Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

We włoskim stylu


Recommended Posts

Aga zabiję zabiję przy najbliżej okazji ;) a zanim to zrobię, to dziękuję za namiar na świeczniki :hug:

Musiałaś wkleić dziś tą fotkę zasłon, co?!;) Moje właśnie miały być baaardzo podobne :cry:, a w ostatniej chwili mi się odwidziało i wybrałam bardziej nowoczesne:x

Przepiękne!!! i ten kolor :jawdrop: te marszczenia :jawdrop:

Błagam zrób dużo, dużo fot dla Martusi:hug: najlepiej jutro bo inaczej zniosę jajo :lol2:

 

widzę że szybciej,, wymienię moje nowe zasłony niż planowałam :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Majeczko, w skrócie,bo się śpieszę o nawet nie miałam dzisiaj czasu zajrzeć do Was:mad:

Jeżeli chodzi o marszczenia, to te w sypialni są znacznie bardziej teatralne niż te- uwierz mi na słowo. Na żywo wyglądają bardzo lekko pomimo taśmy ołówkowej. Żadnej zasłony na taśmie marszczącej nie możesz bardziej rozsunąć niż są one zmarszczone.:no:

My bardziej nie chcieliśmy, bo zasłoniły bardzo okna. I co du sutości- są taśmy 1:3 i nawet 1:4 ,więc nasza jest po środku.

 

Aguś tak jak kiedyś pisałam, nie mam pojęcia o taśmach marszczących bo strasznie nie znosiłam firan na nich :no: :no:

Aczkolwiek Twoje zasłony w sypialni na taśmie mi się bardzo podobają :yes: być może tak jak piszesz zdjęcia nie oddają ich urody, być może i pora do zdjęć niebyła odpowiednia :yes:

 

Kochana ja nie piszę tego, żeby Cię zdenerwować, wyrażam tylko moje zdanie, które nasunęło mi się po obejrzeniu Twoich zasłon, trochę też gdybam na głos bo m jest za tym, żeby teraz zrobić szerokie zasłony na taśmie i mi też ten pomysł się podoba, bo chciałabym mieć różne w domu, a nie wszystkie na jedno kopyto ;)

 

Tylko ja nie mam pojęcia jaką taśmę wziąć jaką :confused: ... kto mi pomoże :(

 

 

Jeżeli nie lubisz marszczeń, to zrób przelotki lub zwykłe żabki.

 

Ja nie lubię marszczeń na firanach, na zasłonach nie mam pojęcia ;)

Lubię zasłony na taśmie przelotkowej ... są proste, eleganckie :yes:

 

 

Co do prasowanie- jeżeli miałaś takie, których nie prasowałaś, to musiał to być bardzo sztuczny materiał- tez takie kiedyś miałam, ale nie polecam- nie były miłe w dotyku i się elektryzowały.:sick:W euro na pewno takich nie dostaniesz. Im bardziej naturalny materiał, tym bardziej go trzeba prasować.

 

Ja je piorę i wieszam mokre dlatego nie muszę ich prasować :yes: Przy wieszaniu są pomięte, ale później w momencie schnięcia prostują się :yes:

 

Nie wiem czy materiał sztuczny czy nie :no: Są miłe w dotyku i nigdy mi się nie elektryzowały ( w ogóle, żadne zasłonki mi się nie elektryzują )

 

Wiesz wydaje mi się, że teraz powinni dążyć do tego, żeby nie trzeba było prasować, a tu widzę w tym temacie nic się nie zmienia ;)

 

Jeżeli chodzi o szerokości- wszystkie bele mają zawsze 140 lub 280 cm.

W przypadku tkaniny Softy, z szerokości możesz zrobić sobie wysokość- dlatego polecam Ci szerokość 280.- bardziej się opłaca i nie ma sztukowań.

 

Aguś szerokość 2,80 przy taśmie marszczącej zgadzam się :yes: przy taśmie przelotkowej dużo za dużo :yes:

 

Jaka zostaje długość zasłonki przy umarszczeniu na taśmie 1:2,5

 

 

Małą wyślij z mężem na lody, bo na wariata to nic tam nie zobaczysz:no:

 

M niema czasu, musimy sobie z młodą radzić same ;)

Ja jestem wstępnie zdecydowana na te softy, byłam już kiedyś je oglądać, wymacać, bardzo mi się podobały :yes: Także nie wiem czy jutro będę coś cudować i na siłę czegoś szukać ;)

 

Muszę już lecieć, zajrzę wieczorkiem:hug:

 

Jesteś ??? ... pewnie jeszcze Cię niema :(

 

 

No to się rozpisałam, mam nadzieję, że byków nie narobiłam :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga zabiję zabiję przy najbliżej okazji ;) a zanim to zrobię, to dziękuję za namiar na świeczniki :hug:

Musiałaś wkleić dziś tą fotkę zasłon, co?!;) Moje właśnie miały być baaardzo podobne :cry:, a w ostatniej chwili mi się odwidziało i wybrałam bardziej nowoczesne:x

Przepiękne!!! i ten kolor :jawdrop: te marszczenia :jawdrop:

Błagam zrób dużo, dużo fot dla Martusi:hug: najlepiej jutro bo inaczej zniosę jajo :lol2:

 

widzę że szybciej,, wymienię moje nowe zasłony niż planowałam :rotfl:

 

Martusia Ty wariacie:lol2::hug: Z namiarem nie ma sprawy- mam nadzieję, ze skorzystasz:wiggle:

No przepraszam, ze akurat dzisiaj umieściłam swoje zasłonowe fotki...:lol::oops::oops: Bardzo się cieszę, ze Ci się podobają:wiggle:Zrobię więcej fot-obiecuje, jak cała reszta zawiśnie:rolleyes:

Twoje widziałam i dramatyzujesz moja droga:mad: Masz bardzo piękne zasłonki- fakt, że się bardzo nie wyróżniają i jeżeli chodziło Ci o inny efekt, to zmień, ale same zasłony są bardzo ładne i skromne:wiggle: Zastanów się jeszcze:yes:

Miłego weekendziku:hug:

 

 

to dobrze że się nie gniotą ja swoje prasowałam z parą i to był błąd bo co wyprasowałam zaraz się gniotło

ale jak opanowałam o co biega poszło gładko

 

Ja swoje w sypialni prasowałam leciutkim żelazkiem, bez pary po lewej stronie. Z tymi zrobię tak samo. Twój materiał pewnie też jest podobny:wiggle:

 

 

 

Aga zasłony kompletnie nie w moim stylu ale... u Ciebie prezentują się pięknie... :)

w ogóle pierwsza fota zrobiła na mnie ogromne wrażenie, bardzo elegancka i klimatyczna jadalnia ... :)

ślicznie jest u Ciebie, po prostu ślicznie i PIERWSZA KLASA :)

 

Aguś, dziękuję Ci za tyle miłych słów:hug:

W jadalni brakuje jeszcze kredensu i obrazków na ścianie- z tymi czekam na sam koniec. Na razie mam oczy szeroko otwarte na kredensy właśnie i waham się pomiędzy wiekowym, a nowym:rolleyes:'

Miłego weekendziku:bye:

 

 

Aguś tak jak kiedyś pisałam, nie mam pojęcia o taśmach marszczących bo strasznie nie znosiłam firan na nich :no: :no:

Aczkolwiek Twoje zasłony w sypialni na taśmie mi się bardzo podobają :yes: być może tak jak piszesz zdjęcia nie oddają ich urody, być może i pora do zdjęć niebyła odpowiednia :yes:

 

Kochana ja nie piszę tego, żeby Cię zdenerwować, wyrażam tylko moje zdanie, które nasunęło mi się po obejrzeniu Twoich zasłon, trochę też gdybam na głos bo m jest za tym, żeby teraz zrobić szerokie zasłony na taśmie i mi też ten pomysł się podoba, bo chciałabym mieć różne w domu, a nie wszystkie na jedno kopyto ;)

Majeczko, ale posta walnęłaś:o:lol2: Nic a nic mnie nie zdenerwowałaś- po prostu tak jak pisałam- śpieszyłam się okropnie.:sick:

Rozumiem, ze wolisz prostsze i bardzo dobrze. Proste i skromne zasłony tez potrafią dodać elegancji wnętrzu. Ja osobiście nie przepadam np. za szelkami- dla mnie odbierają cały urok zasłonom.

Tylko ja nie mam pojęcia jaką taśmę wziąć jaką :confused: ... kto mi pomoże :(

 

Jak nie lubisz marszczonych, to nie bierz taśmy Maju, albo kielichową marszczoną tylko 1:2 i nie za wysoką- max 10 cm. Zawsze możesz wybrać też przelotki.

 

 

Wiesz wydaje mi się, że teraz powinni dążyć do tego, żeby nie trzeba było prasować, a tu widzę w tym temacie nic się nie zmienia ;)

 

Raczej nie:mad: Zauważyłam, ze takie lejące tkaniny wymagają zawsze prasowania.:sick:

 

Aguś, szerokość 2,80 przy taśmie marszczącej zgadzam się :yes: przy taśmie przelotkowej dużo za dużo :yes:

 

Jaka zostaje długość zasłonki przy umarszczeniu na taśmie 1:2,5

:no:Majeczko, nie zrozumiałaś mnie-pisałam, ze ja z szerokości 280 miałam zrobioną wysokość (moje leżą trochę na podłodze, a jeszcze trzeba zarezerwować ok. 10 cm na taśmę i 10 cm na podwinięcie zaslony). Szerokości miałam różne- w zależności od wymiarów okna. A taśma przelotkowa,którą pokazywałaś u siebie- wymaga moim zdaniem wymiaru 1:2:yes: bo inaczej mogą Ci wyjść takie ślimaki...

Dopytaj w eurofiranach jak będziesz.

 

Szkoda, ze nie masz z kim zostawić malutkiej, bo będzie się tam nudziła...

Obejrzyjjeszcze sobie tą kolekcję Minge- ma ładne kolorki:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia nadrobiłam pobieżnie http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

i widzę że temat świąt na tapecie http://gify.magazynek.org/pictures/Emotikony/%C5%9Awi%C4%99ta/Bo%C5%BCe%20Narodzenie/069.gif

 

zasłony, świeczniki :jawdrop: - ale będziesz miał pięknie na święta.

 

Czekam na większą sesyjkę :popcorn:

 

 

Udanego weekendu :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello :wiggle:

 

Piękny dzień mamy prawda :)

 

Jak tam prasowanko ???

 

Wczoraj potrzebowałam Twojej porady to mi net przestał łączyć :bash: :bash: :bash: Ale byłam wściekła :evil: :evil: :evil:

 

 

Ja osobiście nie przepadam np. za szelkami- dla mnie odbierają cały urok zasłonom.

 

Ja szelek też nie lubię :no: :no:

 

 

Jak nie lubisz marszczonych, to nie bierz taśmy Maju, albo kielichową marszczoną tylko 1:2 i nie za wysoką- max 10 cm.

 

Aguś ale ja nie wiem czy nie lubię marszczonych zasłon, ja swoją opinię opieram cały czas na firanach ;)

Mam coraz większą ochotę na zasłony na taśmie marszczącej :yes: Tak jak pisałam m jest teraz za takimi ...

a i powiem Ci, że bardzo mu się podobają Twoje nowe :yes:

 

 

:no:Majeczko, nie zrozumiałaś mnie-pisałam, ze ja z szerokości 280 miałam zrobioną wysokość (moje leżą trochę na podłodze, a jeszcze trzeba zarezerwować ok. 10 cm na taśmę i 10 cm na podwinięcie zaslony). Szerokości miałam różne- w zależności od wymiarów okna.

 

To żeśmy się dogadały :o

Także widzisz jesteś mi potrzebna na "gwałt" :lol2:

 

 

A taśma przelotkowa,którą pokazywałaś u siebie- wymaga moim zdaniem wymiaru 1:2:yes: bo inaczej mogą Ci wyjść takie ślimaki...

Dopytaj w eurofiranach jak będziesz.

 

Slimaki :lol2: a co to znaczy ??? :D

 

Na taśmę przelotkową wystarczy 1.40 ... układa się wtedy w 6 ładnych fałd ( coś takiego jak u Karoli )

 

 

Szkoda, ze nie masz z kim zostawić malutkiej, bo będzie się tam nudziła...

Obejrzyjjeszcze sobie tą kolekcję Minge- ma ładne kolorki:wiggle:

 

Młoda zostaje w domu a ja za chwilę śmigam :yes:

 

 

Zajrzę popołudniu albo wieczorkiem, może akurat Cię złapię ;) Jesteś mi bardzo potrzebna :yes:

 

Miłej soboty ... Buziaki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: :evil: :evil:

 

Jestem wściekła ... nosz ku@@@@@a ...

 

Oglądałam softy ( a cholera wie czy to były softy ) :mad: i wszystkie ciemniejsze kolory miały szerokość 1.40 a Ty przecież szarość i teraz ten taupe masz w szerokości 2.80 ...

 

więc do jasnej cho@@@@@ co jest ??? :mad: :mad: :mad:

 

Czy oni w tych sklepach mają pojęcie o czym mówią ???

Zaczynam w to wątpić :bash: :bash: :bash:

 

 

Czy Ty pamiętasz jak ten materiał był oznaczony w eurofiranach ??? Może mnie w jajo robią ??? A jeśli nie, to do diabła dlaczego tu są inne szerokości :mad: :mad: :mad:

 

 

Wróciłam ze sklepu i jestem jeszcze głupsza niż byłam :bash: :bash: :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś-zasłona jest :eek::eek: świetna, ja uwielbiam takie pałętające się po podłodze:yes:

 

Z takich kryształków jak Twoje świeczniki w zeszłym roku kupiłam 2 lampiony, ale mąż strasznie je skrytykował i wystawiam tylko na Święta:

http://m2.fmix.pl/fmm166/f34a5c8b000149d650ba4da4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia nadrobiłam pobieżnie http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

i widzę że temat świąt na tapecie http://gify.magazynek.org/pictures/Emotikony/Święta/Boże Narodzenie/069.gif

 

zasłony, świeczniki :jawdrop: - ale będziesz miał pięknie na święta.

 

Czekam na większą sesyjkę :popcorn:

 

 

Udanego weekendu :hug:

 

Cześć Agusia:bye:

 

dzięki kochana:hug:bardzo się ciesze, ze Ci się podoba- ale co tam u mnie- u Ciebie to się dzieją cuda:o:rolleyes: i jeszcze znalazłaś czes, żeby mnie odwiedzić:wiggle:Również udanego weekendziku Ci życzę:hug:

 

 

Ale miałam do nadrobienia :o Lecicie z tematami nie ma co :yes:

 

Aguś przepiękne te zasłony! I jak ulał pasują do Waszego wnętrza :)

Świeczniki bardzo eleganckie :)

 

Miłego weekendu życzę :hug:

 

Hej pysiaczku, ale dawno Cię nie było:confused:

Bardzo Ci dziękuję za miłe słówka:hug:Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok?:rolleyes:

buziaki i również udane go weekendziku:hug:

 

Hello :wiggle:

 

Piękny dzień mamy prawda :)

Prawda majeczko:wiggle:

 

Jak tam prasowanko ???

Wyobraź sobie, ze nie zdążyliśmy dzisiaj powiesić zasłon:mad:

Znajomi zaprosili nas na pizzę, a wcześniej zakupy, itd i się nie wyrobiliśmy.

Jutro będę prasować:sick:

Wczoraj potrzebowałam Twojej porady to mi net przestał łączyć :bash: :bash: :bash: Ale byłam wściekła :evil: :evil: :evil:

Ojjjj to szkoda, bo ja czekałam na Ciebie:confused:

 

Mam coraz większą ochotę na zasłony na taśmie marszczącej :yes: Tak jak pisałam m jest teraz za takimi ...

a i powiem Ci, że bardzo mu się podobają Twoje nowe :yes:

 

Co Ty powiesz?:lol2: Zna się chłopak na rzeczy:lol2: Żarcik oczywiście. Moim zdaniem każde zasłony bardzo upiększają wnętrza- mój też nie był na nie za bardzo napalony, ale jak zobaczył, to oniemiał:o

 

 

To żeśmy się dogadały :o

Także widzisz jesteś mi potrzebna na "gwałt" :lol2:

 

Jestem już:lol2:

 

 

Slimaki :lol2: a co to znaczy ??? :D

 

Na taśmę przelotkową wystarczy 1.40 ... układa się wtedy w 6 ładnych fałd ( coś takiego jak u Karoli )

 

Ślimaki to takie wąskie zasłonki...:lol2: Maju 140 tak, ale na jakie okno? Bo chyba jego szerokość ma tu znaczenie.

Wzajemnie miłego weekendziku:hug:

 

:evil: :evil: :evil:

 

Jestem wściekła ... nosz ku@@@@@a ...

 

Oglądałam softy ( a cholera wie czy to były softy ) :mad: i wszystkie ciemniejsze kolory miały szerokość 1.40 a Ty przecież szarość i teraz ten taupe masz w szerokości 2.80 ...

 

więc do jasnej cho@@@@@ co jest ??? :mad: :mad: :mad:

 

Czy oni w tych sklepach mają pojęcie o czym mówią ???

Zaczynam w to wątpić :bash: :bash: :bash:

 

 

Czy Ty pamiętasz jak ten materiał był oznaczony w eurofiranach ??? Może mnie w jajo robią ??? A jeśli nie, to do diabła dlaczego tu są inne szerokości :mad: :mad: :mad:

 

 

Wróciłam ze sklepu i jestem jeszcze głupsza niż byłam :bash: :bash: :bash:

 

Majeczko droga, niestety każdy materiał softy występuje w różnych szerokościach. mój szary w sypialni miał 140 cm i zszywałam niestety.

Natomiast ten na zasłony na dół ma szerokość 280cm.

Ten mój taupe ma taki nr Softy PR. 108/17/280

 

Nie pamiętam dokładnie tego szarego, ale jak byłaś w sklepie to pewnie widziałaś.

Mam w domu jeszcze próbkę ciemniejszego szarego Softy- też bardzo ładny, ale też tylko 140cm:mad:

 

Niestety dobrze Ci powiedzieli w sklepie...Tóżne szerokości kolorów to wina producenta:spam:

 

A nic innego nie znalazłaś?:rolleyes:

 

Aguś-zasłona jest :eek::eek: świetna, ja uwielbiam takie pałętające się po podłodze:yes:

 

Z takich kryształków jak Twoje świeczniki w zeszłym roku kupiłam 2 lampiony, ale mąż strasznie je skrytykował i wystawiam tylko na Święta:

http://m2.fmix.pl/fmm166/f34a5c8b000149d650ba4da4

 

Dzięki Natalio:hug: Ja też uwielbiam takie pałętające się:lol2:

Piękna ta Twoja latarenka i w sumie na Święta pasuje jak ulał. Na co dzień zależy od wystroju. U mnie najbardzij pasują w sypialni:rolleyes: więc jak miną Święta, to pewnie tam je przeniosę.

Miłego weekendu:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, ze nie zdążyliśmy dzisiaj powiesić zasłon:mad:

Znajomi zaprosili nas na pizzę, a wcześniej zakupy, itd i się nie wyrobiliśmy.

Jutro będę prasować:sick:

 

Oj to szkoda :cry: :cry: :cry:

 

 

Moim zdaniem każde zasłony bardzo upiększają wnętrza

 

Prawda :rolleyes:

 

 

Ślimaki to takie wąskie zasłonki...:lol2: Maju 140 tak, ale na jakie okno? Bo chyba jego szerokość ma tu znaczenie.

 

Nasz karnisz ma 2.40 a ja nie za bardzo chcę, żeby zasłona nachodziła na okno ;)

 

 

Majeczko droga, niestety każdy materiał softy występuje w różnych szerokościach. mój szary w sypialni miał 140 cm i zszywałam niestety.

Natomiast ten na zasłony na dół ma szerokość 280cm.

Ten mój taupe ma taki nr Softy PR. 108/17/280

 

Ja patrzyłam 18, na 17 też zerkałam i wydaje mi się, że ona u nas w sklepie była oznaczona jako 140 ale głowy sobie za to nie dam uciąć :no:

Jakoś nie do końca wierzę w to co oni mówią w tym sklepie :mad:

 

 

Niestety dobrze Ci powiedzieli w sklepie...Tóżne szerokości kolorów to wina producenta:spam:

 

A żeby go ... :mad:

 

 

A nic innego nie znalazłaś?:rolleyes:

 

Byłam w końcu z młodą więc rozumiesz ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz karnisz ma 2.40 a ja nie za bardzo chcę, żeby zasłona nachodziła na okno ;)

Jak wszystko zmierzyłaś, to ok.:wiggle:

 

Ja patrzyłam 18, na 17 też zerkałam i wydaje mi się, że ona u nas w sklepie była oznaczona jako 140 ale głowy sobie za to nie dam uciąć :no:

Jakoś nie do końca wierzę w to co oni mówią w tym sklepie :mad:

Nr 18 - mam próbkę w domku- jest super, ale wąski. Ja w sypialni mam tej jaśniejszy szary (tez wąski)

Za to nr 17 jest na 200% w szerokości 280-wiem, bo mam:lol2:

 

Byłam w końcu z młodą więc rozumiesz ??? ;)

 

Yhyyyy;) Ta kolekcja Minge też ma szerokość 140:mad: Ja nie wiem po co oni robią takie wąskie- po to żeby sztukować?:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko zmierzyłaś, to ok.:wiggle:

 

Ok to jeśli pamiętasz to napisz mi proszę:

 

długość swojego okna, długość karnisza, długość jednej firanki :)

 

 

Nr 18 - mam próbkę w domku- jest super, ale wąski. Ja w sypialni mam tej jaśniejszy szary (tez wąski)

Za to nr 17 jest na 200% w szerokości 280-wiem, bo mam:lol2:

 

Nosz kurczę szkoda tej 18 bo bardzo mi się podobała :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

A jeśli bym zrobiła na taśmę to będzie za wąska :sick:

 

 

To widzę, że Twoje zasłony do sypialni to z tych bardzo ekskluzywnych ...

ładną kasę musiałaś na nie wywalić ;)

 

 

Yhyyyy;) Ta kolekcja Minge też ma szerokość 140:mad: Ja nie wiem po co oni robią takie wąskie- po to żeby sztukować?:sick:

 

Podejrzewam, że na wąskie okna, przy krótkich karniszach,albo na taśmę przelotkową ... wtedy się zdadzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jeśli pamiętasz to napisz mi proszę:

 

długość swojego okna, długość karnisza, długość jednej firanki :)

 

Maju, dla przykładu- tak miałam w sypialni- szerokość okna 160cm, karnisz 220cm (chcieliśmy, żeby wystawał poza światło okna po 30 cm, na dole mam po 40cm) i szerokość zasłony 210 cm- zmarszczona do 70 cm (taśm kielichowa 1:2,5)

 

 

Nosz kurczę szkoda tej 18 bo bardzo mi się podobała :rolleyes: :rolleyes:

A jeśli bym zrobiła na taśmę to będzie za wąska :sick:

Możesz ją sztukować- ja tak mam:rolleyes:

 

To widzę, że Twoje zasłony do sypialni to z tych bardzo ekskluzywnych ...

ładną kasę musiałaś na nie wywalić ;)

 

A czemu ekskluzywnych?:o Cenę softy znasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...