Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Czy moglibyście polecić konkretne sklepy lub hurtowni (okolice Warszawa/Grójec/Radom),

gdzie można kupić w dobrej cenie dachówkę Braas. W moim przypadku 'podwójne S'.

 

A najlepiej takie miejsce gdzie zrobię kompletną wyceną materiałów na

dach: więźba, dachówka, rynny, etc.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braas - kolor kasztanowy - czy ktoś wypróbował tę nową dachówkę w technologii cisar?

Wybrałam von mueller - angoba,kolor kasztanowy,ale mam duży i drogi dach,dlatego chętnie dowiem się,jak wygląda i sprawuje się ten nowy braas.Mam sporo czasu,by zmienić decyzję :)

Właśnie sprawdziłam stronkę http://www.braas - nie ma tam jeszcze tej dachówki,więc na dachach pewno też jeszcze jej nie znajdę u nikogo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac na priva

Z przyjemnoscia polece Ci wykonawce ktory zaopatrzyl mnie we wszystko, co potrzeba. Tez mam BRASA 2S, porownywalem jego ceny z kilkoma skladami i bylem z nich bardzo zadowolony, a co najwazniejsze mialem swiety spokoj z jezdzeniem. Ceny sprawdzilem, troche urwalem a on przywiozl i wykonal cala reszte

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner

nam obojgu tak bardzo się spodobbał ten kasztan von muellera,że trudno było by chyba coś znaleźć równie ładnego :)

 

Mi pasuje jeszcze angoba szlachetna wiśnia,ale cena powala.

Jeśli znajdziesz coś alternatywnego,daj mi proszę znać na priva - a ja poślę Tobie wszelkie informacje,o ile na coś natrafię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Do końca miesiąca chcę zamówić dachówkę BRAAS profi podwójne S, powłoka lumino, kolor grafit. Jeżeli ktoś ma orientację w cenach to prosił bym informację jakie upusty można otrzymać na w/w dachówkę. Aktualnie mam ofertę na 2,75 zł/szt. brutto. Gąsior 11,80 zł brutto.

 

Podzielcie się też informacją ile aktualnie płacicie dekarzom. Mam ekipę za 8000 (więźba+krycie dachówką+6 okien dachowych+podbiciówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też rozważyć możliwość zakupienia dachówek razem z dekarzem. Jest to często praktykowane przez składy budowlane. Dekarze tam do najtańszych może nie należą, ale z drugiej strony płacisz wtedy za materiał 7% VATu a nie 22% (bo całość traktowana jest jak usługa budowlana, a na usługi jest 7%).

I wydaje mi się (choć to moje przypuszczenie zupełnie nie sprawdzone w rzeczywistości), że jest mniejsza szansa na trafienie dekarza, który zniszczy dach (a wiem, ze kiepski dekarz moze zdzialac cuda - szczegolnie ze ukladanie dachu do najprostszych prac nie nalezy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki dach 8 tys. to jak za darmo. W Poznaniu zapłaciłbym za niego co najmniej 12 tys.

 

Dachówki jeszcze nie kupowałem, na razie jestem na etapie negocjacji cen.

 

 

Potwierdzam - mam bardzo podobny dach i oferty się zaczynały od 13tys. za całość. Chyba wezmę takiego nie najtańszego ale z dobrymi referencjami za 15tys. Jak widać na moim avatarze - jest co spierniczyć jak się nie umie.

 

Wydaje mi się że cena 2,75 to nadal trochę drogo - kiedy ja szukałem miałem ceny poniżej 2,50 - no ale to było w styczniu.

 

Pozdrawiam - KaiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też rozważyć możliwość zakupienia dachówek razem z dekarzem. Jest to często praktykowane przez składy budowlane. Dekarze tam do najtańszych może nie należą, ale z drugiej strony płacisz wtedy za materiał 7% VATu a nie 22% (bo całość traktowana jest jak usługa budowlana, a na usługi jest 7%).

I wydaje mi się (choć to moje przypuszczenie zupełnie nie sprawdzone w rzeczywistości), że jest mniejsza szansa na trafienie dekarza, który zniszczy dach (a wiem, ze kiepski dekarz moze zdzialac cuda - szczegolnie ze ukladanie dachu do najprostszych prac nie nalezy).

 

teraz już w sumie łaski nie robią, bo można samemu będzie sobie odliczyć 15% vatu z materiałów budowlanych. Ekipa z którą ustaliłem tą cenę aktualnie kryję blachodachówką u kuzyna, nawet sprytnie im to idzie, młodzi goście. Mówią że dachówka to też dla nich nie problem, ale mówić każdy może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już w sumie łaski nie robią, bo można samemu będzie sobie odliczyć 15% vatu z materiałów budowlanych.

 

 

Ja bym się tak nie napalał na to odliczanie. Sprawa wcale nie jest jeszcze przesądzona, do wejścia jej w życie może w ogóle nie dojść (senat, prezydent). A nawet jak, to poza dachem jest jeszcze kupa innych rzeczy, ktore mozna odliczyc, a i tak z powodu limitu odliczen trzeba bedzie wybierac, bo za wszystkie materialy roznicy nie zwroca (no, chyba ze ktos naprawde tanio dom wybuduje i zmiesci sie w limicie. Ale jakos mi sie to nie widzi).

 

ps. ustawa mowi o budowie mieszkan. Tak sie caly czas zastanawiam jaka jest definicja prawna mieszkania... czy dom to tez mieszkanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...