Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Cześć Two,

może ty jeszcze podzielisz sie tajemną wiedza renderowania, jeśli jest coś więcej niz Ania napisała to chętnie się dowiem:D

Wiesz mi tez sie ta szafka kanciasta podoba i juz zrobiłam projekt kolejnej szafki z gładkimi frontami :lol2:

wiem że ten taupe to nie do końca pasuje do granatowych płytek, ale mam wstrętny plan spytać mojego majstra ile by wziął za wymianę ich na białe, bo białych zostało mi pod dostatkiem :stirthepot: tylko obawiam sie że awantura z lubym po tym byłaby murowana, może sama sie wezmę za to :-? niee sama nie-e, nie mam sprzętu do cięcia płytek :bash:

Dzięki wielkie za opinię :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karolka,

szaleje z wizkami, bo ta łazienka to problematyczna dla mnie trochę, inną wizje miałam kiedy kupowałam płytki, a teraz po roku troche sie mi pozmieniało, za duzo sie różności przez ten czas naoglądałam, musze teraz jakoś pogodzić to zo jest z tym co bym chciała;)

A stolarza od kuchni nawet nie pytam, bo chyba na nowy rok bym sie tych szafek nie doczekała :( facet jest dobrym stolarzem, ale z deka drogim i te jego terminy :roll:

jeśli zostajemy przy kredensie to fronty muszą być frezowane

Oj tam zaraz frezowane, damy gładkie i już nie będzie kredens, potem pokaże moje nowe widzimisię :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ty jeszcze podzielisz sie tajemną wiedza renderowania, jeśli jest coś więcej niz Ania napisała to chętnie się dowiem

Nic mi teraz nie przychodzi do głowy :) Może jeszcze wielkość źródła światła . Im większe tym światło ma bardziej miękki wyraz. Ja używam głównie żarowego. Białym jakoś łatwiej prześwietlić.

A nie próbowałaś robić renderingów w skechup? Trzeba mieć do niego plugin "twilight" Wychodzą bardzo fajnie i jest dodatkowa możliwość edycji materiałów typu szklane gałki, chromowane nóżki i ładniejszy efekt lustra i w ogóle mam wrażenie, że ładniej pracuje światłem i u mnie jakoś szybciej działa :)

 

A ta komoda z fotki nie jest taka nowoczesna, Wydaje mi się, że kluczem jest tutaj podstawa na nóżkach i uchwyty które nadają klimat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Two,

w sketchup nie próbowałam, bo nawet nie wiem jak sie do tego zabrać, nie mam czasu na rysowanie całego domu, a jak przekopiować plan z sh3d do sketchup to też nie wiem, i czy w ogóle sie da??

 

Ja tez uważam, że ta komoda nie jest jakaś nowoczesna, jest taka uniwersalna i elegancka wg mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesilko nadrabiałam nadrabiałam ale cały czas byłam nie na bieżąco - nie mogę zebrać myśli przez Igiego :( , łązi w te we wte złóżka na łóżko, szarpie kable, laptopa już rano kładę go na parapecie i jak paralityk próbuję czytać co u Was :lol2: - a niedługo zacznie chodzić to dopiero będzie meksyk :bash: - ale takie uroki :wiggle:

 

koncepcja kredensu - szafki tak ewoluuje że szok :jawdrop:

Widzę że się jednak wciagnełąś w projekt- i są niesamowite efekty :yes:

 

Ostateczna wersja z pralką zakrytą (też bym tak doradzała :yes:) jest świetna.

Ja też niestety się wyłamię :(

taupe fajny - sama go bardzo lubię :yes: - ale też mi nie za bardzo pasuje , przez to że wpada w ala krem - a to z białym się będzie gryzło. Dlatego ja bym była za szarym

Co do frontów też bym dała chociaż delikatny frezik - nawiąże stylem do mugatów :yes:

 

Rany cieszę się że mąż zaakceptował projekt- pewnie będzie problem z wyceną :(, (jak czytam Twoje posty sama mam ochotę walnąć go w główkę o małe opamiętanie - nie da się wszystkiego zrobić za grosze :mad:). Mam nadzieję że argument że ładny, porządny kredens pasujący stylem do płytek - podnoszący cenę łazienki przy sprzedaży będzie dla niego wystarczającym argumentem :hug:

 

 

Trzyma kciuki za wycenę :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieto szalejesz z tymi projektami ... szalejesz :jawdrop:

 

Już wiem do kogo się zgłoszę jak będę robić projekt szafki do mojej łazienki :yes: ...

 

tez sie ustawiam w kolejce :D moglas nie pokazywac, co potrafisz, teraz bedziemy Cie molestowac :p

 

podoba mi sie klasyczny kredens, ale nowoczesne wydanie tez, z delikatnym frezikiem jest ok:yes: nie wiem co lepsze. ciagnie mnie do gladkich, widze, ze Ciebie troche tez? kolor blatu dalabym bialy, jesli zostana granaty. jak Ci sie uda wywalczyc lubego, to mozesz sie pokusic o czarny. tyle ja, czyli ciagle w niczym nie pomoglam :D

 

nie gra mi tylko rozmieszczenie galek, ale pewnie jakos dopracujesz :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete, Majeczko dziękuje dzieffczynki:hug:

 

właśnie wróciliśmy z zakończenia roku szkolnego, bite dwie godziny .....

 

ale wracam do mojego projektu, ja jestem coraz bardziej przekonana do gładkich frontów,

rok temu miała to byc typowa retro łazienka, ale luby nie zgodził sie na umywalkę z postumentem i w ogóle ten styl sie mu nie podoba:no:

jemu sie nic nie podoba co wyłamuje sie ze standardów "jak u wszystkich"

jednak ja lubię klasykę i elegancję, chociaż w trampkach też bardzo lubię chodzić :lol2:

 

popatrzcie na poniższą wizualke i powiedzcie czy aż tak bardzo nie pasuje taka szafka? kolory oczywiście mało realistyczne, spróbuję jeszcze potem z szarymi szafkami...

jejku gdyby Editg nie zapodała tej foty, to poszłabym w takie fronty jak w kuchni, a teraz namieszało sie mi we łbie nieźle http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/n035.gif

 

dla przypomnienia projekt

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=122942&d=1340923714

 

i wizualizacja - trzeba trochę jeszcze wyobraźnią ruszyć: dodać gałki pod umywalką, drzwi są z deka inne, kinkiety na pewno białe lub przeźroczyste klosze, lustro bym zrobiła w takiej ramie jak meble ..

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=122984&d=1340962995

 

i z tym oświetleniem przy renderowaniu to mam kurka problem dalej, więc jest ciemno na tej wizualce, chociaż i tak lepiej niż na wcześniejszej ;)

 

a tak z szafką wyglądającą ja typowy kredens (co zresztą jakoś dziwnie mi sie widzi teraz ) kredens w łazience http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/k030.gif

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=122994&d=1340899382

łazienka5.jpg

łazienka0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie ustawiam w kolejce :D moglas nie pokazywac, co potrafisz, teraz bedziemy Cie molestowac :p

 

podoba mi sie klasyczny kredens, ale nowoczesne wydanie tez, z delikatnym frezikiem jest ok:yes: nie wiem co lepsze. ciagnie mnie do gladkich, widze, ze Ciebie troche tez? kolor blatu dalabym bialy, jesli zostana granaty. jak Ci sie uda wywalczyc lubego, to mozesz sie pokusic o czarny. tyle ja, czyli ciagle w niczym nie pomoglam :D

 

nie gra mi tylko rozmieszczenie galek, ale pewnie jakos dopracujesz :hug:

 

Hej editg,

no widzisz coś narobiła ta fotką :cool: wywróciła moj plan do góry nogami :lol2:

A projekty to przeca Two i Narendil robią o niebo lepsze niż ja, ooo tak :yes:

Editg, gałki to nie da rady inaczej, tak wychodzi z podziału szafy, chyba musiałabym zrezygnować zupełnie z uchwytów, bo nijak nie da rady tego symetrycznie rozmieścić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku gdyby Editg nie zapodała tej foty, to poszłabym w takie fronty jak w kuchni, a teraz namieszało sie mi we łbie nieźle http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/n035.gif

 

 

ups:oops: nie chciałam...wykasować fotkę???:p

 

a gdyby gałki umieścić na środku każdej???ewentualnie w pralce dać poziomy uchwyt???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...