Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zamieszkana piwnica...


MrOnyx

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w temacie ścian piwnicy, która ma być zamieszkiwana. To znaczy chcę zrobić kilka pokoi w podpiwniczeniu i chcę, by było tam komfortowo. Cały budynek będzie miał trzy kondygnacje.ponadto jedno z pomieszczeń piwnicznych to będzie garaż. Chciałbym poniekąd oddzielić garaż od pokoi grubszą, docieploną (nie chcę ogrzewać garażu), wyciszoną ścianą.

Ze względu na część mieszkalną - ściany piwnicy będą dosyć płytko usadowione w gruncie. A może lepiej nie robić piwnicy tylko potraktować to jako trzy kondygnacje domu i nie "zasypywać" dolnego poziomu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scian piwnicy nie mozesz zrobic cienszych jak sciany parteru wiec mysle ze tak 24 cm i wiecej...zalezy co chcesz osiagnac.

 

Jesli chodzi o dalsze pytania to musisz sobie odpowiedziec sam co bys chcial potem czy da sie wykonac i jak to bedzie wygladalo.

Ja schodzilem z piwnica jak najnizej zeby jej nie bylo widac z frontu, zeby byla ukryta bo gdy jest za wysoko to budynek traci czasami na proporcjonalosci i wygladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dzięki za odpowiedź.

Dziś już wiem więcej i lepiej... Otóż chowamy piwnicę w grunt dosyć mocno - z podobnych powodów, co Twoje.

Ściana parteru i piętra to będzie dopcieplone 24cm betonu komórkowego, a co dać na dół?

Bo z tego co czytam to BK średnio nadaje się w ziemię. Do tego chcę dom posadowić na płycie fundamentowej i mieć w środku całkiem ciepło.

Dlatego nie wiem jaką ścianę wybrać w grunt, czy to musi być 3W??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOtóż chowamy piwnicę w grunt dosyć mocno - z podobnych powodów, co Twoje.

Dlatego nie wiem jaką ścianę wybrać w grunt, czy to musi być 3W??

Bloczek betonowy - masz na myśli BK? jakiś konkretny?

 

Tylko nie schodź za głęboko co by ci się woda nie nalała.

Jeżeli parter 2W to piwnicy tez 2W.

Bloczek betonowy (fundamentowy) NIE BK !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...