Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Dzięki za odpowiedz :) Może uda mi się przez znajomą zamówić :)

Znalazłam u Ciebie mozaikę marmurową - oktagony z czarnymi. Muszę je w sklepie gdzieś dorwać i na żywo zobaczyć. Może będzie u mnie pasować, bo łazienka jakaś kolosalna nie jest :no:

 

A panele śliczne wyszły. Te już nie stukają? Bo porządne panele, nie mają prawa absolutnie stukać :yes:

Kolorek piękny, jasny, ciepły, ale nie rudy, ładny rysunek drewna, muszę zapisać jaki to kolor :)

Będą bardzo ładnie wyglądać z białymi/bielonymi meblami w pokoju córki. Będzie w stylu angielskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Emi

ja niestety nie dorwałam w LM tych płytek, znaczy sie ie było ich w sklepie w krakowskiej bonarce, może w nnych maja chociaż po sztuce do oglądnięcia.

Jeju nie zwróciłam uwagi czy panele stukają, prawie tam nie chodzę, nadal niepozmywane po montażu.

Młoda chce białe meble, ale czy sie uda? budżet sie kurczy, do tego ja teraz nie mam czasu szukać jej mebli a hrabina sama tez nie szuka, więc nie wiadomo czy będzie mieć w jakimkolwiek stylu :rolleyes:

 

Poszło zamówienie na zabudowe pod skosem w łazience, z olchy zwykłe proste białe fronty z ramką, srodek płyta, na to blat Kronopol bianko carrara w połysku. Zastanawiam sie teraz jeszcze nad wysokością zabudowy, wysokość ścianki kolankowej to 99-101 cm na długości 345 cm, sa dwie opcje:

 

1) ok 94 cm + kawałek blatu pionowo do skosu,potrzebny blat o szerokości 80 cm, albo 120cm jesli nie bedzie 80 i wtedy dużo odpadu będzie

lazienkaZabudowa1a.jpglazienkaZabudowa1b.jpg

 

2) ok 102 cm wtedy blat wychodzi troche powyżej lini załamania i dochodzi do skosu, wystarczy blat 60cm i tym samym taniej

lazienkaZabudowa2a.jpglazienkaZabudowa2b.jpg

 

Podział wyszedł taki 2x50cm 2x65cm 2x50cm, po środku za frontami 65 będzie pralka i suszarka, w jednej szafce po lewej będzie pólka na ręczniki i środki do prania, po prawej dwa kosze na pranie. Zwykłe wstawione do szafki. Planowałam kosz cargo taki z pełnym wysuwem, ale cena :eek: :bash: a ja dwa potrzebuję, za drogo :bash::bash: może kiedyś....

http://www.belmeb.pl/upload/produkt_min3/2887_1.jpg

ale jak kogo stać :) to do kupienia tutaj w rożnych szerokościach.

 

Teraz pora na zaprojektowanie szafki pod dwie umywalki, marzy mi sie blat z prawdziwego marmuru carrara....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi mi lepiej się podoba jak jest trochę pionowej listwy pod skosem. Ale to już trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw jak mówisz ze to drożej będzie. A nie myślałaś by zamiast kargo dac takie kosze na szafkach uchylnych . Tu jest przykład http://www.akcesoria.meble.pl/p58735,kosz-na-bielizne-30-metal-lakier-bialy.html Moja mama tak ma i jest zadowolona. Nie wiem jak to cenowo wychodzi bo wkleiłam pierwsze lepsze ale przypuszczam ze taniej niż cargo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi nie mow tylko ze poplakalas sie ze szczescia z galek :D W tym samym tygodniu mloda miala urodziny wiec jej kupilam robota Kitchen Aid, podobno 5 x beczala ze szczescia, ale tak lazila kolo mojego i tak lazila ze wiedzialam ze bedzie happy a ze ma faze gotowania, pieczenia i elsperymentow strzal byl w 10tke. Galki dokupilam juz na caly dom, do komputerowego i pralni tez i cala reszte w podziemiach.

 

Lazienka bardzo ladnie wyszla.

Szkoda ze nie pomyslalas predzej. Do lustra bardziej by pasowaly dwa kinkiety po bokach ale teraz kuc sciany sie nie oplaca bo pewno masz cegly? Ja nadal czekam na moje kinkiety ale sie sasiad zaoferowal zrobic, na szczescie u mnie puste sciany.

Daj znac czy wymyslilas jakies tam oswietlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczolka,

obejrzałam chyba wszystkie kosze uchylne, wiesz jaką one maja szerokośc??? śmieszną po prostu, TUTAJ są takie co mają 31,5 cm szerokości i to jest największa na jaka udało sie mi trafić, a szafka głeboka będzie prawie na 65 cm, jak zrobie uchylne z takimi maliznami to z tył zostanie drugie tyle wolnego i nawet nie bedzie sie jak dostac do tego przy uchylnych frontach, aaaa i jeszcze jedno - za tą szafką mam gniazdko, wode i odpływy, musze mieć łatwy dostęp w razie czego, zwykłe kosze to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od uchylnych :) Chyba dwie godziny z wykonawcą dumaliśmy nad ta zabudową :rolleyes:

 

Mania,

nie becałam, ale normalnie uśmiech mi japy nie schodził :D ale jakbym dostała KA to chyba bym skakała pod sufit, oglądała, głaskała, szmatką każdy pyłek i odcisk wycierała, no kto wie co jeszcze, bo to taki skarb o którym marzy chyba każda pani domu :D Jesteś kochana mamusia :*

Ja niestety nie moge powymieniać na dole klamek na gałki, tzn moge tylko z dodatkowymi rozetami na klucz, tak w PL śmiesznie robią, zamiast ułatwić to komplikuja, w kazdym razie stolarz chwalił gałeczki że łatwy i szybszy montaż..

 

Właśnie wpadłam na pomysł by dać jedno wielkie lustro, od początku ściany do płytek od prysznica i na równo z prysznicem, w lustrze wywierca mi otwory na gniazdka i pod kinkiety. Muszę sie zorientowac jakby to finansowo wyszło. Póżniej pstrykne zdjęcie i pokaże gdzie miałaby być ta tafla lustra.

Mania, a co sąsiad zrobi? kinkiety?? juz nie pamiętam o co chodziło w Twojej łazience, wybacz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Drzwi na poddaszu już są.

Obudowy słupów sie robią, zabudowa do łazienki też się robi (zamówiony blat o szerokości 120cm, będzie dużo odpadu... trudno).

Mam też już kupione kontakty i gniazda - Ospel Imresja, wybrałam tą serie bo cena niewysoka i ma gniazda potrójne do ramki, niestety designem ta seria nie grzeszy :roll:... tylko teraz nie ma kto tego zamontować ;)

 

HOL

DSCN8318.JPG

 

DSCN8319.JPG

 

DSC03379.JPG

 

DSC03380.JPG

 

GARDEROBA

DSCN8322.JPG

 

POKÓJ MŁODEGO

DSCN8324.JPG

 

GAŁKI

DSCN8325.JPG

 

ZAWIASY malowane na czarno

DSCN8326.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknieeeeeee :D:yes::D:yes:

Ja swoje zawiasy musze zmienic ale jak juz je sciagne to zaloze ciemne ze sklepu, nie bede malowac. Mam dosc malowania ale widzialas ile sie upapralam ostatnio. Drzwi tak - piekne! w podobnym stylu chcialam zalozyc ale skoro mam nowe to nie ruszam.

Jak z galkami bylo, daliscie sobie rade????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i wybaczcie że dopiero teraz odpisuję, nadal cierpię na brak wolnego czasu i zaglądanie na forum :rolleyes:

 

ślicznie :-) te czarne elementy bardzo dodają uroku :-)

cudne drzwi :) moje marzenie :)

Piękne te Twoje gałeczki. Zazdroszczę kontaktów za oceanem. :rolleyes:

Piknieeeeeee :D:yes::D:yes:

Ja swoje zawiasy musze zmienic ale jak juz je sciagne to zaloze ciemne ze sklepu, nie bede malowac. Mam dosc malowania ale widzialas ile sie upapralam ostatnio. Drzwi tak - piekne! w podobnym stylu chcialam zalozyc ale skoro mam nowe to nie ruszam.

Jak z galkami bylo, daliscie sobie rade????

Slicznie prezentują się te drzwi, czy tak z ciekawości, jeśli można na priv, jaki był koszt wykonania i ewentualne namiary na stolarza, jeśli polecasz.

 

Bardzo sie cieszę, że drzwi i gałeczki Wam też sie podobają :wiggle:

 

Mania,

stolarz bardzo chwalił te gałki, mówił że łatwy montaż, że super lekko działają, były same ochy i achy nad nimi,zero problemów.

 

Dorka,

za drzwi zapłaciłam 1400zł/sztuka z montażem, stolarza polecam, namiar wyślę na priv.

 

Póki co nic nowego sie nie dzieje.Czekam na kolejne realizacje. Kupiłam już dzieciom do pokoi fotele obrotowe w Ikei, bo jest do końca sierpnia promocja na wszystkie krzesła biurowe -15% z kartą ikea family

Młoda ma czerwone

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/skruvsta-krzeso-obrotowe__0243893_PE383185_S4.JPG

Młody szare

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/skruvsta-krzeso-obrotowe__0243878_PE383174_S4.JPG

 

A na koniec widok na ogród z okna balkonowego w pokoju młodej

DSC03395.JPG

 

i nasz mini sad

DSC03382.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczólka,

tam są dwie stare czereśnie. A trzecia rośnie obok tarasu, na samym końcu w jednym rzędzie z tujami, swoją droga od wiosny zbieram sie za przycięcie tui, bo takie wyrosły wielkie że zaraz mi słonko zasłonią ;)

DSC03384.JPG

 

Poczyniłam ostatnio zakupy różnorakie

Z TK MAXX mam pierwsze litery naszych imion, niestety znaku & nie było ale juz wypatrzyłam na allegro że mają drewniane, a ja mam jeszcze farbe w spray srebrną, tą co głowe jelonka malowałam, będzie w sam raz do sypialni nad łóżkiem komplet.. Litery sa wielkie, listwa za nimi ma 10cm.

DSC03406.JPG

 

Na west kupiłam marokańskie lustra :rolleyes: chyba mi odbiło z tymi lustrami, tyle ich juz mam, ale nie mogłam sie oprzeć, już je widziałam w salonie nad kanapą albo na tej pustej ścianie. kolor ram trochę do mnie nie przemawia, ale czarna farbę w połysku w spray też mam juz kupioną, na stoliki nocne, ale jakby te ramy na czarno malnąć...

PL-IM027WWAHQ6WDE-1.jpg

 

Oraz cóś do ogrodu. Mam do obsadzenia ten kawałek ziemi pod oknem i tylko chwasty sie tam pasą, bo niestety weny mi brakuje na to co by tam mogło rosnąć, w końcu stwierdziłam że najpierw nakupię co mi sie spodoba, jak nazbieram odpowiednią ilość roślin w doniczkach, to dopiero wtedy będę bawić sie w jakieś sensowne rozstawienie, bo tak będzie najłatwiej przekładać, dopasowywać, jak wkopię w ziemię to przecież nie będe z każdym nowym krzakiem wszystkiego przesadzać. Zbieraninę zaczęłam od tego:

DSC03409.JPG

Mam tylko nadzieję że roślin mi nikt nie zwędzi sprzed domu, nim zdołam kupić wszystko i wsadzić; niestety tu można sie wszystkiego spodziewać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi widzę ze kupilas lustra nad którymi ja do granatowego gościnnego się zastanawiałam :) Zrezygnowałam bo 2 w komplecie i nie miałam pomysłu na to mniejsze.

 

Czeresnie masz? Jak ja ci zazdroszczę. Uwielbiam.

 

A te drzewka to z Biedronki? Ja ostatnio kupiłam tam cebulki z przeceny. Mialam nie kupować kwiatow ale były tak tanie ze wzielam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luterka fajne ...no tez moj wzorek! Pamietasz moje z jadalni duze? trafilam na takie same 3 male - nadal leza zapakowane i sie zastanawiam gdzie powiesic.

Fajne drzewka (lubie kazdy krzak/krzew/cudo - na patyku :cool:)

aaaa....mowisz ze nie bylo znaku "&"...........a ja go mam :wiggle:. Litery byly ale nie bralam, sam znak "&" ma stac na poleczce - ktora czeka na powieszenie od czasu wprowadzki, czyli od zeszlego listopada...:jawdrop:

mam. Ale nie dam :cool:

A wisnie? kto ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...