Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Mam normalny czerwony (jak ja kupowalem nie bylo jeszcze innego koloru Celtyckiej). Jest to klasycznie czerwony (wpadajacy w ceglany) kolor.

Zarowno dekielki, listwy i tasmy przykominowe - sa bardzo ladnie dobrane. Zreszta listwy sa dwustronne. Na jednej stronie jest czerwona a na drugiej brazowa - sprytne.

Nawet dachowka z kominkiem wentylacyjnym nie rozni sie kolorem (mimo, ze jest platikowa).

Nie wiem jak teraz - ale w 2001 cena dachowki celtyckiej byla bardzo atrakcyjna.

Mam buzo elementow drewnianych pomalowanych na ciemny braz.

Calosc wyglada naprawde swietnie.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 months później...
Mam Brassa na dachu od 4 lat i na razie nic się nie dzieje, tylko ładnie wygląda. :D . Uważaj w trakcie kładzenia, żeby zachowane były zalecane zakłady jednej dachówki na drugą. U mnie "fachowcom" zabrakło gąsiorów i porozsuwali je i pierwotnie już po pierwszym deszczu musieli poprawiać. Kupiłem dodatkowo 4 gąsiory i problem znikł. W dachówkach ceramicznych kanaliku są bardzo dokładne, wyprofilowane jeśli sama dachówka nie przecieka to na łączeniu nie ma prawa. Przy cementowej jest znacznie gorzej. Trzeba uważać aby dachówki na siebie zachodziły i wpaswały się dokładnie w kanały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jestem na etapie stawiania ścian 1 kondygnacji z BK Żelisławice. Przed zimą zamierzam postawić stan surowy otwarty (bez okien), ale przykryty dachem pokrytym dachówką. Handlowiec ze składu bud. z którym współpracuję poleca mi zdecydowanie dachówki Rupp Ceramika (piękne, twarde, nienasiąkliwe...), ale ja jestem z tych, którzy lubią pofilozofować (pogadać z kim się da) zanim podejmę decyzję.

 

Jaka jest przybliżona różnica w cenie np. 1 m2 dachówek Rupp C., a Braasa?

 

A co sądzicie o porównaniu Rupp C. do Braasa (efekt na dachu, trwałość, nasiąkliwość, warunki gwarancji?)?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem też na etapie budowy dachu. Zostały mi tylko krokwie i dachówka. Też sie zastanawiałem jaką dachówke wybrać i był moment że chciałem cementową. Tylko jak powiedziałem wujkowi który będzie mi to robił to mało mnie nie zbił i powiedział że tego "..." nie będzie na pewno mi kładł.

 

Po pierwsze liczyłem , firmy robiły mi wycenę mam dach około 170 m2 róznica na korzyść Brassa około 2000 zł co przy całej cenie domu jest to mała kwota.

Po drugie jakość dachówki i trwałość i co się z nią dzieje po latach. Sam się przejechałem po okolicy i jakie wnioski. Zgadzam się że dach do 10 lat prawie każdy wygląda ładnie a co po tym okresie ? Widziałem kilka dachów z dachówki cementowej i ręce mi opadły domy w miarę nowe widać po elewacjach a dachy tragiczne(wygląd i estetyka). Rozmawiałem z ludzmi którzy maja dachówki ceramiczne i generalnie są zadowoleni ale drugi raz by takiej dachówki nie położyli. Co do gwarancji na cementowe chyba jest 15 lat a ceramiczna 30 lat

pozdrawiam

Waldi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAYlander:

Mysilsz sie. Na cementowa dachowke gwarancja tez jest na 30 lat.

Jesli chodzi o roznice w cenie to tez sie mylisz, ale w tej chwili jestem daleko, wiec tylko polece Ci powtorna wycene. Gdy ja liczylem, bylo to rok temu, dach dwuspadowy ok 200 m kw., roznica byla znaczna.

Nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz, ale jesli chodzi o wyglad, to niewiele sie to rozni. A mchem porosnie kazda. Uzytecznosc jest dokladnie taka sama. I ta i ta chroni dom przed deszczem i innymi opadami atmosferycznymi.

Pozdrawiam

Dodam, ze nie jestem handlowcem, wiec nie mam interesu w promowaniu Braasa czy jakiejkolwiek innej firmy produkujacej dachowki cementowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś żałuje, że ma dachówke Braas? Czy dołożyć do taniej ceramiki czy też kupić droższą blachę? Co o tym myslicie?

 

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem całości sytemu braasa jeśli chodzi o dach. Dom D12a z muratora. Ponad 300 netrów dachu (grecka) do tego okna firmowane przez braasa i orynnowanie. Przekonał mnie do tego wykonawca - nie miał w tym interesu bo materialy załatwialem sam i jestem bardzo zadowolony. Podstawa to moim zdaniem odpowiedni wykonawca i odpowiednio wykonana wentylacja dachu - do tego braas przy zakupie całości systemu daje możliwość dość dużyw rabatów co w efekcie mnie kosztowało mniej niż przeciętnej jakości blacha matowa a do tego ubezpieczenie z ich strony na okres roku na 100 tyś złotych.

 

Ale wracając do samej dachówki - moim zdaniem bardzo ok!

 

Pozdrawiam

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od 2 m-cy mam na dachu Braasa - grecką w kolorze czarnym i rzeczywiście wygląda bardzo ładnie. Poza tym Braas ma bardzo fajne akcesoria, np dachówkę antenową, czy kominki wentylacyjne. Montuje się to dosłownie w kilka minut. Blacha pod tym względem niech się schowa......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...