Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z płaskim dachem i nutą modernizmu:) ZAPRASZAMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 494
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

martzel cieszy że i Tobie się po fachu podoba ;)

 

monika996 z kuchnią masę czasu zajęło nam dogrywanie szczegółów, a jak wyjdzie sam chciałbym wiedzieć:) pod koniec tygodnia planowo ma być montowana, ale bez blatów więc na gotowo pokaże Wam ją za jakieś 3tygodnie;)

Blat roboczy jest na wys. 85cm, zaś wyższy barowy 110cm.

 

queene muszę zaglądnąć zatem koniecznie do Ciebie w wolnej chwili:)

 

martahp ja też obserwuje to zjawisko, a jako fan tego typu architektury sam często wyszukuje w terenie domów w ten deseń i ciesząc oko stwierdzam, że nieśmiało wyrastają tu i ówdzie ..choć z rzadka ..oj z rzadka;/

 

Danae projekt gotowy z archipelagu ..choć w cenie bliskiej robionemu na miarę .. czemu? pewnie temu że tylko my go póki co kupiliśmy:)

Nam też się marzył dach w technologii odwróconej ale te kooszty.. Problem w tym że niewiele jest firm takie dachu robiących (inaczej mówiąc tych które już je robiły) a dedykowane materiały do tego typu dachów, jak np papa i 'geoizolacje' sporo więcej kosztują. Przy płąskim dachu natomiast trudno zdecydować się na oszczędności i zapewnienia wykonawców, bo co jeśli w którymś momencie dach gdzieś zacznie przepuszczać wodę? Jak znaleźć to miejsce gdy wszystko mamy przykryte wierzchnio ziemią i trawką, a woda ma to do siebie że potrafi wejść i wyjść wewnętrznie 5m dalej . .

Dlatego my zdecydowaliśmy, że w przyszłości cały dach zostanie wysypane grubym żwirem (co dodatkowo korzystnie zabezpiecza położoną na nim papę) a w jakiegoś typu donicach ustawimy rośliny, mając je dzięki temu pod kontrolą, co na starość może być dodatkowym atutem;)

Miejsce na cywilizowane wejście na dach mamy przewidziane z południowego tarasu, a na samym dachu 'chodniki' można zrobić wkomponowując np jakieś nie nazbyt ordynarne płyty chodnikowe:) Z dachu widać nam nawet beskidy więc jest o co walczyć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na stronie piszą, że tej deski się nie klei:( ale rozumiem, że można to zmienić?

 

..na pewno można:)

Jak szukasz dokładnie czegoś takiego to sprawdziłem: nasza miała nr katalogowy 7813601. My kupowaliśmy w Quercus`ie.

Myślę, że spokojnie możesz się o wariant cieńszy na górze pokusić;) Podłoga na dole będzie nieporównywalnie bardziej eksploatowana niż ta na piętrze.. a milimetr to wcale nie mało;)

Najlepiej jak gość od ogrzewania wcześniej w konsultacji z Tobą przygotuje Ci tzw zapotrzebowanie cieplne. Ty mu powiesz co będzie/chcesz mieć na podłogach a on wyliczy ile dom przez to bedzię potrzebował ciepła. Nam np w sypialni wyskoczył jeden grzejnik ze względu właśnie na deskę i ilość tam okien. Na szczęście jest mało rzucający się w oczy;)

Oprócz tego celowo zamontowaliśmy jeden grzejnik w pralni [to tak podpowiadająco:)]

Edytowane przez Mytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w progach mauritius i aneta s :-)

 

dakula jak się spisuje to się dopiero okaże:) już widzę że w dwóch miejscach deska została zbyt ciasno położona i tam odeszła.. ale nie sądzę że będzie problem z poprawieniem tego na wiosnę.

My szczerze mówiąc, ze względów 'wizualnych' nie rozważaliśmy innej opcji, mimo że mam świadomość tego że będzie trzeba o ten całkiem spory kawałek elewacji odpowiednio dbać.. Drewno mamy olejowane co ma ułatwić jego konserwację w przyszłości;/

 

Obiecałem i postaram się obietnicy dotrzymać ..więc Elena76 jeszcze odrobina cierpliwości;P

Edytowane przez Mytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monika996

a my mamy podobne deski. ja wybrałam deskę warstwową Barlinka szczotkowany fazowany 1 lamela lakierowana długośc 180 cm, 14mm. nie jest to select, ale pośrednia miedzy select a rustic. jest super w dotyku, jak prawdziwe dechy. mam nadzieję ,że będzie wyglądać tak jak Wasza.

Sciana piękna. łączy się na dole z podłogą dębową, czy flizami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, jednolamelowa to na wierzchu deski warstwowej jeden szeroki pasek drewniany, dwa lamele to na tej samej powierzchni dwa rzedy takich deseczek, trzy lamele to analogicznie trzy rzędy drewnianych deseczek. Ty na pewno chcesz jednolamelowe, czyli jak najszersze i pewnie jak najdłuższe. Ja zresztą też, koniecznie z v-fugą (czyli deską przeszlifowaną na krawędziach bocznych). Juz pół roku szukam odpowiedniej (bardzo jasnej, półmatowej) i najbardziej podobaja mi się Kahrsa. Tylko cena juz mniej. Znalazłam tez niedrogiego producenta pięknej olejowanej deski jesionowe albo bielonej dębowej, ale niestety litej. Resztę napiszę u ciebie...

Monika996, nie boisz się Barlinka?Wygląda naprawde fajnie, ale niestety krótko. Ma fatalną opinię u ekspertów podłogowych z forum ( Duch, Jarekkur) i dlatego w ogóle nie brałam jej pod uwagę. Skoro juz ją zakupiłas, życzę, żebys była zadowolona.

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna miodzio! My przysepilismy i odpuszczamy wolnostojaca. Wanne jeszcze bym przezyla, ale 6tys za baterie nie dam:(

mozecie mnie uswiadomic czym sie rozni deska 1lamelowa od 2 lamelowej?

 

anula, z tego co mi się wydaje Mytka nie będzie miał wolnostojącej baterii, bo wanna będzie przy ścianie, ma być bateria podtynkowa( Kiedyś Mytka wrzucił wstępny projekt) chyba że coś sie zmieniło:D

Ja mam tą samą wannę i nie wyobrażałam sobie innej baterii jak wolnostojąca długa żyrafka, tym bardziej że wanna nijak nie będzie stała przy ścianie, no może nie na samym środku łazienki, ale prawie, tkj. w rogu na ukos. Wyszło jednak tak że nie będę miała wymarzonej baterii, odradził mi mój wykonawca( z różnych powodów) i wymyślił mi coś na zasadzie dodatkowego słupka przy wannie na którym będzie bateria i półka na szampon czy żel- też był problem gdzie to trzymać przy takiej wannie. Łazienka jest dalej jak w połowie drogi, zobaczymy jak to wyjdzie:rolleyes:

 

Mytka nie mogę się doczekać Twojej łazienki , bo na pewno jest świetna, a mi może uda się jeszcze coś wyburzyć i zmienić po zobaczeniu Twojej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytka, muszę to napisać - szczęka opadła mi na widok Twojego domu. :jawdrop:

Fantastyczna bryła, przepiękne drewno na elewacji, okna zapierają dech w piersiach (cudne podziały!) i choć początkowo nie podobała mi się ta bardzo ciemna szarość, to w słońcu dom prezentuje się przepięknie i wszystkie moje zastrzeżenia schowałam do kieszeni. I mówię to ja - wielbicielka wszystkiego, co retro i staromodne. :)

 

Fantastycznie, że zdecydowaliście się na deski, bo bardzo ocieplają to wnętrze. Przy gresie wyszłyby pewnie hektary niezbyt przytulnej przestrzeni, a tak - klasa.

 

U mnie oczywiście stromo, ale tylko 15 stopni. MPZP nie do przeskoczenia. :)

 

Z niecierpliwością czekam na fotki wnętrz!

Edytowane przez Darcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...