Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oczywiście że są ale tylko Braas z dachówek cementowych jest dobry

Jak przejżysz forum to się dowiesz że wszyscy nazekają na dachówkę cementową ale najmniej niedociągnięć dotyczy Braasa

 

Przeglądając to forum to chyba większość ludzi jest przeciwna brass'owi

 

Ja sam wybrałem Euronit, bo dużo lepiej wyglądał niż Brass, który jest super rozreklamowany, a ponoć ma ostatnio kiepskie wyniki sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez skłaniam sie do Euronitu lub IBF

 

Ja wziołem ze składu trzy sztuki dachówek o profilu S - IBF, Euronit i Brass w kolorze czerwonym.

W domciu je dokładnie umyłem wysuszyłem i przystąpiłem do oceny

Brass'a ze względu na ogólną przekorę co do reklam (w dobrym opakowaniu nawet "gówienko" się dobrze sprzeda) odrzuciłem na początku.

Pozostał IBF i Euronit i co się okazało profil S dla IBF i Euronitu jest zupełnie inny. IBF bardziej przypomina kształtem dachówkę celtycką - te fale są bardziej okrągłe , natomiast Euronit ma "delikatniejsze" fale widoczna jest różnica pomiędzy jedną stroną fali - bardziej stromą a drugą łagodniejszą.

I pozostał Euronit.

 

 

 

Proponuję zrobić to samo. Mnie to pomogło w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilismy z zona po okolicy i ogladalismy dziesiatki dachow. Niektore wpaday nam w oko i pytalismy wlascicieli co maja na dachu. Najczesciej powtarzal sie Braas. Poniewaz pozostale dachowki cementowe maja podobne parametry wybralismy to co nam sie podobalo. Terazm mamy dach pokryty ciemnobrazowym Braasem i jest piekny. Nie dyskwalifikuje np. Euronitu bo tez widzialem efektowne dachy. moj sasiad ma grafitowego Braasa i tez jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ przystąpiłem do oceny

Brass'a ze względu na ogólną przekorę co do reklam (w dobrym opakowaniu nawet "gówienko" się dobrze sprzeda) odrzuciłem na początku.

 

Pozwolisz, że prześle ten tekst do działu reklamy Mercedesa :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D. Masz 100% racji KIA Motors robi duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo lepsze samochody :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariowu stwierdził, że tylko Braas jest dobry,a inne to już nie. No ciekawe spostrzeżenie. Rozumiem, że miałeś(łaś) już różne dachówki na dachu , zostały przetestowane przez wiele lat i stąd ten wniosek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Brass'a. Ale fajans... to znaczy ale beton :lol: .

 

Ładny to on jest, ale z daleka :lol: .

 

Dachówki są krzywe i niedokładnie wykonane w wyniku czego jak się przyjrzeć, to w wielu miejscach dachówki odstają. Przy ciemnych kolorach tego nie widać, ale ja mam pomarańczowy (że niby to ma być ceglany :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pierwszym domu położyłam dachówke Brassa jakies 8 lat temu(ceglany kolor).

Nie zauważyłam żadnych zmian po upływie tych lat poza tym , że trochę zzieleniała od północnej strony.

Na drugi dom wybrałam też Brassa tylko w ciemnym brązie . W tej chwili Brass jest pokryty powłoką lumino i w słońcu jak i po deszczu delikatnie się błyszczy.

Za położeniem Brassa u mnie przemówiła cena i wyglad. Wybrałam celtycka ( lekka fala).

Myślę że wszystko zależy od zasobnosci portfela i gustu budującego.

 

Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _ronin
Hmmm, a ja ma cementowego Brasia i nic mi nie odstaje :( Czy to błąd? :lol:

 

Mi też - widocznie to jakas plaga :D :D. Mi nawet wole oko z Celtyckiej połozyli (z połowek) i nie odstaja i nie ciekną. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brązową dachówkę braasa-grecka. Problem odstawania dachówki to kwestia dokladnego połozenia. W trakcie zakładania dachówek zauważyłam, że w niektórych mioejscach odstaje. Zwróciłam uwagę dekarzom, poprawili i po problemie.

Popieram. Dachówka O.K. przy prawidłowym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...