Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Za duży otwór na schody w stropie.


Recommended Posts

Witam.

Wyprzedzając Wasze odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie już teraz mówię, że skonsultuję swój problem z konstruktorem, ale to dopiero za jakiś czas. Teraz chciałabym się tylko dowiedzieć czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem.

A więc, zrobiliśmy za duży otwór w stropie na schody. Tak o ok 1-1,5 m jest za długi. Teoretycznie może tak to zostać, ale będę musiała bardzo kombinować z drzwiami do pokoi na górze. Nie ukrywam, że wolałabym ten otwór zmniejszyć. Czy da się to teraz w jakiś sposób zrobić? Np dozbroić i dolać ten kawałek stropu. Myślałam też żeby np. zakończyć schody podestem (docelowo mają być drewniane i proste). Chociaż pierwsza opcja bardziej by mi odpowiadała. Jest wogóle taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

 

http://img183.imageshack.us/img183/6982/beztytuusvs.jpg

 

Na czerwono zaznaczyłam mniej więcej jak teraz wygląda otwór na schody. Może zacznę od tego, że otwór jest inny niż w projekcie dlatego, że wymyśliłam sobie proste schody, a nie takie jak są w orginale. W związku z tym należało powiększyć otwór, aby wchodząc nie uderzać głową o strop, ani żeby nie były za strome. No ale wyszło nam nie tak jak powinno i tego proszę nie komentować, bo co się stało to się nie odstanie, a do odpowiedzialności też kogo nie mam pociągać bo narazie budujemy sami.

Także powiększając otwór uniemożliwiliśmy sobie wejście do pokoju 2:5. Mieliśmy zamysł, aby zrobić je zaraz przy zejściu ze schodów (tak jest w oryginalnym projekcie, przed adaptacją). Nie pomyśleliśmy tylko o tym, że w tym właśnie miejscu zaczyna się skos z dachu, i że możemy nie zmieścić się z drzwiami. Owtór jest za duży i najlepszym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie go o te 1,5 m. Wtedy z drzwiamy nie byłoby problemu.

Na parterze ciąg komunikacyjny jest w tym samym miejscu co na piętrze. Co do stropu to prawie w całości to teriva, tylko ciąg na piętrze, wzdłuż schodów to strop monolityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie moje pomysły musi obejrzeć i zatwierdzić kierownik budowy.

Prawdopodobnie było robione żebro w miejscu zaznaczonym, wymaga to potwierdzenia .

 

Proponuję wykonać dodatkową belkę, ukrytą w grubości stropu.

Podeprzeć strop przy schodach na czas prac , wyznaczyć i wykuć gniazda na belkę , rozkuć strop bez wycinania zbrojenia,na szerokość dodatkowej belki, zamontować zbrojenie główne belki / 4 fi 14 -16 dołem i 2 fi 12 góra / i strzemiona fi 6 co 15 cm.

Dla zbrojenia płyty, po jednej stronie wywiercić otwory fi 14 i osadzić na kleju np to http://e-silikony.pl/tecfix-2k-752-ciekly-kolek-montazowy-300-ml%283,6415,2499%29.aspx, pręty fi 10 lub 12 , z drugiej strony wpuścić w dodatkową belkę.

 

bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

Witam kolegów i koleżanki.

 

Odkopię temat bo mam trochę podobny problem. Na piętrze (korytarz ze schodami) będę robił wylewkę na strop (na styropianie aktustycznym) i potrzebuję minimalnie zmiejszyć otwór na schody nad miejscem gdzie wchodzi się z dołu..o jakieś 30cm na szerokości 90cm. Czy mogę samą wylewkę zazbroić i na szalunku wylać ją trochę szerszą, wychodzącą poza strop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów i koleżanki.

 

Odkopię temat bo mam trochę podobny problem. Na piętrze (korytarz ze schodami) będę robił wylewkę na strop (na styropianie aktustycznym) i potrzebuję minimalnie zmiejszyć otwór na schody nad miejscem gdzie wchodzi się z dołu..o jakieś 30cm na szerokości 90cm. Czy mogę samą wylewkę zazbroić i na szalunku wylać ją trochę szerszą, wychodzącą poza strop?

 

Dwa tygodnie temu robiłem coś podobnego. Nawierciłem istniejący strop i wbiłem poziomo pręty, zrobiłem pod spodem szalunek a posadzkarze dolali to razem z posadzką. Wyszło elegancko. Robiłem tak, żeby wyrównać obrys otworu klatki schodowej. Otwory na pręty wierciłem co około 20 cm, pręty dałem fi 8 żebrowane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci za tak szybką odpowiedź;) A jeszcze pytanie...jakiej grubości robiłeś posadzkę? Ja planuje zrobić posadzkę: styropian 30mm+25mm posadzki..lub 20mm+35mm posadzki. I tak myślałem, żeby w obszarze tego "rozszerzenia stropu" nie dawać styropianu (0,5m w głab stopu z obu stron), tylko zagrunotwać stary strop i na to nadlać więcej posadzki.. Czy to jest dobry kierunek myślenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci za tak szybką odpowiedź;) A jeszcze pytanie...jakiej grubości robiłeś posadzkę? Ja planuje zrobić posadzkę: styropian 30mm+25mm posadzki..lub 20mm+35mm posadzki. I tak myślałem, żeby w obszarze tego "rozszerzenia stropu" nie dawać styropianu (0,5m w głab stopu z obu stron), tylko zagrunotwać stary strop i na to nadlać więcej posadzki.. Czy to jest dobry kierunek myślenia?

 

Posadzka lana w sobotę, grubość na dole 7 cm, na górze 6 cm. Ja mam w całym domu ogrzewanie podłogowe, więc grubości posadzek będziemy mieli różne. Styropian na dole 20 cm a na górze 5 cm, EPS 100. Na górze od brzegów klatki nie ma styropianu około 30 cm od krawędzi otworu klatki schodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo pomyślałem, że posadzka na styropianie to raczej typ "pływającej" posadzki i w miejscu gdzie będzie połączenie ze starym stropem może z czasem pękać...

 

Może, dlatego nie powinno się robić jak radzi Tobie kolega wg, chcesz zawęzić strop , dozbrój i zalej strop, później wylewka na styropianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, dlatego nie powinno się robić jak radzi Tobie kolega wg, chcesz zawęzić strop , dozbrój i zalej strop, później wylewka na styropianie

 

No co Ty! wg.. jest największym ekspertem budowlanym na tym forum, wybudował (a raczej buduje) swój dom i wie o tym wszystko :) Udziela się w każdym temacie, ma chłopina dużo czasu. Pewnie posadzka, którą wylał w sobotę jeszcze schnie. :D

 

BTW:

 

Ta wiadomość jest ukryta ponieważ wg39070jest na Liście Ignorowanych.

Edytowane przez powell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty! wg.. jest największym ekspertem budowlanym na tym forum, wybudował (a raczej buduje) swój dom i wie o tym wszystko :) Udziela się w każdym temacie, ma chłopina dużo czasu. Pewnie posadzka, którą wylał w sobotę jeszcze schnie. :D

 

BTW:

 

Ta wiadomość jest ukryta ponieważ wg39070jest na Liście Ignorowanych.

 

Już wybudowałem a posadzka schnie, to prawda. Proszę Cię, nie ubliżaj ludziom chcącym pomóc. Robiąc tak, udowadniasz swój brak kultury osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wybudowałem a posadzka schnie, to prawda. Proszę Cię, nie ubliżaj ludziom chcącym pomóc. Robiąc tak, udowadniasz swój brak kultury osobistej.

 

Dobrymi chęciami, to piekło....

Już chyba trzeci przypadek, gdzie Twoja "pomoc" bardziej na sabotaż mi wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...