Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a następnie pędzelkiem impregnowałam fugi preparatem Sopro FFP 719

 

Vesi - a ja myślałam że ten impregnat to mogę gąbeczką raz dwa :sick: To trzeba precyzyjnie tylko na fugę żeby płytki nie pomaziać?? To jak ja mam zaimpregnować 20m2 mozaiki z białą fugą ????????????????????? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba dzieci udało się Tobie nakarmić indykiem a nie węgielkiem:)

Dzieci dostały indyka, udało sie mi nie zasnąć na biurku :razz:

 

a mnie sie podoba 2 i 7 bo sa (chyba) takie same ;)

hmm, minimalnie sie różnią, jak Ci sie takie podobają to se zrób :p

ano właśnie masz już jakiś plan na balustrady :-?

 

Vesi - a ja myślałam że ten impregnat to mogę gąbeczką raz dwa :sick: To trzeba precyzyjnie tylko na fugę żeby płytki nie pomaziać?? To jak ja mam zaimpregnować 20m2 mozaiki z białą fugą ????????????????????? :eek:

Kochana, gres na podłodze to gąbeczką-czyścikiem kuchennym jechałam równo płytki i fugi, tylko musiałam uważac by sie nie pienił, ale mugaty są błyszczące i ich nie ima sie po prostu impregnat, jak mi gdzies nakapał ten impregnat na mugaty, to potem normalnie sie zmywał z tych płytek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, minimalnie sie różnią, jak Ci sie takie podobają to se zrób :p

ano właśnie masz już jakiś plan na balustrady :-?

 

mam ino jedną, na balkoniku nad weściem i będzie robiona na wzór tej mojej schodowej (wewnętrznej). Drewno + szkło

 

 

Kochana, gres na podłodze to gąbeczką-czyścikiem kuchennym jechałam równo płytki i fugi, tylko musiałam uważac by sie nie pienił, ale mugaty są błyszczące i ich nie ima sie po prostu impregnat, jak mi gdzies nakapał ten impregnat na mugaty, to potem normalnie sie zmywał z tych płytek..

 

 

czyli co, bo nie bardzo rozumiem???? :eek: Lepiej na mugatach czy gorzej?? Bo zrozumiałam tak, że jak błyszczące to się zmyje... Moja mozaika jest szkliwiona wiec błyszcząca. jakbym jechała równo po fugach i płytkach równoczesnie to impregnat na fugach zostanie a z płytek sie zmyje ??? Dobrze kombinuję ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym jechała równo po fugach i płytkach równoczesnie to impregnat na fugach zostanie a z płytek sie zmyje ??? Dobrze kombinuję ??

 

dobrze, chociaż jak nałożysz kilka razy, to może nie tyle sie zmyje, co złuszczy, bo on taką warstwe jakby kleju zostawiał na mugatach, po prostu w fugi i gres impregnat sie wchłonął a w mugaty nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane dziewczynki, te balustrady to dla mnie zmora ... spałam dziś w nocy tylko dwie godziny i już odlatuje pomału, a w piekarniku piecze sie kawałek indyka i jak zasnę teraz to kaplica ...dzieci na kolacje dostana wtedy węgielek:sick:

Veesilko Ty się tak nie przejmuj kochana tą balustradą:hug: Powiem Ci w sekrecie, ze potem zupełnie się na takie szczegóły nie zwraca uwagi:D Wybierz tą, która najbardziej Ci się podoba i leży cenowo oczywiście. Prostych tralek nie chcesz, ani ślimaków, więc wybór juz jest prostszy:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan od balustrad wyjechał dziś na tydzień do Belgii :o nie zmartwiłam sie w ogóle, a wręcz ucieszyło mnie to, bo mam więcej czasu na wybranie wzoru:lol2:

Więc od razu poczyniłam kolejne rysunki i chyba pomału zbliżam sie do celu, ha! i nawet dopasowałam jeden wzór na bramę i ogrodzenie

balustrada.rys17.jpg

balustrada.rys16.jpg

balustrada.rys16-ogrodzenie.jpg

balustrada.rys18.jpg

balustrada.rys16a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan od balustrad wyjechał dziś na tydzień do Belgii :o nie zmartwiłam sie w ogóle, a wręcz ucieszyło mnie to, bo mam więcej czasu na wybranie wzoru:lol2:

 

:rotfl::rotfl:Tylko, żeby z niej wrócił:rolleyes:

 

 

Więc od razu poczyniłam kolejne rysunki i chyba pomału zbliżam sie do celu, ha! i nawet dopasowałam jeden wzór na bramę i ogrodzenie

Bardzo ładny wzorek i brama będzie też super wyglądać:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rotfl::rotfl:Tylko, żeby z niej wrócił:rolleyes:

Bardzo ładny wzorek i brama będzie też super wyglądać:wiggle:

Ciesze sie że wzór ładny, ale ostrzegam, pewnie jeszcze was pomęczę tymi balustradami:p

 

Vesi ja chętnie podpatrzę jakie balustrady wymyślisz,może do siebie coś odgapię :)

 

Odgapiaj Maju do woli, o ile jest lub będzie co odgapiać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi - i co z tym naszym Ryśkiem?? Zjawił się ??

 

Spotkałam sie dzis ze stolarzem-Ryśkiem na budowie, balansował na dwóch wiadrach z farbami mierząc wnękę w wiatrołapie:rolleyes:

obejrzał dom, a ciekawski tak,i że nie wytrzymał i spytał sie kto robił kuchnie... jutro podobno będzie miał już dla mnie próbki: bielone z widocznym usłojeniem:wiggle:

narazie jestem zadowolona z nowego stolarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam sie dzis ze stolarzem-Ryśkiem na budowie, balansował na dwóch wiadrach z farbami mierząc wnękę w wiatrołapie:rolleyes:

obejrzał dom, a ciekawski tak,i że nie wytrzymał i spytał sie kto robił kuchnie... jutro podobno będzie miał już dla mnie próbki: bielone z widocznym usłojeniem:wiggle:

narazie jestem zadowolona z nowego stolarza

 

to cieszę się :)

a ustalałas z nim jakis termin??

U nas ma być w tygodniu....jutro juz środa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ustalaliśmy terminu, nie spieszy mi sie zbytnio, bo stolarz-Paweł ma jeszcze obudować słupa w salonie i dorobić te listewki do opasek drzwiowych, a powiedziałam mu, że narazie wstrzymuje sie z szafą, więc wolałabym by nie widział szafy kiedy przyjdzie słupa obudować...więc u mnie luz z szafą póki co;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłam w 9design na piękne lustro, srebrna i prostokątna rama, takiego właśnie szukałam do łazienki, ale to jest za dużo za duże :( zmieszczę max 70 cm szerokie...

http://9design.pl/data/gfx/pictures/medium/7/1/1317_1.jpg

 

a najchętniej to widziałabym tam ramę granatową, jak mugat marino które mam na ścianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze okropnie podobają sie mi poniższe stoły, ja uwielbiam takie X łączące nogi stołu... szukam do salonu jakiegoś stołu, musi być nieduży z możliwością rozłożenia...

 

gdyby kolor był jasny, kupiłabym bez zastanwiania

http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/71/83/63/2271836310

http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/71/83/63/2271836310_3

 

lub taki

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z96/967767/middle/4.jpg

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z96/967767/big/9.jpg?screen

 

ten jest fantastyczny rozkłada sie az do 3,5m :eek: tylko wymaga odnowienia, a na to brak chęci

 

http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/67/56/37/2267563726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...