Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy da się do tego komina podłączyć kondensacyjny?


jarett

Recommended Posts

Temat bardziej dotyczy wentylacji i instalacji więc pozwolę sobie go wkleić tu a nie na forum o ścianach kominach.

 

Dawno temu gdy zaczynałem budować, a komin wydawał mi się banałem powiedziałem tylko murarzom, że ma być "pod kondensata". Zobaczyłem, że jest rurka do kondensatu i byłem zadowolony. Teraz komin przestaje być banałem. Murarze zamontowali mi takie cóś jak na fotach poniżej. Pytanie czy do tego da się podłączyć piec kondensacyjny i skąd on ma czerpać powietrze? Czy komin trzeba u góry jakoś specjalnie wykończyć żeby się do tego nadawał? Nadmienię, że wyprowadzenie spalin przez ścianę z pomieszczenia, w którym znajduje się kocioł nie wchodzi w grę - bo to ściana frontowa i nie chcę jej szpecić- musi być podłączony pod komin.

 

http://www.budowanie-domu.pl/wp-content/gallery/inne/wiezba202.jpg

http://www.budowanie-domu.pl/wp-content/gallery/inne/wiezba203.jpg

http://www.budowanie-domu.pl/wp-content/gallery/surowy-otwarty/komin01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to nie spcejal;nie da się do tego podłączyć kocioł kondensacyjny. Komin systemowy do kondensata jest rozwiązany tak, że NIE MA OCIEPLENIA, tylko koncentrycznie ułożone rury ceramiczne w pustakach. Z przestrzeni między pustakiem a rurą kocioł pobiera powietrze do spalania, natomiast do wnętrza rury wyrzuca spaliny. W Twoim przypadku jest to niemożłiwe, bo przestrzeń między pustakiem a rurą jest zapchana wełną.

Wyjście: zakupić przyłącze do kondensata "w szacht", bo tylko tak można traktować Twój wypasiony komin systemowy za 3000 :-)

Od kotła do komina 80/125, specjalne przejście, następnie w całej długości komina rura spalinowa 80mm, a na końcu kominek 80/125.

Ot takie cuś http://allegro.pl/komin-spalinowy-turbo-i-kondensacyjny-szacht-fi-80-i1311139089.html Kupisz to równiez w każdym sklepie sprzedającym kotły kondensacyjne, a tanie toto nie będzie, trzeba się przygotować na 600-1000 zł w zależności od długości komina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiałem. Czyli rozumiem, że ten link co mi wkleiłeś to jest komplet podłączenia i wyjścia z komina a potrzeba mi będzie jeszcze dokupić rurkę (TN02 - nie mogę znaleźć jej ceny) wstawianą na całej długości komina. Koszt nie jest powalający, ale równie dobrze, ale w takim układzie ten ceramiczny wkład moge o d.pę potłuc. Chociaż tak naprawdę to oprócz rury i ocielenia jest jeszcze w tym pustaku przestrzeń.

 

3 pytania jeszcze:

1. co z kondensatem w takim rozwiązaniu ?

2. czy nie da się doprowadzić spalin do tego komina co mam, a powietrze ciągnać w inny sposób - zamontować jakąś osobną rurę powietrzną zakończoną kratką w ścianie zewnętrzenej (powiedzmy, że to strasznie nie oszpeci) ?

3. Jak ta rura trzyma się w kominie (wystarczy podpora na dole i obejma przy wyjściu z komina) ?

Edytowane przez jarett
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...