Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

We włoskim stylu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Aguś

fiu fiu, fajny sprzęcik do pucowania masz, i jeszcze tak zachwalasz że ja maniaczka czystości, normalnie sie napaliłam na ten odkurzacz.

milionpincet razy sie zastanawiałam nad tym, czy warte złamanego grosza sa te reklamowane myjki parowe, ale o odkurzaczu parowym nie słyszałam. Też ciekawa jestem jak sie tego używa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ale jak tak fizycznie wygląda umycie podłóg tym czymś ?

ja rozumiem że "parujesz" na podłogę i co z ta wodą ? potem mop ? powiedz tak bardziej łopatologicznie bo ciemna w tym temacie jestem jak noc :)

a kusi mnie zeby domyć moje 6 letnie fugi i gres który ma chropowatą strukturę i czysto to tam już nie jest na pewno ... :)

 

I ja się dołączę:

a możecie opisać swoje doświadczenia z myciem okien parą? Szybciej? wygodniej? czy bez rewelacji?

 

Aguś

witam się po Świętach

dekoracje pięknisie:D:yes:

kurcze kusisz tym parowarem

moja tesciówka ma cos teges muszę pożyczyć do wypróbowania

właśnie napisz jak tego się używa

dziękuję za info dotyczące tuszów do rzęs

 

papatki

 

hej Aguś jak zdróweczko? u Ciebie w domku żywa kolorowa wiosna. A jak suszysz hortensje, że zachowują taki kolor? tutli gdzie oglądałaś te krzesła? bezpośrednio w Famegu? ja byłam na ul brzeźnickiej, bo myślałam ze tam też jest produkcja, ale chyba korzystają z surowych mebli Famegu i je dopiero tapicerują na życzenie klienta, mało mieli do pokazania

 

To się dołączę. :D

 

Napisz, co z wodą, o ile krócej, dlaczego łatwiej i tak po ludzku - dlaczego warto mieć "parówkę" :lol2:

 

Ilu Ty jak coś powiesz czasami to ... :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

 

Hej Aguś

fiu fiu, fajny sprzęcik do pucowania masz, i jeszcze tak zachwalasz że ja maniaczka czystości, normalnie sie napaliłam na ten odkurzacz.

milionpincet razy sie zastanawiałam nad tym, czy warte złamanego grosza sa te reklamowane myjki parowe, ale o odkurzaczu parowym nie słyszałam. Też ciekawa jestem jak sie tego używa:D

 

Vesi.. ale to jest właśnie chyba myjka ciśnieniowa parowa.. i chyba bez możliwości zasysania brudnego z podłogi..

Chyba że nie wiem... /???????

 

Dziewczynki,

odpisuję zbiorowo, bo pytacie o to samo.

Nie wiem jak się myje okna- bo jeszcze nie próbowaliśmy, ale od znajomych słyszałam, ze efekt wszystkich mytych rzeczy parą jest raki sam- czyli wszystko lśni:lol2: Pytałyście o wodę- nie ma żadnej stojącej wody- podłoga myta jest parą, która momentalnie odparowuje i jest sucho.:yes:

Oczywiście podłoga przed myciem musi być odkurzona z paprochów, natomiast stały brud, który nadaje się do mycia jest usuwany parą. Dołączone są również specjalne wąskie końcówki, które służą tylko do mycia fug lub zakamarków (np. kabiny, zlewu, umywalki itp)

 

Wybierając urządzenie sugerujcie się jego mocą, ilością barów,ciężąrem, zwracajcie uwagę jak długo grzeje się woda, na ile czasu pracy wystarcza zbiornik, ile ma końcówek i do czego oprócz mycia podłogi służą. Wszystko zależy od Waszych potrzeb. Im słabsze parametry urządzenia, tym marniejszy efekt mycia.

 

To wszystko co na razie wiem o tym urządzeniu. Więcej do poczytania na stronie

http://www.megamedia.pl/odkurzacz-parowy-gorenje-sc-1800-r.php?cnv=85e0c9-8ce78398ce&gclid=CKm9ifPRrrYCFUdY3god7nsACw

 

Jak odkryję jakieś nowe funkcje lub jeszcze coś innego, to zdam Wam relację:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze dziękuję Karolkowi za komplementa dekoracji:hug:

 

natomiast słońce pytałaś o hortensje- specjalnie nic z nimi nie robię- po ścięciu układam na parapecie i tak sobie leżą z tydzień aż się zasuszą. Tajemnica tkwi w tym, ze musisz ściąć jeszcze dość ładne kwiaty, a nie ja już zbrązowieją. Różowe robią się lekko fioletowe i niebieskawe, a białe stają się zielonkawe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki stolarz przysłał mi zdjęcia próbek blatu- zdjęcia są fatalnej jakości, bo mu padł aparat, ale myślę, że o taki efekt bielenia mi chodziło:yes: Chyba jakimś cudem zrozumiał:lol2:

I co myślicie?

 

http://img547.imageshack.us/img547/5517/prbka1.jpg

 

http://img547.imageshack.us/img547/9890/201304030371.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat śliczny :wave:

Dziękuję za informacje o parówce, już wczoraj podesłałam mężowi na maila, ja mam znienawidzony prysznic (białe mugatki i woda z dodatkiem żelaza) po 3 dniach mam pomarańczowe fugi a nie znoszę ich czyścić (póki co odbywa się to szczoteczką do zębów) więc taki odkurzacz byłby dla mnie zbawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agawi witaj w klubie miłośników parownic :D Nie miałam pojęcia, że i moja ulubiona marka Gorenje ma taki na składzie. Tylko czemu nazywa się odkurzacz? Odkurza na dodatek?

Na stronie, którą podałaś jest z prawej strony na dole piękna reklama: Gorenje za 358 a karchery tylko modele powyżej 2000 zł :cool:

 

 

Miałam wypożyczonego Hoovera - odkurzacz ze szczotkami czyszczącymi podłogę z funcją czyszczenia na mokro. Ma zaletę, że odkurzać wcześnie nie trzeba i brudną wodę zbiera do drugiego pojemnika, ale jak dla mnie za głośny, ciężki i w końcu do wody raczej trzeba dodawać chemii by uznać, że podłoga jest umyta. Po tym doświadczeniu parownice górą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś blat nawet na "takich" zdjęciach :lol2: - wygląda naprawdę dobrze :yes:

 

I chyba i mnie przekonałaś do tego odkurzacza - ja tez mam fugi szare, beżowe i białe w dolnej łazience :o

i jeśli mówisz że swoje doczyściłaś to się nie zastanawiam - choćby miał być tylko do fug :lol2:

Mycie okien też kusi bardzo :rolleyes: - jak będziesz mieć chwilę spróbujesz na jakimś swoim okienku?http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

 

Przesyłam J linka niech sobie chłopina poczyta :yes:

 

miłego dnia :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat śliczny :wave:

Dziękuję za informacje o parówce, już wczoraj podesłałam mężowi na maila, ja mam znienawidzony prysznic (białe mugatki i woda z dodatkiem żelaza) po 3 dniach mam pomarańczowe fugi a nie znoszę ich czyścić (póki co odbywa się to szczoteczką do zębów) więc taki odkurzacz byłby dla mnie zbawieniem.

 

Dzięki Diano:D

Nie ma za co w sprawie parówki:lol2: No tak białe mugatki i jasne fugi dość trudno utrzymać w czystości- u nas płytki i fuga na szczęście jasno beżowe i nie ma kłopotu ze ścianami, gorzej jest z podłogą:bash:Mam nadzieję, że przekonasz męża i coś tam wybierzecie:cool:

Pozdrawiam:D

 

Agawi witaj w klubie miłośników parownic :D Nie miałam pojęcia, że i moja ulubiona marka Gorenje ma taki na składzie. Tylko czemu nazywa się odkurzacz? Odkurza na dodatek?

Na stronie, którą podałaś jest z prawej strony na dole piękna reklama: Gorenje za 358 a karchery tylko modele powyżej 2000 zł :cool:

 

 

Miałam wypożyczonego Hoovera - odkurzacz ze szczotkami czyszczącymi podłogę z funcją czyszczenia na mokro. Ma zaletę, że odkurzać wcześnie nie trzeba i brudną wodę zbiera do drugiego pojemnika, ale jak dla mnie za głośny, ciężki i w końcu do wody raczej trzeba dodawać chemii by uznać, że podłoga jest umyta. Po tym doświadczeniu parownice górą!!!

 

Gosiu, ja nie tyle miłośniczka, co zmusiła nas sytuacja czyli umorusane fugi:lol2: Wiesz co, on faktycznie odkurzaczem nie jest, ale tak sklasyfikowali go wszyscy sprzedawcy (??) nie wiem dla czego? Może z powodu mocy? Karchery też są tańsze, nie wiem jakie cuda mają te po 2 tys?:eek: A żeby było śmieszniej mają również 5 barów, a moc 2000W- prawie jak mój. Myślę, że sporo płaci się też za markę.:(

U nas taki Hoover, który pokazałaś jest kompletnie niepotrzebny, bo mamy odkurzacz centralny. I tak jak piszesz, pewnie jest ciężki i głośny jak diabli.

Pewnie, ze parówki są najlepsze:lol2:

 

A blat wyszedł pięknie :D

 

Dzięki kochana:D

 

Aga, ze zdjęć wynika, że blat wyszedł taki delikatny. I jeśli jest to dokładnie coś, co chciałaś, to super :)

 

Słonecznego dnia!

 

Hej Aniu,

 

czy jest taki jak chciałam, to się okaże w sobotę:lol2: Stolarz miał go lekko poszarzyć i subtelniej wybielić- chyba mu się udało.

Ja słońca nie widziąłam od kilku tygodni:(:bash: Dzisiaj dla odmiany cały dzień sypie:lol2: Zwariować można:mad:

Miłego wieczorku:)

 

Aguś blat pobielony świetnie :yes: Chyba faktycznie dogadaliście się ze stolarzem jakoś ;)

 

Chyba pada u Was nadal jak widziałam w ddtvn? :mad:

 

 

A powiedz jeszcze czy ten parowar ;) nadaje się do parkietów czy takiego drewna nie powinno się nim traktować?

 

Pysiu z pochwałami blatu wstrzymajcie się do soboty:D gorzej, jak on taki wyszedł tylko na zdjęciu:lol2:

Masz rację- u nas sypie cały dzień:bash: Żadna nowość:mad:

Parowarem można myć i parkiety i panele, ale należy obniżyć mu temperaturę.:yes:

 

Aga,

 

Mnie blat taki jak jest na fotkach bardzo się podoba.

Jeżeli właśnie taki efekt chciałaś osiągnąć to super :lol2:

Dzięki Illusiu:D Jeszcze nie wiem, czy taki efekt chciałam:lol2:

Aguś blat nawet na "takich" zdjęciach :lol2: - wygląda naprawdę dobrze :yes:

 

I chyba i mnie przekonałaś do tego odkurzacza - ja tez mam fugi szare, beżowe i białe w dolnej łazience :o

i jeśli mówisz że swoje doczyściłaś to się nie zastanawiam - choćby miał być tylko do fug :lol2:

Mycie okien też kusi bardzo :rolleyes: - jak będziesz mieć chwilę spróbujesz na jakimś swoim okienku?http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

 

Przesyłam J linka niech sobie chłopina poczyta :yes:

 

miłego dnia :hug:

 

Hej Aguś,

 

dzięki z ablacik:D Wiem, ze zdjęcia sa fatalne- robił je jakąś starą komórką:lol2:

Aga, no ja polecam ten sposób mycia fug- zobacz dopiero co się wprowadziliście i już narzekasz- wyobraź sobie ja będą wyglądały po 2, 3 latach:eek:

Może znajdziecie jeszcze lepszą parówkę- jest całkiem sporo na rynku, tylko zwracajcie uwagę na moc, bo przy słabym parametrach będzie słaba para i może kiepsko czyścić. Okna spróbujemy, ale jak się ociepli.:yes: Tylko, ze nasz są brązowe i myślę, ze nie będzie jakiegoś spektakularnego efektu jak przy białych ramach\, ale będę miała świadomość, ze są dobrze umyte:lol2:

Aguś, ten mój jet nie tylko do fug- może właśnie czyścić nim kabinę, krany, umywalki. jakieś trudno dostępne miejsca. Pamiętaj, ze para ma przy okazji właściwości antybakteryjne :D

 

Miłego wieczoku:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Illusion ja na walentynki dostałam mini odkurzacz, taki wieci malusi do rączki by małe paproszki powciągał :rotfl: więc się nie zdziwię jak z okazji rocznicy ślubu dostanę parówkę, nawet będę zadowolona jak sobie pomyślę o tym prysznicu który właśnie czeka na wyszorowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agus blat wyszedl super wiec bedziesz zadowolona :hug: zapisalam sobie parowke na przyszlosc :D dobrze miec sprawdzone sprzety :D

Dzięki Kasiuka, a gdzie Ty się ostatnio podziewasz?:(:hug:

Jak tam Wasze sprawy? Coś ruszyło?

Buziaki weekendowe:D

 

Muszę o "parówce" powiedzieć K, ale tak, żeby mu nie przyszło do głowy lecieć i kupować mi ją na urodziny... :bash:

To mu powiedz Aniu już po urodzinach:lol2:

 

 

Illusion ja na walentynki dostałam mini odkurzacz, taki wieci malusi do rączki by małe paproszki powciągał :rotfl: więc się nie zdziwię jak z okazji rocznicy ślubu dostanę parówkę, nawet będę zadowolona jak sobie pomyślę o tym prysznicu który właśnie czeka na wyszorowanie

 

Nie ma to jak praktyczny mąż:rotfl:

 

Diana,

 

Muszę się wstrzelić między urodzinami a imieninami.

Niby okres nie jest długi, ale też nie bardzo krótki.

Wystarczy, żeby "parówkę" kupić :lol2:

 

Spryciula:lol2::lol2:

 

heyka

to ja też wpisuję parówkę na listę życzeń

 

niby mam coś odłozone ale jutro jadę na szoping i pewnie wszystko wydam:lol2:

także parówko żegnaj:(:(:(

 

blacik fajowy mnie sie podoba

 

Ciao Karolindo,

nie szalej za bardzo na tych zakupach, bo parówa też potrzebna:D :lol2:

Dzięki za blacik:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...