Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

a mnie się wydaje że sie da na jednej tafli zrobic fazki jakie chcesz a potem z wierzchu dołozyć szprosy :yes:

 

No, kochana, to teraz ja się powymądrzam ;), bo zajrzałam do Twojej galerii i zaczęłam się zastanawiać, czy w ogóle masz na myśli fazki, mówiąc o swoich drzwiach? Ja tam widzę po prostu pasek niewytrawionego (przezroczystego) szkła, a nie fazę (no, chyba że patrzę nie na te drzwi, co trzeba). A faza to brzeg tafli szkła ścięty pod kątem, o na przykład tak jak tu. Dlatego na drzwiach Vesili nie da rady zrobić tak, jak mówisz - fazy wewnątrz tafli szkła i zamocować szprosy na wierzchu.

 

O, tutaj koleżanka w wątku po sąsiedzku ma piękne drzwi z fazowanymi szybkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Eeee, jakie pół roku? Niedługo rok stuknie! :bye:

i jeszcze sie z tego cieszy, zjawki pokazuje i znika, no dręczycielka :hug:

Barbe, dziękuje pięknie za wszystkie sugestie i opinie :)

 

No i co tam vesilko zdecydowałaś?:p

Ja podtrzymuję swoje zdanie i bym je zostawiła w takim kolorze, jakie są. Dają fajny smaczek kolorystyczny.

Na biało zawsze zdążysz przemalować...:rolleyes:

łoj Aguś, mętlik mam w głowie http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/n055.gif...

odkąd zamówiłam białe drzwi wewn, to planowałam tez te do wiatrołapu na biało, ale gdy zawisły i je umyłam - to sie mi takie spodobały,

nie miała baba problemów to se znalazła :bash:

decyzja nadal nie podjęta :roll:

 

Witam

Przypadkiem trafiłam na twój wątek. Poczytałam opinie innych i moje pierwsze wrażenie mnie nie opuszcza - zostaw tak jak jest, inaczej stracisz zróżnicowanie tego pomieszczenia czyli charakterek - trochę zadziorny. Bardzo ważne będą dodatki.

pozdrawiam

:welcome: chopinetka

dziekuję bardzo za opinię

z dodatkami to raczej nie poszaleje w tym holu, w około tylko drzwi, drzwi, drzwi i łuki, parę ramek może gdzieś zawiśnie, ot i cały wystrój :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkąd zamówiłam białe drzwi wewn, to planowałam tez te do wiatrołapu na biało, ale gdy zawisły i je umyłam - to sie mi takie spodobały,

 

Aaa, no to w ogóle nie ma problemu - rób tak, żeby Tobie się podobało. To że parę osób zrobiłoby na biało nie znaczy, że to jedyny słuszny wybór. A jak Ci się znudzi drewno albo przestanie grać, to przemalujesz. Ale szybki to wymień, bo te to raczej nie bardzo...

 

Jeszcze mam pytanie - te drzwi są z litego drewna, czy oklejane? Jeśli oklejane, to fornir drewniany, czy plastik / papier / nadruk? Na zdjęciu nie bardzo widzę, a może to by przesądziło Twój wybór? Jeśli plastik, to chyba lepiej to malnąć, nawet jeśli wizualnie jest ok. Jeśli drewno, to rób, jak Ci serce dyktuje i nie słuchaj forumowych ciotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, kochana, to teraz ja się powymądrzam ;), bo zajrzałam do Twojej galerii i zaczęłam się zastanawiać, czy w ogóle masz na myśli fazki, mówiąc o swoich drzwiach? Ja tam widzę po prostu pasek niewytrawionego (przezroczystego) szkła, a nie fazę (no, chyba że patrzę nie na te drzwi, co trzeba). A faza to brzeg tafli szkła ścięty pod kątem, o na przykład tak jak tu. Dlatego na drzwiach Vesili nie da rady zrobić tak, jak mówisz - fazy wewnątrz tafli szkła i zamocować szprosy na wierzchu.

 

.

 

 

Ożesz , ale się znerwowałam z samego rana :mad: :mad: :mad: ;)

Kto tu ze mnie blądi kce zrobić , no kto ????

Ja wiem, że dopiero pierwszą rzecz udało mi sie dość mądrze napisać ale ja naprawde wiem co to fazka :p :P :p

 

Prosze bardzo , zdjęcie mojej, troche mało fotogeniczna jest ale JEST :p :P :p

 

 

http://img194.imageshack.us/img194/2721/dsc0201u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ps. w przypadku trawionego szkła nie da się zrobic paseczka nietrawionego (podobno). Ja tak chciałam właśnie ale tak myk mozliwy tylko przy piaskowaniu. Bałam sie tej fazki (z babcinym wazonem kryształowym mi sie kojarzy :lol2: ) ale jest ok :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, no to w ogóle nie ma problemu - rób tak, żeby Tobie się podobało. To że parę osób zrobiłoby na biało nie znaczy, że to jedyny słuszny wybór. A jak Ci się znudzi drewno albo przestanie grać, to przemalujesz. Ale szybki to wymień, bo te to raczej nie bardzo...

 

Jeszcze mam pytanie - te drzwi są z litego drewna, czy oklejane? Jeśli oklejane, to fornir drewniany, czy plastik / papier / nadruk? Na zdjęciu nie bardzo widzę, a może to by przesądziło Twój wybór? Jeśli plastik, to chyba lepiej to malnąć, nawet jeśli wizualnie jest ok. Jeśli drewno, to rób, jak Ci serce dyktuje i nie słuchaj forumowych ciotek.

o matulu, zeby to takie proste było,

drzwi podobaja sie mi takie jakie sa i biale tez by mi sie podobały, dlatego przyszłam z tym dylematem do was, a tu tez zdania podzielone

szyby ida do wymiany niezależnie od tego czy drzwi przemaluje czy nie

no i one sa drewniane, nie znam sie na drewnie, ale chyba z litej sosny

 

O, vesi, przegapiłam przeprowadzkę do galerii :hug:

Z drzwiami nie pomogę, bo i takie nie są złe, i białe byłyby niezłe :)

Ania,

no to dzięki- za wizytę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz , ale się znerwowałam z samego rana :mad: :mad: :mad: ;)

Kto tu ze mnie blądi kce zrobić , no kto ????

Ja wiem, że dopiero pierwszą rzecz udało mi sie dość mądrze napisać ale ja naprawde wiem co to fazka :p :P :p

 

 

 

O pacz pani, czego to się można dowiedzieć :o. Zawsze myślałam, że takie ciachnięcia w środku tafli (czy babcinych wazonach) to rżnięte szkło, a faza to tylko na brzegu. No ale dobra, niech Ci będzie ;).

Edytowane przez barbe-cue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga,

hmm, ja myślę, że ty masz racje i Barbe ma rację,

tzn, masz taki szlif ale obustronny, i on na tyle mały i płytki, ze nie ingeruje w stabilność szyby, u mnie fazy musiały by byc szerokie na ok 15 - 20 mm, nie da rady takich zrobić w środku szyby, popękałaby na bank w tych cienkich miejscach, tak mi sie wydaje, chyba że wstawiłabym jakieś szkło zbrojone grubości z 1,5 cm, jedyną opcją dla fazy w moich drzwiach jest zrobienie nowych szprosów i wstawienie małych szybek fazowanych, a to drogi interes jest, za same szybki fazowane do kredensu zapłaciłam 560zł- luby mało zawału nie dostał jak sie dowiedział :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie w galeriach dyskusje sie toczą :D

wczoraj nie dalałam rady wpaśc, akurat jak napisałam o zabeckach to ala sie obudziła i do tej pory nie wiem, kto pierwszy odleciał :D taki ze mnie nocny marek, do dyskuscji sie juz nie nadaje, do klubu tez :(

jesli chodzi o moj drzwiowy glos to podobaja mi sie białe, ale faktycznie jak pokazałas to ujęcie z podłoga, nie wyglada to tak zle...zostaw poki mozesz, dziewczyny dobrze radza, zdazysz przemalowac. i luby bedzie szczesliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cho***ny stolarz nadal nie pojawił sie z moimi meblami, wiec i nie zabrał drzwi, a tel nie odbiera:mad:

no....brak mi słów....:sick:

 

Vesilko nie denerwuj się :hug: Chociaż ja tego stolarza bym już dawno pogoniła- Ty i tak masz anielską cierpliwość:rolleyes:

Nie zamawiaj już nic u niego:no: Nie wierzę, ze nie ma w okolicy kogoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...