Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Witaj dardurdka

mi zawsze podobała sie szachownica na podłodze...

kiedy byłam dzieckiem i chodziłam do kościoła, ciągle gapiłam sie na posadzkę właśnie taką: jasno-ciemne karo... podobają sie mi takie eleganckie, klasyczne i ponadczasowe wnętrza, moje płytki na podłodze nie są całkiem czarno-białe, nie chciałam takiego mocnego kontrastu, zirconio medas są takie bladoszare i prawieczarne, i niejednobarwne tylko z takimi maziajami... a w łazience do vivesów octógono mam kwadraciki: taco marino (granatowe i błyszczące)

ja też nie mogę sie doczekać kiedy wreszcie skończą malowanie... do końca listopada mieli skończyć i co??? i nico...

tylko jeden pokój wymalowany na gotowo :evil: :wtf:

 

spadam na budowę, pogoda dopisuje, pasuje okna umyć na poddaszu, w kotłowni syf okropny i wszędzie w ogóle syf....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Vesila,

witam, piękny, klimatyczny dom tworzysz!!!

Ja też zaglądam regularnie.

 

Newport to też jeden z moich typów do kuchni; niestety, zmartwię Cię, ale Siena nie jest już produkowana....

Może gdzieś przy wielkim szczęściu dorwiesz wersję z czarnymi kloszami, białej nie ma.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sharlotka

piękny, klimatyczny dom tworzysz!!!

dziękuje, dziękuje

 

Newport to też jeden z moich typów do kuchni; niestety, zmartwię Cię, ale Siena nie jest już produkowana....

kurcze, no ale ja te lampy w paru sklepach internetowych widziałam, czarne i białe klosze.... to co? oni sprzedają coś czego nie mają??? ceny normalnie podane :o

dowiem sie pewnie, jak będę kupować...

 

*******************************************

 

choróbsko mnie dopadło, gardło boli aż w uchu czuję, a miałam dziś czas na odgruzowanie kotłowni, cholercia.... nie ma szans na przeprowadzkę w tym roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam porady na usuwanie kleju z taśmy malarskiej papierowej, wklejam bo zapomnę

na oknach plastikowych skuteczny okazał się rozpuszczalnik w sprayu z Castoramy : TREPPER

My dzisiaj czyściliśmy białe plastiki. Świetnie sprawdził się rozpuszczalnik uniwersalny. Tylko nie nitro, bo Ci okno spłynie ;).

dobrze takie rzeczy usuwa WD-40 i nie uszkadza powierzchni. Rozpuszczalniki to w zalezności od lakieru, ja kiedyś próbowałam denaturatem, ale trochę matowi lakier, jednak mniej niż coś na bazie acetonu.

Ja taśmę podgrzewam opalarką elektryczną(można suszarką do włosów)jak do tej pory nigdy nie było problemów z oderwaniem taśmy po podgrzaniu.

zmywaczem do paznokci... albo lakierem do włosów popsikaj i spróbuj wtedy to czym zetrzeć, zawsze ścierałam lakierem do włosów ślady po kleju pod cenami na prezentach :)

 

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesila - własnie borykam sie z tym problemem :( I nie boję się o okna plasikowe bo to podobno niewielki problem

Najgorsze jest to ,że mam też zapaprane moje drzwi debowe za 8 koła :( I dzwoniłam do producenta drzwi i mi podopowiedzieli własnie denaturat. jeszcze za drzwi sie nie wzięłam ale próbowałam na szfkach kuchennych fornirowanych. Bo zlikwidowałam zabezpieczenia przed Lenką - i tak je skubana rozpracowała - no i ładnie zeszło. A wczesniej tarłam benzyną lakową i zmatowiło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mąż rzekł żeby juz żyrandole i lampy kupić, zdecydowana jestem na Siene5 do salonu, ale przypadkiem wyświetlił sie mi sklep angielski i inne cudności znalazłam

http://www.lampandlight.eu/en/

 

do łazienki

http://static.lampandlight.eu/wsize/detailzoom/44976-3.jpg 90euro

http://static.lampandlight.eu/wsize/detailzoom/44975-2.jpg 40euro

 

to chętnie przygarnęłabym do kuchni na parapet, mam metalowe osłonki koronkowe z Ikei i tak by mi to zgrało ...

http://static.lampandlight.eu/wsize/detailzoom/89151-2.jpg

http://static.lampandlight.eu/wsize/detailzoom/89151-3.jpg 60eu

 

na biurko

http://static.lampandlight.eu/wsize/detailzoom/45932-1.jpg 55eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam się przywitać ;-) Prześliczne klimaty (ale to wiesz) próbowałam przeforsować wersję szachownicy u nas ale niestety mój małż jest zakochany w śródziemnomorskich klimatach i powiedział że za nic! Spór trwał i trwał nawet o szantarz sie oparło a skończyło się na kompromisie (mam kuchnie jaką chciałam- choć jeszcze w kawałkach) Bardzo podoba mi się toaleta!!! Miałam chrapkę na te cegiełkowe kafle na ścianach ale przy 3 dzidziach już widzę jak często ścieram z nich kurz (a daję głowę będzie na nich siadało) ale proszę cię proszę powiedz gdzie dorwałaś tą listwę!!! chodzi o tą cienką kuleczkową! Must have it!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj papusiu

cieszę sie ogromnie, że podobają sie moje wykończenia...

Ja pół dnia i nocy spędziłam z lubym na budowie, nie dałam rady odpisać wcześniej, domyślam się że chodziło Ci o te warkocze vives tarpan blanco, fajne są ale ja już naklęłam niemało nad tymi płytkami w łazience i toalecie :rolleyes: i jedno wiem: never again ...:no: musze zajrzec do Ciebie, bo śródziemnomorskie klimaty mnie ciekawią, ale teraz nie dam rady, musze troche sie przespać, bo od rana znowu młynek wykończeniowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę ci tego młynka ;-( poważnie!!! Ja niestety od kiedy teściowa wybyła na jakieś 3 tygodnie nie mam z kim zostawiać Pitusia (najmłodszy) i tylko słucham jak to się fajnie dziś nabuzowało w kominku albo jaka ta ścianka działowa piękna ... Niestety u nas jeszcze duuuuużo roboty (a miały to być już TE święta). Co do śródziemnomorskich klim to ja jestem bardziej pro angielsko-prowansalskie-norweskie-countrylike klimaty ( o ile coś takiego da się zlepić w jedno). Miałam umowę z małżem że dolna łazienka będzie mojego autorstwa a górna małżowego ale on stanowczo mówi wielkie NIE na cegiełki. Twierdzi że przypomina mu to dworzec w Koluszkach ;-((((((( co za brak smaku!!! Musiałam dogiąć trochę mój projekcik i zamiast małych fazowanych cegiełek chcę dać białe duże 30x60 do połowy ściany. Może kiedy to małż zobaczy i uzna że ok to wyczyszczę mu to koluszkowe skojarzenie i coś się da zrobić w górnej. Zobaczymy. W każdym razię będę śledzić co u ciebie bo jest faaaaajnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki cegiełki są fajne, ponadczasowe i pasują do wszystkich stylów, ale nie polecam tych z fazą na większe powierzchnie, bo: ciężko sie je kładzie, źle fuguje i okropnie długo impregnuje fugi...

papuch mąż dobrze odradził Ci te cegiełki, mają swój urok bez wątpienia, jednak ilość fug powala,

ja pod prysznic dałam vivesy blanco 20x50 i naprawdę te płytki ładnie wyglądają z tym cygarem dookoła, żałuje że wszędzie takich płytek nie mam w łazience i wc...no ale mam co mam i z tego tez sie cieszę :) tzn teraz nie bardzo, ale jak sie uporam z mugatami do końca(oczyszczenie i impregnacja fug) to będę zadowolona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej vesila , a ja myslałam, że już mieszkacie ... Ale po kolei:

 

 

przycisk - kupiłam na allegro do geberitu, cudem udało sie za 180 i tez byłam w szoku jak dotarł bo tez plastik :sick: ale takie robia i coż zrobić

 

panele - poziom płytek i paneli wyrównuje sie podkładem. Moje zanim połozyli to przyjechali zmierzyc ile ma płytka z klejem potem od tego odjęli grubość panela (8mm) i wyszła im grubość podkładu/pianki. Myślę, że było to do zrobienia.... Na jakie listwy się zdecydujesz? Aluminiowe czy w okleinie drewnopodobnej pod kolor panela? Ja bym poszła w te drugie, zwłaszcza, że kolor panela masz dość chodliwy i bez problemu listwę powinnas dobrać

 

Kiedy plnujecie przeprowadzkę??

 

Z tymi panelami to tak, że facet mój rzekł: wszystko najtaniej! - czyli podkład też najcieńszy i najtańszy... brak słów... i nawet obojętne mu było, że w salonie przy jednej ścianie mogą być dwa rzędy jaśniejszych paneli... małż to sknera jest, jak jedziemy razem coś wybrać, kupić, to pyta sie mnie co chcę i jakie? mówię takie i owakie, pokazuje; potem w sklepie patrzy są rzeczy tańsze i nie ważne że zupełnie inny wygląd, pasuje czy nie do reszty, on kupuje te najtańsze, jemu cena sie podoba a resztę ma w d... do tej pory jakoś zajęty robotą nie miał czasu na oglądanie, kupowanie, nie wiedział jakie są ceny, ja nie miałam zamiaru go uświadamiać i jakoś tak udało sie mi wykańczać w miarę swoich upodobań, niekoniecznie najtaniej ale i nie szalałam z cenami. Z małą umywalką poszalałam:oops:, ale jak ją zobaczyłam to musiałam kupić, i nie żałuję... on więcej płaci za swoje zabawki (telefony, tv, laptopy- które wymienia nader często :-?)

:offtopic:koniec tematu ...

listwy do paneli kupiłam plastykowe, w miarę dobrałam pod kolor panela, ale nie wiem czy one w okleinie, czy nadrukowany wzór na tym plastyku, bo sprzedawca mówił że nie będzie sie ścierać, taki kolejny tani badziew...

przeprowadzki juz nie planuję, bo i tak nic z moich planów, zwłaszcza że teraz czeka mnie męka wnętrzarska, bo chłop kasy skąpi, pretensje ma że ja tylko to co najdroższe wybieram, co jest oczywiście nie prawdą, ale dla niego wszystko co droższe od najtańszego, jest za drogie :cry::cry::cry::cry: czy wy też macie takich mężów??? efekt będzie taki, że ja nie kupie nic, a on pojedzie do Belgii i będzie wieelkie nic z przeprowadzki... ja generalnie nie mam jakiegoś awersu do tanich rzeczy jeśli tylko mi sie podobają i pasują do stylu, i tyle w temacie ...

stolarz zadzwonił, będzie montował górę kuchni, spadam na budowę / do domu??? sama nie wiem jak to teraz nazywać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesila - skasowałam tamtego posta bo przez pomyłkę wrąbałam Ci się w dziennik - sorki. Tutaj powtarzac juz go nie będę bo go zacytowałaś więc juz nie ma sensu.

No bidna Ty jesteś z tym swoim chłopem powiem Ci. U nas troche na odwrót ;) Ale ja nie chytra tylko rozsądna. Musze zazwyczaj hamować mojego bo on by kupował tylko to co najdroższe . Ale taniochy nie lubie bo wiem, że co tanie to drogie. szybko się zepsuje i cza nowe kupowac i bulic drugi raz. Nie mniej jednak uważam, że rozsądek to rzecz najważniejsza. Ja np kupuje umywalki jedne z tańszych. Jak sie jej cos stanie po 2-3 latach to kupię nowa a tę za 200-300zł nie będzie mi żal wywalić w kosz. Paneli czy płytek wymienić bezproblemowo się nie da dlatego tu nie skąpię.... takie mam zasady i się ich trzymam ;)

 

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

pan główny inspektor powiedział,że barierki mam jak na sylwestra

 

 

:rotfl:

 

Ps. a ja słyszałam, że oni wcale się nie fatygują do domów prywatnych ...... że wydają decyzje (oczywiście pozytywne) na gębę :sick: ..... I co, znaczy, że musze barierki szykować :o Tego nie miałam w planach :no:

 

Moja droga,

ja miałam zatwierdzany w nadzorze budowlanym zamienny projekt budowlany z nałożonym obowiązkiem uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (poprzedni właściciel wprowadził istotne zmiany w budowie odbiegające od projektu), dlatego była u nas komisja z PINB:)

ale jakby co, to odstąpię Ci barierki za jakiś czas:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...