Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

We włoskim stylu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A dla mnie smażony to :sick::sick::sick::lol2:

 

A idź kobieto ... jak Ci może smażony nie smakować :p :P :p

 

A na poważnie pisząc pieczony w piekarniku zawinięty w folię to dla mnie jest ugotowany, bez smaku ... no nie przekonam się do takiej ryby nigdy :no:

Z dawien, dawna ryba smażona i niech tak zostanie :D

 

Ale za to lubię wędzone ryby :yes: a już łosoś wędzony to :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie pisząc pieczony w piekarniku zawinięty w folię to dla mnie jest ugotowany, bez smaku ... no nie przekonam się do takiej ryby nigdy :no:

Rybię trzeba odpowiednio przyprawić- zioła, sól morska i wtedy smakuje wybornie:rolleyes:

 

Z dawien, dawna ryba smażona i niech tak zostanie :D

:no::no: Z dawien dawna, to rybę przygotowywało się na żywym ogniu kochana, bez żadnego tłuszczu i patelni. Powtarzam- warto tak jeść, bo ryba chłonie bardzo dużo tłuszczu przy smażeniu:sick:

 

Ale za to lubię wędzone ryby :yes: a już łosoś wędzony to :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

A ja wędzone mniej, bo są trochę ciężkie.

Dla mnie smazona ryba jest dobra tylko jedna - karp :D inne pieke w piekarniku z warzywami :D

O tak, z warzywami zawsze robi moja mama- bardzo lubimy z dodatkiem pomidorów, selera naciowego i zielonego groszku.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko ja nie mam na to przepisu :D to moja inwencja tworcza :D

Biore folie aluminiowa taki duzy kawalek, na to klade porcje fileta (ja daje porcje dla jednej osoby i jak nas jest np 3 to robie 3 takie paczuszki:D) tego fileta doprawiam pieprzem cytrynowym i przyprawa do ryb, na fileta wykladam porcje warzyw (marchewka, pietruszka, seler, por wszystko starte na tarce o najwiekszych oczkach i przyprawione sola, wymieszac) na to daje troche masla (nie margaryny) i zawijam szczelnie folie. Pieke okolo 40 min

Mam nadzieje ze cos zrozumiesz z mojego pisania :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybię trzeba odpowiednio przyprawić- zioła, sól morska i wtedy smakuje wybornie:rolleyes:

 

:no::no: Z dawien dawna, to rybę przygotowywało się na żywym ogniu kochana, bez żadnego tłuszczu i patelni. Powtarzam- warto tak jeść, bo ryba chłonie bardzo dużo tłuszczu przy smażeniu:sick:

 

Aguś nie zgodzimy się w tej kwestii i już :p

 

Może i chłonie tłuszcz ( choć absolutnie się z tym nie zgodzę :no: ja akurat wyczulona na to jestem i gdybym poczuła tłuszcz w rybie na pewno bym jej nie zjadła :no: ) tylko co z tego skoro taka ryba jest najpyszniejsza :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

Smażona w piekarniku choćby nie wiem jak doprawiona jest bez smaku bo jest ugotowana ... a gotowanych ryb to ja nie lubię :no:

 

Chodziło mi, że z dawien dawna u nas się smażyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko ja nie mam na to przepisu :D to moja inwencja tworcza :D

Biore folie aluminiowa taki duzy kawalek, na to klade porcje fileta (ja daje porcje dla jednej osoby i jak nas jest np 3 to robie 3 takie paczuszki:D) tego fileta doprawiam pieprzem cytrynowym i przyprawa do ryb, na fileta wykladam porcje warzyw (marchewka, pietruszka, seler, por wszystko starte na tarce o najwiekszych oczkach i przyprawione sola, wymieszac) na to daje troche masla (nie margaryny) i zawijam szczelnie folie. Pieke okolo 40 min

Mam nadzieje ze cos zrozumiesz z mojego pisania :hug:

 

 

Rozumiem oczywiście, że rozumiem :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja też zawsze smażę rybę, raz spróbowałam na parze, no i tak jak Maja napisała, była bez smaku, chociaż doprawiona, w piekarniku tez próbowałam, no i kicha, we własnym sosie sie ugotowała i wszystkie przyprawy zmyło...

ale może to kwestia tego czy ryba świeża czy mrożona, u nas nie kupi świeżej ryby, same mrożone, w Krakowskich marketach już tak, tylko czy one takie świeże ? trochę daleko do morza mamy, wiozą je takie obłożone lodem kilkanaście godzin, to chcąc nie chcąc te ryby zdąża sie zmrozić a potem wykładają je na stojaki jako świeże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki mam nadzieje ze Wam bedzie smakowalo :D

 

 

Na pewno Kasiu:wiggle:

 

 

kurcze ja też zawsze smażę rybę, raz spróbowałam na parze, no i tak jak Maja napisała, była bez smaku, chociaż doprawiona, w piekarniku tez próbowałam, no i kicha, we własnym sosie sie ugotowała i wszystkie przyprawy zmyło...

ale może to kwestia tego czy ryba świeża czy mrożona, u nas nie kupi świeżej ryby, same mrożone, w Krakowskich marketach już tak, tylko czy one takie świeże ? trochę daleko do morza mamy, wiozą je takie obłożone lodem kilkanaście godzin, to chcąc nie chcąc te ryby zdąża sie zmrozić a potem wykładają je na stojaki jako świeże

 

Na parze tez nie lubię vesi:no:Ale z pieca jak najbardziej:rolleyes:

Na pewno lepiej robić to za świeżej, bo z mrożonej to paćka wychodzi... U nas jest dość duży wybór świeżych w marketach, do wyboru do koloru...

Nie wiem jak jest z tym transporten :confused: Ale powinno być ok, przecież niektóre najlepsze restauracje świata zamawiają świeże ryby codziennie i one klecą samolotem:o Wszystko jest kwestią logistyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może to kwestia tego czy ryba świeża czy mrożona

 

Dla mnie jest to bez znaczenia, znajomy łowi ryby i oni właśnie taką świeżutką pieką w piekarniku w foli ... nie smakuje mi ;)

 

 

Na pewno lepiej robić to za świeżej, bo z mrożonej to paćka wychodzi...

 

Bo mrożoną rybę trzeba umieć zrobić, wtedy paćka nie wyjdzie ;)

Mówię o takiej z patelni, bo z piekarnika to nie wiem jak jest z mrożoną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...