Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Aga, u mnie działka ma 15ar, są góry- doliny i zwykłą kosiarka nie da rady pojeździć, luby w tamtym roku kosił żyłkową te chaszcze;

facet policzył ok tydzień roboty na: równanie terenu malutką koparką bo mamy drzewka owocowe posadzone i zwykła by sie nie zmieściła miedzy drzewkami, do tego ręczne grabienie i ubijanie ziemi oraz posianie trawy, właśnie zastanawiam sie czy by tylko mogli koparką zrównać, ale jesuuu jak ja mam sama potem te ary grabić, to chyba jesień mnie zastanie... :sick:

listwa progowa musi być biała by zlała sie z drzwiami, bo będzie ją widać w holu, a zrywania kolejnej ościeżnicy i kucie będzie mocno kosztowne więc ograniczam to tylko do łazienki, gdzie innego sensownego rozwiązania nie ma - kucie tam płytek okazuje sie mocno skomplikowane i grozi uszkodzeniem ościeżnicy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

znalazłam narazie takie łóżko w sklepie Morfeusz w przyzwoitej cenie i napisane że moze byc w tkaninie, tylko jakiej, to nie wiadomo:confused:

http://www.sklepmorfeusz.pl/322-777-large/lozko-tapicerowane.jpg

 

Dzięki Karolku, zaraz zaglądnę do tych sklepów które zapodałaś :)

próg postanowione- bedzie biały z konglomeratu- to mniejsze zło po prostu, a u nas tylko ja chodzę w pantoflach, dzieci zawsze w skarpetach, wiec może nie będzie tragedii;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to łóżko:wiggle::wiggle:Zamów sobie od nich vesi próbki materiałów- nie bierz w ciemno:no:

Co do trawy- zależy jaki jej kawałek planujesz. My wszystko robiliśmy sami- włącznie z automatycznym nawadnianiem- chociaż tyle;) Wyrównać powinna koparka, sami nie dacie rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesila :hug: ale się namordujesz kobitko.

Mam nadzieję że to juz koniec tej Twojej czarnej serii - dobrze że sprawy z drzwiami rozwiązane i w końcowym rezultacie wszystko będzie ładnie wyglądać.

 

Łóżko :mad: - aż strach cokolwiek zamawiać i załatwiać z tymi naszymi sprzedawcami i fachowcami.

 

Pozdrawiam i trzyma kciuki żeby wszystko udało sie teraz ponaprawiać :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu ostatnio na nic, szukam na nowo łóżka oraz taniej umywalki do łazienki, mam ochote udusić małża za to jego skąpstwo, żadne argumenty do gościa nie trafiają, ma w dooopie czy będzie pasowało czy nie, ładne czy brzydkie, ma być tanio i h*j, więc szukam dniami i nocami w necie czegoś taniego i zarazem pasującego stylem, zajmuje mi to w cholere mnóstwo czasu, którego i tak mam za mało, efekt taki, że nie mam nic, bo oczywiście najtańszy jest badziew dla mnie nie do akceptowania, najgorsze jest to ze kasa jest, ale nie na dom... no to na co kuźwa, ja sie pytam??? można sie nie wku***ać na własnego chłopa??? normalnie juz dawno miałabym wszystko kupione, ale nie... ten żyd wszystko musi mieć tanie:bash: więc nie ma nic http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/e025.gif a ja cholera nie zarabiam, żebym mogla za swoje kupić :(

 

pinacolada, ten próg z konglomeratu nie będzie na całą ościeżnicę tylko w miejscu listwy i będzie nachodził na płytki, jak zamontują to zrobie fotki, albo przyjedziesz do mnie zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesila - tak to już jest nie zawsze to co nam się podoba mamy. Dokonując wyborów zawsze jest coś dla nas kosztem alternatywnym. My marzyliśmy początkowo o umywalce do dolnej łazienki za ok 1200 zł a kupimy już na 100% Roca Gap za ok 250 zł ; płytki zamiast V&B za 170 zł są Vivesy za 89 zł. Mogłabym Tobie tych przykładów jeszcze popisać ale dużo czasu mi to zajęło:) Nie przejmuj się, bo większość tak ma. Życzę Ci w tych poszukiwaniach żebyś trafiła jak najszybciej na to co Ci się będzie podobało i było w cenie akceptowalnej przez męża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesilko nie denerwuj się:hug: Taniej to nie znaczy brzydko, a na niektóre rzeczy po prostu nie warto przeznaczać fortuny:no: Sztuką jest znależć coś w dobrej cenie i odpowiednim wyglądzie. Męża powinnaś przekonać jedynie, ze nie warto oszczędzać np. na agd, bateriach i stałych elementach domu, które posłużą latami jak np. porządne drzwi (które macie już cudne:yes::D) dobrej jakości podłogi, itp. Trzymam kciuki z za znalezienie łóżka w dobrej cenie- wierzę, że Ci się uda:hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym wątku trafiłam na instruktaż zagłówka do łóżka, może sie mi przydać: zagłówek z wcięciami i prosty zagłówek

 

Asiu, u nas nie jest problem z brakiem funduszy na wykończenie, tylko luby podejscie ma takie: nie da więcej, jeśli można dać mniej, nie ważny wygląd i jakość... ale kupujac coraz to nowe komórki i laptopy, facet juz nie ma zahamowań cenowych, muszą być z nowszymi bajerami więc i te sporo droższe...

 

Mugatko, dzieki za linka, nie znałam, weszłam i spodobała sie mi taka umywalka:

 

http://superceramika.pl/_var/gfx/d82cd31d48ec9b18373d1a9e59f03f9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesilko - bardzo fajne strony podałaś dot. wykonania zgłówka. Już sobie dodałam do ulubionych - może się przyda! A co do kupowania nowych gadżetów przez mężczyzn np.komórka - to temat nie jest mi obcy:) Agawi też ma rację, że nie koniecznie to co tańsze jest zdecydowanie gorsze. Ja mam najgorzej jak się na coś nastawię i nie widzę już nic co mogłoby to zastąpić, taka pierwsza miłość do danego przedmiotu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesila - ja mam prośbę. Pamietam jak pisałaś, że walczysz z folią ochronną na drzwiach balkonowych. Folia była stara i "przypieczona" do ram. Napisz mi prosze jak sobie z tym poradziłaś?? Co użyłas do usunięcia tego świństwa?? (mam dwa okna dachowe ze starymi foliami :( )

I napisz mi jeszcze - moze być na priv- z jakiej firmy korzystasz (jeśli w ogóle korzystasz) wywożąc z działki śmieci budowlane. Chodzi mi o kontenery.

 

Ps. umywalkę wybrałaś bardzo ładną. trzymam kciuki coby małżowi cena się spodobała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, no mnie też czasami ta miłość do rzeczy złapie, ale luby prędzej lub później sprowadza mnie na ziemię, i tak np zapałałam miłością do płytek wiktoriańskich Oldeengilsh ale cena średnio 100euro/m2 i niestety skończyło sie na zwykłym gresie zirconio medas... generalnie jednak podoba sie mi wiele różnych rzeczy, ale staram sie wykończyć dom w jednym stylu, natomiast mąż ma gdzieś wszystkie style-niestyle, dla nie go nie ma rzeczy ładnych, tylko praktyczne-tzn tanie, bo np każde łóżko służy do spania, więc po co przepłacać, w takim za 300 zł można sie wyspać jak i w takim za 3tys, więc nie ma o czym gadać i weźmie to za 300zl, chociaż stać go na takie za 3tys....

 

Narendil, dzieki za link; kiedys przeglądałam i oczywiście spodobała sie mi dosyć nietypowa umywalka, która zapisałam w ulubionych:

http://artvillano.pl/images/produkty/podglad_207.jpg

 

Pincolada, faktycznie miałam oblepione ponad pięć lat taśmą producenta drzwi balkonowe na taras i spanikowałam na początku jak sie urywała przy próbie odklejenia, ale na szczęście nigdy słonce nie świeciło na to okno bezpośrednio i jak już udało sie mi dobrze uchwycić tą taśmę to potem pomalusieńku, odkleiłam ja w całości bez większych problemów. Natomiast problem miałam z odklejeniem taśmy malarskiej po paru miesiącach z okien, parapetów, płytek i kupiłam preparat HG taki do usuwania kleju z etykiet i naklejek w składzie budowlanym psb 'Marka', no i ten preparat z taśmą malarską dał rade, ale na drewnie jeszcze nie stosowałam.

Acha, co do śmieci budowlanych, to nasz majster-Marek je sprzątał i wywoził, my jeszcze żadnych kontenerów nie zmawialiśmy.

Edytowane przez vesila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, co do śmieci budowlanych, to nasz majster-Marek je sprzątał i wywoził, my jeszcze żadnych kontenerów nie zmawialiśmy.

Serio???:jawdrop::jawdrop:U nas pękły ze 3 kontenery- każdy płatny po 500 zł:mad::mad:

Fajna ta umywalka vesi:yes: Odnośnie łóżkia za 300 zl to śmiem wątpić w jego długi żywot:( Stelaż musi być lichy i całe będzie do wymiany w krótkim czasie.:(

A znalazłaś może jakieś ciekawe?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi - dzięki - podjadę do Marki. Ja nie mam okien drewnianych - one (te dachowe od łazienek) sa powlekane takim białym pcv (chyba) i tam mam te teśmę :( Spróbuję, może akurat...

Co do kontenerów to u Ciebie bajka !!!! U nas były juz 3 - każdy po 750zł a tera jeszcze przez zimę uzbierał się czwarty albo nawet piaty bo garaż mamy po sufit zawalony :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesila - masz ciężki orzech do zgryzienia jeśli chodzi o poglądy dot. wykończenia wnętrza męża.:) Mój też nie potrafi zgrać stylów, choć może z nowoczesnym by mu się udało, bo u nas właśnie na tym polegają wszelkie kompromisy - idziemy w różnych stylach:) Ale muszę przyznać, że sam mi bardzo pomaga szukając baterii, ceramiki itp. i to czasami ja jego hamuję cenowo:) No tak to jest z Mężami:)

 

A co do kontenerów na śmieci - masakrycznie droga sprawa. Nas też wkrótce czeka kolejne zamówienie kontenera (700zł), ale jeszcze chcemy troszkę tych śmieci uzbierać:)

 

Umywalka bardzo ciekawa wizualnie, a wymiarowo by pasowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...