Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

również położyłęm (właśnie kończę) Braasa celycką czerwoną. Przed zakupem oglądałem różne dachy:

- znajomym na IBF po 8 latach firma wymieniała kilkadziesiąt sztuk dachówki, bo były odpryski

- Unibet mojego ojca - też po 8 latach wyblakł

.....

więc zaryzykowałem z Braas'em - z daleka wygląda ok, przy bliższych oględzinach każda dachówka ma jakieś niedociągnięcia, Braas także ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dzisiaj dotarła do mnie dostawa dachówki braas / celtycka - brąz - lumino /. RozładowanoHDS, dostawa bezpośrednio z Opola. I co ? Wielkie kuku !!! Po rozpakowaniu dachówek szczytowych niemalże na każdej przetarcia punktowe / białawy kolor / średnicy ok.0,5cm. Jestem w szoku i totalnie zdezorientowany. Dekarze twierdzą, że to wina zbyt wczesnego pakowania po szybkiej produkcji. Jutro mój telefon chyba będzie gorący. CZY KTOŚ Z SZANOWNYCH KOLEGÓW MIAŁ PODOBNE PERYPETIE ???

Czy moja wstępna panika jest uzasadniona ??? Może po ułożeniu, po kilku deszczowych dniach owe białawe przetarcia znikną ???

 

Pozdrawiam

eres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dachówka już leży !

Gdybym miał wybierać jeszcze raz nie wybrałbym braasa.

Widziałem układany w tym samym czasie Euronit.

Według mnie jest zdecydowanie lepszej jakości.

 

Całe zamieszanie wyglądało mniej więcej tak:

 

Następnego dnia po dostawie dachówki ściągnąłem przedstawiciela braasa. Popatrzył na dachówki i stwierdził, że to normalne - w czasie transportu dachówki maja prawo lekko ocierać się o siebie i stąd otarcia. Wedłu niego oraz bliżej nieokreślonej normy nawet pęknięcia dachówki są dopuszczalne ( hi,hi ... ). Zapewnił oraz dał słowną gwarancję, że po ułożeniu oraz kilku ulewach dach będzie wyglądał bez zarzutu ( byłem rozbawiony do granic ).

Przystałem na te zapewnienia pod presją braku czasu oraz zniecierpliwionej ekipy.

Po ułożeniu dach rzeczywiście z dołu nie wygląda źle poza gąsiorami z wyraźnymi bocznymi przetarciami. Natomiast dach widziany z góry pozostawia póki co wiele do życzenia. Czekam na opady. W ciagu miesiąca spotkam się jeszcze raz z przedstawicielem braasa.

 

Tragedii oczywiście nie ma, ale proponuję sprawdzać dostawę szczególnie w gąsiorach oraz dachówkach krawędziowych.

A BAJKI O DOBREJ JAKOŚCI BRAASA POTWIERDZAĆ NA PLACU BUDOWY.

 

Pozdrawiam

eres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam położonego Brassa na dachu od jesieni tamtego roku. Celtycka - ciemny brąz.

Nie miałam żadnych problemów z plamami. Delikatny białawy nalot dał się zetrzeć palcem.

Jeżeli kolor nie jest przetarty do "gołego" cementu to być może to tylko jakiś chwilowy nalot.

Brassem kryję już drugi dom i nie było żadnych problemów. Myślę , że wszystko zależy od hurtownika - sprzedawcy.( czy chętny do wymiany - mój w każdym razie był)

Pozdrawiam Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatnich targów MuratorExpo w W-wie na Torwarze, przeprowadzany był pokaz układania dachówki BRAAS. Przedstawiciel firmy tłumaczył, że białe zatarcia na dachówkach, wynikaja z ocierania się dachówek o siebie podczas transportu - jest to cement, który można albo zetrzeć palcem, albo wypłucze go deszcz. Ponieważ dachówki barwione są w masie nawet głębokie zatarcia nie będą widoczne. Obawiam się tylko o powłokę Lumino, która z pewnością będzie uszkodzona w miejscach zatarć. Na pocieszenie potencjalnym klientom, pan z Braas'a powiedział, że firma pracuje nad koncepcja powlekania dachówek od dołu (tylko na potrzeby zaniepokojonych klientów) warstwo chyba silikonu, czy czegoś w tym rodzaju, co wyeliminuje uszkodzenia podczas transportu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też były białe plamy, ale wynikały z tego, że dachówki poprzyklejały sie do siebie na palecie. Według mnie wynikało to albo z tego, że powłoka nie była jeszcze sucha, albo z tego, że akurat trochę przymroziło (był to styczeń). Teraz po paru miesiącach z dołu nie widać żadnych odbarwień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
czy cena za braas celtycką 2,15 pln/szt. netto za dachówkę podstawową jest dobra czy można taniej?

 

Dzięki namiarowi podanemu przez "ryby" wpadłęm na trop celtyckiej po 2,08 netto !!! Niestety jest to w Poznaniu, a nie w Warszawie. Tak na marginesie to celtycka byłaby całkiem niezła, ale nie ma dobrych kolorów. Kolor naturalny jako żywo przypomina marchewkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...