Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z dogrzaniem pokoju


neron25

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Zwracam się do Was z problemem nie dogrzania pokoju. Zacznę może od tego, że dom jest nowy. Mieszkam w nim od września tego roku. Został postawiony z suporeksu 24cm. Jest ocieplony na zewnątrz styropianem gr. 15cm. Piec jest na olej firmy Buderus.

Problem polega na tym, że w całym domu jest temperatura ok. 21 stopni lecz w jednym z pokoi na poddaszu jest stanowczo za zimno. Grzejnik grzeje w nim prawidłowo lecz w nocu nie daje rady ogrzać 20m2 pokoju. Odnosi się wrażenie jakby te całe ciepło gdzieś uciekało. Nadmienie, że pokój znajduje się na północnej stronie domu.

Mieszkamy w małej miejscowości Machcino gm. Bielsk woj. mazowieckie i muszę przyznać, że jeśli chodzi o siłę wiatru to jest znacząca. Dom od strony północnej nie ma żadnej osłony (naturalnej czy innego budynku). Może to jest przyczyną, że w tym właśnie pokoju jest tak zimno.?????

Proszę o pomoc, bo to pokój syna i nie chcę by był z tego powodu chory :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie błąd lub błędy w ociepleniu poddasza. Może być za mała warstwa wełny, pozostawiono jakieś luki bez ocieplenia oraz niedokładnie zrobiona izolacja paroszczelna, warstwy ocieplenia.

 

Na suficie poddasza mam położoną wełnę gr. 15cm tak samo jak na skosach. A co do reszty czy mógłbyć coś mi bliżej powiedzieć, bo nie jestem zbyt dobry w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...