Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Ja płacę mojemu budowlańcowi za cały dach tzn. materiał + robota.

On dachów nie robi, tylko podnajmuje dekarza.

pierwotna cena to robota 10.000 (więźba + folia + pokrycie dachówką)

materiały: Braas grecka, wycena na ok. 17.000

do tego orynnowanie Siba ok.1700

powierzchnia ok 270 m2.

Mogą być wahnięcia w górę, bo lekko kazałem okapy wydłużyć.

Zapłacę więc minimum 30 ale pewnie ze 33 koła.

W dachu wg planu było 5 okien połaciowych, ja dorzucę następne 5 (te plany to czasem są do d...y). Dach dwuspadowy nad domem + dwuspadowy nad garażem (prościzna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

teraz już w sumie łaski nie robią, bo można samemu będzie sobie odliczyć 15% vatu z materiałów budowlanych.

 

 

Ja bym się tak nie napalał na to odliczanie. Sprawa wcale nie jest jeszcze przesądzona, do wejścia jej w życie może w ogóle nie dojść (senat, prezydent).

 

w sumie może i tak być (oby nie). Wybory tuż tuż, a to by była bardzo nie popularna decyzja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,72 za połaciówkę

11,52 za gąsior

Ceny brutto z dziś 16-07-2005 okolice Wrocławia.

Pamiętaj, że ceny dachu nie tworzy wcale połaciówka. Patrz na całość, z akcesoriami, ostateczną, pełną ofertę. Tak,żeby nie było niespodzianek, że jeszcze to, a tamto trzeba dokupić. Po otrzymaniu oferty pokaż ją dekarzowi, a on przeliczy, czy jest wszystko, czy nie.

pozdrawiam!

pokar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na całość, z akcesoriami, ostateczną, pełną ofertę.

pokar

 

całość wyliczyli mi na 20 717,63 zł (z orynnowaniem, folią dachową, wszystkimi niezbędnymi dodatkami, w tym sześć dachówek wentylacyjnych, bez okien dachowych). Pokrycie 12 430zł, akcesoria 4766,44, orynnowanie galeco 3521,19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Właśnie wybieram pokrycie dachu.

Wcześniej byłem w zasadzie zdecydowany na najtańsze cementowe, ewentualnie jakiś trochę droższy model Braasa - Romańska Cisar.

Teraz już mam trochę mętlik w głowie - w sumie niedrogie ceramiczne, jak Roben czy inne w jakiejś dobrej cenie nie wyjdą znacznie drożej w stosunku do Braasa.

Dlatego zastanawiam się czy warto jest dać te 4-5 tys zł. drożej i kupić jakąś ceramikę angobowaną.

Z bliska wyglądają ładniej, ale duża różnica w wyglądzie jest dopiero jak porównuje się cementową z glazurowanymi - te jednak odpadają.

 

Dlatego mam pytanie do Was: czy rzeczywiście jest wielka różnica w wyglądzie pomiędzy cementową (np. Braas Cisar) a ceramiczną angobowaną. Pomijam kwestie techniczne, wytrzymałości, itp - chodzi mi tylko o wygląd dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to tylko kwestia gustu.

Położyłem Euronit,który o wiele bardziej podoba mi się od wielu innych ,ceramicznych również.

Najbardziej podoba mi się karpiówka.

Ale koszt dużo wyższy.

Sprawdź,czy to faktycznie różnica 4-5tys.

Same dachówki podstawowe to ok 1/2-1/3 .

Kosztowne są gąsiory,trójniki,lewe,prawe,końcowe.

Wszyscy szafują tylko hasłami

" ....zł za m2 dachówki"

A przy wycenie-niemiła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię kolorystyki - Braas Cisar ma właściwie taką betonową angobę. Różnica między cisarem a angobowaną ceramiką jest taka, że ceramika jest bardziej matowa (jak się przejedzie ręką po dachówce, jest tępa w dotyku, cisar jest śliski), czyli na mój gust ceramika łatwiej porasta mchem. Ja już zamówiłem cisara - zobaczymy, jak się będzie sprawował na dachu za kilka(naście) lat. Może wtedy będzie mnie stać na coś takiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam już od dawna zdecydowana na miedzianą Robena a ta aktualna promocja to tylko dla mnie bardzo miły (finansowy dodatek). Dla porównania brałam dzisiaj wycenę na dodatki i z ciekawości poprosiłam o pokazanie Braasa romańskiego bo mój przedmówca (Pasco) tak go chwalił i szczerze mówiąc jej wygląd mnie jednak rozczarował. Biorę więc "ceramiczną dla ubogich" i myślę , że nie będę żałowała tego wyboru.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości poprosiłam o pokazanie Braasa romańskiego bo mój przedmówca (Pasco) tak go chwalił i szczerze mówiąc jej wygląd mnie jednak rozczarował.

nie dostałaś tą co trzeba nie ROMAŃSKĄ, a ROMAŃSKĄ CISAR, według mnie dopiero Roben glazurowany jest lepszy. Mam nadzieję iż inne firmy też wprowadzą dachówki betonowe w tej technologi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dla porównania brałam dzisiaj wycenę na dodatki i z ciekawości poprosiłam o pokazanie Braasa romańskiego bo mój przedmówca (Pasco) tak go chwalił i szczerze mówiąc jej wygląd mnie jednak rozczarował.

 

A co Ciebie tak rozczarowało w tej dachówce? Widziałaś kiedyś lepiej wykonaną dachówkę betonową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...