Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja wprawdzie jestem gorącą przeciwniczką przemalowywania drewnianych mebli (no nie wszystkich - głównie chodzi mi o klasyczne, fornirowane lub o ładnym usłojeniu), a przed kilkoma forumowymi meblami nawet rzucałam się rejtanem (nocne szafki yokasty i łazienkowa komoda nihiru), ale akurat te drzwi wyjątkowo mi tutaj nie pasują w drewnianym kolorze. Ja bym pomalowała i dała szybki - jeśli nie chcesz przezroczystych, to z wytrawianego szkła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka-rurka, jedna tak, druga nie....

czekam na więcej podpowiedzi :D mam czas do jutra,

dziś sie stolarz nie pojawił ;) jak zwykle...

 

drzwi sie mi nawet podobają, kolorem pasują do paneli w pokojach, ale białe też mi sie podobają i mam dylemat,

drzwi pójdą do stolarza, żeby je podciął, szyby wymienił i ewentualnie pomalował,

sama nie wiem jeszcze jakie szybki, mogą być przeźroczyste, bardzo bym chciała fazowane, ale ne-da-rady, więc pomyślałam o jakimś grawerze symetrycznym, no sama nie wiem

 

Barbe, a co to być wytrawione szkło :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takie matowe - trawione, mrożone... Nie wiem, czy dobrej nazwy użyłam - ja znałam pod taką. Jeśli chcesz szybki nieprzezroczyste, to można też zrobić z lacobelu - o tyle lepsze, że bezpieczniejsze od szkła (ponoć nie jest takie kruche), ale ciut gorzej wygląda. Wiem, bo sama mam takie u siebie i teraz chyba wolałabym klasyczne szkło (a jeszcze fazowane, to już w ogóle bajka). Lacobel jest w dotyku taki jakiś lekko plasticzanny, ale to chyba ta powłoka (lakier?).

 

Te drzwi w kolorze brązowym same w sobie są ładne, ale tutaj wyglądają jak - no właśnie, sama to napisałaś - przypadkowo wyciągnięte z piwnicy/garażu i wstawione z braku laku. Albo jakbyście o nich zapomnieli przy malowaniu pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Barbe za opinie, to już wiem o co chodzi z tym szkłem, lacobelu nie lubię, wszędzie w około ludziska to zamawiają, ma to sens kiedy ktoś chce w kolorze, a ja zdecydowanie wolę szkło bezbarwne

myślałam jeszcze o czymś podobnym jak ma Kasiorek u siebie , o ile cena by mnie nie zabiła

f56225ccbe28c97bafcec768acceb020,10,19,0.jpg

moze mnie Kasia nie powiesi za ta fotke, ale nie mam czasu przekopywać jej wątku by znaleźć to zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie jak Barbe

drzwi mają bardzo ładny kolor ale nie widza mi się tam

chyba że nawiążesz do nich kolorystycznie jakaś komodą lub konsolka i postawisz w holu

Co do szyb jeśli nie faza to bezbarwne ale ja bym nie dawała żadnych ornamentów

już ozdobą tych drzwi jest to półkole u góry jak dla mnie to juz wystarczy

ale to moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Barbe za opinie, to już wiem o co chodzi z tym szkłem, lacobelu nie lubię

 

No, ja też się dowiedziałam poniewczasie, że niespecjalnie lubię ten lacobel. To znaczy wiesz, on nie wygląda źle, po prostu jak matowione szkło, tyle że jest gładki, a nie chropowaty. Dla wielu osób to zaleta, bo klasyczne trawione szkło jest koszmarne w czyszczeniu. Najbardziej chciałabym takie ze szkła trawionego i dodatkowo fazowanego (żeby fazy były przezroczyste, a środek - matowy). No nic, może kiedyś wymienię. Póki co, nie jest to coś, co by mi szczególnie przeszkadzało.

 

Jeśli chodzi o zdobienie na Twoich drzwiach, też zalecałabym oszczędność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb jeśli nie faza to bezbarwne ale ja bym nie dawała żadnych ornamentów

już ozdobą tych drzwi jest to półkole u góry jak dla mnie to juz wystarczy

 

Jeśli chodzi o zdobienie na Twoich drzwiach, też zalecałabym oszczędność ;)

 

Ja jestem wam bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie i rady :hug:

stanie więc na szkle przeźroczystym i chyba białych drzwiach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesilko nawet nie wiesz jak się ucieszyłam jak Cię zobaczyłam w galerii :wiggle::wiggle::wiggle:

Nigdy mi do dzienników nie po drodze, a na skróty przez linka w sygnaturze się nie da bo sobie go wyłączyłaś :p

 

Kinkiety do łazienki są rewelacyjne :jawdrop: - naprawdę to strzał w dziesiątkę - szczególnie że się tyle naszukałaś :hug:

 

Drzwi moim zdaniem do przemalowania na biało :yes:

Szyby jak Karola pisała przeźroczyste z tym frezem po obrzeżach - albo po prostu przeźroczyste

 

Z lampami do holu chyba póki co nie pomogę bo podobają mi się i te i te.

Ale jeśli Twoim marzeniem były te chromowane - to bierz ich skrócone wersje :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja też się dowiedziałam poniewczasie, że niespecjalnie lubię ten lacobel. To znaczy wiesz, on nie wygląda źle, po prostu jak matowione szkło, tyle że jest gładki, a nie chropowaty. Dla wielu osób to zaleta, bo klasyczne trawione szkło jest koszmarne w czyszczeniu. Najbardziej chciałabym takie ze szkła trawionego i dodatkowo fazowanego (żeby fazy były przezroczyste, a środek - matowy). No nic, może kiedyś wymienię. Póki co, nie jest to coś, co by mi szczególnie przeszkadzało.

 

Jeśli chodzi o zdobienie na Twoich drzwiach, też zalecałabym oszczędność ;)

 

 

I tu sie nie zgadzam, mało tego protestuję :p :P :p

I juz wyjasniam dlaczego.

Matowe szkł może byc piaskowane i trawione chemicznie.

Piaskowane jest koszmarne w czyszczeniu i chropowate w dotyku.

Trawione chemicznie jest IDEALNE w czyszczeniu i satynowe/aksamitne w dotyku.

 

Piaskowane mam szybki w starych meblach :mad:

Trawione mam szybki w nowych drzwiach wewnętrznych :yes: I moje szybki mają przezroczysta fazkę :wiggle: ja mam poziomy paseczek a Vesila może sobie zażyczyć fazke dookoła , o!

 

Sylwia - uffff...., w koncu sie mogłam wykazać u Ciebie :rotfl: i cos mądrego powiedzieć :p

\Co do drzwi to moja pierwsza mysl - przemalowac :yes:

Ale po dzisiejszych zdjęciach na których ujęłaś panele widzę wspólny mianownik :yes: I tez do głowy przyszła mi konsolka ..... Ale skoro nie ma na nią miejsca to może galeryjka ze zdjęciami w brązowych ramkach ?????

Jesli natomiast w hollu nie bedzie nic brązowego oprócz tych drzwi to zdecydowanie przemalować .

 

Ps. jestes pewna że chcesz je powierzyć Ryskowi???? Święta bez drzwi???? Przemysl to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete dzieki za wsjo :hug:

sygnaturę czasem wyłączam w postach, czasem nie :p

frez/ faze w szybie mogłabym miec jedynie dookoła całej szyby, bo w srodku chyba sie nie da zrobić fazy:confused:, te szprosy sa nałożone na szybę, tzn nie ma tam kilku szybek tylko jedna duza i na niej listewki drewniane, o fazach mogę więc zapomnieć

 

aleś mi pomogła z lampami :rolleyes:

 

Kinga, jaki wywód :jawdrop:

poleciałam do twojej galerii przyjrzeć sie szybkom w drzwiach i tej fazie, kurka może sie jednak da w środku, tylko jak? nie ... u mnie chyba nie da rady, mysiałby Rysiek robić nowe szprosy i w nie montowane szybki, jak mam w kredensie, a wtedy cena poszłaby mocno w górę, a wtedy moj sie nie zgodzi, fazowanie jest drogie, ale spytam go o to

natomiast nie mam jakiejś obiekcji by nie mieć tych drzwi przez tydzień, skoro nie miałam ich wcześniej, a teraz i tak nie da sie ich zamknąc:rolleyes:

 

Karolka ,

zmieścić by sie zmiescila jakaś malizna, ale okropnie by przeszkadzała, no żywcem nie mam miejsca w holu na konsole by nam nie zawadzała

 

potrzebuje nowego domu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie nie zgadzam, mało tego protestuję :p :P :p

I juz wyjasniam dlaczego.

Matowe szkł może byc piaskowane i trawione chemicznie.

Piaskowane jest koszmarne w czyszczeniu i chropowate w dotyku.

Trawione chemicznie jest IDEALNE w czyszczeniu i satynowe/aksamitne w dotyku.

 

Pinacolada, schowaj te jęzorki ;), ja się nie kłócę, ja się nie znam, ba - ja nawet nie wiedziałam, że trawienie i piaskowanie to dwie różne techniki. Coś mi tam dzwoniło, ale widocznie nie w tym kościele :). Teraz to ja już taka mundra będę, że hej! No i już będę wiedziała, co w razie czego zamawiać - trawione z fazą na brzegu - jak mi się ten mój lacobel do cna odwidzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga, jaki wywód :jawdrop:

poleciałam do twojej galerii przyjrzeć sie szybkom w drzwiach i tej fazie, kurka może sie jednak da w środku, tylko jak? nie ... u mnie chyba nie da rady, mysiałby Rysiek robić nowe szprosy i w nie montowane szybki, jak mam w kredensie, a wtedy cena poszłaby mocno w górę, a wtedy moj sie nie zgodzi, fazowanie jest drogie, ale spytam go o to

natomiast nie mam jakiejś obiekcji by nie mieć tych drzwi przez tydzień, skoro nie miałam ich wcześniej, a teraz i tak nie da sie ich zamknąc:rolleyes:

 

a mnie się wydaje że sie da na jednej tafli zrobic fazki jakie chcesz a potem z wierzchu dołozyć szprosy :yes:

Tydzień ??!! Czy my o tym samym Ryśku mówimy ?????? :rotfl:

 

Pinacolada, schowaj te jęzorki ;), ja się nie kłócę, ja się nie znam, ba - ja nawet nie wiedziałam, że trawienie i piaskowanie to dwie różne techniki. Coś mi tam dzwoniło, ale widocznie nie w tym kościele :). Teraz to ja już taka mundra będę, że hej! No i już będę wiedziała, co w razie czego zamawiać - trawione z fazą na brzegu - jak mi się ten mój lacobel do cna odwidzi.

 

 

 

No nie schowam :no: bo mi sie pierwszy raz u vesilki udało cos mądrego napisac :lol2: I musze sie troche powymądrzać w związku z tym :p

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga, jaki wywód :jawdrop:

poleciałam do twojej galerii przyjrzeć sie szybkom w drzwiach i tej fazie.....

 

 

 

no to może się zbierzesz, podjedziesz i se pomacasz na zywca :rotfl:

Naprawde warto, mówie Ci :yes: ;)

 

Moze wpadniesz jutro na kawkę? Dopołudnia planuje byc w domku.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydaje że sie da na jednej tafli zrobic fazki jakie chcesz a potem z wierzchu dołozyć szprosy :yes:

Tydzień ??!! Czy my o tym samym Ryśku mówimy ?????? :rotfl:

no chyba nie będzie malował drzwi przez miesiąc :evil: nie zapłace mu za meble, tylko wcisnę jeszcze te drzwi to może sie streści chłop z robotą trochę, nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...