Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

We włoskim stylu


Recommended Posts

No to się dowiedziałam:P

 

Aguś no różnie, ale bez żadnych szaleństw ...

 

np. schab pieczony , zawijańce ( z karczku ) , piersi ( w płatkach kukurydzianych ) i u nas muszą być udka :lol2::lol2:

 

To skład na te święta :) w zeszłą nie pamiętam co piekłam :eek:

 

 

 

No to można upiec bez śliwki i po sprawie:wiggle:A swoją drogą jakbym swojego ojca czytała- tez nie lubi ze śliwka:lol2:

 

Bez śliwki bardzo lubię ( np. z pieczarkami ) czyli z Twoim tatą bym się nadała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aguś no różnie, ale bez żadnych szaleństw ...

 

np. schab pieczony , zawijańce ( z karczku ) , piersi ( w płatkach kukurydzianych ) i u nas muszą być udka :lol2::lol2:

 

To skład na te święta :) w zeszłą nie pamiętam co piekłam :eek:

 

Ooo, w płatkach kukurydzianych?:o Nie słyszałam:no: Eee tam, reszta podobna, to że ja dodaję suszone owoce niewiele zmienia:no:

 

Bez śliwki bardzo lubię ( np. z pieczarkami ) czyli z Twoim tatą bym się nadała :D

 

Możecie sobie podać ręce:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, w płatkach kukurydzianych?:o Nie słyszałam:no: Eee tam, reszta podobna, to że ja dodaję suszone owoce niewiele zmienia:no:

 

Mi ta pierś w płatkach odpowiada, do tego jeszcze jakiś pyszny sosik :yes: ( lubię też pierś z żółtym serem, majonezem )

U nas koniecznie muszę robić udka bo moja młoda wprost przepada :yes: muszę popatrzeć, może znajdę jakiś fajny przepis na nie ;)

 

 

Możecie sobie podać ręce:lol2:

 

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesila ja łososia kupuję najczęściej i tylko w piekarniku piekę, ja ryb nie smażę :yes::D

Dziewczyny tak naprawdę to nie ma wielkiego znaczenia czy w tym gorącym okresie jedzie się do sklepu po 5 czy 50 produktów, bo tak czy siak to trzeba się poprzepychac i swoje odstać...:bash:ale się kulinarnie zrobiło :) co do wędlin ja kupuję sporadycznie, za to często piekę w piekarniku pierś z indyka albo polędwicę do kanapek właśnie:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko kiedyś podawałam, pamiętasz? Różne robię sałatki, z kukurydzą i warzywami, z tuńczykiem, grecką,z gruszkami, orzechami i serem pleśniowym- wszystko zależy jakie towarzystwo goszczę:rolleyes:

Hej! Aguś ,ale u Ciebie świątecznymi smakołykami zapachniało!!

Poproszę o te przepisy na sałatki,jeśli można .Wypróbowane przepisy lubię ...:yes:nie raz coś ściągnę z netu i nie zawsze tak smakuje jak cudnie wygląda na zdjęciu:Da ja chyba zrobię tez tradycyjną jarzynową sałatkę ...dzieci zatęskniły za jej smakiem .

Zazdroszzce trochę ,ze masz już prezenty.Ja co roku obiecuję sobie ,że to zrobię ,a opóżniej jest jak zwykle "Na ostatnią chwilę ."Chociaż nie powiem ,u Karoli zamówiłam bombki z życzeniami ,dobre i to..a resztę chyba zamówię w necie.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu kulinarnie, az sie swiat zachcialo...schabu ze sliwka tez nie lubie, wiec chyba tez jestem zwykłym człowiekiem :D

my w tym roku Wigilie raczej u tesciowej:sick: prezenty robimy dla wszystkich, dzieciom porzadne, dla rodzenstwa skromniej, dla rodzicow porzadniej...łacznie to 21 osob.juz mnie portfel boli...ale te tradycje uwielbiam i nie wyobrazam sobie inaczej.

 

szafe masz niesamowita...stresznie mi sie podoba. i tyyyyyyle miejsca. jak Ci zazdroszcze tego miejsca...broszki nie na moje oko, ale pasuja jak ulał. masz oko do wynajowywania perełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachniało świętami Aga u Ciebie. Ja tez z mięsa najlepiej lubię rybę :D.

Maju rączkę możemy sobie podać bo u nas też wędzimy sami mięsko i reszta pieczona.

Ja to mam chyba dobrze bo u mnie oprócz pieczenia ciast wszystko robi mąż :yes:. Muszę przyznać, że ja jeszcze w swoim życiu nie robiłam np. bigosu :D. Fakt pomagać ustalać menu i coś dołożyć od siebie, ale to M robi całą resztę.

I my razem uwielbiamy robić zakupy czy to spożywcze czy ciuchowe, choć ma czasem kwaśną minkę jak po raz któryś wchodzę do tego samego sklepu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, a halibut najlepsiejsza rybka, mniam mniam

a wy jakie rybki kupujecie? u nas halibuta ciężko kupić pomimo, ze cena jest okrutna, do innych ryb nie mam zaufania

Vesi, u mnie zwykle gości łosoś lub dorsz. Obie są ogólnodostepne:)

 

Vesila ja łososia kupuję najczęściej i tylko w piekarniku piekę, ja ryb nie smażę :yes::D

Dziewczyny tak naprawdę to nie ma wielkiego znaczenia czy w tym gorącym okresie jedzie się do sklepu po 5 czy 50 produktów, bo tak czy siak to trzeba się poprzepychac i swoje odstać...:bash:ale się kulinarnie zrobiło :) co do wędlin ja kupuję sporadycznie, za to często piekę w piekarniku pierś z indyka albo polędwicę do kanapek właśnie:yes:

 

Ja łososia też zawsze piekę lub latem grilluję:wiggle:A pieczony indyczek czy pierś mniam Anetko:rolleyes:

Masz racje, co do tych kolejek, już się i tak zaczęły:sick:

 

 

jak tak was czytam dziewuszki to az czuje zapachy kuchni! zrobilo sie kulinarnie i tak swiatecznie, piszcie dalej co tam jeszcze gotujecie i szykujecie:) :)

 

Ja jeszcze nie wiem Angie:p A Wy przyjeżdżacie do PL? A może sama nam tu podrzucisz pomysły na jakieś francuskie smakołyki?:lol2:

 

 

Hej! Aguś ,ale u Ciebie świątecznymi smakołykami zapachniało!!

Poproszę o te przepisy na sałatki,jeśli można .Wypróbowane przepisy lubię ...:yes:nie raz coś ściągnę z netu i nie zawsze tak smakuje jak cudnie wygląda na zdjęciu:Da ja chyba zrobię tez tradycyjną jarzynową sałatkę ...dzieci zatęskniły za jej smakiem .

Zazdroszzce trochę ,ze masz już prezenty.Ja co roku obiecuję sobie ,że to zrobię ,a opóżniej jest jak zwykle "Na ostatnią chwilę ."Chociaż nie powiem ,u Karoli zamówiłam bombki z życzeniami ,dobre i to..a resztę chyba zamówię w necie.:yes:

 

Beatko, a jakie chcesz te sałatki? Ja je robię z głowy - nigdzie nie mam spisanych:lol2:

Jarzynówka zawsze się sprawdza, to fakt. Śpiesz się z tymi prezentami, jeszcze zdążysz przed najgorszym tłumem:rolleyes:

Bombki to fajny pomysł:wiggle:

 

jak tu kulinarnie, az sie swiat zachcialo...schabu ze sliwka tez nie lubie, wiec chyba tez jestem zwykłym człowiekiem :D

my w tym roku Wigilie raczej u tesciowej:sick: prezenty robimy dla wszystkich, dzieciom porzadne, dla rodzenstwa skromniej, dla rodzicow porzadniej...łacznie to 21 osob.juz mnie portfel boli...ale te tradycje uwielbiam i nie wyobrazam sobie inaczej.

 

szafe masz niesamowita...stresznie mi sie podoba. i tyyyyyyle miejsca. jak Ci zazdroszcze tego miejsca...broszki nie na moje oko, ale pasuja jak ulał. masz oko do wynajowywania perełek.

 

Dzięki edi, przeca też masz dużą szafę:p Sporo macie osob na Wigilii:o:o Kupić prezenty dla 21 osób to jest wyzwanie!:D Ale masz rację- raz do roku można się poświęcić i wydać- super tradycja:wiggle:

Jaką słodką zrobiłaś minkę na myśl o teściowej:rotfl::rotfl:

 

Zapachniało świętami Aga u Ciebie. Ja tez z mięsa najlepiej lubię rybę :D.

Maju rączkę możemy sobie podać bo u nas też wędzimy sami mięsko i reszta pieczona.

Ja to mam chyba dobrze bo u mnie oprócz pieczenia ciast wszystko robi mąż :yes:. Muszę przyznać, że ja jeszcze w swoim życiu nie robiłam np. bigosu :D. Fakt pomagać ustalać menu i coś dołożyć od siebie, ale to M robi całą resztę.

I my razem uwielbiamy robić zakupy czy to spożywcze czy ciuchowe, choć ma czasem kwaśną minkę jak po raz któryś wchodzę do tego samego sklepu :lol2:

 

Temat Świąt jakoś sams ię wywołał:rolleyes: Ty to farciara jesteś, skoro wszystko robi Ci mąż?:o:o:P I bigosu nigdy sama nie robiła- patrzecie ją:p

Masz anioła, a nie męża. Ciekawe co mój mi odpowie, jak mu zaproponuję, zeby wszystko w tym roku sam przygotował:lol2::lol2:

 

 

Aż mam ochotę coś dziabnąć pysznego, ja w tym roku wigilię sobie daruję, bo jedna będzie u rodziców, a druga u teściów :D, ale muszę chyba rozejrzeć się za ozdobami na choinkę, bo moją drewnianą kolekcję ozdób pieczołowicie powiększaną co roku Mały rozniósł w pył.

 

Pendraczku, nic straconego z przygotowaniami. Skoro nie robisz Wigilii, to Święta się kłaniają:lol2: Nie powiem, żeby pracy bylo przy nich mniej:sick:

Póki Mały jest Mały wybieraj ozdoby wiklinowe lub papierowe:D

Edytowane przez agawi74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wiem Angie:p A Wy przyjeżdżacie do PL? A może sama nam tu podrzucisz pomysły na jakieś francuskie smakołyki?:lol2:

 

 

 

jak wszystko dobrze pojdzie to bedziemy w polsce przez dwa tygodnie. mysle ze wigilja bedzie u nas tyle ze jedzonko przygotuje tesciowa :) kiedys ci pisalam ze ja w kuchni to mam dwie lewe rece, i niestety nic sie nie zmienilo :) nie lube gotowac chociaz nie powiem, czasami mam szczere checi :) no ale swieta to swieta, takze moze sie przelamie i cos tam od siebie przyzadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo to super, że Wam się niejadek nie trafił:wiggle: A ryby to samo zdrowie. Lepsze niż mięcho.

 

Na szczęście nie ( uważam, że często jest to wina rodziców, że dziecko jest niejadkiem ... oczywiście nie w każdym przypadku ;) )

 

 

Ja tez z mięsa najlepiej lubię rybę :D.

 

To dokładnie tak jak ja :yes:

 

 

Maju rączkę możemy sobie podać bo u nas też wędzimy sami mięsko

 

To jest smak prawda ... wszystko się przy tym chowa :rolleyes:

 

 

Ja łososia też zawsze piekę lub latem grilluję:wiggle:

 

O nie :no: Dla mnie najpyszniejsza ryba to tylko i wyłącznie smażona :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty to farciara jesteś, skoro wszystko robi Ci mąż?:o:o:P I bigosu nigdy sama nie robiła- patrzecie ją:p

Masz anioła, a nie męża. Ciekawe co mój mi odpowie, jak mu zaproponuję, zeby wszystko w tym roku sam przygotował:lol2::lol2:

 

 

Czy Wy mnie tak lubicie, że ciągle do mnie z tymi jęzorami do mnie :D. Aguś nie tylko bigosu nie gotuję :lol2:, ale muszę przyznać dobrze mi z tym.

Zapytaj mężulka zobaczymy co powie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszystko dobrze pojdzie to bedziemy w polsce przez dwa tygodnie. mysle ze wigilja bedzie u nas tyle ze jedzonko przygotuje tesciowa :) kiedys ci pisalam ze ja w kuchni to mam dwie lewe rece, i niestety nic sie nie zmienilo :) nie lube gotowac chociaz nie powiem, czasami mam szczere checi :) no ale swieta to swieta, takze moze sie przelamie i cos tam od siebie przyzadze :)

 

Kochana, to Ty taka spryciula jesteś:lol2: Wigilia u mnie, ale gotuje teściowa:rotfl:

Oj Angie, Angie popraw się:rolleyes: Może chociaż jakiś piernik upieczesz?:lol2:

 

 

 

O nie :no: Dla mnie najpyszniejsza ryba to tylko i wyłącznie smażona :yes:

 

O nie!! Dla smażonego łososia- to profanacja Maju:lol2: Taka smażona ryba, to nadmiar cholesterolu. Najzdrowszy jest pieczony w piekarniku, zawinięty folią. :D

 

 

Czy Wy mnie tak lubicie, że ciągle do mnie z tymi jęzorami do mnie :D. Aguś nie tylko bigosu nie gotuję :lol2:, ale muszę przyznać dobrze mi z tym.

Zapytaj mężulka zobaczymy co powie ;).

 

No pewnie, ze ten jęzor to z miłości do Ciebie Dailo:lol2:

Powtarzam- jesteś szczęściarą, bo gotujący facet to skarb:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...