Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki komin do małej kozy


Puffy

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w wyborze komina dymowego (jednowarstwowego) ze stali do kozy (paliwo stałe). Jaka ma byc grubość stali 2 mm czy może być mniejsza? Jaka jest minimalna dopuszczalna grubość takiej blachy? Są jakieś znane firmy robiące dobre kominy w dobrej cenie. Będę wdzięczny za podpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w wyborze komina dymowego (jednowarstwowego) ze stali do kozy (paliwo stałe). Jaka ma byc grubość stali 2 mm czy może być mniejsza? Jaka jest minimalna dopuszczalna grubość takiej blachy? Są jakieś znane firmy robiące dobre kominy w dobrej cenie. Będę wdzięczny za podpowiedzi!

rura stalowa schładza nadmiernie spaliny, komin musi być izolowany, palić się będzie a raczej kopcić w za niskiej temperaturze, efektem tego będzi niepełne spalanie czyli marnowanie opału,

polecam komin systemowy ceramiczny Plewa lub inny izolowany

pozdraiwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

odświeże, jaką średnicę powinien mieć przewód w kominie, jeśli chcę podłączyć kozę z przewodem spalinowym 150 mm(Jotul F-400) dodam, że kiedyś w przyszłości planuję jeszcze dodać jakiś bloczek akumulacyjny między komin a kozę

PS wiem, że nie mniejszy niż 150 mm ale jak duży może być i czy moje plany na akumulacyjne bloki powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu średnicy przewdou kominowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeże, jaką średnicę powinien mieć przewód w kominie, jeśli chcę podłączyć kozę z przewodem spalinowym 150 mm(Jotul F-400) dodam, że kiedyś w przyszłości planuję jeszcze dodać jakiś bloczek akumulacyjny między komin a kozę

PS wiem, że nie mniejszy niż 150 mm ale jak duży może być i czy moje plany na akumulacyjne bloki powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu średnicy przewdou kominowego?

 

Średnica komina dość poważnie zależ również od jego wysokości...Jak to jest

u Cię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeże, jaką średnicę powinien mieć przewód w kominie, jeśli chcę podłączyć kozę z przewodem spalinowym 150 mm(Jotul F-400) dodam, że kiedyś w przyszłości planuję jeszcze dodać jakiś bloczek akumulacyjny między komin a kozę

PS wiem, że nie mniejszy niż 150 mm ale jak duży może być i czy moje plany na akumulacyjne bloki powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu średnicy przewdou kominowego?

 

Nurek, jak będziesz podłączał kózkę nie zapomnij zainstalować w ścianie podwójnej rozety, fajna rzecz, nie pęka później ściana, na pewno dostępna u sprzedawcy urządzenia.

2527.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

Mam dom bez komina, powoli robi się stan SSO. Ostatnio pomyśleliśmy o zainstalowaniu kozy, bo kominek do duża inwestycja, a czasem fajnie byłoby mieć żywy ogień w domu. Poniżej zamieszczam rysunek. Generalnie chodzi o umieszczenie kozy we wnęce pod schodami i odprowadzenie spalin rurą przez ścianę i pomieszczenie gospodarcze, następnie przez betonowy dach płaski. Czy to wygląda w porządku? Jakieś sugestie? Zasilanie kozy odbywałoby się powietrzem z nieogrzewanego pomieszczenia gospodarczego / garażu poprzez rurę i ewentualnie wentylator (używany w szczególności przy rozpalaniu). Powietrze mogłoby też ewentualnie być zaciągane bezpośrednio spoza budynku.

 

koza.jpg

koza.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom bez komina to wbrew pozorom bardzo dobra sytuacja, w której można zainstalować urządzenie grzewcze, szczególnie piecyk wolno-stojący na drewno.

 

Ale czy będzie to działać jeśli komin będzie znajdował się w pomieszczeniu oddalonym o kilka metrów (2-3) od pieca wolnostojącego i będzie z nim połączony rurą jak na moim rysunku? Oczywiście przewody będą solidnie ocieplone. Czytałem kiedyś gdzieś w internecie, że nie stanowi to problemu, może jedynie przy rozpalaniu dobrze wspomóc ciąg wentylatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...