Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z płaskim dachem i nutą modernizmu:) ZAPRASZAMY


Recommended Posts

anula05 u mnie dopuszczony dahch plaski ale górna h krawędzi frontowej to 4m wiec tylko parterowy dom !! A co ty na to? " Powstał pomysł aby wybudować dom dwubryłowy i do górnej bryły przycupić dach dwuspadowy, który przy najbliższej wichurze zostanie zniszczony (wichura to taki umowna sparawa bo daszek może nigdy nie powstanie!) Po owej wichurze zgłosimy katastrofę budowlaną że nam dach zwiało, inspektor to stwierdzi ale pozwoli nam mieszkac w domu bo jego brak nie bedzie zagrażał naszemu życiu (bo technicznego punktu widzenia jest on zbędny) dostaniemy nakaz do odbudowania rzeczonego daszku i my się zoobowiążemy do tego ale bedziemy wstanie tego zrobić od razu bo nam środki finansowe na to nie pozwalają i zrobimy to jak się one poprawią (czyli NIGDY) Co wy na takie wyjście sądzicie, czy jest to w ogóle możliwe i czy słyszeliście o czymś takim?? " Czy to nie jest dobry pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 494
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

martahp problemów to ja mam wystarczająco a jak chcesz to dla ciebie może to być żart a jeśli nie masz na ten temat zdania to po prostu nic nie pisz (wiesz milczenie jest złotem itd..) zacytowałem to by zapytać kogoś kto się z podobną sprawą spotkał. Edytowane przez raftrip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłam, że kogoś cytowałeś. A więc ten ''genialny'' pomysł nie jest twój. Ależ ja mam zdanie na ten temat, więc napisałam co o tym myslę. Przeciez pytałes forumowiczów, czy to nie jest dobry pomysł - prawda? Życzę ci byś kłopotów miał coraz mniej... Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslałeś o tym, by skierować do gminy wniosek o odstepstwo od wytycznych warunków zabudowy? Poszperaj na forum, z tego co pamiętam, kilku forumowiczom to się udało. Życzę powodzenia, bo jestem zwolenniczką prostych dachów. Forum jest po to, by pomagać, nie zawsze milczenie jest złotem.

Mytka, przepraszam za zaśmiecanie twojego wątku :)

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w gminie to bylismy na poczatku, odmowiono zmiane warunków zabudowy, jestesmy na etapie konczenia projektu i przed nami decyzja co do ostatecznej konstrukcji dachu i wyglądu brył. Na forum szukam i szukam ale nie znalazłem odp. więć skorzystałem z wątku Mytki (jeśli zaśmiecam to również przepraszam:yes: ) myśle że wchodzi tu wiele osób kture równiez borykają się z takimi problemami i chca mieć coś co ma płaski dach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jessssuu ..Wam chyba naprawdę się podoba:) zaglądacie tu i piszecie ..i elegancko sami sobą się zajmujecie:D skoro Gospodarz tu nie zagląda:/

Niniejszym po raz wtóry przepraszam, że ostatnio nie znajduję dla Was czasu, ale musieliśmy ostro podgonić z robotą bo wprowadzka za tydzień!

Zostanie masa różnych mniejszych i większych drobiazgów ale z musu musimy w końcu zwolnić sprzedane mieszkanie:/

Zatem informuję szanownych gości, iż sądzę że przed nami jeszcze z dwa zwariowane tygodnie i trochę się uspokoi ..a ja Wam będę mógł wtedy pokazać więcej!:)

A co na froncie? otóż podłoga w salonie się położyła! Wygląda genialnie ale to moje subiektywne zdanie;)

Niestety na dziś mam zdjęcie z chwili jej układania ale wkrótce wrzucę 'efekt końcowy'.

http://images39.fotosik.pl/643/1b781c27f72c0e28.jpg

 

Co jeszcze?

Trafiliśmy na gładzio-malarza partacza.. palcem trzeba było mu pokazywać każde niedokładnie zrobione miejsca bo sam oczywiście nic nie widział.. Współpracę zakończyliśmy ,a poprawkowcy chłopcy do środy powinni wszystko ponaprawiać;)

a! fornirowa ściana! Tak- skończona . nie mogę się na nią napatrzeć, ale anula05 musisz mi dać chwilę by ją obfotografować;) na pociechę powiem że w tym tygodniu jej zdjęcia wrzucę . Póki co znalazłem tylko jedno zrobione z bliska:)

http://images38.fotosik.pl/640/900ce4e2ebe6a8bbgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..aż wstyd odpowiadać Wam po takim czasie;/ ale spróbujmy:

martinezbb mamy taką nadzieję:) przede wszystkim że będzie za co!

Dostałem od przyjaciół ciekawie fajną książkę 'mała architektura ogrodu' (czy jakoś tak) ..i zainspirowało mnie tam parę pomysłów;) chciałbym parę 'elementów' tam wrzucić ale zobaczymy jak to się uda nam poskładać;)

 

78mysz renetex franeczka okna są sosnowe, wybarwione na kolor Pinia Gori. Na sośnie dobrze się ten kolor układał, tzn lepiej niż świerku. Popularnego Maranti nei braliśmy w ogóle pod uwagę właśnie ze względu na jego strukturę ,a cedr ..hmm ..mniemam że to cenowy kosmos:)

Zewnętrzne aluminium jest malowane proszkowo na kolor RAL7016.

Samego producenta nie polecam nie będę go więc reklamował. Ustalił nienaginalną zasadę kasowania zaliczki, a przed dostawą i montażem całej reszty należności.. Oczywiście można przejechać i dotknąć zrobione rękodzieła, ale potem wpłacić resztę i grzecznie czekać.

Naprawdę długo zastanawialiśmy się przez to czy zlecenie zrealizować właśnie z nimi. Całość załatwialiśmy bezpośrednio w ich siedzibie, a Pan Romuald [kiś kierownik czy główny zarządca:)] był tak kontaktowy i przekonywujący że końcowo ulegliśmy . Problem jednak w tym, że nie wszystko zostało wykonane zgodnie z oczekiwaniami a do poprawek się im nie spieszyło.. Z resztą nie wszystko wyegzekwowaliśmy, a przede mną jeszcze jedna batalia.. Po zimie okazało się że w około 1/4okien uszczelki w okół szyb źle są 'łączone' co powoduje że na tych oknach woda spływa ciurkiem np centralnie przez szklenie , zostawiając elegancki zaciek..

Oczywiście Pan Romuald był aktywny do momentu podpisania umowy, później rozmawiać można było z jedną bądź drugą Panią które dawały odczuć że -nazwijmy to- czepiam się detali, podczas gdy okna mam i powinienem się nimi cieszyć..

W każdym bądź razie to był pierwszy i ostatni raz kiedy komuś zapłaciliśmy całość przez wykonaniem zlecenia..

Reasumując: okna prezentują się dobrze, ale nie tak powinna wyglądać komunikacja w temacie reklamacji , z firmą której powierzyło się spore kwotowo zlecenie.

Gdyby przecież wszystko było w porządku nie kontaktował bym się z nimi ..

Musiałem się komuś wyżalić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosko, bosko! Po cichu podglądam i już nie mogę się doczekać pozostałych zdjęć. Nie zapominaj o nas, bo my tu spragnieni czekamy... Choć oczywiście rozumiem, że za "pięć minut przeprowadzka" jest taki kocioł, że robienie zdjęć i wstawianie ich na forum to ostatnia rzecz, o której się myśli.

 

Mytka, jestem ogromną fanką Twojego wątku i tak jak nigdy nie byłam przekonana do bryły z płaskim dachem, tak po ujrzeniu Twojego domu wpadłam po uszy... Po cichu - acz skutecznie - zarażam miłością do płaskiego dachu narzeczonego, bo jeśli kiedyś będzie nam dane się wybudować, to właśnie w takiej (i tylko takiej) formie nasz domek widzę... Dodam jeszcze, że pokazałam Twoje zdjęcia rodzicom (budowlańcom), którzy niejedno w życiu widzieli, ale tak jak ja na płaskie dachy kręcili nosem i wyobraź sobie, ostatnio zaczęli przebąkiwać o parterówce bez skosów dla siebie! Znaczy się, zachwycili się tak samo jak ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś i nasi urbaniści włodarze zmienią podejście do architektury , wszędzie tam gdzie nie będzie się to kłócić z krajobrazem.

 

Oby! Niestety ciągle mało jest tak pięknych domów jak Twój o przemyślanej architekturze i elewacji - jeździmy teraz trochę po okolicy i rozglądamy się - na palcach jednej ręki można policzyć, a miasto przecież niemałe! Być może stąd wynika błędne często skojarzenie - jak płaski dach, to Gierek ;). Nie brakuje za to fikuśnych projektów z wymuszonym dachem na doczepkę :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak:) oczywiście że deska jest zdecydowanie lepszym izolatorem niż płytka ceramiczna, przez co oddaje mniej ciepła, ale coś za coś:)

Nie chcieliśmy uzyskać zbyt surowego w odbiorze wnętrza stąd właśnie zdecydowaliśmy się na deskę.

Oczywiście jest klejona do podłoża by między wylewką a deską nie było dodatkowej 'poduszki izolacyjnej'.

Deska trójwarstwowa wykonana jest w technologii klejonej nadającej się do tego typu ogrzewania. My wybraliśmy deskę możliwie cienką (14mm) i frezowaną w całości na bokach, tak by lepiej oddawała ciepło.

Z doświadczenia Ci powiem, że nie musisz się jej obawiać. Wprawdzie wylewka + deska maja spora bezwładność, za to gdy już deska się 'nagrzeje' komfort chodzenia po 'miękkiej' ciepłej podłodze jest niezastampialny;) a przy dzieciach mających z nią ciągły kontakt to już w ogóle;)

Edytowane przez Mytka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffff, no to rozwiałeś moje wątpliwości. Super. Damy długie deski na dole i coś krótszego na piętro - myślisz, że można się pokusić o ten cieńszy wariant (13mm) do sypialni? Zawsze to milimetr drewna mniej, a i tak nie sądzę, że w sypialniach się jakoś szczególnie zniszczą, żeby trzeba było szlifować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...