Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja naturalną omijam, dobra cena bo mało kto chce to kupować, a porasta i zapuszcza się to strasznie. Jak ceramika to minimum anagoba

 

To nie jest naturalna tylko miedziana i angoba.

 

A tak w ogóle to mnie właśnie naturalna najbardziej się podoba ale ze względów kolorystycznych (ściany z czerwonego klinkieru) wybrałęm grafit albo antracyt (być może Cisar Braasa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie to najpiekniejszy kolor i dobra cena. I dlatego rezygnuję z pełnego deskowania i papowania (bo tyle planowałem na rok bieżący). Wstępna wycena już zrobiona. Czekam na kontakt z cieślami i dekarzami. Tylko mam dyleamt co zrobic z oknami dachowymi? Zamontować same skrzynki czy też poczekać do wiosny a do tego czasu położyć dachówki na całej powierzchni? Ot, dylemacik.

Darex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TadekL Wstępna rozmowa co do kosztów robocizny za dach (na gotowo) z więźbą, polożeniem dachówki, montażem okien to koszt ok. 60zł/mkw. Łatwo obliczyć koszt całego dachu. Tanio nie jest ale podobno b. dobra ekipa.

Darex

Jeśli dobra ekipa to warto; czyli np. koszt wykonania takiego dachu jak mój to ok. 14 tys. zł. To w kieleckim takie ceny jak u nas pod Poznaniem. Darex, a podbitka jeszcze do tego liczona osobno???

 

Co do montażu okien dachowych, to są różne szkoły. Jak będziesz miał zamknięty dom (okna, drzwi i alarm) to możesz wstawić całe okna. Jak nie to chyba lepiej wcale nie wstawiać i poczekać do wiosny. A tym bardziej nie wstawiaj samych ram okiennych, coby się nie poskręcały. Więźba przecież będzie pracować. Te 6 m2 dachówki, co będzie przypadać na zimę w miejsce tych okien będzie cię tylko kosztować ok. 200-300 zł, za to okna, gdyby coś się z nimi stało dużo, dużo więcej.

Pozdrawiam

TadekL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swój dach mam sprawdzone i dobre ekipy ( zobaczymy jak wyjdzie ) podaję ceny : cieśla 13 zł za m plus rzeżbienie 9 zł za szt. plus nadbitka 9 zł za metr (ale sam to wykonam), drewno na więżbe 630 zł za m3 , dekarz bierze 23 zł za m i w tym mam wszystkie roboty dachowe z oknami, rynnami itp. Ceny podaję netto .Materiał przepuszczam przez firmy wtedy mam zwrot od razu 15 % Vat i nie czekam na ustawę.

Mam specjalistów od dachu którzy biorą po 26 zł za dach (ciesielstwo i dekarstwo ) ale bez rachunku - przeanalizowałem i taniej wychodzi ze zwrotem Vatu.

Buduję z braasa celtycka kupiłem za 2,04 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Zamierzam skorzystać z promocji i zakupić dachówkę Braasa Celtycką czerwoną (ceglaną).

Wczoraj pojechałem do składu budowlanego i oglądałem fragmenty dachów wykonanych z różnych dachówek tego producenta i powiem szczerze że jakościowo celtycka wydawała mi się najgorsza. Powłoka była bardzo pobrudzona i w wielu miejscach były braki (widać było goły beton).

Mam więc pytanie do posiadaczy takiej dachówki - czy rzeczywiście jest ona dobrej jakości a moje złe wrażenie było spowodowane być może kiepskiej jakości ekspozycją? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...