Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

We włoskim stylu


Recommended Posts

Ja bym się nie zdecydowała, mycie w ręku to dla mnie przepaść - zwłaszcza jak mamy gości (a to dosyć często) :p

 

Mamy garnki tefala na indukcję, nigdy nie brałam garnka przez ścierkę, nie wiem czy to jest jakaś funkcja zimnych uchwytów (jeżeli tak to nawet nie wiedziałam że moje taką mają) albo mam dłonie z alabastru :lol:

 

Mam ceramiczną patelnię firmy Moneta, na indukcję dedykowaną do mycia w zmywarce. Pomimo używania tylko silikonowych narzędzi przy niej po roku przywiera na środku :mad: nie warta swoich pieniędzy :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Aga :bye:

Bardzo fajne te garnki które pokazujesz szczegolnie ta funkcja z odlewaniem w pokrywce mnie sie spodobala ale jesli nie mozna myc w zmywarce to bym sie na nie nie skusila , po kilku latach uzytkowania zmywarki za nic w swiecie nie wroce do recznego mycia , szczegolnie garnkow . Ja wybralabym wygode ale to przez to ze wiesz ze u mnie ludziow tyle ze czasem po obiedzie to nawet zmywarka musi myc na dwa razy :yes:

 

Tez poszukuje fajnych garnkow do nowego domku ale na plyte gazowa i z mozliwoscia mycia w zmywarce :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś gabinet rewelacja:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle: tapeta to ta przysłowiowa wisienka na torcie:yes::D Przypomnij mi jakie wymiary ma Wasz gabinet? już kiedyś pytałam o to ale skleroza:p

Aga co do garnków - jeżli to będa nie jedyne garnki to bym wzięła, ja mam z le cruseta co prawda żeliwne i pokrywane emalią lubie w nich dusić mięso i warzywa i pomimo tego , że niby można myć w zmywarce - myję ręcznie bo po tym jak załatwiłam w zmywarce kilka patelni (które niby też można było myć) jestem ostrożniejsza , mam jeden duży ceramiczny i w nim gotuję zazwyczaj zupę - myję ręcznie , pozostałe mam ze stali i te lecą do zmywarki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystkich zalet nie kupiłam bym czegoś co nie nadaje sie do zmywarki...może jak Aneta jak bym miala jakiś jeden specjalny to mogę sie czasem poświęcić ale cały komplet :no: Wszystko zalezy jaki masz zwyczaj, znam osoby które gary i tak zazwyczaj myją w rekach mimo posiadania zmywarki wiec tutaj musi być dopasowane do użytkownika :yes:

Zimne uchwyty- super, odlewanie - rewelacja /czy tylko ta seria taką ma możliwość??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś fajna sprawa z tym odlewanie w przykrywkach garnków, no i w ogóle ładne one są, ale to mycie ręczne? Choć patelnie ceramiczne tak myję i w sumie łatwo się to robi przez to, że do nich nic nie przywiera. To może jednak nie jest to taka zła opcja? To zależy jak dużo gotujesz i jak bardzo nie lubisz zmywać :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś to kamień z serca-naprawdę. Dzięki wielkie:hug:

 

Pendraczku dziękuję:hug:Wiesz, ze nawet nasze książki nie zmieściły się wszystkie?:lol2: Jak nic będziemy robili drugą na piętrze:yes:

 

A ja już książki pakowałam :p

to może na tym piętrze się zmieszczą :D, garnki fajne wizualnie, w kwestii praktycznej nie podpowiem, bo mało czasu w kuchni spędzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki serdeczne Kamilciu:D Nie wiem, czy już u mnie byłaś (?) ale na wszelki wypadek witam Cię serdecznie http://www.smallbusinessbrief.com/forum/images/smilies/welcome.gif

 

wydawało mi się, że byłam, ale może śladu nie zostawiłam po sobie ;) na tylu wątkach się spotykamy :)

 

a z garnkami jak wiesz mam podobny dylemat - ceramiczne czy nie ;) ja myję gary i tak ręcznie w większości, więc tutaj kwestia zakazu mycia w zmywarce mi nie przeszkadza ;) sitko w pokrywce super jest.

Edytowane przez Kamilcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki i chłopcy (bo chyba jeden rodzynek się znalazł:lol2:) bardzo Wam dziękuję za odzew :hug: z którego jasno wynika, ze Wam się podobają, ale nie lubicie zmywać ręcznie:lol2: Ja się waham, bo z jednej strony też nie lubię zmywać, ale z drugie strony i tak wszystkie brudne garnki jak jest więcej osób nie mieszczą mi się do zmywarki i nadrabiam ręcznie. :( Ja nie gotuję aż tak dużo- głównie weekendy i dla znajomych no i garnki nie byłyby do końca życia... Zastanowię się jeszcze parę dni, poszperam jeszcze i podejmę decyzję:yes:

 

 

Ja nie używałam, zastanawiam się czy one na indukcje mogą być, mam koleżankę co sobie bardzo chwali, ale ja jestem zdania ze jak się samemu nie przetestuje to nie ma się co sugerować, choć ta pokrywka do odlewania rewelacyjna

Tak Diano, wszystkie garnki Berghoffa są na indukcję:yes: A koleżanka ma ceramiczne? Te same, które ja chcę? Błagam dopytaj ją:hug:

 

Ja bym się nie zdecydowała, mycie w ręku to dla mnie przepaść - zwłaszcza jak mamy gości (a to dosyć często) :p

 

Mamy garnki tefala na indukcję, nigdy nie brałam garnka przez ścierkę, nie wiem czy to jest jakaś funkcja zimnych uchwytów (jeżeli tak to nawet nie wiedziałam że moje taką mają) albo mam dłonie z alabastru :lol:

 

Mam ceramiczną patelnię firmy Moneta, na indukcję dedykowaną do mycia w zmywarce. Pomimo używania tylko silikonowych narzędzi przy niej po roku przywiera na środku :mad: nie warta swoich pieniędzy :no:

 

Hej Venusko:bye:

 

dzięki za info :D Ja też w swoich obecnych garach mam zmine uchwyty, ale są modele, gdzie trzeba uzyważ łapek silikonowych, więc raczej nie masz rąk z alabastru:lol2: Z jednej strony myślę tak jak Ty w sprawie zmywania, ale z drugiej strony zdarza mi się myć garnki ręcznie, bo nie mieszczą się już w zmywarce.:mad: Co do patelni, to w starym mieszkaniu miałam tytanową-pioruńsko droga, ale była rrewelacyjna. Niesttey tytan nie nadaje się na indukcję. Obecnie ma 2 z Tefala- też niezbyt tanie były, ale sa takie sobie:( No i nadal nie wiem kupować gary ceramiczne czy nie:o

 

Hej Aga :bye:

Bardzo fajne te garnki które pokazujesz szczegolnie ta funkcja z odlewaniem w pokrywce mnie sie spodobala ale jesli nie mozna myc w zmywarce to bym sie na nie nie skusila , po kilku latach uzytkowania zmywarki za nic w swiecie nie wroce do recznego mycia , szczegolnie garnkow . Ja wybralabym wygode ale to przez to ze wiesz ze u mnie ludziow tyle ze czasem po obiedzie to nawet zmywarka musi myc na dwa razy :yes:

 

Tez poszukuje fajnych garnkow do nowego domku ale na plyte gazowa i z mozliwoscia mycia w zmywarce :yes:

 

Hej Zuziu:D

pokrywka z tym jest super, prawda? No tak, przy dużej rodzinie jendn azmywarka nie wystarcza.. Te ceramiczne garnki podobno bardzo łatwo się myją... sama już nie wiem. Mam ceramiczną patelnię do naleśników, któej też nie myję w zmywarce i dość łatwo myje się nią ręcznie...

Jeżeli poszukujesz na gazową- to większośc nadaje się bez problemu i na dodatek jest spora oferta srebrnych, więc na pewno coś wybierzesz:yes:

U mnie srebrne nie pasują i w tym tkwi problem:(

 

Ja co prawda używam garnków z serii Neo Cast ale jestem zadowolony.

Taaak? A widziałam ją - też fajna, ale ta pokrywka mi nie odpowiada... Dzięki za info i opowiadaj jak się je myje i użytkuje i jak z przypalaniem? Czy dno nie za bardzo się brudzi od gorącego? I witam u siebie Art- tym bardziej, ze jak dobrze zrozumiałam jesteś Panem:lol2::welcome:

 

Aguś gabinet rewelacja:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle: tapeta to ta przysłowiowa wisienka na torcie:yes::D Przypomnij mi jakie wymiary ma Wasz gabinet? już kiedyś pytałam o to ale skleroza:p

Aga co do garnków - jeżli to będa nie jedyne garnki to bym wzięła, ja mam z le cruseta co prawda żeliwne i pokrywane emalią lubie w nich dusić mięso i warzywa i pomimo tego , że niby można myć w zmywarce - myję ręcznie bo po tym jak załatwiłam w zmywarce kilka patelni (które niby też można było myć) jestem ostrożniejsza , mam jeden duży ceramiczny i w nim gotuję zazwyczaj zupę - myję ręcznie , pozostałe mam ze stali i te lecą do zmywarki:D

Dzięki Anetko:hug: Dobrze, ze wisienka chociaż smaczna :lol2: Gabinet to klitka- najmniejszy pokój w całym domu- ma 10m2:yes:

Właśnie w tym szkopuł kochana, ze to będą moje jedyne gary- starych się pozbędę... więc pozostanie mi mycie ręczne... Ale może skoro Ty myjesz ręcznie to i jak dam radę?:lol2: To prawda, ze z patelniami trzeba uważać- mają dużo bardziej delikatne pokrycia niż garnki. Ja mam ceramiczną do naleśników i też ręcznie nią myję. :yes:

 

W sprawie garów, a tym bardziej ceramicznych nie doradzę, bo w tym temacie jestem zielona :p Sama mam jakąś zbieraninę i też bym chętnie jakiś porządny komplecik zakupiła.

Martuś nie wierzę- masz zbieraninę?Ty?:jawdrop:Niemożliwe:lol2: U ciebie najbardziej pasuą srebrne w wysokim połysku, ktróe znajdziesz bez problemu.:D

 

ja mimo wszystkich zalet nie kupiłam bym czegoś co nie nadaje się do zmywarki...może jak Aneta jak bym miala jakiś jeden specjalny to mogę sie czasem poświęcić ale cały komplet :no: Wszystko zalezy jaki masz zwyczaj, znam osoby które gary i tak zazwyczaj myją w rekach mimo posiadania zmywarki wiec tutaj musi być dopasowane do użytkownika :yes:

Zimne uchwyty- super, odlewanie - rewelacja /czy tylko ta seria taką ma możliwość??/

 

Dzięki ivy za opinię:D Ja swoje obecne myję w zmywarce, ale nie zawsze wszystkie się mieszczą i myję ręcznie. Ja po prostu szukam alternatywy dla srebrnych i niestety wszystkie które znajduję muszą być ręcznie myte... :sick: Z tego co pamiętam była jeszcze jena seria z takimi przykrywkami, ale też były ceramiczne... A Ty też szukasz jakiś?

 

seria Neo Cast też posiada taką możliwość

No właśnie o tą serię mi chodziło:yes: Dzięki Art

 

 

Aguś fajna sprawa z tym odlewanie w przykrywkach garnków, no i w ogóle ładne one są, ale to mycie ręczne? Choć patelnie ceramiczne tak myję i w sumie łatwo się to robi przez to, że do nich nic nie przywiera. To może jednak nie jest to taka zła opcja? To zależy jak dużo gotujesz i jak bardzo nie lubisz zmywać :yes:

Dzięki pysiaczku za opinię:D Gotuję średnio, właśnie pocieszam się tym, ze ceramiczne łatwo się myją- tak samo jak patelnia. Muszę się przespać z tematem, tym bardziej, że luby nalega, bo spodobały mu się te pokrywki z sitkami:lol2:

 

A ja już książki pakowałam :p

to może na tym piętrze się zmieszczą :D, garnki fajne wizualnie, w kwestii praktycznej nie podpowiem, bo mało czasu w kuchni spędzam.

Pakuj, pakuj- posunę się ze swoimi troszeczkę:lol2: Jesteś z tych niegotujących pendraczku? Szczęściara:p

Chociaż właściwie ja to lubię, ale od czasu do czasu- i zawsze z przyjemności a nie z musu.:yes:

 

Aneta s Świetnie to ujełaś podpisuje sie pod tym Agawi :yes::yes::yes:

Dzięki Zuziu:hug:

 

Aguś, głupia ja tak się zafiksowałam na kratę u Ciebie, że tapetowych pasków jakoś nie polubiłam :rolleyes: Mimo wszystko wnętrze robi naprawdę duże wrażenie, jest stylowe i dopieszczone. Brawo!

 

Uchwyty świetne, szczególnie te podłużne ciekawe :yes:

 

No trudno Dropko- szkoda, ze mi wcześnie o tej kracie nie powiedziałaś, to może bym się przekonała:D A tak sama tłukłam się z myślami:lol2:

Kratka też byłaby fajna, ale miałam obawy, ze bardziej pasuje do gabinetu w stylu angielskim z brązowymi meblami...

Dziękuję za całość:hug:

 

 

Aguś,

 

W kwestii ceramicznych garnków moją opinię znasz. :yes:

 

Zatem miłego późnego wieczoru życzę :D\

 

Hej Aniu,

no znam, znam- Ty nie gotujesz tylko K:p:lol2:

Padam już na pyszczek, ale musiała odpisać i chociaż część z Was poodwiedzać. Reszta jutro:D

 

wydawało mi się, że byłam, ale może śladu nie zostawiłam po sobie ;) na tylu wątkach się spotykamy :)

 

a z garnkami jak wiesz mam podobny dylemat - ceramiczne czy nie ;) ja myję gary i tak ręcznie w większości, więc tutaj kwestia zakazu mycia w zmywarce mi nie przeszkadza ;) sitko w pokrywce super jest.

 

Kamilciu masz rację- ja też już nie ogarniam u kogo byłam, a u kogo nie. Chciałoby się być wszędzie, ale czas na to nie pozwala:(

O widzisz- masz zdrowe podejście, a jak jeszcze do tego myjesz ręcznie to ja bym się nie zastanawiała. Ceramiczne są mniej przywieralne, nie mają szkodliwwej powłoki, są trawalsze (podobno). Mnie powstrzymuje to ręczne zmywanie tylko, także jeszcze chwilkę odczekam i przemyślę. Moj luby jest za ceramicznymi:D

 

 

Dziewczynki jestem mega zmęczona, także zmykam. Jutro postaram sie odwiedzić resztę Waszych wątków:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga.. co Ty robisz tak codziennie po nocach.. i o której Ty wstajesz...:o

 

 

Co do garnków .. mam takie jedne od już chyba 19-20 lat.. takie na całe życie, ale są super i nie zamieniłabym ich na inne... nadają się na indukcję co mnie i zadziwiło, i bardzo ucieszyło. Ale są srebrne... Dokupiłam 2 z Ikei 365, nie są najgorsze, ale ekstra też nie.. normalne garnki.. Patelnię też miałam z tej serii i była do luftu.. teflon zlazł, przypalała, i wyrzuciłam...

Obecnie dokupiłam patelnie z Lidla takie z powłoką nieprzywierającą.. zdarzyło mi się włożyć je już do zmywarki i jest OK.. ale staram się myć ręcznie. Nie przypala, łatwo się myje . Mogą być.. cena 80-90zł /szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś mam dla Ciebie niespodziankę :lol2: jest patelnia tytanowa na indukcję http://www.woll-cookware.com/mediathek/defaultScripts/PHP/index.php?c=/export/English/doc/107.html&sn=NAV_2_S&img1=411.gif&sel=2&lang=4 , ja je mam i są super, poza tym że cholernie ciężkie:lol2::lol2::lol2: ale taki chyba urok dobrych garnków i patelni:lol2: Jak dla mnie ta patelnia jest nie do zdarcia - oczywiście jak wszystkie patelnie myję ręcznie:lol2::lol2::lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczynki i chłopcy (bo chyba jeden rodzynek się znalazł:lol2:) bardzo wam dziękuję za odzew

 

ja co prawda używam garnków z serii neo cast ale jestem zadowolony.

 

taaak? A widziałam ją - też fajna, ale ta pokrywka mi nie odpowiada... Dzięki za info i opowiadaj jak się je myje i użytkuje i jak z przypalaniem? Czy dno nie za bardzo się brudzi od gorącego? I witam u siebie art- tym bardziej, ze jak dobrze zrozumiałam jesteś panem:lol2::welcome:

Również witam, dobrze zrozumiałaś - jestem Panem, długo już podglądam Twój temat i przeczytałem go od początku jak tylko zobaczyłem, że są to klimaty włoskie :) We Włoszech jestem średnio 3 razy do roku.

 

Jeśli chodzi o użytkowanie garnków. Jesteśmy zadowoleni, nic nie przypala się, myjemy je ręcznie (w starym mieszkaniu nie mamy zmywarki) i nie ma z tym większych problemów. Pokrywka z funkcja odcedzania rewelacja. W serii Neo Cast jedynym problemem jest fakt, że nie mają zimnych uchwytów, ale garniki dostaliśmy niejako w prezencie, więc nie narzekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga.. co Ty robisz tak codziennie po nocach.. i o której Ty wstajesz...:o

Arniczko, no przeca już o tym kiedyś rozmawiałyśmy, więc dlaczego ponownie pytasz?:o

Zresztą Ciebie też widuję późnymi wieczorami :p:lol2:

 

 

Co do garnków .. mam takie jedne od już chyba 19-20 lat.. takie na całe życie, ale są super i nie zamieniłabym ich na inne... nadają się na indukcję co mnie i zadziwiło, i bardzo ucieszyło. Ale są srebrne... Dokupiłam 2 z Ikei 365, nie są najgorsze, ale ekstra też nie.. normalne garnki.. Patelnię też miałam z tej serii i była do luftu.. teflon zlazł, przypalała, i wyrzuciłam...

Obecnie dokupiłam patelnie z Lidla takie z powłoką nieprzywierającą.. zdarzyło mi się włożyć je już do zmywarki i jest OK.. ale staram się myć ręcznie. Nie przypala, łatwo się myje . Mogą być.. cena 80-90zł /szt.

No tak 20 letnie garnki i w dodatku srebrne... Ja nie chcę garnków na całe życie :no: max 10 lat:rolleyes:

90 zł za patelnię to dobra cena, ale one chyba nie są na indukcję? Moje Tefala na indukcję były 2 x droższe:o

Je też swoje myję ręcznie, a i tak się zdzierają:p

 

Aguś mam dla Ciebie niespodziankę :lol2: jest patelnia tytanowa na indukcję http://www.woll-cookware.com/mediathek/defaultScripts/PHP/index.php?c=/export/English/doc/107.html&sn=NAV_2_S&img1=411.gif&sel=2&lang=4 , ja je mam i są super, poza tym że cholernie ciężkie:lol2::lol2::lol2: ale taki chyba urok dobrych garnków i patelni:lol2: Jak dla mnie ta patelnia jest nie do zdarcia - oczywiście jak wszystkie patelnie myję ręcznie:lol2::lol2::lol2:

 

Dzięki Anetko:wiggle: rewelka! Uwielbiam tytanowe- a te Twoje są dostępne u nas czy przywiozłaś je sobie z No:lol2: Fakt, ze są ciężkie,a le nie do zdarcia:no:

 

Również witam, dobrze zrozumiałaś - jestem Panem, długo już podglądam Twój temat i przeczytałem go od początku jak tylko zobaczyłem, że są to klimaty włoskie :) We Włoszech jestem średnio 3 razy do roku.

 

Jeśli chodzi o użytkowanie garnków. Jesteśmy zadowoleni, nic nie przypala się, myjemy je ręcznie (w starym mieszkaniu nie mamy zmywarki) i nie ma z tym większych problemów. Pokrywka z funkcja odcedzania rewelacja. W serii Neo Cast jedynym problemem jest fakt, że nie mają zimnych uchwytów, ale garnki dostaliśmy niejako w prezencie, więc nie narzekamy.

 

W takim razie tym bardziej się cieszę Art, ze się ujawniłeś:wiggle: Dzięki za info garnkowe- muszę przekonać się tylko do zmywania ręcznego i kupuję:lol2: bo innych wad nie widzę-wręcz przeciwnie. Fajny prezent dostaliście:rolleyes:

Pozdrawiam:bye:

Edytowane przez agawi74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...