Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom 180m2 - piec gazowy + automatyka + kominek


smolek

Recommended Posts

Witajcie,

 

Na wiosne będę robił instalacje i proszę Was o opinię co wg was wybrać, zależy mi na najlepszym sprzęcie:

- kocioł gazowy kondensacyjny

- regulator pogodowy

- z czego instalację wk/co

- kominek z płaszczem wodnym

 

Myślałem o:

- Buderus GB162 15kW+zas.SU200l.+reg.RC35+czujka pogod+czujnik zasob. + kominek Lechma z płaszczem

lub

- Viessmann VITODENS 200-W 4,8-19 kW z reg. pogodowym Vitotronic 200 + podgrzewacz c.w.u. 200 litrów + kominek Lechma z płaszczem

 

Do tego jeszcze chce podłaczyć rekuperator.

 

Dzięki za wasze uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał bardzo podobny zestaw do twojego. Viessmann Vitodens 200, zasobnik cwu 200, Vitotronic, kominek z płaszczem arysto + koniecznie bufor u mnie 750l. Dodatkowo rekuperacja Bartosz + solary jak gmina da kasę. I mam nadzieję że taki zestaw da mi komfort użytkowania. Koniecznie do kominka dorzuć bufor bo inaczej to nie ma sensu płaszcza dawać. U mnie instalacja będzie zakładana za jakieś 2 tygodnie. Instalacje wodna i co w systemie Rehau.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kominek z płaszczem paląc w nim ciepło musi gdzieś uciekać czyli bez bufora idzie na grzejniki niby wszystko super ale co jak chcesz w lato rozpalić w kominku. Robi ci się sauna w domu, nawet w zimę jak palisz to po jakimś czasie nagrzejesz dom na tyle że grzejniki nie będą dalej odbierać ciepła i po prostu energia się będzie marnować na grzanie wody która trafi do kanalizacji lub szamba. Przy moim ustawieniu paląc w kominku energia magazynuje się w buforze i w momencie osiągnięcia odpowiedniej temperatury wystarczającej do grzania grzejników piec gazowy się wyłączy a grzejniki będą grzane z bufora dodatkowo taka sama sytuacja będzie odnośnie cwu. Co najlepsze zakładamy że wieczorem napalę sobie w kominku i naładuje bufor do pełna to piec gazowy nie włączy się do czasów rozładowania bufora. Taki układ daje ci ekonomiczne zarządzanie energią jaka powstaje w kominku. Bez bufora bardzo duża część jest marnowana. Poczytaj sobie na forum co ludzie o tym piszą koszt montażu dość duży ale komfort rewelacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...