Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

vesi, coraz lepiej Ci wychodzi :)

 

Podoba mi się wersja z gładkimi frontami.

 

Jeśli mogę, to zasugeruję jeszcze zmniejszenie wysokości patrzącego i takie ustawienie, żeby sufitu nie było widać. Wtedy nie widać ewentualnych kół na suficie.

Na jakiej wysokości wstawiłaś światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete,

stokrotne dzięki za te foty:hug:,

da się prosto i klasycznie? a da się :lol2:

Editg,

sie prawie zdecydowałam, tzn stolarz dostał do wyceny szafki w dwóch wariantach, gładkie fronty i z frezem:rotfl:

Narendil,

to dzięki Twoim wskazówkom

światło sufitowe wcisnęłam dokładnie w klosz lampy, chyba 220cm, a kinkiety na 140cm, no i musiałam zwiększyć rozdzielczość, bo mi w środku zdjęcia wychodziły ciemniejsze prostokąty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i też zachorowałam na taką szafkę najlepiej ze szklanymi gałkami jak na tej pierwszej :cool:

 

A ja nie zwracałam uwagi aż tak bardzo na te fronty do łazienki, też chciałam raczej proste frezy, a teraz przez Vesi zaczynam dumać nad tym moim pierwszym zdjęciem :lol2: i oczywiście szklanymi gałkami :lol2:. Niedługo też powinnam się decydować........:p

Siła perswazji objęła i mnie :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyymmm...a jak te drzwiczki otwierać z gałką po środku, wygodnie tak?? chłopy by mnie wyśmiali chyba.... ;)

 

vesi jak tak mam w tej brązowej łazience ze szklanymi uchwytami i jest oki

jak dla mnie wygodnie:yes::yes:

ja osobićie nie przeżyłbym chyba takiego chaosu w gałkach:no::no:

mnie też podobają sie proste freziki

 

 

W sumie sama tak mam:D

proste lakierowane fronty i kryształowe gałeczki:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesilko, ale super wizualki, no no! A już samodzielny projekt kredensu - podziwiam. Ja też spędziłam trochę (delikatnie powiedziawszy) czasu nad sh3d, ale dopiero Ty zachęciłaś mnie do samodzielnego zaprojektowania mebla - od wczoraj ślęczę nad tym skeczapem i kombinuję. Też będę robić w łazience kredens, żeby ukryć pralkę, z tym że będzie mniejszy od Twojego i górna część będzie zawieszona (potrzebuję więcej blatu). Jakiś czas temu myślałam, żeby kupić jakiś stary i odnowić, ale mam dodatkowe utrudnienie w postaci rur, dopływów/odpływów i liczników na ścianie za kredensem, więc przerabianie gotowego byłoby ciut trudne. Poza tym jeszcze nie spotkałam takiego, który zmieściłby we wnętrzu pralkę (chodzi głównie o wysokość). Zatem pewnie dolną część dam do zrobienia, a może tylko nadstawkę kupię jakąś starą, do odnowienia.

 

Jeśli chodzi o światła, to już chyba dziewczyny Ci radziły - umieść dodatkowe światło (samą żarówę, bez żadnej lampy) gdzieś na środku pokoju, ale nie pod sufitem, tylko mniej-więcej w połowie wysokości i powiększ je bardzo (duuuuży sześcian), moc zaś ustaw na nie więcej niż 10-15% (tu musisz sprawdzić metodą prób i błędów) - dostaniesz wtedy łagodne, rozproszone światło. Poza tym zmniejsz moc w żarówkach w lampie sufitowej (ja ustawiam na kilka procent). Możesz też umieścić kilka takich źródeł w różnych miejscach, żeby doświetlić poszczególne elementy. A, i ustaw sobie fronty szafek i ramy okienne na mat (ja generalnie wszystko - poza faktycznie błyszczącymi powierzchniami, jak umywalka czy lustro - ustawiam na mat).

 

***

EDIT

***

 

Wrzucam - jako przykład - światła w projekcie kuchni. Te duże żarów,y mają moc 13, 14 i 18%, żarówki w potrójnej lampie i nad stołem - 4%. Żeby doświetlić, umieściłam jeszcze jedną dużą żarówę (55%) tuż za oknem - takie sztuczne słońce ;). Na chwilkę wrzucam też efekt końcowy.

 

sh3d-kuchnia-oswietlenie.jpgsh3d-kuchnia-oswietlenie-wizualizacja.jpg [...]

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Barbe-cue, dziękuję pięknie:hug:

dawno Cie nie było, ja czekam i czekam na Twoją galerię i doczekać sie nie mogę, czy tzn, że nie będziesz zakładac:confused:

Dzięki za instrukcje odnośnie światła w sh3d, ciągle miałam albo za jasno, albo za ciemno, skorzystam zaraz z Twojej rady:D

 

W łazience w zasadzie nie potrzebuję blatu, za to stolarz doradził nam szuflady na bieliznę osobistą, więc nad tym blatem to idealne miejsce. meble robiłam błyszczące bo chciałam zobaczyć jak będą wyglądać w połysku, ale kiepska jakość tych moich wizualizacji http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/d050.gif

Miło mi okropnie że wpadłaś, zapraszam częściej :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola,

odszukałam Twoja brązową łązienkę, oj nie łatwo było tyle stron przerzucić, zapisałam sobie zdjątka na kompie i pomyślę nad tymi gałkami pośrodku frontów, mi tam w sumie nie zależy na symetrycznie umieszczonych gałkach, bardziej na funkcjonalności, chociaż w sumie to z tych górnych szafek to nie codziennie będę korzystać, ale dół i góra i tak sie nie zgrywają, przebolejecie to jakoś kuleżanki drogie?? http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c020.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gałka po środku jest wygodna :yes:

 

Sylwia ty sobie pociachaj ten kredens wedle uznania

nam nic do tego przecież to twoja łazienka i ty z niej będziesz korzystać:yes:

Pociachać? - powiadasz ? :rotfl:

ja już po prostu nic innego nie umiem wymyślić, żeby to wygląd miało i praktyczne było w miarę;)

 

-----------------------------------------

 

Jadą do mnie stół i krzesła kuchenne :wave::wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...