Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Komodę udało się złożyć bez problemu i wygląda całkiem stabilnie. Tylko tamta była jakaś pechowa. Zresztą z tego co widziałam, to coś tam mężowi nie poszło z jednym wkrętem - zablokował się i przez to musiał użyć niszczycielskiej siły (oczywiście za nic się do tego nie przyzna, więc oficjalna wersja jest taka, że to badziewie) :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ooo vesi, ale fajne stoliki pokazałaś i szafki rtv:wiggle: Mnie się podoba najbardziej nr 3- ta z półką.:rolleyes: Może dlatego, ze sama mam podobną:lol2:

A będziesz szukać takiej gotowej czy robić u stolarza? Co do koloru, to uważam, że dla kontrastu z Waszą sofą to może być taki naturalny przecierany lekko dąb. Nie musi być ciemna:no:

 

Szkoda, że nic nie wyszło z tych łazienkowych planów:confused: Ja nie jestem zwolenniczką Ikea, bo wiem, że to niska jakość i na chwilę.

Ale z drugiej strony, jeżeli brak funduszy, to szkoda płacić 3-3,5 tys za jedną szafkę do łazienki...:sick: tylko z doświadczenia wiem, że długo potem jest szkoda wymienić na lepszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

ławę i szafkę rtv u stolarza zamówię, ława będzie na giętych nóżkach z dwiema szufladami,

niech no tylko uda sie mi w końcu Ryśka dorwać osobiście:rolleyes:

 

Nad łazienkowymi szafkami nawet nie ubolewam, w końcu i tak pralka pójdzie kiedyś na poddasze, chyba że wcześniej dom sprzedamy:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi szkoda że z kredensiuku łazienkowego nici - ale nie ma tego złego - i tak to nie na wieczność jak u nas :lol2:, skoro macie sprzedawać, może lepsza ta Ikea nawet łatwo łamliwa :p

 

I też jak Edi widzę że Pani w lepszym humorze :lol: :wiggle:

 

Ze stolików podoba mi się ten na uciekających nóżkach - coraz częściej o takim myślę http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/thinking/smileys-thinking-802676.gif

 

Udanego weekendu życzę :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi, ja przez ciągłe ograniczenia w funduszach jestem już przyzwyczajona, że często muszę wybierać Ikeę. Ale muszę Ci powiedzieć, że nie spędza mi to jakoś szczególnie snu z powiek. Pewnie dlatego, że nie specjalnie lubię kupowanie "na lata" - wiadomo, meble prędzej czy później się opatrzą, a wiem, że gdybym każdą szafkę miała za kilka tysięcy, nie wymienilibyśmy ich pewnie aż do emerytury ;) No i jeśli mam wybór - tańsza szafka i fajne wakacje, albo droga szafka i zero wakacji zawsze wybiorę to pierwsze :)

Idealnie byłoby oczywiście nie musieć wybierać, no ale u nas tak se ne da ;)

 

Nasza pęknięta deseczka już naprawiona - odcień jest niestety minimalnie jaśniejszy, ale mam nadzieję, że nie będzie tego widać ;) Moim zdaniem ten Hemnes będzie bardzo dobrze u Ciebie pasował, no tylko pralki trochę szkoda.

A może jeśli zaoszczędzisz trochę na meblach uda Ci się wymienić te granatowe kafle, tak jak chciałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącze sie w bólu ;) choc widze, ze humorek dopisuje...pamietasz?ja od poczatku mowilam o bialych szafkach :D nie bedzie zle, oj nie. dobrze, ze masz alternatywe w postaci ikea ;) ja nie, więc umywalki nie bedzie wcale :D

 

upały som , czekałam na nie cały rok szkolny, więc jestem happy, kocham lato :lol:

a co ty opowiadasz że umywalki nie będzie wcale, jest taaki wybór, przecież nawet smą umywalkę możecie zawiesić, elegancki syfonik chromowany i będzie pięknie :yes:

 

Vesi szkoda że z kredensiuku łazienkowego nici - ale nie ma tego złego - i tak to nie na wieczność jak u nas :lol2:, skoro macie sprzedawać, może lepsza ta Ikea nawet łatwo łamliwa :p

otóż to własnie, nawet jak nie sprzedamy, to pralka wtedy na poddasze pójdzie;)

 

I też jak Edi widzę że Pani w lepszym humorze :lol: :wiggle:

Ze stolików podoba mi się ten na uciekających nóżkach - coraz częściej o takim myślę

Udanego weekendu życzę :hug:

nie wiem ktory to ma uciekajace nózki, ale mi sie w kazdym cos podoba, dzis probowałam stolarzowi wytłumaczyc i pokazac co che, trzy fotki stolików kawowych z kazdego coś + jeszczesz szafka pod tv... mam nadzieję że zrozumiał o co mi chodziło :lol2:

 

Vesi, ja przez ciągłe ograniczenia w funduszach jestem już przyzwyczajona, że często muszę wybierać Ikeę. Ale muszę Ci powiedzieć, że nie spędza mi to jakoś szczególnie snu z powiek.

Oh mi też nie, bo nastawiona byłam na tego hemnesa, a potem luby wyskoczył z pomysłem zrobienia szafek przez stolarza:rolleyes:

Jeśli nie sprzedamy domu, to wykończymy poddasze, wtedy pralka pójdzie do górnej łazienki, a w tej będzie luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie u stolarza na ławę i szafkę rtv złożone wczoraj przy okazji montażu brakującego skrzydła do szafy w wiatrołapie

Trochę teraz zmodyfikowałam sobie fotki inspiracyjne i powstało takie cuś:

ława

ława-SG.jpgława-SG1a.jpg

szafka rtv

stolik SG.jpgstolik SG1.jpg

 

Ława z szafką maja generalnie tworzyć komplet w jednym stylu i kolorze, jeszcze na kolor sie nie zdecydowałam, ciekawa jestem co ten Rysiek mi zmajstruje;)

 

A przy okazji wypytałam go o przemalowanie kuchennych krzeseł i stołu, zaśpiewał sobie za to dwie stówki - to dużo czy mało??? ale najpierw zadzwonię do producenta, bo nogi stołu różnią sie odcieniem od krzeseł, a nie powinny, musze to zareklamować i niech malują wszystko na biało żeby nie było różnic, w końcu po to zamawiałam stół i krzesła nowe, żeby pasowały do siebie;)

Edytowane przez vesila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete,

fajnie że Tobie też sie takie nóżki podobają,

stolarz powiedział, że tak wygięte nóżki nazywają sie łabędzie:D

Za trzy tygodnie salonowy zestaw na być gotowy, oby bo moja cierpliwość jest na wykończeniu ;)

-------------------------------------------------------------------------------

 

Luby przyjechał znienacka, mój plan przemalowania kuchennych krzeseł i stołu przed jego przyjazdem, legł w gruzach, teraz będę musiała mu tłumaczyć czemu chce przemalować:rolleyes: ale za to zamki do drzwi z wkładką wc, które z Czech pojechały do Belgii, teraz mąż przywiózł do domku i zamontował.

Jest szansa że uda nam sie wreszcie przeprowadzić do końca tygodnia, tylko jakoś tak szkoda mi troche sie wyprowadzać z bloku :(... fajnie jest z sąsiadami sie spotkać i pogadać na klatce, lub przed blokiem.... gdyby sie dało tak mieszkać tu i tam po trochę :roll:

chyba nieprędko sprzedamy lub wynajmiemy nasze mieszkanko:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej vesilko, piękny zestawik salonowy się szykuje:yes::D 3 tyg mówisz- tyle mogę wytrzymać:lol2: \Kwota przemalowania stołu i krzeseł jest bardzo dobra, jak Ci się uda załatwić z mężem to bierz!

Trzymam kciuki za przeprowadzkę- zobaczysz będziesz zachwycona:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byliśmy w Ikei, uwaga.... aż 9 GODZIN!!! po powrocie padłam skonana.

Niestety zakupy z lubym to jakaś masakra totalna, horror, porażka i wszystko co najgorsze, do tego kłótnie, brak chęci do zakupów a ostatecznie jedno wielkie zmęczenie i niezadowolenie obydwu stron:(

Kupiliśmy:

- materace sprężynowe :bash: choć milion razy mówiłam że chce piankowe/lateksowe, ale cena dla M. za duża, komfort spania sie nie liczy dla niego:cry:...

- hemnesa do łazienki: szafkę pod umywalkę i dwa słupki wysokie - tu ok...

- szafe serii PAX pięciodzwiową, z drzwiami hemnes szarobrązowy + jedne drzwi lustrzane, tak planowałam więc ok

- łóżko jakiś koszmarek kanciasty:bash:, ale chłop sie uparł i powiedział że łóżko ma być już-teraz i tanie :cry::cry: pocieszam sie tym że łóżka z ikei lubią sie psuć szybko

- rolety na wszystkie okna: szare, zaciemniające zupełnie, w sumie są ok tylko nie wiem czy coś jeszcze do tych okien i rolet będzie pasowało:confused:

 

Teraz moi drodzy już chyba wiadomo kto mnie radości i humoru pozbawia... no mój zaj...sty mąż :-x:cry: Chciał jeszcze kupić jakieś tanie biurko i postawić je w salonie i do tego szafe na dokumenty i moje książki, bo witryna z szybkami sie mu nie podoba, na szczęście mój ogromny bunt poskutkował. Za każdym razem powtarzał że ma w nosie wygląd i nie będzie urządzał sie na pokaz dla gości, tylko praktycznie dla siebie i TANIO!:spam:

Wczoraj ja padłam, ale M. pojechał na budowę z sąsiadem wypakować te wszystkie paczki i aż sie boje tam jechać, czy przypadkiem nie zaczęli skręcać czegoś, bo w sypialni miałam nie pozmywane i listwy przypodłogowe nadal nie pomalowane (bo doczekać sie nie mogę na poprawki montażowe). Familia cała śpi teraz więc chyba sie wybiorę tam i posprzątam co nieco...

 

Hej vesilko, piękny zestawik salonowy się szykuje 3 tyg mówisz- tyle mogę wytrzymać \Kwota przemalowania stołu i krzeseł jest bardzo dobra, jak Ci się uda załatwić z mężem to bierz!

Trzymam kciuki za przeprowadzkę- zobaczysz będziesz zachwycona

Aguś, ja juz jestem załamana ta przeprowadzką, rozumiesz? mój doprowadza mnie do szału swoim skąpstwem, brakiem gustu i całym zachowaniem. Stół i krzesła przemaluję jak tylko sobie pojedzie z powrotem do Belgii (byle szybko). Dobrze że chociaż tą ławę i szafkę rtv udało sie mi zamówić u stolarza takie jak mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hug:Vesi, życzę Ci z całego serca żeby ten trud walki z mężem Ci się "opłacił" i oby po całym zamieszaniu z wykańczaniem i meblowaniem usiadła , zrelaksowała się pomyślała z dumą "udało się , mimo wszystko". Trzymam za to kciuki, mam nadzieję, że tak właśnie będzie. A mąż doceni w końcu Twoje starania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczynki za dobre słowo, uściski i kciuki:hug:, mam okropnego stresa i nerwa, jutro mają mi dopiero powymieniać listwy przypodłogowe, które wybuliło miejscami, ja musze jeszcze te listwy pomalować ze dwa razy, a w piątek juz przewożenie pralki, lodówki, kanapy.... składanie mebli, mężowi okropnie sie spieszy, a ja nie lubie tak na szybko i pochopnie działać:no:

jessuuuu, siedze jak na szpilkach teraz i zaraz pędzę na budowe malować hol od nowa, nim listwy przykleją, o ja durna że wcześniej tego nie pomalowałam:bash: co ja robiłam??? aaa w ogrodzie z chwaściorami walczyłam od miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga

 

Pisze teraz z domku, mamy tu net od paru dni,

ponadto szafki w łazience poskładane, obyło sie bez większych problemów, mi sie nawet podoba ten hemnes u nas;)

w nocy M. z sąsiadem poskładali szafe i ramę łóżka w sypialni- jejku jak tam ciasno sie zrobiło:( gdzie ja wcisnę biurko:confused: teraz zrobiłam sobie chwilkę przerwy w sprzątaniu, chwilka minęła więc uciekam do mopa :p

 

Miłego i pogodnego dnia wszystkim życzę :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPROWADZENI

 

:wave::wave:

 

Wiele jeszcze brakuje, ale ogólnie da sie mieszkać;)

W kuchni nie mogę sie zorganizować, przyzwyczajona do minimalnej ilości szafek - nie wiem gdzie co porozkładać by było wygodnie mi i dzieciom, z czasem pewnie sie jakoś dopasuję.

Czasu ostatnio mi brakuje, więc wybaczcie że nie zaglądam do was.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie z nowego domku http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/h010.gif

Edytowane przez vesila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...