Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Aga, wysyłkowo powiadasz??? to jest myśl, tylko czasu mało mam...

poza tym i tak muszę jechać do casto, bo tam ponoć jest niedrogo kamień, który na moje wejście by pasował

hmmm tak myślę co zrobić...

może kupie tą trawę na allegro i sama posieję w sobotę... mam 800 m do obsiania :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na obronę mam tylko tyle żem anemik, często zmęczona, kawy nie pijam (bo nie lubię) i nie wiem jak tej senności sie pozbyć, jak wstałam to nie było juz na nic czasu http://forum.barcis.pl/images/smilies/olaboga.gif

jutro wyprawa do Krk... ktoś chętny na włóczenie po castormie i bonarce???

sama nie lubię:roll:

 

 

ja to samo: anemik, niskociśnieniowiec, ale przynajmniej odkąd mam ekspres w domciu to 1 kawkę z rana wypijam :yes: No i mam w domu dwulatkę, ktora skutecznie podnosi cisniennie kilka razy dziennie :rotfl:

Oj chetnie bym sie powłóczyła po casto i bonarce..... Gdybym tylko miała z kim zostawić Lenkę...Byle do wrzesnia :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że nie tylko ja taka sierota anemiczna, choć to wcale nie zabawne, kupiłam sobie kwas foliowy i ciągle zapominam go łykać:sick:

----------------------------------------------------

Pogoda znowu do bani, siedzę od dwóch godzin i czytam o trawach; tutaj coś ktoś napisał... dla mnie, laika ogrodowego, to czeski film... w końcu zadzwoniłam do ogrodniczego, spytałam wprost co mam kupić do swojego ogrodu i dowiedziałam sie mniej-więcej co i dlaczego :-P

Kupiłam więc mieszankę sportową Rolimpex 25 kg...

http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/23/11/03/2323110333_1

zastanawiałam sie nad gazonem, ale u mnie dzieciaki często będą biegać, w pikę grać, na rowerach jeździć i nie wiadomo co jeszcze przyjdzie im do głowy... a ten gazon to podobno bardziej wrażliwy na deptanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto do salonu brać kilka słabszych żarówek, czy lepiej mniej a mocniejsze, np 3x 60W czy 5x 25W???

U mnie w salonie będą dwa żyrandole, nie będzie kinkietów, może jakaś lampa podłogowa przy sofie.

 

Wpadła mi w oko ostatnio lampa hermione, na żarówki 5x 25W G9, w promocyjnej cenie

http://www.lights2go.co.uk/images/product/images/big/1865-5CC.jpg

pierwszym faworytem do salonu była lampgustaf siena

http://www.superlights.pl/image_func.php?img=gfx/76d4a50558b7876f1e869102766d75b5.jpg&maxwidth=220

podoba sie mi też italux spark, ale cena już w ogóle

 

http://photos02.istore.pl/18439/photos/midi/2873441.jpg

 

Czy dwa żyrandole pięciopunktowe w salonie 32m2, to nie za dużo dobrego??

SPOT LIGHT BRAVA jest ładna, ale z ceną przesadzili, więc odpada:(

http://lampy-online.pl/design/_gallery/_300_300_1/309.png

znacie jakieś trzypunktowe żyrandole (chrom, szkło, biel, czerń) pasujące do salonu w przyzwoitej cenie ?????

pośpiechu nie ma, przy okazji jeśli coś Wam wpadnie w oko to podrzućcie linka:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Joasiu,

siene chyba można w sklepach internetowych kupić, ale ja nie wiem jeszcze na jaka lampę sie zdecyduję, chociaż siena podoba sie mi od pierwszego ujrzenia, to dwie sieny w salonie... no sama nie wiem... mam dylemat...

-------------------------------------------------

Dzisiaj:

-do stolarza od szafy sie nie dodzwoniłam:eek: nie odbierał tel, nie oddzwonił, mam nadzieje ze u niego wszystko ok, bo zawsze oddzwaniał...

-zakupiłam w miejscowym składzie drewna surowe dechy 4x200cm i 4x100cm+ dwa kołki kwadratowe (do pocięcia) i trochę gwoździ ocynkowanych - zrobie z tego obudowę warzywniaka w najdalszym kącie ogrodu, jeszcze tylko muszę kupić zieloną bejce do drewna i pomalować dechy by zlały sie z trawnikiem :lol:

wpakowałam te dechy do auta i potem musiałam cale auto w środku odkurzać z trocin, pan na składzie drewna wielce sie zdziwił jak zobaczył, że ja na skórzane fotele chce te dechy wpakować:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Vesi :wiggle:

 

Ja też trawki szukam ... ale w takim tempie to chyba dopiero we wrześniu posieję, nie zmienia to jednak faktu,że jakąś trzeba kupić ;) ... a u mnie dziecię i duży pies, musi być wytrzymała ... chyba ta Twoja by się nadawała ;)

 

Z żyrandolem nie za bardzo pomogę ... ja w ogóle nie lubię górnego oświetlenia, od dawna dawien, dlatego u mnie muszą być kinkiety :yes:

Hmm ... tak myślę,może lepiej dwa trzypunktowe ... nie wiem czy dwa pięciopunktowe nie przytłoczą pomieszczenia ... ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto do salonu brać kilka słabszych żarówek, czy lepiej mniej a mocniejsze, np 3x 60W czy 5x 25W???

 

Vesi, lepiej żarówki pomieszać. Potrzebne są różne- mocniejsze do czytania, słabsze do oglądania tv:yes:

 

 

Czy dwa żyrandole pięciopunktowe w salonie 32m2, to nie za dużo dobrego??

 

 

To sporo- ja mam podobnych rozmiarów salon i mamy jeden 8 punktowy żyrandol- jak wszystkie się rozpalą to jest strasznie widno:eek: Oprócz tego mamy 2 kinkiety koło kominka i będą jeszcze 2 lampy:D

 

znacie jakieś trzypunktowe żyrandole (chrom, szkło, biel, czerń) pasujące do salonu w przyzwoitej cenie ?????

pośpiechu nie ma, przy okazji jeśli coś Wam wpadnie w oko to podrzućcie linka:lol:

Jak coś znajdę ro wrzucę:yes:

 

Fajną trawkę wybrałaś- tez mamy z IŁAWY, ale gazon dekoracyjny.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Vesi :wiggle:

Z żyrandolem nie za bardzo pomogę ... ja w ogóle nie lubię górnego oświetlenia, od dawna dawien, dlatego u mnie muszą być kinkiety :yes:

Hmm ... tak myślę,może lepiej dwa trzypunktowe ... nie wiem czy dwa pięciopunktowe nie przytłoczą pomieszczenia ... ;);)

Vesi, lepiej żarówki pomieszać. Potrzebne są różne- mocniejsze do czytania, słabsze do oglądania tv:yes:

To sporo- ja mam podobnych rozmiarów salon i mamy jeden 8 punktowy żyrandol- jak wszystkie się rozpalą to jest strasznie widno:eek: Oprócz tego mamy 2 kinkiety koło kominka i będą jeszcze 2 lampy:D

Dzięki dziewczynki,

gdyby nie było pociągu w salonie:evil: to kazałabym przerobić oświetlenie górne na jeden żyrandol, kupiła siene i po problemie, a tak muszę dumać co tam powiesić by było dobrze, a kinkiety i tak nie wiedziałabym gdzie dać, więc nawet nie kazałam kuć ścian, zawsze mogę podłogową wysoką postawić gdzie będzie potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi - jako, że Twój salon raczej prostokątny to widziałabym 2 lampy po 3 unkty świetlne :yes: Jedna piatka może nie ogarnąć W wyborze Ci nie pomogę bo wiesz, że ja inny styl czuję ;) :rotfl:

Kinga, no u mnie w salonie są dwa górne oświetlenia, bo tak było zrobione przez poprzedniego właściciela, a potem doszedł podciąg prawie przez środek salonu i już nie było szans na powieszenie tam żyrandola, będą dwie lampy sufitowe, tylko nie wiem jakie kupić właśnie, bo podobają sie mi sieny, ale mają pięć żarówek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... chyba tylko Maja zrozumiała jaki mam dylemat z lampami w salonie....

oto salon

DSCN2614.JPG

na suficie widać dwa koła, nie pytam ile lamp w salonie powiesić na suficie, bo będą dwie i tego nie dam rady zmienić przez podciąg

pytam czy dwie lampy typu: siena lampgustaf - która ma pięć kloszy, to będzie źle wyglądało wizualnie??? czy lepiej jak powieszę dwie lampy z trzema kloszami?? do każdej lampy mam podwójny włącznik - czyli mogę zaświecić połowę żarówek lub cała lampę włączając dwa pstryczki, lub obie całe lampy włączając cztery pstryczki;)

 

i taki mam dylemat Dropi, nie obawiam sie o słabe bądź zbytnie oświetlenie:no: ale dziękuje za informację, też sie przydała :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...