Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Vesi fajna ta ława :yes:

Ja ostatnio to w ogóle zwracam uwagę na rzeczy na które kiedyś nawet bym nie spojrzała ...

Co to forum robi z ludźmi :D

Dokładnie Maju,

luby ustawia mnie do pionu, jest ok, a potem wchodzę na forum i zmieniam front z powrotem :lol2:

 

Alfonso niestety zamilkł :( Może nie robią często takich paczek, może bada sytuację...

Ja myślę, że trochę pan zaskoczony pytaniami, pewnie jeszcze do pl nie wysyłał i sam nie zna kosztów transportu;)

 

Dziewczynki, poszło.

Dzięki Barbe,

miałam właśnie pytać dziewczyn czy dostały od Ciebie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale i tak mi głupio, moja córka juz wiecej rozumie niz ja, taaaki wstyd :oops:

Jakub zna chyba wszystkie dinozaury.

I co? Wychodzi na to, że czterolatek mądrzejszy od mamy.

Da się z tym żyć :)

 

A języków zawsze się można nauczyć :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam wyjścia :lol2:

 

 

i tego sie trzymam, i planuje od przyszłego roku w innej szkole prywatnej sie doszkolić, bo mi na ambicje dzieci nieświadomie wchodzą

 

 

Ja tez planuję i na planach sie konczy :oops: Tyle ze ja znam w stopniu komunikatywnym. Ale zeby Julke dogonić (bo o przegonieniu to juz nawet nie marzę) to musiałabym nieźle zapie.....z nauką

No ale przynajmniej niech dzieci sie uczą od małego skoro my nie miałysmy takich mozliwości. Ja od przyszłego roku zapisuje Lenkę na Hellen Doron - Julka chodziła kilka lat i to rezcywiście przynosiło fajne efekty :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga, o od kiedy zaczęłaś Julkę posyłać na angielski?

 

Julke późno bo ona długo była aspołeczna - bała się nowych ludzi i nowych sytuacji. Miała 6 lat

Lene pośle juz od wrzesnia czyli bedzie miała prawie 4

Teraz łapie baaardzo duzo z bajek. Nie uważam jednak, żeby korzyści z typowych lekcji były miarodajne z efektami. Dlatego posle ja z rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako żem z branży językowej, to dorzucę swoje 3 grosze :)

 

Dzieci właściwie mogą uczyć się języków od kiedy zaczynają mówić w ojczystym. Tylko najlepiej żeby przebiegało to tak samo jak uczą się polskiego, czyt. "nieświadomie" - poprzez powtarzanie, podchwytywanie różnych słów od innych, czy tak jak piszecie - z bajek, piosenek, zabaw. Dzieci potrafią świetnie wyłowić znaczenie słów z obserwowanej sytuacji. Dobrym przykładem jest Kaczor Donald... nikt nigdy nie rozumiał co mówi, ale kontekst podpowiadał w czym rzecz :D Ja zawsze bardzo polecam "wystawianie" dzieci na kontakt z językiem jak najwcześniej, choćby to na początek były tylko bajki. Znam zresztą dziecko, które pięknie mówi po angielsku (z pięknym akcentem) i nauczyło się właściwie tylko z bajek. Fakt, że mieszka za granicą, ale nie chodzi jeszcze do przedszkola, nie ma częstego kontaktu z "obcymi" dziećmi, a domownicy rozmawiają z nim po polsku.

Edytowane przez Drop_Inn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez powtarzanie, podchwytywanie różnych słów od innych, czy tak jak piszecie - z bajek, piosenek, zabaw. Dzieci potrafią świetnie wyłowić znaczenie słów z obserwowanej sytuacji. Dobrym przykładem jest Kaczor Donald... nikt nigdy nie rozumiał co mówi, ale kontekst podpowiadał w czym rzecz :D.

Ja się tak podstaw niemieckiego nauczyłam. No i pokochałam ten język na zabój. Bardzo boleję, że czasu na niego brak, bo organ nieużywany obumiera. Niestety :(

 

Kto pamięta czasy, kiedy z zagramanicznych kanałów dostępne były tylko SAT1 i PRO7?

A może to tylko na mojej prowincji tak było? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gdzies płyty Hellen Doron - te po jUlce więc w najbliższym czasie zamierzam je odnależć i puszczac jej jako muzyke przy zabawie zwłaszcza ze tam głównie piosenki.

Moja Lena w zasadzie wszystkie słówka , kótre umie nauczyła sie z bajek. I powiem Wam szczerze ze jak ja prosisz zeby policzyła ile ma paluszków, zabawek, książeczek to jeszcze NIGDY nie zdazyło jej sie policzyc po polsku choc umie :yes: Zwsze liczy po angilesku. Umie do 10 (ma niecałe 3 latka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki - pleciugi :p

 

A ja mam same dobre wieści, no może jedna mniej dobra..

 

Przedwczoraj zostały wreszcie wykończone schody z tarasu do ogrodu...panowie tez poprawili płytki na balkonie zachodnim, bo podeszła woda miedzy płyty w tym balkonie i zrobiły sie rdzawe zacieki od balkonu do samej ziemi, na nowej elewacji :mad: jak nawiercili od dołu dziury dosłownie ciurkiem się lało :eek: na wiosnę czeka nas malowanie całej ściany zachodniej :bash:

------------------------------------------------

Dziś przyjechał stolarz Paweł i zabrał drzwi z wiatrołapu do wymiany szybek i malowania :wiggle: oraz dorobi do ościeżnicy opaski, takie jak przy pozostałych drzwiach :wiggle::wiggle:

----------------------------------------------------

W końcu też zadzwonił pan z serwisu gorenje, jutro przyjedzie wymienić spalony silniczek w okapie:wiggle:, nareszcie, bo nie lubię gdy w całym domy czuć zapachy z kuchni

-----------------------------------------------------

Luby zgodził sie bez problemu na zakup ławy i.... stolika tv do kompletu :wave: strzeliłam mu takiego maila, że napisał tylko: co ma zrobić żeby kupić :jawdrop:

f186a177e0166fd2ae9dc67e65d3ac750208b670.jpge5d08c2f28916de7adf7ddba852a01a25213b71c.jpg

pozostała kwestia zakupienia, ale ... teraz zła wiadomość: brak tej ławy obecnie w sprzedaży, wykupili ją, niech no ja dorwę tego, kto śmiał mi tą ławę sprzątnąć z przed nosa po raz drugi http://www.cosgan.de/images/smilie/boese/a025.gif

---------------------------------------------------

A wieczorkiem wzięłam sie za odciśnięcie malin i rozlanie malinówki do butelek, oczywiście kieliszeczek juz, natentychmiast musiałam napełnić i wypróbować.... mniodzio...

 

Proszę sie częstować

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=151563&d=1354229917

DSC00777.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej vesi,

 

szkoda, ze wykupili ławę:spam::mad: Mam nadzieję, ze to nikt z forum:sick:

Może będzie jeszcze dostawa?:rolleyes: Bardzo piękna jest też ta komoda pod TV:wiggle:

 

Przykro mi, ze tak wyszło z tą elewację:mad: Nie da się tego jakoś umyć myjką ciśnieniową? Po malowaniu zawsze będzie widoczny ślad, chyba, ze pomalujesz całą ścianę...

 

Naleweczka mniodzio-uwielbiam, więc się częstuję:lol2:

Cudna karafka!:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

elewacje umyli karcherem, ale nie udało sie wszystkiego zmyć i oczywiście cała ściana będzie malowana:yes:

a do stolików kawowych, to mam pecha jak nikt :bash: mam nadzieję że jednak będą wkrótce w sprzedaży, Dropi baardzo mi pomogła z pytaniami i znam koszt wysyłki, za co będę wdzięczna ogromnie:hug:

 

aha, przeca ja byłam w tym Krk po to, byc wybrać ramkę do lustra, no i wybrałam, ale ciężko było ... tyyyle ramek i nic mi do końca nie pasowało

IMG_20121128_120424.jpg

IMG_20121128_115909.jpg

 

w końcu zdecydowałam sie na taką cienką aluminiową, nie do końca taką chciała, ale nie było takiej jakbym chciała...

IMG_20121128_115806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...