Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Vesilko, ja dopiero przeczytałam o Twoich mebelkach:rolleyes: Super, że będą gotowe.

Kochana w sprawie koloru, to jeżeli lubisz jasne, to takie zrób, ale nie czysto białe.

Czarne i błyszczące jak radzi Ania, to świetny pomysł,ale nie w Twoim salonie moim zdaniem, bo zrobi się glamour. A chyba nie o taki efekt Ci chodzi.

 

Nie wiem tylko czy Twój stolarz bawi się w lekkie bielenie mebli, ale ja tam widzę mebelki w naturalnym kolorze, tylko leciutko pobielone z przewaga koloru natural. Coś w tym stylu

 

http://sklep.romantic-home.pl/images/Stoliki/26111.jpg

 

http://sklep.romantic-home.pl/images/Stoliki/26114.jpg

 

 

Mam nadzieję, że Ci nie namieszałam:rolleyes::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję wam kochane za sugestie :hug::hug::hug:

chociaż każda co innego proponuje :p:lol2:

 

Karolka, lubię białe meble, ale kuchnia mi wystarczy, za to pobielane bardzo mi sie podobają

Aniu, czarne błyszczące odpadają, z paru powodów: nie lubię ciemnych mebli drewnianych, chyba szkoda zamalowywać (mdf to jak najbardziej), może jakiś mały mebelek - kwietnik czy cuś, ale nie cała ława i szafka tv, ponadto nieustannie musiałabym je ścierać z kurzu i pilnować by nie porysowali ławy, no nie widzę takich u siebie w salonie

Aga, no trafiłaś tymi mebelkami absolutnie w mój gust, bardzo sie mi podobają, muszę tylko zobaczyć te meble i obgadać sprawę bielenia,

dziś miałam je obejrzeć ale jak zwykle do gościa sie nie dodzwoniłam, a potem wyłączył telefon:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Amtla,

przecierki lubię u innych, ale to nie mój styl, elegancko bym chciała, bardzo chciała, a myślisz że takie naturalne i lekko pobielone są nieeleganckie :confused:

mam pare takich stolików zapisanych,

ludwikowski-stolik-lawa-z-szufladami-natur-village.jpg ława Darcy.jpg 120_Large-25.jpg Coffee_Table_261_4f468e55e5efa.jpg

ja myślała ze one eleganckie :oops: :( no ale ja zwykła kobita,matka, żona, kura domowa... nie żadna tam projektantka wnętrz, więc sie nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Amtla,

przecierki lubię u innych, ale to nie mój styl, elegancko bym chciała, bardzo chciała, a myślisz że takie naturalne i lekko pobielone są nieeleganckie :confused:

mam pare takich stolików zapisanych,

[ATTACH=CONFIG]142512[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]142513[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]142511[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]142514[/ATTACH]

ja myślała ze one eleganckie :oops: :( no ale ja zwykła kobita,matka, żona, kura domowa... nie żadna tam projektantka wnętrz, więc sie nie znam

 

 

 

No to witaj w klubie :lol2:

 

Dla mnie najładniejszy kolor na 2 zdjęciu :yes:

 

ps. Rychu był dzis u mnie :p Przygadałam mu trochę. Bo mi mówi, że przyjedzie do mnie z fotografem coby kuchnie obfocić. No to pytam kiedy. A on mi mówi, że nie wie kiedy bo ten fotograf to artysta i z nim sie cięzko umówić. No to mu powiedziałam ze tak jak z nim ;) najpierw go zamurowało a po chwili sie usmiechnął i poszedł se ....Bez kasy ofkors bo go bierzemy na przetrzymanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz Amtla, klasyka to mój styl, tylko nie wszędzie sie mi udaje męża do tego stylu przekonać;)

 

Kinga, dzięki za głosik, każdy jest ważny dla mnie :hug:

 

a Rysiek, wczoraj pierwszy raz od trzech m-cy odebrał mój tel (do tej pory dzwoniłam na zmianę z lubego i młodych gdy mojego nie odbierał) słowami "cześć słoneczko" :wtf:

na co mnie zamurowało przez chwile: raz że odebrał, dwa takimi słowami, a ja nie lubię sie tak spoufalać z wykonawcami :roll: był taki milutki, że myślałam: no wreszcie są te meble, a dziś guzik - znowu nie odbierał :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cześć słoneczko" :wtf:

:lol2: Serio? Wykonawca Cię tak vesilko przywitał?:lol2: Juz ja bym mu odpowiedziała:mad::spam:

 

 

Vesi, czyli myślałyśmy o takim samym kolorze mebli:wiggle: moim zdaniem to strzał w 10:rolleyes: Tylko pytanie, czy stolarz będzie chcial to robić, bo bielenie strasznie pracochłonne jest i nie każdy to potrafi. Oby się udało:)

A tak z ciekawości- jeżeli to nie tajemnica- powiedz ile sobie zażyczył Twój stolarz za stolik kawowy? Chciałam wiedzieć dla porównania z gotowymi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Kinga,

zamurowało mnie na dobre pare sekund i nie wiedziałam co powiedzieć, mam nadzieje że to kto inny miał dzwonić do niego dlatego bez zastanowienia palnął czułe słówko nie patrząc kto dzwoni. Ale niech se gada co chce, byle mi te meble w końcu zrobił, bo czekam przeszło 3m-ce :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, bo czekam przeszło 3m-ce :bash:

 

 

 

 

standarcik Ryskowy ;)

 

wg mnie bielenia powinien sie podjąć. Nie wiem jak to sie robi rpofesjonalnie ale ja bym to najpiewrw bejcą potraktowała w takim kolorze co ten 2 stolik), potem rysy grubym papierem ściernym wzdłuz i na to biały olej......'Niech Ci zrobi próbkę koloru - mnie tak robił. Z vtym ze ja mam bielony czysty dąb a u Ciebie cos ciemniejszego trzeba dlatego o tej bejcy pomyslałam choc nie wiem czy tak sie to robi profesjonalnie :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam wykoszony cały trawnik, tzn same sobie wykosiłam, masakra....

ale mogę wziąć sie za wsadzanie cebul, tylko nadal mam te cholerne szkodniki w ogrodzie, już sama nie wiem co to: kretówki pojawiły sie może ze trzy razy, poza tym coś zryło ziemię tuż pod trawa, takie długie korytarze, oraz te dziury i goła ziemia wokół tych dziur, sypałam trutkę na nornice, ale nadal widzę ze cos ryje ziemię:bash: obawiam sie ze wsadzę te cebulki i te cholery mi wszytko wyżrą:x

 

Marzą sie mi też drzewka owocowe, jednak kompletnie sie nie znam na gatunkach, odmianach, uprawie, nie wiem nic a nic...

w wątku ogrodniczym - drzewka owocowe może cos sie dowiem,

jeśli znacie jakieś odmiany jabłoni z jabłkami twardymi, słodkimi i soczystymi to poproszę nazwę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ja zwykła kobita,matka, żona, kura domowa... nie żadna tam projektantka wnętrz, więc sie nie znam

Ledwo żyję, ale jeszcze dooopsko dam radę obić :p

Taaaki :jawdrop: dom zrobiła i się nie zna! Phi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no ale ja zwykła kobita,matka, żona, kura domowa... nie żadna tam projektantka wnętrz, więc sie nie znam

 

To zdanie doskonale mnie opisuje vesilko :yes:

 

Jeszcze raz napiszę, na temat mojego niefortunnego doboru słowa. Tak to jest, jak kobieta się spieszy i wszystko chce przeczytać. A potem pisze skrótami myślowymi. Tak naprawdę, chodziło mi o meble klasyczne typu np.fornirowane. A te proponowane przez Ciebie doskonale pasują właśnie do zdobień listwowych w domku.

 

Ja nie muszę jeszcze raz pisać, jaki ładny domek stworzyłaś...:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo żyję, ale jeszcze dooopsko dam radę obić :p

Taaaki :jawdrop: dom zrobiła i się nie zna! Phi :p

:hug: bardzo mi miło, ale naprawde nic wielkiego nie zrobiłam:)

 

To zdanie doskonale mnie opisuje vesilko :yes:

 

Jeszcze raz napiszę, na temat mojego niefortunnego doboru słowa. Tak to jest, jak kobieta się spieszy i wszystko chce przeczytać. A potem pisze skrótami myślowymi. Tak naprawdę, chodziło mi o meble klasyczne typu np.fornirowane. A te proponowane przez Ciebie doskonale pasują właśnie do zdobień listwowych w domku.

Ja nie muszę jeszcze raz pisać, jaki ładny domek stworzyłaś...:yes::D

Amtla:hug:,

ciesz sie że jednak dobrze stoliki dobrałam, ale nie wszystkim sie muszą podobać, dla mnie są ładne, dla innych zapewne paskudne, ot ile ludziuf tyle gustóf ;)

----------------------------------------------------------------

Byłam dziś u stolarza i widziałam wreszcie moje meble, zrobił je z litego buku, hmmm nóżki nie są dokładnie takie jak chciałam, bo

miały byc takie

120_Large-24 akacja.jpg

a zrobił takie

ława Darcy.jpg

nie wiem czy mam sie czepiać???

miałam problem z doborem wybarwienia, nic sie mi nie podobało, a stolarz nie wiedział jak i czym to pobielić by wyglądało jak na inspiracjach, w końcu stanęło na tym że ja kupię pastę wybielająca Starwax i jak bedzie to zrobi mi próbkę, zastanawiam sie czy bejce tez kupić, bo z tych co mi pokazywał, to wszystkie nie do końca mi odpowiadały

szkoda mi trochę że te nóżki inne som :(

120_Large-24 akacja.jpg

ława Darcy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kinga,

nóżki niby w moim ulubionym stylu, ale chciałam trochę inne, czy ten chłop choć raz nie może zrobić czegoś dokładnie jak w projekcie :mad:

 

 

A poza tym, jestem dziś umordowana jak po maratonie, a tu jeszcze kooopa prania czeka do prasowania, a na dodatek jutro luby przyjeżdża, jakąś "parapetówę" dla kolegi zapowiedział i musze cosik upichcić, chyba se strzele kolejnego energy drinka, inaczej padnę za dwie godziny i nie wstanę az sie wyśpię a czasu nie mam kruca bomba :bash:

Umyłam dziś okna drugą część od południa (od północy umyłam w zeszłym tygodniu)... masakra... nijak nie szło tych szyb wytrzeć żeby smug nie było, namachałam sie szmatą jak głupia, a za tydzień pewnie i tak będą brudne jak słońce w nie poświeci, bo dopóki słońce w szyby nie świeci to okna są super czyściutkie. Pozostało jeszcze na poddaszu jakoś tak byle jak umyć przed zimą, bo od ponad roku tam nie myte, albo i dłużej :sic:

Wzięłam sie też za cebulki, część powsadzałam do koszyczków i tylko paręnaście prosto do gruntu bo zrobiło sie ciemno, super jest ta wsadzarka gardenia, (agawi dzieki :hug:) Koszyczki z cebulkami zasypane ziemią, narazie stoją w garażu, potrzebuję miec więcej czasu na kopanie dołków łopatą, i musze więcej koszyczków dokupić na te lepsiejsze i droższe cebulki, mam nadzieję że to uchroni je przed pożarciem przez te ryjące cholery.

Spadam na jakieś szybkie zakupy a potem dalej do roboty:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...