Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

Pytam dlatego, że mój tata twierdzi, ze zużylismy bardzo niedużo. Za listopad 250m3. Przy czym grzana powierzchnia uzytkowa domu wynosi 220m2 a temp wewnatrz utrzymywana jest na poziomie 21-22stC. Ale ja póki co porównałam tylko do domu mojej siostry, której piec ma 10lat, powierzchnia domu 160m2, tempna poziomie 19st i zuzycie za listopad 270m3.

 

Kinga,

po ludzku pisz, ja Cię proszę:)

Ile kosztuje m3 gazu? Tak ze wszystkimi dodatkami, brutto?

 

Dla mnie te 250 m3 to czarna magia - a powierzchnię domu mam taką jak Ty, więc będę wdzięczna za info, jakich rachunków miesięcznych się spodziewać.

 

Vesi,

piękne drzwi - o niebo piękniejsze w bieli!!!!!

 

aaa, i nie martw się - KAŻDY ma w pewnym momencie dość swojego domu i chciałby nowy, inny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla mnie te 250 m3 to czarna magia - a powierzchnię domu mam taką jak Ty, więc będę wdzięczna za info, jakich rachunków miesięcznych się spodziewać.

Aniu powierzchnia domu to nie wszystko. Rachunki mogą być baaardzo różne. Zależy jak dobrze masz ocieplony dom, odizolowany fundament, ile mostków termicznych, jaką temperaturę chcesz utrzymać wewnątrz, itp. Ogólnie gaz nie wychodzi niestety najtaniej- średnia na dom za 1miesiąc sezonu grzewczego-800-1000zł.

 

 

Hej Vesi,

 

dawno mnie nie było na forum, a u Ciebie fajne nowinki.

Drzwi wyglądają ok, ale ja wolałam wersję poprzednią- fajnie nawiązywała do podłogi. ;)

Lampa fajniusia:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga,

po ludzku pisz, ja Cię proszę:)

Ile kosztuje m3 gazu? Tak ze wszystkimi dodatkami, brutto?

 

Dla mnie te 250 m3 to czarna magia - a powierzchnię domu mam taką jak Ty, więc będę wdzięczna za info, jakich rachunków miesięcznych się spodziewać.

Ciacho :D - za listopad czyli za te zuzyte 250m3 zapłaciłam (razem z opłatami stałymi) 599zł.

Temp w domu nawet do 22st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho :D - za listopad czyli za te zuzyte 250m3 zapłaciłam (razem z opłatami stałymi) 599zł.

Temp w domu nawet do 22st

 

hejka,

zużycie na poziomie 8m3/dobę... tylko, że w listopadzie nie było mrozów jeszcze...

takie zużycie w grudniu byłoby rewelacyjne...

jaką masz grupę taryfową? W2 czy W3 Ci wcisnęli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

wiem, że zużycie zależy od wielu czynników - ale mamy z Kingą prawie identyczny metraż, ten sam Porotherm, grubość ocieplenia planujemy identyczną itp, stąd pytanie o orientacyjne koszty. Koszt miesięczny 700-800 zł jest dla nas w pełni zrozumiały i akceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

wiem, że zużycie zależy od wielu czynników - ale mamy z Kingą prawie identyczny metraż, ten sam Porotherm, grubość ocieplenia planujemy identyczną itp, stąd pytanie o orientacyjne koszty. Koszt miesięczny 700-800 zł jest dla nas w pełni zrozumiały i akceptowalny.

 

800 zł to zużycie gazu na poziomie 360m3 miesięcznie...

wg mnie nie do zaakceptowania... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

wiem, że zużycie zależy od wielu czynników -.

 

dlatego też pytałam z czego Kinga ma zbudowany dom , zeby miec pkt odniesienia...bo nietety dom domowi nierówny ..moj kuzyn przy domu 170-180 m2 i temperaturze max 19,5-20 stopni płaci już teraz za listopad 900 zł ..ale niestety dom stary kostkę i ma duże straty /kupili stary dom i go wykńczają/remontują/naprawiają/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi,

piękne drzwi - o niebo piękniejsze w bieli!!!!!

aaa, i nie martw się - KAŻDY ma w pewnym momencie dość swojego domu i chciałby nowy, inny:)[/i]

Dziękuję Sharlotka, za drzwi i za pocieszenie:hug:

 

Aniu powierzchnia domu to nie wszystko. Rachunki mogą być baaardzo różne. Zależy jak dobrze masz ocieplony dom, odizolowany fundament, ile mostków termicznych, jaką temperaturę chcesz utrzymać wewnątrz, itp. Ogólnie gaz nie wychodzi niestety najtaniej- średnia na dom za 1miesiąc sezonu grzewczego-800-1000zł.

 

Hej Vesi,

dawno mnie nie było na forum, a u Ciebie fajne nowinki.

Drzwi wyglądają ok, ale ja wolałam wersję poprzednią- fajnie nawiązywała do podłogi. ;)

Lampa fajniusia:wiggle:

Taaa.... ja też wolałam wersje poprzednią, ale ciii bo mnie znowu opierdzielą, że marudzę;)

Lampka nic specjalnego, ale cieszy, bo moje tempo kupowania lamp jest masakryczne, więc jak już kupie to jestem przeszczęśliwa że w końcu kupiłam kolejną lamę, mniejsza z tym jaką:lol2:

 

Zgadzam sie, że dom domowi nie równy i ciężko porównywać koszty ogrzewania, ale zawsze to jakieś porównanie.....

 

Ciacho :D - za listopad czyli za te zuzyte 250m3 zapłaciłam (razem z opłatami stałymi) 599zł.

Temp w domu nawet do 22st

Kto to Ciacho??

 

hejka,

zużycie na poziomie 8m3/dobę... tylko, że w listopadzie nie było mrozów jeszcze...

takie zużycie w grudniu byłoby rewelacyjne...

jaką masz grupę taryfową? W2 czy W3 Ci wcisnęli?

Witaj Esiak w moich skromnych progach:welcome:

musisz na dzień dobry straszyć rachunkami za gaz?:lol2:

 

dlatego też pytałam z czego Kinga ma zbudowany dom , zeby miec pkt odniesienia...bo nietety dom domowi nierówny ..moj kuzyn przy domu 170-180 m2 i temperaturze max 19,5-20 stopni płaci już teraz za listopad 900 zł ..ale niestety dom stary kostkę i ma duże straty /kupili stary dom i go wykańczają/remontują/naprawiają/ :)

Matko kochana:o tyle stów miesięcznie za gaz???

To ja już sie boje jakie mi wyrównanie przyślą :( póki co żyje w błogiej nieświadomości;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka,

zużycie na poziomie 8m3/dobę... tylko, że w listopadzie nie było mrozów jeszcze...

takie zużycie w grudniu byłoby rewelacyjne...

jaką masz grupę taryfową? W2 czy W3 Ci wcisnęli?

 

 

W3 ale nie pamietam, żeby ktokolwiek i gdziekolwiek mi ja wciskał :sick: :rotfl:

 

a tak na powaznie to kto o tym decyduje?? Mozna to zmienic bo rozumiem ze w2 byłaby korzystniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W3 ale nie pamietam, żeby ktokolwiek i gdziekolwiek mi ja wciskał :sick: :rotfl:

 

a tak na powaznie to kto o tym decyduje?? Mozna to zmienic bo rozumiem ze w2 byłaby korzystniejsza?

 

mi na dzień dobry chcieli wcisnąć taryfę W3 jak tylko doczytali, że będzie dom ogrzewany...

taryfa W2 to roczne zużycie gazu w przedziale 300-1200m3, W3 powyżej 1200m3/rok... gaz minimalnie tańszy za to opłaty stałe o wiele wyższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jessu Vesi - aż się spociłam jak przeczytałam Twoją przygode.

To tak jak ja :D

 

Vesi ja też nie wiem czemu Ty marudzisz ? :) Jest ślicznie ... te jedne brązowe drzwi były "od czapy" :) kawał dobrej roboty :)

 

No wlasnie, nie marudz kochana :D

Wyszlo super, jest jasno, jest spojnosc w korytarzu :yes:

 

Wiesz, tak sobie mysle, ze to Twoje wrazenie moze byc podobne do tego mojego po polozeniu fototapety :D

Zobaczysz, z kazdym dniem bedzie Ci sie bardziej podobalo, a po roku jak spojrzsz na fotke z brazowymi drzwiami bedziesz sie dziwila, ze w ogole sie zastanawialas nad przemalowaniem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...