Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

... I proszę mi tu nie wciskac kitów że ta dachówka jest lepsza od kalsycznej cementowej. Już lepiej kupić IBF'a cementowa niż BRASS'a LUMINO.

 

Oczywiscie ze jest lepsza, bo niby w czym ma być gorsza, przecież to ta sama dachówka tylko ulepszona o dodatkowe powłoki które naprawde wygladaja na bardzo trwałe [wiem bo mam taka].

 

BTW: czemu nie kupilas IBFa skoro jest lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kolejna nowość Braas'a:

będąc w DACH-LUX'sie w sobotę pokazano mi niedawno przywiezioną przez przedstawiciela Braas'a (pana Skorupińskiego) dachówkę Frankfurtską w nowej wersji. Zewnętrznie wygląda ona jak bardzo gładka dachówka z jakąś nową powłoką. Tak naprawdę to technologicznie zmiana polega na tym, że dachówka ta jest produkowana w technologii trójwarstwowej: warstwa nośna-główna, warstwa środkowa 2mm z betonu z bardzo drobnym piaskiem, warstwa zewnetrzna - typowa powłoka Lumino.

Zapewniam Was, że o ile dotychczasowe dachówki z Lumino w porównaniu z tymi bez powłoki to znacząca różnica w gładkości, to teraz ta nowa mimo tej samej powłoki ale z dodatkową warstwą, jest o wiele mniej chropowata niż dachówka w tech. dwuwarstwowej z powłoka Lumino.

Reasumując te nowe dachówki jeszcze bardziej upodabniają się do ceramicznych swoja zewnętrzną fakturą - co chyba ma znaczenie w przypadku walki z obrastającymi je mchami i porostami.

 

Niestety nowa technologia dotyczy tylko modelu Frankfurtskiego na inne trzeba będzie poczekać ok. roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankfurtską w nowej wersji. Zewnętrznie wygląda ona jak bardzo gładka dachówka z jakąś nową powłoką. Tak naprawdę to technologicznie zmiana polega na tym, że dachówka ta jest produkowana w technologii trójwarstwowej: warstwa nośna-główna, warstwa środkowa 2mm z betonu z bardzo drobnym piaskiem, warstwa zewnetrzna - typowa powłoka Lumino.

 

tu masz jej zdjęcie: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35425&highlight=foto

 

Ta dachówka jest jeszcze niedostępna, są problemy z produkcją jej. Kolor miedziany jest niedostępny do wiosny, może produkcja ruszy styczeń/luty (chciałem zamówić), a kolor ciemny może i by skompletowali (?), ale ten kolor jest zbyt ciemny. Dachówkę tą zaprezentowali już na wiosnę jako ciekawostkę, ale nadal nie ma jej, bo oficjalnie przestawiono produkcje na inną, a mniej oficjalnie są problemu z produkcją jej. Trzeba pamiętać, iż mocny beton, musi zawierać odpowiednio duże frakcje, a nie być gładki. Są obawy, co do wytrzymałości jej. Mam jedną na wzór w domu (miedzianą).

 

Poniżej foto jej

http://www.republika.pl/mdzalewscy/d_nowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo wziołem kasiore i poszłem ją zaliczkować i nic, najwcześniej wiosna. Zaproponowano mi nowego Nelskampa "czysty połysk", nie jest może aż tak gładka jak Braas, ale jest napewno lepsza, produkcja jest w Niemczech. W ostateczności nic nie wziołem i czekam na tego Braasa, bo kolor mi podszedł, a chce dać taśmy pod gąsiory miedzane (czyszczą dach) i musze dachówkę mieć w kolorze miedzianym, aby kolorystycznie to grało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo wziołem kasiore i poszłem ją zaliczkować i nic, najwcześniej wiosna. Zaproponowano mi nowego Nelskampa "czysty połysk", nie jest może aż tak gładka jak Braas, ale jest napewno lepsza, produkcja jest w Niemczech. W ostateczności nic nie wziołem i czekam na tego Braasa, bo kolor mi podszedł, a chce dać taśmy pod gąsiory miedzane (czyszczą dach) i musze dachówkę mieć w kolorze miedzianym, aby kolorystycznie to grało.

 

WZIALEM,POSZEDLEM. Jezyk polski jest piekny choc przyznaje ze trudny. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego Braas wprowadził Lumino?

 

Robinsonka bo to dzięki Tobie, myślę o tych miedzianych taśmach (czyszczących dach), zaproponowano mi je po upuście po 32zł netto. Generalnie jeszcze dachówki nie kupiłem, dach zapapowałem i czekam, "co nagle to po diable" rozważam jeszcze różne propozycje, ten nowy Nelskamp też był naprawdę O.K, zwłaszcza iż bezpośrednio go ścigają z Niemiec, a może będzie na końcu ceramika ?, czekam do wiosny i spokojnie szukam. Na Nelskamp'a dostałem upust 20%.

 

Dachówkę nowego Nelskamp'a (klamry, taśmy, gąsiory, itd..) mi na dom zaproponowano po upuście 15kzł, a za blachę i rynny bez spustowych za 5,5kzł.

 

Żonie najbardziej podoba się jednak ten Braas

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Nic nie słyszałem na ten temat, ale myślę, że bardziej prawdopodobne są zniżki. Cały ten rok będzie stał pod hasłem: "Wielka obniżka cen, promocje, rabaty".

Niestety gospodarka traci powoli impet, niedługo przyjdzie dołek cyklu koniunkturalnego. Dobre czasy dla producentów się skończyły.

Teraz jest czas klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łaśnie w tym tygodniu GUS podał parę ciekawych danych o gospodarce. Zgadzam się częściowo z Rafałem. Popatrzcie co robia dealerzy samochodowi. Z budowlanka będzie może lepiej (dla nich, dla nas gorzej) bo banki bardzo rozdmuchuja kredyty hipoteczne + za chwile zaczną ciąć stopy procentowe co dodatkowo ułatwi finansowanie....

no ale jak wiadomo nie tylko z lektury forum zawsze i wszędzie negcojować trzeba :wink:

Bruner - a skąd ta informacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...