Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DACHÓWKA BRAAS - wątek zbiorczy: opinie, zdjęcia, modele, dyskusja


Gość

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące kolorów Braasa.

Czy ktoś ma może dachówkę jasnobrązową?

Czego mogę się spodziewać (jakich różnic) po dachówkach czerwonych a jasnobrązowych.Jak się "zestarzeją"?Czy tak samo czy jednak będzie jakaś różnica?

Czy ta jasnobrązowa bardzo ciemno wygląda na dachu i narzuca wykończenie domu (kolor elewacji, stolarki)?Zobaczę sobie w rzeczywistości,ale może ktoś stał przed podobnym wyborem?

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Opalko - nie znam niestety odpowiedzi na Twoje pytanie, ale napiszę Ci co my w końcu położylismy.

Chcielismy grecką (czytaj: była promocja :grin:) i wybralismy czerwoną. To był nasz pierwszy wybór, w międzyczasie były wątpliwosci, żeby zmienić może na brazową. Ostatecznie jest czerwona, taka klasyczna, trochę ceglasta ale pokryta czyms tam dodatkowo więc jednak bardziej czerwona. Jak pierwszy raz pojechałam na działkę i zobaczyłam tę dachówkę to jakos było mi bardzo czerwono i do końca nie wiem czy nie lepiej byłoby z tą brązową. Tylko wydawała mi się taka troche smutna (jest to ciemny brąz). Gdyby był jasniejszy to może i by wygrał.

A propos: co z Twoją podłogą? My podarowalismy sobie deski. Wczoraj rozmawiałam z kolejną osobą, u której po pierwszym sezonie grzewczym zrobiły się szpary, że można włożyć długopis !!!

A w związku z tym brak pomysłu na podłogę :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem taki dach tylko ciemno brazawy (wygladal jak grafitowy). Stolarka byl zielona tynk mietowy. Calosc wygladala interesujaca. Ale tynk jest juz brudny z zaciekami a dachowka zazieleniona (akurat ta i nie jest to regula).

Mysle ze brazowa dachowka bedzie dobrze wygladala. W trakcie uzytkowania jakies zmiany kolorystyczne na pewno zaistnieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, jeżeli ma się dachówkę klasyczną czerwoną, to kolor ten doskonale podkreśla otaczająca dom zieleń. I odwrotnie - zieleń też wydaje się intensywniejsza przy czerwonej dachówce.

Natomiast brąz daje wrażenie stonowania.

(A ja sam mam czerwonego Braasa):smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taż kupiłem czerwonego Braasa - grecką (ech ta cena...), co prawda widziałem ją w katalogu bo przywiozą mi w marcu ale widziałem czerwoną grecką na położoną na dachu u innego gościa i wygląda rewelacyjnie - Pitbull, czym się charakteryzuje to że Majka jest doświadczona (myślałem że to ja jestem doświadczony etapami które już przeszedłem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj opal zobaczyć u sprzedawcy, napewno ma taki pokazowy kawałek dachu, a na nim pewnie kilkuletnie dachówki. :smile:

Sam miałem ten sam problem i skończyło się na podwójnym-S - kolor klasyczny czerwony.

Mam inny problem - kupiłem kominek wentylacyjny - ale ta dachówka jest plastikowa. Zastanawiam się jak jej kolor będzie wyglądał po kilku latach w porównaniu z dachówkami cementowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka ma kolor dachu w kolorze brazowym a o takidach chodzilo Opal.

U sprzedawcow nie masz co patrzyc poniewaz regularnie wymieniaja dachowki na ekspozycji i prawdy sie nie dowiesz. Patrz po domach.

Czerwona stolarka do czerwonej dachowki nie podoba mi sie, chyba ze wszystkie kosze i obrobki blacharskie sa tez czerwone w kolorze dachowki a tynk stonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :smile:

Po napisaniu postu uprzytomniłam sobie,że przecież kominy są czerwone.Wprawdzie najciemniejsza czerwień,ale czerwień.:roll:

Może to i dobrze.

Przekonuje mnie to,że podkreślona jest zieleń i otocznie.Przy czym czerwień pomarańczowa jest dla mnie trochę za ostra.Ale pewno nie będzie wyboru.

Co z tą grecką?Ktoś mi powiedział (w hurtowni więc spoko :wink:)że ona jest pokryta warstwą (Lumino zdaje się),ale brakuje jej z kolei czegoś i nie wiadomo jak będzie się zachowywać potem.

Jak wynika z tekstu Majka jest najbrdziej doświadczona, bo ma swój dach już 4 lata! :smile:

Co do podłóg.Bieda straszna, bo mi się chłop buntuje na budowie i chce odkładać więc o podłogach na serio nie myślę.:lol:Ale w części sypialnej wezmę zwykłą mozaikę.A na dół parkiet ułożony w deskę.

Dechy jako takie są chyba dla nas "za trudne". :wink:

 

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho, ho, ho dyskusja samych elit forumowych wywiązała się w tak niepozornym temacie :grin::grin:

 

Od siebie dodam dla opal, że klinkier kominowy bywa też w odcieniach brązowych. Moim zdaniem najefektowniej wygląda taki z przebarwieniami - zawsze część będzie w odcieniu pasującym do dachu :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem celtycka jest w kolorze czerwonym i ciemnoczerwonym-jaki masz?

Ten ciemnoczerwony to taki buraczkowy,a czerwony ceglasty czu stonowany?

:smile:

Jak z deklami -czy są w tym kolorze? Czy nie ma różnic w kolorze dachówki i detali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...