Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pomoc z piecem wolf cgs


anja1983

Recommended Posts

Witam serdecznie,

posiadam centrale kondensacyjną wolf cgs. Budynek postawiony w 2008 i od tamtego czasu wykańczam się finansowo żeby jakoś w środku wyglądał. W listopadzie włączyłam ogrzewanie gazowe (do tej pory było grzane kozą i małym grzejniczkiem elektrycznym) no i załamka. Ustawiłam piec na 15 stopni w okresie gdy jestem na działce i coś kombinuję, a jak mnie nie ma ma być 12. wcześniej serwisant poustawiał to co umiał i powiedział że będzie ok. Własnie nie jest: pompa pracuje 24/24. doszukałam sie parametru który to zmienia, żeby załączała sie w momencie czasu pracy

palnika. Zmiana nic nie dała, no może trochę. Pompa wyłącza sie na 10 sekund, po czym znowu jedzie na okrągło. do tego skubaniec pracuje w systemie : grzeję (jakieś 5 minut) poźniej przerwa, a pózniej krótkie załączenia na max. 20sek. Tym sposbem po 24h godzinach piec załączał się ze 100 razy (tyle podaje mniej więcej regulatror BM umieszczony na piecu). Po 24 h zjadło mi 2 m3 gazu. I jest jeszcze jeden wałek którego nie wiem jak obejść. temperatura w pomieszczeniu na termometrze jest jakieś 12,5 stopnia, a na piecu pokazuje 14,5 (pokazywało 19,5 ale doszukałam się parametru którym mozna skorygować temperaturę, niestety tylko o 5 stopni w górę lub w dół, a tych 2 stopni nie wiem jak zbić). Doczytałam o czymś takim jak taktowanie palnika, ale nijak nie mogę tego zrozumieć, może to jest parametr którym można by ustawić bardziej ekonomiczną pracę pieca.

Podaję inne parametry:

powierzchnia do ogrzania: jakieś 60m2 (na razie grzeję tylko parter, klatka schodowa jest zakryta i rozwinięta wełna żeby ciepło nie uciekało, górna instalacja nie jest zalana)

krzywa grzania ustawiona na 1,0 (chociaż serwisant ustawił na 0,9 bo stwierdził że budynek jest dobrze ocieplony pustak keramzytobeton + 16 cm styropianu)

nie wiem co jest jeszcze ważne

ostatnie stwierdzenie : pomocy !!!!

 

pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...