Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
Ja byłem zdecydowany na tą dachówkę, nawet poczyniłem pierwsze uzgodnienia. Jednak po otrzymaniu namiarów na domy z dachami wykonanymi w tej technologii zrezygnowałem. Powód - kolory. Dostępne są (albo były, bo obecnie może robią też inne) trzy wersje: grafit - jest OK, ale ja chciałem jaśniejszy dach, czerwień - wygląda jak to kiedyś ktoś określił - wściekła pomarańcza oraz brąz - kolor intensywnej czekolady. Radzę najpierw obejrzeć domy z tą dachówką, bo pojedyncze sztuki nie oddają wyglądu całości. Ogólnie dachówka jest dość ciekawa i warta uwagi, ale kolorystyka zniechęca (przynajmniej mnie). W końcu wybrałem ceramiczny KORAMIC L-15 czerwoną angobę ... (ta sama cena).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, trudno tak opisywać... polecam stronę http://www.tondach.cz/pl/ - jest trochę bardziej czerwony od kasztanu braasa ale nie jest wściekle pomarańczowy jak niektóre inne ceramiki, dokładnie takiego koloru szukałem :p

Czerwony cisar jest faktycznie bardzo... czerwony :roll: ale ma to swój urok, co kto lubi ;-)

Na tondach jest promocja chyba do końca czerwca, angoba w cenie naturalnej. U nich generalnie nie ma wielkiej różnicy (u mnie wyszłoby chyba 450 zł na 11500 wartość zamówienia) ale zawsze parę stówek w kieszeni zostanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam położoną dachówkę Braas Cisar grafitowa. Na jakość nie można narzekać, odpadów jakościowych nie było, a kwestia położenia to już sprawa sprawnych dekarzy. Jak kupowałem w zeszłym roku bodajże brakowało w asortymencie jakiejś galanterii dachowej z tą powłoką (chyba dachówki połówkowe, albo końcowe). W tym roku Braas ma ceny niższe o ok. 10% od zeszłorocznych. Niestety nie mam założonej galerii zdjęć, jedynie mogę wysłać coś na @ jak to wygląda u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w różnych systemach, Kanion albo Galeco miał taki kolor coś jakby pod ten kasztan - choć rynny brązowe są IMHO niezłe, trochę ożywiają i zaznaczają krawędzie dachu, ale co kto lubi.

 

Specjalnie się rozglądałem po okolicy żeby ci tego ksztanma upolować na zdjęciu ale lipa, raczej nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...