Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy odcinać dopływ wody do pieca gazowego?


wushu77

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie natury technicznej ponieważ instalator nie był w stanie mi na nie odpowiedzieć w miare sensownie. Posiadam piec gazowy kondensacyjny WOLF CGB-20 KW ze 120 litrowym zbiornikiem na wodę użytkową. Dodatkowo piec na paliwo stałe DEFRO 20KW. Wszystko to działa w układzie zakmniętym, z zaworami bezpieczeństwa i zbiornikiem wyrównawczym. Pytanie jest takie, czy paląc w piecu węglowym powinienem zamykać zawór doprowadzający wodę gorąco do pieca gazowego? Chcąc nie chcąc woda gorąca przechodzi przez piec gazowy jak go nie używam i obawiam się, że może to mieć wpływ na szybsze zużycie tego pieca. Temperaturę w węglowym utrzymuje w granicach 45 do 60 st. Wiec może zamykać zawór gorącej wody przy piecu gazowym gdy będę palił w węglowym? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest proste. Odpowiedź jeszcze prostsza: TAK

A na poważnie to zmieniłbym instalatora. To On zbudował układ i On powinien wiedzieć jak to działa:) Za dużo piszesz o nazwach piecy i ich mocach. To nie ma nic do rzeczy!!! Nie ważne jakie są piece. Może byc ich nawet 10 sztuk ale ma pracować jeden, i tylko jeden (pomijam celową kaskadę pieców wykorzystywaną w przemyśle). Piece montuje się równolegle a nie szeregowo. Jeden nie może grzać drugiego!!! Będziesz miał straty ciepła przez komin i to duże. Piecom to nie szkodzi. Napisz jeszcze raz jak to działa jak pracuje jeden lub pracuje drugi i najważniejsze jak masz ciepłą wodę. Tylko z jednego czy z dwóch. Postaram się zrozumieć twoją kotłownię.

Zacznij od tego że masz dwa źródła. Jedno gazowe, drugie nazwij je np. węglowe. Moce, nazwy, rodzaje palników, kondensaty, rotory i tp. nie ma nic do rzeczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowedz. A więc ciepłą wode podgrzewaja mi dwa piece. Piec gazowy mam ze sterowaniem pokojowym i na nim ustawiam sobie zadana temperature itp. Gdy chce palic weglowym przelaczam go sobie w tryb czuwania ( wody nie grzeje, kaloryferow tez nie, sa wlaczone tylko zabezpieczenia przed zamarzaniem itp.). Palac w weglowym podgrzewa rowniez wodę uzytkowa bo tak chcialem. Instalator chcial zrobic weglowy tylko do ogrzewania domu bo wyszedl z zalozenia ze bede grzal glownie gazowym. Przy weglowym mam 30 litrowe naczynie wyrowawcze. Zasobnik wody od kompletu z WOLFa. Tylko tak sobie mysle czy aby nie jest tak zrobione ze piec weglowy aby ogrzac wode w zasobniku musi przejsc przez gazowy ( tzn. ciepla woda przechodzi przez piec gazowy a potem do zasobnika). po niedzieli bedzie u mnie jeden z instalatorow to go podpytam. Moze wrzuce tez jakies zdjecia to Wam cos to powie. Przy zasobniku są wejscia na: cyrkulacje, wode zimna, wode ciepla, powrot z wezownicy.

http://www.wolf-polska.pl/file/instrukcja_montazu_zasobnika_csw_tsw_120.pdf budowa zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...