Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Szukam JAKICHKOLWIEK informacji na temat tej dachówki (jak w tytule). Jedyne informacje jakie posiadam na ten temat pochodzą ze strony producenta, Widziałem je na żywo (kilka ułożonych obok siebie), wiem ile kosztują - to wszystko co wiem. Interesują mnie jednak WSZELKIE informacje , zdjęcia z realizacji, nie wspomnę już o możliwości zobaczenia takiej dachówki ułożonej na dachu w realu - byłoby super. Jestem ze śląska cieszyńskiego i będę wdzięczny za każdą informację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Efekt rewelacyjny!

W naszym projekcie też sugerowano taką dachówkę. Jakie są koszty takiego dachu? "Na oko" mam podobą powierzchnię, bez lukarn.

Pozdrawiam

 

aga

 

Rzeczywiście ta krawędź jest fatalna, widziałem wystawkę z tych dachówek, która nie była czyszczona przez dłuższy czas i niestety ta porowata krawędź zachodzi brudem, na graficie wygląda to nieciekawie. Pytając o tą dachówkę w pewnym składzie sprzedawca powiedział że wkrótce ten problem producent wyeliminuje, zobaczymy …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Polecam strony :

1. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?34613-dach%C3%B3wka-czy-gont-bitumiczny

2.http://www.grupy.otopr.pl/gont-bitumiczny-czy-dachowka-cementowa---bylo-ale---,usn,853101.html

 

My zastanawialiśmy się nad opcją dachówka czy blachodachówka. Jednak dostaliśmy bardzo dobrą ofertę na dachówkę brassa i zdecydowaliśmy się na dachówkę. Materiał wyszedł w cenie blachodachówki. Zanim zdecydujesz się lub nie na gont sprawdź też ceny wykonania. Nasz wykonawca od razu zapytał czy chcemy kryć dachówką czy gontem i odniosłem wrażenie, że nie jest jakiś chętny na gont, choć nam to nie robiło różnicy bo wcale nie braliśmy pod uwagę gontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam Brassa, co do trwałości nie mogę się wypowiedziec,bo dopiero co dach położony(choć tak na chłopski rozum wydaje się dużo trwalszy niż pokrycie bitumicne), ale co do jakości i estetyki - wszyscy byliśmy mile zaskoczeni. Dachówka śliczna, z gładką powierzchnią, bardzo łatwa do ułożenia i w bardzo dobrej cenie - dach do obejrzenia w dzienniku. POzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wybrałem dachówkę Brasa bałtycką choć na początku miała być blachodachówka- cenowo wychodzi podobnie, oczywiście biorąc pod uwagę lepszą blachę( ja brałem pod uwagę Ruuki). Wybór padł na Bałtycką, bo Celtycka, którą miałem zamawiając na samym początku przegrała wg mnie rywalizacje jeśli chodzi o powłokę. Wziąłem obie dachówki do ręki i od razu wiedziałem którą wezmę, Celtycka jest bardziej chropowata i jakby trochę jaśniejsza w moim odczuciu, ale na dachu pewnie jedna i druga by się ładnie prezentowała( z przewaga bałtyckiej :-) hehe ). Poniżej podaje link do zdjęcia które wykonałem wczoraj- po lewej jest dachówka bałtycka"bardzie błyszcząca", a po prawej celtycka. Wiem, że w temacie jest prośba o opinie, ale ja się na tym nie znam. Może fotki pomogą.

http://picasaweb.google.com/Zulkowski/DachowkaBraas#5566962552979778514

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw to zobacz co masz w projekcie na dachu. Jeśli gont to prawdopodobnie powinieneś udać się do konstruktora, żeby przeliczył przekroje więźby dachowej pod dachówkę, jeśli się na nią zdecydujesz. Jest ona sporo cięższa od gontu i wymaga mocniejszej konstrukcji. Osobiście polecam dachówkę, choć i gont nie jest złym materiałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam,

 

Stoję przed wyborem dachówki. Wykonawca dachu namawia mnie bardzo na dachówkę Braasa z powłoką Cisar. Wg niego rewelacja. Przyznam szczerze, że zawsze myślałem o ceramice.

Wobec tego drodzy forumowicze... pomocy!!!

 

Kto ma taką dachówkę? jak się sprawuje? Czy jesteście zadowoleni? Może mógłby ktoś służyć jakimiś fotkami?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...