Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Dzięki, ja jeszcze sie nie przyzwyczaiłam do tej bieli na schodach, wali po oczach, widac nawet na fotce róznice miedzy biela na schodach a na grzejniku.

 

Jakas zaraza mnie bierze, młodą rozłozyło, ja nie pamietam kiedy ostatnio byłam przeziębiona, w uszach pulsuje, w gardle drapie, kark obolały, jak mi nie przejdzie to kicha wielka, bo w sobote do mjego dziadka chciałam jechac, a nie moge mu zarazy przywieżć bo ma chyba 95 lat, nigdy nie pamietam dokładnie... rok temu nie byłam na dzień dziadka, bo byliśmy wtedy w Peru, psiakość :bash:

 

Siedze teraz nad wizu domowego biura, mam wolny pokój na dole odkad mlodzi poszli na swoje do góry, mogłabym tu stól wstawic, zrobic jadalnie, bo jak sa imprezy to rozkladamy stól w salonie i ciasno, ale imprezy zdarzaja sie raz, dwa razy w roku, a z biurka korzystamy na codzien, do tego mamy teraz z M tylko jedno wiec dugie musi siedziec w kuchni lub w dziennym przy ławie. Nie mam pomysłu jak to rozplanowac, biore pod uwage meble z ikea, lub na wymiar zamówic...

Taki mnijwiecej układ mi pasuje.

 

2.jpg

 

http://images-52.har.com/e1/MediaDisplay/52/hr3594352-37.jpg

 

http://www.homebunch.com/wp-content/uploads/2016/03/Benjamin-Moore-French-Canvas.-Benjamin-Moore-French-Canvas.-Benjamin-Moore-French-Canvas.-Benjamin-Moore-French-Canvas.-Benjamin-Moore-French-Canvas-BenjaminMooreFrenchCanvas.jpg

 

na jakij wysokosci musi byc blat biurka żeby zmiesciła sie pod blatem taka szuflada i było wygodnie dla nóg?

http://codesect.com/wp-content/uploads/2016/09/modern-table-chair-working-double-desk-home-office-wood-decoration-furniture-design-excellent.jpg

 

Wstepny układ w opcji na wymiar. Ściana ma 361cm i po całosci najchetniej dałabym blat.Naprzeciw biurek dałam ten naroznik z dziennego, chyba jednak za duży jest do tego pokoju, regał z ikea mam jeden, ale drugi by sie zmiescił w pierwszym układzie, a pod blatem zrobiłam po 1m miejsca na nogi. Gory jeszcze nie rysowałam. Chciałebym sie pozbyc tego naroznika z dziennego, ale póki jest niezniszczony to nie ma szans na wymina, chyba ze znalazłabym inne miejsce dla narożnika. Nie wiem czy jest sens wciskac go na siłe do biura zeby do dziennego dac nowe sofy czy odpuscic i do biura kupic sofe dwójke.

 

my-office1a.jpg my-office1b.jpg my-office1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hi hi...tylko ze ja komputery robilam lata swietlne temu i w tym juz nie siedze to by mnie zakosil :wiggle:

a na kazde moje "zrobie cos w domu tak albo tak" jakbym slyszala NIE, albo zapomnij - utlukla bym go i bys w worku go dostala :)

mozemy zrobic lepszy deal - pozycze Ci bezplatnie mojego na kazdy project jaki masz :p zrobi za Ciebie, pomoze i slowa nie jeknie tylko zapyta :jak chcesz to miec zrobione :rolleyes:

ja to mam zycie :popcorn:

 

 

Vesi a Twoj M sie zgodzil kupic nowa kanapa jak ta wyniesiesz do biurowego?????? bo to wazne.

pozatym pomysl z zabudowanymi gorami mi sie podoba i inspiracje tez, tylko na wizualkach cos mi nie tego ten, moze pierwszy rzut oka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w worku to mi sie juz kompletnie na nic zda chłop :p

 

Nie wiem jeszcze czy M zgodzi sie na nowe sofy do dziennego, często ma pretensje ze wszystko jest po mojemu :rolleyes:, ale juz ponad rok truje mu głowe ze ten narożnik jest za mały, jak on sie rozwali to niemal cały zajmuje. Moze jakbym mu pokazała jak by to wyglądało to kto go tam wie ... wizualizcja nic nie kosztuje, poza tym ze to czasu troche zajmuje, moge dowolnie wszystko zmieniac. Wczoraj tak na szybko machnęłam te biurka, zeby proporcje pokazać, usiedzieć nie mogłam przy kompie tak mnie łupało w karku, a dzis rano to juz wszystkie miesnie czułam, na szczescie poczciwy apap postawił mnie choc na chwile na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuruj sie :hug:

chorowansk nie koniec, niech no zima zacznie sie konczyc :sick:

 

 

swojemu M powinnas dac jakis pokuj (kanciape?garaz?poddasze?) na swoja jaskinia i niechby tam robil po swojemu.

 

a mam takie pytanie - jaka jest roznica miedzy sofka z salonu a sofla u mlodego?? czy ta mlodego nie jest mniejsza? Nie daloby sie zamienic i mniejsza (jesli mniejsza jest) dac do biura a wieksza do niego?

 

Vesi dam Ci dobra rade - nie kupuj nigdy sofek w L-ke. Zawsze lepiej mniec dwie osobne, badz 3. One ladnie wygladaja ale tak naprawde czlowiek jest udupiony z ustawieniem i...wlasnie siedzeniem. M tez zawsze chcial i zawsze mu to wybijalam z glowy bo tez - jak sie rozwalal na jakiejsc miejsca nie bylo. Albo sie siedzialo przy nogach. Albo druga osoba ma stopy pod nosem drugiej osoby - szczegolnie jak sie siedzi i tv oglada. Kompletne nieporozumienie jak mowi Emi :lol2:

moja mloda tez chciala, kupila i nie chciala sluchac - po roku ja sprzedala w cholere i powiedziala ze nigdy wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Babci

Mańka no jakby nie patrzeć Twój dzień :lol2:

No kuruje sie ... malinowa herbatką :D

 

Skórzany naroznik mamy jeszcze z mieszkania, pokoik był maciupki. Mieściła sie tam sofa i tylko 1 fotel, jak sie zniszczyła to kupiłismy ten naroznik i było ok, wiec poszedł z nami do domu. Do młodego nie da rady eksmitowac, bo nie da sie zmienic w tym skórzanym stron, tzn skrecic odwrotnie, niestety.

Musze jeszcze dzienny sobie narysowac i sprawdzic jak z dwoma sofami bedzie, zeby dalo sie swobodnie dojsc do schodów.... w całym domu, ten najwazniejszy pokój jest najbardziej nieustawny, wszystko przez te dziadowski schody.... marzy sie mi nowy dom :rolleyes:

Wczoraj mówiłam M ze naroznik przeniesiemy do biurowni a w to miejsce dwie sofy, cos tam pomruczał, bo była gadka co zrobic z kasą, ale dostałam zielone swiatło na ekipe do ogrodu - zeby przycieli równo tuje, świerki, sosny i zregenerowali trawnik, w poniedziałek biore sie za szukanie firmy do ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta malionowa herbatka to z pradem chyba, bo taki usmieszek zrobilas :rolleyes:

 

 

mi tez sie marzy dom nowy - miec korytarz jak Ty :p

 

jak co zrobic z kasa - kasa jest po to zeby wydac, a po przeprowadzcce z mieszkania lata swietlne minely czas cos nowego.

wymalowalas te sofki ?

 

 

(babcia?? wypluj to slowo :lol2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku latach podczytywania na muratorze postanowiłam się ujawnić.

Więc witam się u Ciebie :welcome:Mam tremę jak nie wiem co!

gdyż jest to mój pierwszy post....

Dojrzałam do granatów i błękitów, których u Ciebie mnóstwo na ścianach...

Wcześniej ich nie zauważałam, mimo ciągłego podczytywania bo skupiona byłam na innych rzeczach

Pięknie jest w twoim domku :yes:

Dopracowanie w każdym szczególe.

Zostaję i będę podpytywać... jakby co:)

pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaj Ewka :welcome:

dziekuje za miłe słowa http://emoty.blox.pl/resource/buzki.gif

zapraszam nie tylko do podczytywania ale i komentowania.

Z granatem poszalałam jedynie w łazience i toalecie, ale kusi mnie jeszcze w kuchni jakis ciemny...

 

 

Oczywiscie musiałam sie rozchorowac na dobre, pradu nie tknełam przy tych wszystkich lekach, nie dało sie, M za to jak najbardziej, postanowił leczyc sie łiskaczem i zdychał potem masakrycznie.

Teraz nadrabiam robote i troche projekt biura, nie wiem jak góre rozplanować. Wstawiłam sofe dwójke zamiast naroznika.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380303&d=1485903544

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380304&d=1485903545

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=380305&d=1485903545

 

 

my-office1a.jpgmy-office1b.jpgmy-office1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Vesi mowilam o tych bialych podstopniach juz jak zaczela malowac. Chociazby na tych przednich schodkach - zalezalo jej na swietle pamietam.

 

Vesi teraz ze zwykla sofka wyglada lepiej :yes: ta z salonu w L-ke za nic tam nie pasowala. Przynajmniej na wizualkach.

nie wiem czy dobrze pamietam, ale czy tam ma byc sofka bo bedzie to tez jako goscinny zeby sie przeslac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emi, dziekowac za miłe słowa.

Myslałam o podstopnicach, ale M kreci nosem na nie a mi bokami te schody wychodzą, nie wyszło mi do konca tak jak chciałam i do tego w wielu miejscach nie udało sie białej farby zeskrobac gdzie podeszła pod tasme.

Skoro przy schodach juz jestem, co dac na sciane nad schodami? Lustra, obrazy? grafiki?...

 

Jakie szafki planujesz z ikea, wrzuc linka lub nazwe. Nie przygladałam sie blatom w ikea. Zastanawiałam sie natomiast nad biurkami ikea micke, czy by cos takiego zrobic

5a51f3c15fb72395ac0e6cbc28832b89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania, wiem , pamietam jak pisałaś o tych podstopnicach, miałam poprzyklejac białe kartki zeby zobaczyć jak to bedzie wygladać, ale ciągle cos innego w głowie i na głowie... zapominam, no i M nie chce. Aaa i stolarz mnie zlewa, miał byc wymierzyc pod listwe boczną na sciane przy stopniach i co? nico:mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Vesi, przepraszam, że tak trochę wyskoczę znienacka, ale czy układ mebli w pokoju biurowymi mógłby być inny?

jeśli chciałabyś tam zmieścić narożnik, to może dać go w prawy kąt od wejścia, a biurka rozmieścić np. po dwóch stronach okna, albo plecami do siebie na prawej i lewej ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz Mamik, ze zastanawiałam sie nad tym, tylko grzejnik psuje mi cały układ, musiałabym dac szerokie szafki przy scianach, wtedy siedzielibyśmy obok siebie, ale co z monitorami, no i zima waliłoby nam prosto w oczy, okno jest od południa. Zrobie wieczorem jakies szybkie wizu takiego układu, teraz jade do mojej mamy, bo jak sie rozchorowałam to jeszcze u niej nie byłam, az wstyd, bo to tylko 10 km :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/metod-sza-p-zlew-drz-czarny__0269032_PE405867_S4.JPG

 

Szafka tego typu. Nogi oczywiście wywalany i dajemy nogi od zwykłych szafek kuchennych z ikea. Szafki można konfigurować normalnie jak każda inna szafkę kuchenna z ikea akcesoriami metod. Korpus ma 60 cm wysokości. Korpusy są w różnych szerokościach, głębokość jedna jest chyba. Musiałabyś sobie zerknąć bo ja na tel patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...