Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Kampania reklamowa Winerberger dot. Porothermu jest o wiele bardziej natarczywa, a mimo to ludzie budują z niego jak szaleni.

Wydaje mi się, że ważne są kompetentne wypowiedzi na temat Braasa (a nie reklamy), a wśród nich można znaleźć zarówno zwolenników, jak i przeciwników tej dachówki.

Osobiście mimo wszystko zamierzam kupić Braasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiliśmy dach parę miesięcy temu i zamiast brassa wybraliśmy dachówkę euronit - cena niższa, dachówka sprawia wrażenie identycznej, a po nałożeniu jest nawet ładniejsza :) :roll:

obok masz fotkę tej dachówki:) myśląc ładniejsza miałam na myśli, to że przy łączeniu poziomym brassa widoczne są pionowe szparki, natomiast euronit ma nieco inne wykończenie z boku i tych 'kresek' nie widać.. nie wiem czy coś z tego zrozumiałeś, ale ja tylko kobietą jestem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest przereklamowany to nie wiem... Ze jest intensywnie reklamowany - to pewne. Ale moim zdaniem nie dojdziesz tak naprawdę co lepsze, każdy mówi co innego, daje inne argumenty... Więc może po prostu porównaj, co Ci się bardziej podoba? Bo co z tego jak ktoś Cię przekona, ze ta jest lepsza, a potem będzesz patrzeć na dach i myśleć "...ale tamta była ładniejsza".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu 2001 r. pokryłem dach BRAASem Frankureter... i wszystko było OK do zeszłego tygodnia. Otóż tydzień temu jeden z moich sąsiadów zauważył, że na moim dachu zwisa połówka gąsiora!!!! Nie wiem co się z nim stało, ale po trzech latach muszę załatać dziurę w dachu :(

Po za tym incydentem wszystko OK. Być może gąsior był pęknięty, albo coś na niego spadło :)

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przereklamowany to nie wiem, ale na pewno intensywnie reklamowany, bo jak zaczelam myslec o budowie to w glowie mialam tylko nazwe Braas a co wiecej nawet bylam przekonana ze to dachowka ceramiczna :wink:

 

jak kupowalismy dachowke to przekonalam sie, ze miedzy Braasem a Euronitem nie ma zadnej roznicy poza cena - Euronit tanszy

dachowka juz polozona (Euronit podwojne S kolor ceglasty) - wyglada b. ladnie, jak sie bedzie sprawowac to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwięcej na reklame z producentów pokryc dachowych wydaje Braas i Rupp, najmniej Creaton

caleb

Euronit masz pod nosem - w Olkuszu

kwestia różnic między jednym a drugim pokryciem na placu hurtowni jest niemożliwa do wykrycia poza walorami wizualnymi.

ja kłade teraz dach z Creatona Balance- dekarz który pierwszy raz ma te dachówkę w ręku mówi, ze dokładność wykonania wymusza na nim dokładność położenia - nie tak jak w Braasie czy Robenie gdzie zamki pozwalają na 1cm ruchu w lewo czy w prawo

i to jest różnica w materiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "przereklamowany"?

1) jeśli znaczy zły - odpowiadam, że uważam, że jest to dobry produkt

2) jeśli o zbyt wysokiej cenie w stosunku do jego walorów użytkowych - wybierz Euronit (jakość przynajmniej taka sama, a cena niższa)

 

sam kupiłem Euronit - właśnie w powodu niższej ceny, a nie z powodu złej jakości Brassa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama sama w sobie nie jest wielkim złem :lol: . Wystarczy spojrzeć na globalne marki i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy są to złe produkty?

Na pewno bez reklamy nasza wiedza o samym istnieniu danych produktów była by mocno okrojona. A tak bardziej na temat: mam Brassa od 4 lat i całkiem nieźle się trzyma.

 

Pozdro

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miom dachu Braas Celtycka (Harzer) leży już trzy zimy .Na mój gust ,a jestem drobiazgowy nie widzę dotychczas negatywnego wpływu czasu na jej(dachówki) wygląd.Wszystko jest O.K..Wtedy gdy ją kupwałem była to jedna z najtańszych dachówek betonowych.Teraz kupiłbym ceramiczną ale tylko dlatego ,że budowa domu okazała sie dużo tańsza niż myślałem .Nie mniej jednak Braas"a zdecydowanie polecam .Mieszkam na wsi i dachówka się swietnie samooczyszcza .Nie ma śladów glonów .W trakcie układania dekarze twierdzili ,iż było bardzo mało odpadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...