Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z Twojego wątku Narendil te instrukcje zwinęłam :oops: przyznaje bez bicia, czytam pomału i już ponad połowa za mna :lol:

A kiedy ten zagłówek będziesz tworzyć, to koniecznie sesje foto dla mnie ... plisss :lol:

 

Miło mi, że brniesz dzielnie przez moje rozważania czy płytkę bardziej w lewo czy bardziej w prawo ustawić :rotfl:

Zagłówek to najwcześniej we wrześniu. A może nawet i później.

Podejrzewam, że będziesz pierwsza!

 

Na razie, po spotkaniu z moim ulubionym panem od wykończeniówki i poznaniu jego wyceny prac, zaczynam ostrą gimnastykę jak się zmieścić w moim ograniczonym mocno budżecie.

I jakbym nie rachowała, to mi na kuchnię na starcza :mad:

Jak ja nie lubię być ograniczana!

Ma ktoś fabrykę pieniędzy i chce się podzielić? Dużo mi nie trzeba, słowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry::cry: no i doopa... nici wielkie z klamek :cry::cry:

zadzwoniłam do sklepu - tych klamek juz nie mają i nie mogą zamówić bo producent wycofał je z produkcji

ale nie poddałam sie zadzwoniłam do producenta - niestety chętnych na te klamki w błyszczącym chromie było za mało więc przestali produkować i pomimo że wiele osób jest nimi zainteresowanych, to i tak za mało, conajmniej 100 szt potrzeba by poszły do chromowania :bash: próbowałam przekonać miłą Panią, żeby przekazała, że chętnych jest więcej i jeszcze na FM jak zachwalę to będzie pewnie więcej niż setka, ale odpowiedziała, ze wiedzą o chętnych i jakoś nie planują póki co wznowienia produkcji w chromie:cry:

 

Teraz to śmiało mogę napisać co to za klamki:

NOMET Baron

w sklepie firmowym producenta po 42zł...

w sklepie int. były po 33,12 zł

 

jeśli ktoś trafi na podobne chromowane klamki w podobnej cenie to poproszę o namiarhttp://www.cosgan.de/images/more/bigs/c016.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurna felek jak nie urok to sraczka:sick: odechciewa sie mi wszystkiego, ta pogoda jeszcze bardziej dobija, na klamki mam jeszcze pomysł taki, żeby kupić te niklowane i dać do chromowania, szwagier by mi to załatwił za pól darmo, albo cholercia odpuścić sobie chromowane i zostawić niklowane , tak wygląda nikiel mat i na allegro są podobne do Barona, ale też nikiel mat

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/21/91/25/85/2191258536

 

zaczynam sie też zastanawiać czemu ludzie nie chcą chromowanych w połysku klamek? czy widać będzie na nich odciski rąk? więc może w tym niklu jest po prostu praktyczniej, jak pomyśle że codziennie musiałabym wycierać te klamki, to wiecie... odechciewa sie mi chromowanych... nie wiem co teraz z tymi klamkami począć :roll: doradźcie mi coś koleżanki miłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie też zastanawiać czemu ludzie nie chcą chromowanych w połysku klamek? czy widać będzie na nich odciski rąk?

Vesilko dokładnie tak chyba jest... Ja co prawda takich klamek nie miałam, ale każda z nas ma lub miała baterie w chromie-połysk i co? Porażka- znać wszystko. Dlatego teraz zamówiłam baterie matowe w mosiądzu nie znać ani odcisków ani kamienia:D

Ten nikiel mat jest całkiem ładny:yes: pomyśl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi, matowy nikiel jest ładny :) Ja chcę właśnie takie, tylko o wiele bardziej kanciaste.

Z drugiej strony, skoro jesteś tak nastawiona na chrom... Wiesz, wydaje mi się, że ślady palców widać, ale nie aż tak. Wszystko zależy od Twojej tolerancji.

 

Ale ja nie o tym chciałam.

Skoro przebrnęłaś przez mój wątek, to czytałaś pewnie o galwanizowaniu świeczników i koników.

Może to jest jakieś rozwiązanie?

Tylko podwyższa koszt klamek i może się okazać, że tak samo wyjdzie kupić trochę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, no myślę trochę o tych Baron w matowym niklu, bo złotych to nie wezmę nawet za darmo :sick: musze na żywca je obejrzeć, tylko w mojej mieścinie nie widziałam. Trzeba sie do Kraka wybrać...

 

Narendi, jakbym kiedyś sie do Ciebie wkradła to właśnie po te galwanizowane koniki, one są przecudne i właściwie powiem Ci, że w ogóle nie będą pasować do Twojego apartamentu, koniecznie musisz sie ich pozbyć, a ja je przygarnę :lol:

Odnośnie klamek, to nie mam pojęcia gdzie mogłabym dać je do galwanizowania, za to do chromowania mogłabym podrzucić szwagrowi, pracuje w zakładzie gdzie raz w tygodniu wożą stalowe elementy czegoś tam, do chromowania w Warszawie i te klamki przy okazji mogliby zabrać za przysłowiową flaszkę wódki, problem tylko w tym że nie do wszystkiego chrom sie klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi, i tu się mylisz! Bo koniki pasują idealnie :p

 

Wiesz, co do wykończenia, to ja już sama nie wiem czy to chrom czy nikiel. Aż tak się nie znam, żeby to odróżnić. Wiem, że się błyszczą.

Grunt, że ładnie wyglądają.

 

Swojego galwanizatora znalazłam w internecie.

Piszesz, że chrom nie do wszystkiego się klei? Nie wiedziałam nawet.

Ale z tego co mi w zakładzie mówili, to oni i tak przedmioty czymś najpierw traktują (jakimś kwasem?), żeby przyczepność zwiększyć.

 

Popatrz najpierw na te matowe klamki. Może Ci podpasują :)

A kombinować zawsze zdążysz :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesi, marudzisz :) U mnie jest OK.

Po kolei:

wchodzisz w PAX planner

wybierasz styl "PAX biały" Otwarte rozwiązanie

zaznaczasz 50 cm

otwiera Ci się okno z jedną 50-tką

klikasz Obudowy i tam są do wyboru do wstawienia: 50, 75 i 100 cm

 

WIELKIE DZIĘKI NARENDIL:hug:

jakoś tak opierałam sie na katalogu zabranym z Ikei, a nie na ich plannerze, dzięki tobie zniwelowałam tą 20cm wnękę:D

 

szafa8.png

Edytowane przez vesila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesi - wklejam i u Ciebie ale jak nie chcesz to usunę ...

 

Kochani, rusza nasza forumowa akcja : "Zajączek dla Frania"

 

Franio,

 

http://images40.fotosik.pl/1473/b25f65fdfc715948m.jpg

 

to wspaniały i dzielny Chłopiec, który zmaga się z Potworzastym- nieuleczalną dziś chorobą genetyczną- SMARD1. Jest bohaterem bloga pisanego przez swoją Mamę:

 

mojsynfranek.pl.

 

Nasza akcja, na początku miała polegac na zbiórce pieniążków na remont łazienki dla naszego niebieskookiego Dzielniaka, ale ponieważ Franio jest podopiecznym fundacji, możemy zrobić to tylko poprzez wpłate na subkonto fundacji, co wbrew naszym obawom, nie jest złą wiadomoscią. Forumowicze-to jest, my w tytule wpłaty wpisujemy:

 

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

 

tytułem: 13984 Trzęsowski Franciszek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia/murator/nick np: emiranda

i wówczas nasze pieniązki zostaną zliczone przez fundacje, a kwota podana na Blogu:yes:

Mama Frania zobowiązuje sie do podania konkretnej kwoty przypisanej danemu nick'owi. Wiec, jak widzicie nasza wspólna akcja ma bardzo duży sens.

Mama Frania, dziękowała nam jeszcze przed rozpoczęciem akcji:

"Forumowiczom z Muratora już dziś dziękujemy za chęć i zryw do pomocy."

Franio, trzymaj kciuki za swoje Muratorowe Ciocie i Wujków!

 

Akcja "Zajączek dla Frania" kończy sie we wtorek-10 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...