Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

We włoskim stylu


Recommended Posts

Aga a ja uważam , że olejowany blat jest po prostu idealny.... ja swoje kuchenne olejuję średnio raz na pół roku ale codziennie je moczę, kilka razy dziennie przecieram mokrą ścierką , naprawdę mocno je eksploatuje, olej do kuchennych blatów musi mieć atest na kontakt z żywnością, przez co jest mniej trwały. Dla porównania blat w łazience mam poolejowany olejem jachtowym , mieszkamy prawie 2 lata i nie odświeżałam olejowania, nie mam ani jednej plamki na nim a to łazienka rodzinna, z której korzystają dzieci. Olejowane mam też stoły i drobne elementy w domu, podobnie taras. nie zdecydowałabym się jedynie na olej na podłogach i dlatego mam matowy lakier.Aga olejuje się bardzo prosto - ja wszystko u siebie olejowałam własnoręcznie , grunt to dobry olej - ten z Ikea odpada. Na początku jest trochę zabawy bo drewno jest surowe i pije olej - najpierw musisz go wetrzeć okrężnymi ruchami tak mocnooooo, żeby jak najwięcej wniknęło do srodka, zaraz potem tą samą szmatką (bawełniana najlepsza) przetrzeć kosmetycznie wzdłuż , żeby nie zostały slady okrągłe, zostawić olej na ok 40 minut potem przepolerować (zdjąć nadmiar) też bawełnianą szmatką, ja czynność powtarzałam 3 razy z odstępem conajmniej 12 godzinnym, potem dałam jeszcze 2 warstwy (postępowanie analogiczne jak wcześniej opisane) i odczekiwałam 24 godziny. teraz jak odświeżam nakładam olej tylko raz. Aga gwarantuję Ci, że jeśli to biurko będzie służyło tylko do pracy to możesz o olejowaniu zapomnieć przez kilka lat - słowo. Olej nie zostawia tłustej powłoki - jedynie na początku ale kiedy drewno się już nasyci i ostatnią warstwę dobrze wypolerujesz to na pewno nie będzie wrazenia tłustości ani przyklejania. Powłoka jest satynowa i mega przyjemna w dotyku. Ja będę robić biurko do swojego gabinetu i blat tylko olejowany. To w niczym nie przeszkadza ani laptopom ani dokumentom, Uwierz mi. Jak Macie ochotę to zapraszam Cię z Mężem do nas na macanko i testy i na naleweczkę przy okazji:hug: Jak Masz jakieś pytanka to Pisz, aaaa olejowane też mam parapety u dzieci i skosy .:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aguś mały edit bo zapomniałam - samo szczotkowanie i zabejcowanie (wybielenie) jest za przeproszeniem "o dupę rozbić" mój stół jadalniany i kawowy jest z House Doktor , cena regularna była kosmiczna ale trafiłam na mega okazję i kupiłam nieco taniej niz wyceniła mi MD ale w tym pędzie nie zwarzałam na nic - podobał mi się kupiłam i przytachałam do PL no i mały zonk bo...zostawały na nich slady po wszystkim niemal, po wilgotnym dnie kubka, po stopce od kieliszka z białym winem ( bo się delikatnie z różnicy temp skraplało na nóżce), po wszystkim więc ...położyłam na to olej i jest git. My pracujemy na laptopach przy jadalnianym stole, często mamy rozłożone na nim dokumanty, to w niczym nie przeszkadza ani stołowi ani kompom ani dokumantom:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś,

 

Widzę, że nie ma chyba idealnego wyjścia blatowego. :(

Może faktycznie dobrze byłoby się wybrać na macanko? :lol2:

 

Co do uchwytów, to u mnie jeszcze nie są wybrane do biblioteki i tez muszę to zrobić dzisiaj najpóźniej jutro bezradny ram.gif

 

Do szafki RTV wybiorę jak najbardziej podobne do tych od kompletu "antycznego"

 

Poprosiłam sklep, żeby zrobili mi zdjęcia z bliska i przesłali, żebym mogła podobne dobrać. To jedyne uchwyty u mnie które są "złote".

 

Może takie tylko w srebrze wybiorę też do biblioteki?

 

Pozdrawiam Cię Kochana :hug: i wspieram w bólu "wyborczym" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Aguś wkleiłam u siebie wizualki biurka luknij sobie , może coś doradzisz :D

Też myślę jeszcze nad blatem dębowym , ale jak sobie pomyślę ile ty masz z tym zachodu żeby dobrać odpowiedni odcień, to mi sie chyba odechciewa :rolleyes: Tym bardziej, że ja z kolei musiałabym dobrać blat do blatu w bibliotece, a ten jakiś taki dziwnie postarzany i pewnie trudno by go było podrobić.

 

I jak uchwyty wybrane? U mnie zwykłe gałki czarne będą , bo takie są w bibliotece i nie chciałam już kombinować z innymi.

 

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma dostępu do Zuzy :eek: mam nadzieję, że to pomyłka, albo co najwyżej zablokowała dostęp osobom nieupoważnionym :(

 

popytam

 

Dzięki Gosiu- jak się coś dowiesz, to daj koniecznie znać, bo sytuacja nadal pozostaje taka sama- brak dostępu:eek:

Co ta zuza wymyśliła?:bash:

 

Aga, mam nadzieję, że znalazłaś idealne uchwyty szybciej niż ja wc-szczotkę :rotfl:

Ja też:lol2: A na serio to już wybrałam i przesłałm stolarzowi-on będzie zamawiał. Na niektóre czeka się od 7 do 14 dni:eek:

 

Aga buziaki zostawiam:hug::hug:

Mam nadzieję, ze znalazłaś uchwyty?

Czekam na zdjęcia zdjęć;) A blat na pewno wyjdzie pięknie, jak wszystko u Ciebie:hug:

Hej yuczko:hug:

wybrałam, wybrałam, ale nie jakieś wypasione- całkiem proste. Zaraz Wam pokażę:D

Dzięki za wiarę kochana:hug:

 

Agusia nadrobiłam :lol:

Z blatem nie pomogę, bo się nie znam - tyle co swoje schody raz pomazałam i się zatrułam :lol2:

 

Kinkiecik ekstra :lol:

 

Czekam na zdjęcia :popcorn:

 

Hej Aguś

super, ze nadrobilaś:lol: Widzę, ze Ty jesteś taka sama specjalistka od oleju, jak ja:lol2::lol2:

Dzięki za kinkiecik i przypomnienie Kini o zlociku:)

 

Buziaki:hug:

 

Aga a ja uważam , że olejowany blat jest po prostu idealny.... ja swoje kuchenne olejuję średnio raz na pół roku ale codziennie je moczę, kilka razy dziennie przecieram mokrą ścierką , naprawdę mocno je eksploatuje, olej do kuchennych blatów musi mieć atest na kontakt z żywnością, przez co jest mniej trwały. Dla porównania blat w łazience mam poolejowany olejem jachtowym , mieszkamy prawie 2 lata i nie odświeżałam olejowania, nie mam ani jednej plamki na nim a to łazienka rodzinna, z której korzystają dzieci. Olejowane mam też stoły i drobne elementy w domu, podobnie taras. nie zdecydowałabym się jedynie na olej na podłogach i dlatego mam matowy lakier.Aga olejuje się bardzo prosto - ja wszystko u siebie olejowałam własnoręcznie , grunt to dobry olej - ten z Ikea odpada. Na początku jest trochę zabawy bo drewno jest surowe i pije olej - najpierw musisz go wetrzeć okrężnymi ruchami tak mocnooooo, żeby jak najwięcej wniknęło do srodka, zaraz potem tą samą szmatką (bawełniana najlepsza) przetrzeć kosmetycznie wzdłuż , żeby nie zostały slady okrągłe, zostawić olej na ok 40 minut potem przepolerować (zdjąć nadmiar) też bawełnianą szmatką, ja czynność powtarzałam 3 razy z odstępem conajmniej 12 godzinnym, potem dałam jeszcze 2 warstwy (postępowanie analogiczne jak wcześniej opisane) i odczekiwałam 24 godziny. teraz jak odświeżam nakładam olej tylko raz. Aga gwarantuję Ci, że jeśli to biurko będzie służyło tylko do pracy to możesz o olejowaniu zapomnieć przez kilka lat - słowo. Olej nie zostawia tłustej powłoki - jedynie na początku ale kiedy drewno się już nasyci i ostatnią warstwę dobrze wypolerujesz to na pewno nie będzie wrazenia tłustości ani przyklejania. Powłoka jest satynowa i mega przyjemna w dotyku. Ja będę robić biurko do swojego gabinetu i blat tylko olejowany. To w niczym nie przeszkadza ani laptopom ani dokumentom, Uwierz mi. Jak Macie ochotę to zapraszam Cię z Mężem do nas na macanko i testy i na naleweczkę przy okazji:hug: Jak Masz jakieś pytanka to Pisz, aaaa olejowane też mam parapety u dzieci i skosy .:lol2:

 

Aguś mały edit bo zapomniałam - samo szczotkowanie i zabejcowanie (wybielenie) jest za przeproszeniem "o dupę rozbić" mój stół jadalniany i kawowy jest z House Doktor , cena regularna była kosmiczna ale trafiłam na mega okazję i kupiłam nieco taniej niz wyceniła mi MD ale w tym pędzie nie zwarzałam na nic - podobał mi się kupiłam i przytachałam do PL no i mały zonk bo...zostawały na nich slady po wszystkim niemal, po wilgotnym dnie kubka, po stopce od kieliszka z białym winem ( bo się delikatnie z różnicy temp skraplało na nóżce), po wszystkim więc ...położyłam na to olej i jest git. My pracujemy na laptopach przy jadalnianym stole, często mamy rozłożone na nim dokumanty, to w niczym nie przeszkadza ani stołowi ani kompom ani dokumantom:lol2:

 

Anetko kochana bardzo, bardzo Ci dziękuję za wykład :hug::hug:Napisałaś wszystko tak obrazkowo, ze wydaje się to łatwizną:lol2:

Czekam na jeszcze jedną próbkę od stolarza, ale już na maila. Luby się uparł w sprawie oleju i trudno mi go przekonać:bash:

 

Ale jeszcze nie skończyłam się meblować, więć instrukacja na pewno się przyda. I dziękuję Ci bardzo za zaproszenie na macanko:lol2:- gdybyś mieszkała bliżej, to byśmy z ogromną chęcią wpadi:yes::hug:

Zmartwiłaś mnie tym szczotkowanym stoliczkiem:eek: Jeżeli u nas będzie się tak działo, to luby osobiście będzie kładł na niego olej:P i wyjdzie na moje:D Ty mnie przekonalaś do takiego blatu, nie wiem tylo czy ja dam radę przekonać męża:bash:

Buziaki:hug:

 

Aguś,

 

Widzę, że nie ma chyba idealnego wyjścia blatowego. :(

Może faktycznie dobrze byłoby się wybrać na macanko? :lol2:

 

Co do uchwytów, to u mnie jeszcze nie są wybrane do biblioteki i tez muszę to zrobić dzisiaj najpóźniej jutro [ATTACH=CONFIG]176552[/ATTACH]

 

Do szafki RTV wybiorę jak najbardziej podobne do tych od kompletu "antycznego"

 

Poprosiłam sklep, żeby zrobili mi zdjęcia z bliska i przesłali, żebym mogła podobne dobrać. To jedyne uchwyty u mnie które są "złote".

 

Może takie tylko w srebrze wybiorę też do biblioteki?

 

Pozdrawiam Cię Kochana :hug: i wspieram w bólu "wyborczym" :lol2:

 

Hej Aniu i dzięki za wsparcie wyborcze:lol2: :hug:

Idealne rozwiązanie blatowe jest, tylko nie ma idealnych mężów:eek::mad:

Uchwyty wybralam- dość proste w starrym srebrze:yes: Stolarz ma zamówić:)

Sprytne pounięcie z tym sklepem zrobiłaś- na pewno coś uda Ci się dobrać.:cool:

 

 

Hej

Aguś wkleiłam u siebie wizualki biurka luknij sobie , może coś doradzisz :D

Też myślę jeszcze nad blatem dębowym , ale jak sobie pomyślę ile ty masz z tym zachodu żeby dobrać odpowiedni odcień, to mi sie chyba odechciewa :rolleyes: Tym bardziej, że ja z kolei musiałabym dobrać blat do blatu w bibliotece, a ten jakiś taki dziwnie postarzany i pewnie trudno by go było podrobić.

 

I jak uchwyty wybrane? U mnie zwykłe gałki czarne będą , bo takie są w bibliotece i nie chciałam już kombinować z innymi.

 

:hug:

 

Hej Martuś,

 

byłam kochana, ale u Ciebie nie ma co doradzać- biureczko idealne:eek::eek:

Krzesełko tez fajne planujesz- ciekawe na czy stanęło?:)

Też myślałam o czarnych uchwytach i gałkach, ale tych to już zupełnie jest jak na lekarstwo, wieć pozostaję przy starym srebrze:yes:

Idę zaraz jeszcze do Ciebie poczytać co tam jeszcze wymyśliałaś:hug:

 

Agus znalazlas uchwyty? :hug:

 

Tak Kasiu, tak- zaraz wkleję, chociaż są zwykłe, bez rewelacji. Chyba za długo szukałam:lol2::hug:

 

 

Anetko, dzięki za świetną instrukcję olejowania, bo właśnie się miałam wywiadywać. Teraz już chyba wiem wszystko :hug:

 

Masz może jakiś godny polecenia olej?

Dropko, wśród dziewczyn krąży nazwa oleju BIOFA do stołów i blatów kuchennych.:)

 

Instrukcja Anetkowa bezbłędna:wiggle:

Edytowane przez agawi74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa uchwyty- szału nie ma - są proste, bo stwierdziłam, że w tej naszej bibliotece i tak dużo będzie się działo (korona, pilastry, szprosy) więc proste uchwyty mają lekko ochłodzić wizerunek. Będą takie, tylko w kolorze starego srebra:yes:

 

 

http://furnika.eu/images/stories/virtuemart/product/1577.jpg

 

http://furnika.eu/images/stories/virtuemart/product/1579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

 

Uchwyty bardzo fajne. Nie przekombinowane. Odbiorę gałki do białych szaf i szafek, do szafki rtv dobiorę, o ile dostanę zdjęcia uchwytów w antykach, podobne uchwyty, a z biblioteką idę po pracy na żywioł.

 

Pozdrawiam ciepło.

 

PS

 

Ja ostatnio zasypiam na kanapie w pokoju. Zresztą zasypiam wszędzie.

Nigdy tak nie miałam, bo w zupełności od dziecka wystarczyło mi 5 - 5,5 godz. snu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - kocham Cię za troskę ( i nie tylko ) ;)

 

ale Dziennika już nie bedzie :no: ale Was nie opuszczam !!!!!

 

Hej zuzku, no strasznie mnie zasmuciłaś:cry::cry::cry: Wzajemnie- ja tez Cię ubóstwiam:hug:

Ale komentów tez nie będzie?:jawdrop:Musiał Ci ktoś nieźle zaleźć za skórę:mad::mad: coraz częściej znikają świetne dzienniki, przez zawiść ludzką:bash:

Skrobnij od czasu do czasu do swoich kuleżanek:rolleyes:

Pozdrawiam cieplutko:)

nie opuszczasz nas, ale czemu komentarze też odłączyłaś - jak z tobą gadać:jawdrop: jak oglądać nowe i stare zdobycze

No właśnie... ja tez domagam się powrotu zuzkowych komentarzy:cool:

 

Byłam cichym podglądaczem, a teraz co?

 

Pustka Aniu...:eek:

 

Aga,

 

Uchwyty bardzo fajne. Nie przekombinowane. Odbiorę gałki do białych szaf i szafek, do szafki rtv dobiorę, o ile dostanę zdjęcia uchwytów w antykach, podobne uchwyty, a z biblioteką idę po pracy na żywioł.

 

Pozdrawiam ciepło.

 

PS

 

Ja ostatnio zasypiam na kanapie w pokoju. Zresztą zasypiam wszędzie.

Nigdy tak nie miałam, bo w zupełności od dziecka wystarczyło mi 5 - 5,5 godz. snu... ;)

 

Super, że uchwyty się podobają:wiggle: Na pewno coś fajnego wynajdziesz Aniu- u Ciebie nie ma przypadkowości:)

Musisz być bardzo zmnęczona... Ta wykończeniówka potrafi wykończyć:eek::bash:

Odpocznij sobie w weekend:wiggle:

 

Agus super uchwyty wynalazlas :wiggle: juz sie nie moge doczekac skonczonego gabinetu :wiggle:

 

Zuzanka szkoda ze kolejny sliczny domek znika z forum :(

Dzięki Kasiu:wiggle:

co do zuzuy to się zgadzam- ma przepięknyyy domek:jawdrop:

 

Aga, bardzo dobrze że wybrałaś neutralne uchwyty, zresztą bardzo ładne :yes: Biblioteka i biurko będę grały główne skrzypce, a uchwyty to jedynie dodatek i w tym wypadku dobrze że są prościutkie.

Zlituj się i zrób foty tej galeryji :rolleyes:

 

Dzięki Martuś:wiggle:Bardzo się cieszę, zę wszystkim Wam się podobają:)

Matko tak mi głupio z tą galerią:oops::oops:- obiecuję w weekend obfocę:)

 

Aga, dobre uchwyty wybrałaś.

Nie będą wychodzić na pierwszy plan.

Dzięki Aniu- no własnie taki miałam plan, zeby snie rzucaly się w oczy:rolleyes:

 

A właśnie, gdzie galeria galerii? :eek:

Aniu, tak jak napisalam powyżej- zrobię fotki w weeknd- nareszczie nic innego nie mam w planach:wiggle:

 

 

Matko, jak u nas dzisiaj wieje:jawdrop::jawdrop: Halny czy cuś?:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...