Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://foto.m.onet.pl/_m/91d9919790dc65a41be105d3dd623a10,10,19,0.jpg

 

Mam od trzech lat i trzy zimy za nami. Dalej wygląda pieknie, bez żadnych zielonych mchów. Na pewno będzie służyć długie lata.

Witam,

a który to model dachówki -celtycka w kolorze ceglanym czy ciemnoczerwonym? Bardzo mi sie podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.m.onet.pl/_m/91d9919790dc65a41be105d3dd623a10,10,19,0.jpg

 

Mam od trzech lat i trzy zimy za nami. Dalej wygląda pieknie, bez żadnych zielonych mchów. Na pewno będzie służyć długie lata.

Witam,

a który to model dachówki -celtycka w kolorze ceglanym czy ciemnoczerwonym? Bardzo mi sie podoba :D

 

Celtycka w kolorze ceglanym. Nam też się bardzo podoba, choć to najbardziej popularny model Brassa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachówka ceramiczna jest bardziej delikatna i nie ma co ukrywac ze lepiej wygląda na dachu.

 

gusta gusta gusta

 

my sie zdecydowalismy na Braasa (Celtycka, braz) bo nam sie bardziej podobala na niz ceramika (np. Rupp)

 

co prawda na dachu dopiero od 10 miesiecy ale tej decyzji na pewno bysmy nie zmienili w przypadku ponownej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, cieszę się ze jest wiecej zwolenników dachu wykonanego z dachówki Brassa, już myślałam ze wszchobecna ceramika zawładneła rynkiem :D Utwierdzamy sie tylko w przekonaniu ze będzie to słuszna decyzja :D A która lepsza powłoka ta lumino czy cisar? Wspomnę ze działkę mamy tak połozoną ze drzewa są daleko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Przez dwa tygodnie wachałem się między grafitowym brassem a koramic L15 antracyt. Jeździłem, oglądałem gotowe dachy itd. i zawsze wizualnie bardziej odpowiadał mi brass. Dlatego też nie miałem żadnych wątpliwości przy ostatecznym wyborze (grafit + cisar). Niedługo mam nadzieję zakończymy prace na dachu więc proszę obserwować wątek http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=82466 umieszczę tam zdjęcia gotowego dachu.

nigg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę kłaść celtycką w kolorze ceglastym. Dachóweczka naprawde solidnie zrobiona. Beton mocny, a powłoka dobrze przylega (przy robieniu otworów powłoka zostaje wokół dziury). Wymiary trzyma bardzo dobrze, wszystkie dachówki ładnie się spasowują. Przeżyły też nieźle transport (na 1400 poszło może z 5). Kładzie się naprawdę przyjemnie, tylko ta masa :( Ale to akurat cecha dachówek w ogóle.

 

Drugi raz wybrałbym to samo. Za wygląd i stosunek cena/jakość. Uwaga! Akcesoria dachowe drogie jak diabli. Zrezygnowałem z systemowych wiatrownic, wyłazu i komunikacji dachowej. Zamienniki są też przyzwoite i 3 razy tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...