam sie dokładnie kolekcjom JUST LIFE i NATURAL

Zainteresowały mnie trzy typy:

1) noce scuro 50108 16X100cm

http://www.gardeniaorchidea.com/ew/cat_ambientazioni/images/2969/NoceScuro_8504_940.jpg

 

http://www.gardeniaorchidea.com/ew/cat_ambientazioni/images/2969/Noce_scuro_940.jpg

 

2) noce rosso 50107 16X100cm

http://www.gardeniaorchidea.com/ew/cat_ambientazioni/images/2969/Camera_4318_940.jpg

 

http://www.gardeniaorchidea.com/ew/cat_ambientazioni/images/2969/noce_rosso_alta_940.jpg

3) castagno scuro lappato 119752 13x78,9cm

http://www.gardeniaorchidea.com/ew/cat_ambientazioni/images/2418/CastagnoScuro940.jpg

 

Mogę zakupić po 1 sztuce tych płytek w cenie 77zł z przesyłką, warto??

 

Acha, możecie polecić jakieś dobre i niedrogie listwy przysufitowe, tzn sklep internetowy lub producenta...

 

I jeszcze kupiłam sobie pare dni temu 2 donice samonawadniające w Lidlu, plastikowe, ale ładne, do nich kupiłam świerki srebrne, które będe formować na takie kulki na pniu. I dziś jak chciałam wsadzić te świerki to wtedy zauważyłam, że w jednej donicy brakuje tego patyczka wskazującego poziom wody, w sklepie zajrzałam tylko do jednej donicy, no i teraz lipa :bash: wsadziłam więc tylko jedno drzewko, a jutro wstąpie też do tego lidla i spytam czy nie został im gdzieś ten element od donicy, jak nie będzie, to sama będę musiała coś wymyślić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesilko, mało zrozumiałam, chcesz połączyć mugaty z blanco brillo i podłogę drewnopodobną? Kiedyś tez mi się taka łazienka śniła po nocach :) Ale wracając do tematu, ja mam mugaty białe i listwy blanco brillo i są w identycznym kolorze :) Więc śmiało mozna łączyć :) Tej nowej kolekcji nie znam, więc nie pomogę ;)

http://www.bajkowydworek.mojabudowa.pl/pliki/bajkowydworek/image/dsc00667.jpg

 

http://www.bajkowydworek.mojabudowa.pl/pliki/bajkowydworek/image/dsc00671.jpg

http://www.bajkowydworek.mojabudowa.pl/pliki/bajkowydworek/image/dsc00665.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dardurko,

chce połączyć blanco brillo 20x50cm z dekorami rivoli: listwą i cokołem, wiem że blanco brillo sa białe jak mugaty, bo mam juz w łazience i mugaty i te blanco brillo 20x50 . Obawiam sie że dekory z kolekcji rivoli mogą sie różnić od blanco brillo, dzwoniłam już do sklepów i powiedzieli że niestety mogą sie różnic odcieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi, i jak - kolory wybrane? Ta druga lekko oliwkowa zieleń wygląda całkiem fajnie.

Beże wydają mi się trochę za ciepłe, ale na monitorze zawsze ciężko ocenić.

 

Co do płytek, te ostatnie wyglądają bardzo ładnie - najbardziej szlachetnie ze wszystkich. Są najciemniejsze, a pamiętam, że takie chciałaś. I najmniej maziajowate, więc powinny dobrze się sprawdzić w układzie w jodełkę, który kiedyś wklejałaś. Ja bym brała te :) nie wiem czy warto brać próbki, szczególnie, że 1 sztuka chyba niewiele Ci powie.

Edytowane przez Drop_Inn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...