Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kinga, my tak jak Ty biegamy co miesiąc, ale dopiero w listopadzie zaczęliśmy porządnie grzać. Najpierw odpaliliśmy kominek żeby trochę ciepła wpuścić, a potem poszedł piec gazowy. Przez pierwsze dwa dni to leciało tyle gazu że hej (20/dzień), a teraz to wychodzi że dziennie zużywamy średnio 4-5 na dobę, przy utrzymaniu stałej temperatury. Marcin prowadzi zapisy w exelu:) Możesz go podpytać jak to dokładnie wyszło u nas. A do ogrzania mamy ok 150 m2 ale w tym jest garaż. Staramy się w dzień grzać kominkiem, gaz głównie w nocy. Choć jak ja z małym się przeprowadzę to raczej będziemy grzać w dzień gazem, a na noc kominkiem, żeby nie było za gorąco w nocy (Mały się robi upierdliwy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie ja rozum miałam,że zgodziłam sie na ten dom..

Jak to mówią: Polak mądry po szkodzie;)

 

Sylwiu, my się budujemy od podstaw a też nachodzą mnie myśli o nowym domu, bo wiem co jest sfajczone w tym aktualnym. A poza tym już podobają mi się inne architektonicznie:) no i większa działeczka też by mogła być:) Pomieszkamy parę lat i się zobaczy czy zakotwiczymy na stałe czy będą zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, że mój tata twierdzi, ze zużylismy bardzo niedużo. Za listopad 250m3. Przy czym grzana powierzchnia uzytkowa domu wynosi 220m2 a temp wewnatrz utrzymywana jest na poziomie 21-22stC. Ale ja póki co porównałam tylko do domu mojej siostry, której piec ma 10lat, powierzchnia domu 160m2, tempna poziomie 19st i zuzycie za listopad 270m3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga, to Marcin mi mówi że faktycznie jest dobrze. U nas jest mniejsza powierzchnia domu. A w jakich porach uruchamiany jest piec? Wodę też mamy w tym grzaną.

 

 

Piec chodzi non stop.

Mam zaprogramowane tak: 22:00-5:30 19,5st

5:30 - 22:00 21st

 

czyli w godzinach 22-5;30 włącza się rzadziej albo wcale. Tego nie wiem :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec chodzi non stop.

Mam zaprogramowane tak: 22:00-5:30 19,5st

5:30 - 22:00 21st

 

czyli w godzinach 22-5;30 włącza się rzadziej albo wcale. Tego nie wiem :eek:

to macie chyba dobre żużycie..raczej bardzo dobre przy tej powierzchni :)

z czego macie zbudowany dom i jakie ocieplebie bo już u Ciebie chyba nie znajdę teraz tych informacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to macie chyba dobre żużycie..raczej bardzo dobre przy tej powierzchni :)

z czego macie zbudowany dom i jakie ocieplebie bo już u Ciebie chyba nie znajdę teraz tych informacji ;)

 

 

 

pocieszacie mnie :hug:

Zobaczymy co będzie w grudniu ;) Mrozy sciskaja dośc mocno :eek:

 

Dom z budowany z Porothermu 30

Ocieplenie -styro 15cm (zwykłe fasadowe styro, nie żadne marmurki czy grafity :no: )

 

Ps. Vesi nas zaraz przegoni z tym OT:sick:

Edytowane przez 1976pinacolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi nikogo nie pogoni za pogaduchy i cenne informacje przy tym :D

dostane rachunek to będę miała jako takie porównanie:yes:

 

Sylwiu, my się budujemy od podstaw a też nachodzą mnie myśli o nowym domu, bo wiem co jest sfajczone w tym aktualnym. A poza tym już podobają mi się inne architektonicznie:) no i większa działeczka też by mogła być:) Pomieszkamy parę lat i się zobaczy czy zakotwiczymy na stałe czy będą zmiany.

Mój od początku gadał, że dom pójdzie na sprzedaż, ja sie buntowałam, a teraz ja bym chętnie sprzedała to nagle sie mu odwidziało:evil:

 

drzwi pomalowane wyglądają super, więc Ty nie marudź:p

Dziękować Natalio

Już nie marudzę:)

Vesi - nie wiem czy widziałaś, znalazłam podobną do Twojej ławę. tylko ta cena :confused:

http://www.atelierwnetrza.pl/files/objects/6133/16/K76849.jpg

Za ławę też dziękuję, elegancka, nie sprawdzałam ceny, ale ja już nastawiana jestem na tą hiszpańską, tylko trzeba poczekać do lutego na nową dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończeniówka WYKAŃCZA ;)

Hmm.. jego to bardziej po kieszeni, bo wykończeniówka głownie na mojej głowie, wiec teoretycznie ja powinnam mieć dosyć, a jednak dosyć to mam tego domu i jego wad:roll:

 

toż to do lutego kilka tygodni tylko...:)

ano!:D

 

A mnie się podoba, nawet bardzo. Jest idealnie :)

http://emoty.blox.pl/resource/th_WelcomeSign.gif Illusjon

dziekuję :hug:

 

od czasu montażu dopiero dzis umyłam te szybki w drzwiach i znowu klęłam, ze mi sie zachciało przeźroczystych szybek, nie szło tego wytrzeć by nie było maziaj...masakra do umycia :sick:

 

kupiłam se dzis na westwing-u lampecke z kryształkami, chyba do wiatrołapu pójdzie:wiggle:

http://static.westwing.pl/p/jolipa-Du%C5%BCa-lampa-wisz%C4%85ca-%E2%80%9EPerle-Ronde%E2%80%9D-8288-72992-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...