Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

We włoskim stylu


Recommended Posts

Aga,

 

ale ty masz piękny salon. :jawdrop:

 

Jaki klimat w nim panuje :jawdrop:

 

Bukiety prześliczne, nie wiem dlaczego wydawało mi się, że takie kwiaty nie można zasuszyć ;)

 

A co do bransoletki to skądś (Apart, albo inny sklep) mam tylko 2 skrajne charmsy, kupione jako blokery na szybko ;) , bo przy rozpinaniu ciągle mi się bransoletka rozsypywała.

 

Całą resztę koralików znajdziesz w Pandorze :wiggle:

 

pan_2.jpg

 

Ja będę chciała niektóre z nich wymienić, bo mam inną koncepcję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aga ja pamiętam że masz pięknie urządzony dom :) ale już zapomniałam JAK PIĘKNIE :)

Strasznie nam szczędzisz fotek... mogłabyś odnowić sesje wszystkich pomieszczeń bo jak do nich wracać ? 663 stron noooo nie da się :)

Twoje hortensje to jakieś giganty :jawdrop: Nasadziłam bukietowych w tym sezonie - ale na efekty muszę jeszcze trochę poczekać...

Ta w wazonie to jaka odmiana ?

 

Mugatko stokrotnie dziękuję Ci za tyle komplementów:hug:Prawda, fotek wnętrz u mnie się nie doszukasz, bo większość usunęłam....

A tak od czasu do czasu przynajmniej Was nie zanudzam :rolleyes:

 

Hortensje są faktycznie gigantyczne (2 x moja dloń :o:o) ale to normalne:D Moje odmiany w wazonie to vanilla fraise i limelight. Vanilla jest mniejsza, ale bardziej różowa, za to lime ma większe kwiatostany. Jak wsadziłaś w tym roju, to za 2 lara będziesz miała takie jak moje:wiggle:

Buziaki:bye:

 

 

Witam. Z ukrycia podglądam Twoją galerię i jestem pod wielkim wrażeniem:yes: Wielkie gratulacje, bo dom wykończony jest gustownie i elegancko- nie wspomne o ogrodzie:jawdrop: Bardzo podoba mi sie podłoga w jadalni i stąd moje pytanko-co to za płytki? A moze to kamień? Pozdrawiam!

 

Awoya witam serdecznie i zapraszam:welcome:cieszę się, ze się ujawniłaś:wiggle:

Bardzo dziękuję za tyle miłych słów:)

Odnośnie podłogi to jest to włoski gres- firma NovaBell, seria Terra di Siena, kolor terra chiara

Tutaj masz stronę producenta http://www.novabell.it/introserie.jsp?serieid=27

 

Kupowaliśmy tutaj, ale o aktualną cenę musisz zapytać (nam wyszło ok 155m2 + mozaika ok. 400zł/m2)

http://www.elazienki.com/novabell-terra-siena-c-2880_596_772_1188.html

 

Pozdrawiam serdecznie:bye:

Aga ależ z Ty masz hortensje!!:jawdrop:o wnętrzarzach nie wspomnę ..tez się zastanawiałam przez moment czy Wy tu mieszkacie?:)my jesteśmy tylko we trojkę,a bajzel jest jakby przynajmniej trojka małych dzieci grasowała po chałupie..;)Moje hortensje juz sie nie nadają do suszenia ...zgapilam sie i przymrozki je załatwiły...ale mam jeszcze od zeszłego roku w wazonach:)

Buziak

 

 

Hej Beatko,

 

dzięki słonko:hug: No pewnie, ze mieszkamy, odezwała się ta co ma bałagan:P U mnie na co dzień dochodzi bieżnik na stół i podkładki jak coś jjemy. Reszta jest jak na fotkach:) Szkoda, ze nie zdązyłaś z hortensjami- ja to zrobiłam w ostatniej chwili:wiggle:

Całe szczeście, ze masz jeszcze zeszłoroczne- to jest super ozdoba na całę zimę:rolleyes:

Miłego poołudnia:bye:

 

 

Aga,

 

ale ty masz piękny salon. :jawdrop:

 

Jaki klimat w nim panuje :jawdrop:

 

Bukiety prześliczne, nie wiem dlaczego wydawało mi się, że takie kwiaty nie można zasuszyć ;)

 

A co do bransoletki to skądś (Apart, albo inny sklep) mam tylko 2 skrajne charmsy, kupione jako blokery na szybko ;) , bo przy rozpinaniu ciągle mi się bransoletka rozsypywała.

 

Całą resztę koralików znajdziesz w Pandorze :wiggle:

 

[ATTACH=CONFIG]217462[/ATTACH]

 

Ja będę chciała niektóre z nich wymienić, bo mam inną koncepcję :D

 

Hrj Anulka,

 

dziękuję kochana:hug::hug:

To prwada, ze nie każde kwiaty nadają się do suszenia- hortensje jak najbardziej, ale muszą trochę podsuszyć się najpierw na krzaku, bo inaczej nie bbędą takie ładne.

 

Tak myslałam, ze to te koraliki masz z Apartu- tez są ładne, ale wiadomo, ze to już jest inna firma. Z tą zmianą koncepcji u kobiet, to kroś nieźle wymyslił:rotfl:dobry patent na zarabianie kasy:rotfl:

 

Biedni mężowie:D:D:D

 

Miłego popołudnia:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki ja zaraz znikam, ale zanim zniknę zapodam Wam pewien temat. Otóż powrócił do mnie ja bumerang temat garnków- od ostatniego czasu jak rozmawiałyśmy, to jeszcze ich nie kupiłam:bash: Szukałam, czytałam różne opinie i nic. Jak pamiętacie, nie chcę stalowych, chromowanych, tylko ceramiczne. No i jestem tuż przed pojęciem decyzji o kupnie garnków SILIT- jednak. Wiem wiem, ze są drogie, ale mam nadzieję, ze warto i posłużą mi długie lata.

 

Czy któraś z Was użytkowała bądź użytkuje tą markę? Biorę pod uwagę serię Silit Vitaliano, kolor brąz lub wanilia. Skłaniam się chyba ku brązowym, bo ta wanilia jest taka jakaś żółta... Są jeszcze czerwone i czarne, ale ta kolorystyka u mnie odpada.

No i co zamawiać, czy nie?:popcorn::popcorn:

 

 

http://www.silit.pl/images/stories/virtuemart/product/marrone_5cz.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.silit.pl/images/stories/virtuemart/product/vanilla_rondel.jpg

Edytowane przez agawi74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Meliso :bye:

Na poważnie, to jest.... moja jadalnia a nie salon:lol2::lol2:

Salonu nie ma na fotkach. Ale i tak Ci dziękuję:hug:

Suszki no udały się w tym roku:wiggle:

 

tak wiem, ze jadalnia, sooooorki...:hug:

mialo byc napisane: saloony :yes: a ze ja tak wpadam-wypadam... wiec gapa bez poprawki wyslalam :p

 

faaajnie masz, az ciekawi mnie reszta.. np kuchnia? bo garnki wow! nie uzytkuje bo mam takie prostackie z made by ajkeja :lol2:

 

ale doradze Tobie... zrob tak jak ja z nozami... :D tez sa chyba malo znane ;)

 

pozniej oblukam co to za cudenka pokazalas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie użytkowałam to się nie wypowiem

No szkoda Dianko:( Tego się właśnie obwiałam....

 

 

tak wiem, ze jadalnia, sooooorki...:hug:

mialo byc napisane: saloony :yes: a ze ja tak wpadam-wypadam... wiec gapa bez poprawki wyslalam :p

Melisko, nic się przecież nie stało:hug:Ja się nie obrażam:no:

faaajnie masz, az ciekawi mnie reszta.. np kuchnia?

Kuchnia jest w takim samym stylu- nasz dom jest spójny. Meble brązowe, dodatki w stylu włoskim. Sprzęt Smega.

Trudno mi zrobić fotki kuchni, bo pomiędzy nią i jadalnią stoi ceglany barek. Zaraz poszukam coś w archiwach- specjalnie dla Ciebie:rolleyes:

znalazłam jakieś z prezentacji rolety:lol2:

 

 

 

Masz też awansem gabinet, żebyś nie pytała:lol: :hug:Zostawiam do jutra

 

 

bo garnki wow! nie uzytkuje bo mam takie prostackie z made by ajkeja :lol2:

 

ale doradze Tobie... zrob tak jak ja z nozami... :D tez sa chyba malo znane ;)

 

pozniej oblukam co to za cudenka pokazalas :D

 

Dzięki za radę :lol2: Ta garnkowa firma jest bardzo znana, ale i bardzo droga. Luby się wkurzył, żebym wreszcie coś wybrała, bo kupuję je od wiosny:bash: Mam nadzieję, ze obie będziemy zadowolone- Ty z noży a ja z garów:rolleyes:

 

Rety jak późno, kolorowych- spadam:bye:

Edytowane przez agawi74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy już się witałam ,jeżeli nie to pozdrawiam gospodynię.Przyznaję ,że jestem stałą bywalczynią.Siedzę cicho jak mysz pod miotłą i podglądam i nie tylko.Mam podobny układ kuchnia jadalnia salon.Przyznaję pomalowałam tą samą farbą cały otwarty dół./odgapiłam oczywiście od Ciebie/Meble w kuchni też ciemne.Zaskoczyłaś mnie roletą w pasy chodzi mi o kolor tonacja siwego wydawało mi sie że nie bardzo pasuję ,ale jest super.Teraz pracuję na gabinetem.Oczywiście Twój mam zakodowany w głowie.Jest piękny.Podoba mi się wszystko.Tapeta w pasy.Czy bardzo się obrazisz jak znowu odgapię.Pokój jest mały ,układ identyczny.Biblioteka ciemna i taka musi zostać.w pierwszej wersji chciałam tapetę na ścianie naprzeciw okna,ale jak zobaczyłam u Ciebie to pomyślałam Aga ma zawsze elegancko trzeba znowu odgapić.Jaki kolor ścian napewno jasny ,masz beż ?Mieszkam w moim domeczku już 9 lat ,kiedy to zleciało,ciągle coś zmieniam i w końcu zacznam być zadowolona.Oczywiście chciałabym więcej zdjęć ale rozumiem...Delektuj e się tymi co są.Jak pozwolisz będę dalej podglądać,ale jak nie pozwolisz też będę podglądać.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy już się witałam ,jeżeli nie to pozdrawiam gospodynię.Przyznaję ,że jestem stałą bywalczynią.Siedzę cicho jak mysz pod miotłą i podglądam i nie tylko.Mam podobny układ kuchnia jadalnia salon.Przyznaję pomalowałam tą samą farbą cały otwarty dół./odgapiłam oczywiście od Ciebie/Meble w kuchni też ciemne.Zaskoczyłaś mnie roletą w pasy chodzi mi o kolor tonacja siwego wydawało mi sie że nie bardzo pasuję ,ale jest super.Teraz pracuję na gabinetem.Oczywiście Twój mam zakodowany w głowie.Jest piękny.Podoba mi się wszystko.Tapeta w pasy.Czy bardzo się obrazisz jak znowu odgapię.Pokój jest mały ,układ identyczny.Biblioteka ciemna i taka musi zostać.w pierwszej wersji chciałam tapetę na ścianie naprzeciw okna,ale jak zobaczyłam u Ciebie to pomyślałam Aga ma zawsze elegancko trzeba znowu odgapić.Jaki kolor ścian napewno jasny ,masz beż ?Mieszkam w moim domeczku już 9 lat ,kiedy to zleciało,ciągle coś zmieniam i w końcu zacznam być zadowolona.Oczywiście chciałabym więcej zdjęć ale rozumiem...Delektuj e się tymi co są.Jak pozwolisz będę dalej podglądać,ale jak nie pozwolisz też będę podglądać.Pozdrawiam.

 

Na garnkach się nie znam nie pomogę.Acha nie wspomniałam jeszcze o mufinkach.Wszystkim smakują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych i starych gości http://www.millan.net/minimations/smileys/wavesmile.gif

Dziewczynki, teraz nie mam czasu- odpiszę później, ok?

 

Widzę, ze żadna z Was nie miała styczności z garnkami Silit :bash: Tego się właśnie obawiałam.:roll:

Pozostaje mi wiara, ze za tą cenę i z 10-letnia gwarancją nic złego im nie grozi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych i starych gości http://www.millan.net/minimations/smileys/wavesmile.gif

Dziewczynki, teraz nie mam czasu- odpiszę później, ok?

 

Widzę, ze żadna z Was nie miała styczności z garnkami Silit :bash: Tego się właśnie obawiałam.:roll:

Pozostaje mi wiara, ze za tą cenę i z 10-letnia gwarancją nic złego im nie grozi:D

 

Ja mam włoskie garnki Lagostina. Mam wrażenie, że we Włoszech, są niemal w każdym domu. Znajomi używali ich wiele lat i nic się z nimi nie działo. Moje mają już chyba 2 lata i też nic się z nimi nie dzieje. Bardzo je lubię i w ogóle mam do nich sentyment. Kupiłam klasyczny model produkowany nie wiem, od ilu lat. Z dostawą z Włoch wyszły taniej niż by je kupować w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam Twój gabinet no jest ekstra, a tak ogólnie to wiesz ze fotki wszystkich wnętrz np na pierwszej stronie bardzo ułatwiają poszukiwania? I dziekuję za rady bardzo cenne dla mnie w moim wątku

 

Dzięki Dianko:hug:Ogólnie, to wiem o fotkach oczywicie, ale celowo ich nie zamieszczm na pierwszej stronie. Po pierwsze wnętrza nie sa skończone, a po drugie- potem można znaleźć własne wnetrza nie wiado gdzie:bash:

 

Rady dla Ciebie to sama przykemność:wiggle:

 

Nie pamiętam czy już się witałam ,jeżeli nie to pozdrawiam gospodynię.Przyznaję ,że jestem stałą bywalczynią.Siedzę cicho jak mysz pod miotłą i podglądam i nie tylko.Mam podobny układ kuchnia jadalnia salon.Przyznaję pomalowałam tą samą farbą cały otwarty dół./odgapiłam oczywiście od Ciebie/Meble w kuchni też ciemne.Zaskoczyłaś mnie roletą w pasy chodzi mi o kolor tonacja siwego wydawało mi sie że nie bardzo pasuję ,ale jest super.Teraz pracuję na gabinetem.Oczywiście Twój mam zakodowany w głowie.Jest piękny.Podoba mi się wszystko.Tapeta w pasy.Czy bardzo się obrazisz jak znowu odgapię.Pokój jest mały ,układ identyczny.Biblioteka ciemna i taka musi zostać.w pierwszej wersji chciałam tapetę na ścianie naprzeciw okna,ale jak zobaczyłam u Ciebie to pomyślałam Aga ma zawsze elegancko trzeba znowu odgapić.Jaki kolor ścian napewno jasny ,masz beż ?Mieszkam w moim domeczku już 9 lat ,kiedy to zleciało,ciągle coś zmieniam i w końcu zacznam być zadowolona.Oczywiście chciałabym więcej zdjęć ale rozumiem...Delektuj e się tymi co są.Jak pozwolisz będę dalej podglądać,ale jak nie pozwolisz też będę podglądać.Pozdrawiam.

 

Witaj Ewo http://forum.barcis.pl/images/smilies/welcome.gif

Też nie pamiętam czy już byłaś :rolleyes: Cieszę się, ze się ujawniłaś- strasznie mi miło powitać stałą bywalczynię:wiggle:

Rolety w pasy miała byc odskocznią- lubię szarości, ale w dodatkach a nie dominujące.

Farba była kompromisem, bo nie mogłam się zdecydować na żaden kolor, poza tym zabrakło kasy na Benjamina Moora i na razie tak jest.

Może w przyszłym roku będziemy malować cały dół (po 4 latach mieszanina), to wybiorę jakiś taupe. Cieszę się, ze Tobbie podpasował . W gabinecie jest taka bardzo jasna kawa z mlekiem.

 

Kochana teraz to się nie wywiniesz- kategorycznie żądam Twojej galerii- to ROZKAZ http://forum.barcis.pl/images/smilies/tuba.gifhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/bomba.gif

Chyba tyle mi się należy, co?:D

Zapraszam i czekam na fotki:popcorn::popcorn:

Pa:bye:

 

Na garnkach się nie znam nie pomogę.Acha nie wspomniałam jeszcze o mufinkach.Wszystkim smakują.

Noooo nie i jeszce mufinki http://forum.barcis.pl/images/smilies/roootfl.gif

Bardzo mi miło, naprawdę:)

 

Wielkie dzieki za odpowiedż. Zapisuję na przyszłość-moze w przyszłym roku sie przyda:yes: Pozdrawiam!!!

A bardzo proszę:)

Papa:bye:

Aga jak to wszystko u Ciebie pieknie, spojnie wygalda :wiggle: jestem pod ogromnym wrazeniem, ze mozna tak z klasa i ze smakiem wykonczyc dom:jawdrop:

Melisko jesteś niesamowita, wiesz?:hug::hug:

 

 

ja to tam bym sie wspaniale czula... przygarniesz mnie?

[ATTACH=CONFIG]217771[/ATTACH]

 

O rety, nie wytrzymam http://forum.barcis.pl/images/smilies/bigsm.gifhttp://forum.barcis.pl/images/smilies/bigsm.gif Ale slodziakhttp://www.millan.net/minimations/smileys/pinkglassesf.gif

Już jesteś moja razem z tym przesłodkim kotkiem http://emoty.blox.pl/resource/friends.gif

 

 

Ja mam włoskie garnki Lagostina. Mam wrażenie, że we Włoszech, są niemal w każdym domu. Znajomi używali ich wiele lat i nic się z nimi nie działo. Moje mają już chyba 2 lata i też nic się z nimi nie dzieje. Bardzo je lubię i w ogóle mam do nich sentyment. Kupiłam klasyczny model produkowany nie wiem, od ilu lat. Z dostawą z Włoch wyszły taniej niż by je kupować w Polsce.

 

Iw,

 

bardzo dziękuję za odzew:wiggle: Wszelaką włoszczyznę uwielbiam:rolleyes: więc zaraz sprawdzę.

Ciekawe, czy mają różne rodzaje i wersje inne niż chrom? Masz rację z kupowaniem, te z Silita tez chcę ściągnąć z Niemiec- będą trochę tańsze, ale i tak to niestety spory wydatek.

 

Idę poszperać w googlu :popcorn:

Edytowane przez agawi74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga no wreszcie zdjęcia z salonu i oczywiście :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

Kocham nasze krzesła :lol2:

 

 

Hortensje cudne..może w przyszłym roku moje wyrosną tak że też będą ozdobą w domu? :rolleyes::rolleyes:

 

Buziaki zostawiam :hug: i miłego słonecznego dnia życzę :bye:

 

PS..i jak cebulki uciekły :rotfl:, czy powędrowały do ziemi :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego nie napisałam, że podziwiam Twój ogród! I przyłączam się do sugestii Diany o zdjęciach na pierwszej stronie, albo w jakimś innym miejscu. Wiele razy usiłowałam zobaczyć, jak wygląda Twój dom i niewiele udało mi się znaleźć.

Lagostine kupowałam na ebayu

mam dokładnie ten komplet

http://i704.photobucket.com/albums/ww44/anymoresicilia/giocasasrl/ACCESSORI%20CUCCINA/lagostina_zpsb698b0e2.jpg

tylko bez łyżek. Łyżki dokupiłam sobie już osobno, w Polsce, w outlecie Home and cook.

 

widzę, że jeśli chodzi o kolory to nie mają interesującej oferty, ale znalazłam ich garnki z warstwą miedzianą i to jest piękne nawiązanie do tradycyjnego włoskiego klimatu :yes:

 

http://arredamentoxarredare.lacasagiusta.it/wp-content/img/PENTOLE-rame-atelier-Barazzoni.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wpadłam Dzień Dobry powiedzieć :bye:

Czołem kuracjuszko :hug:Jak zdróweczko?:)

Aga no wreszcie zdjęcia z salonu i oczywiście :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Agusia dziękuję, ale gdzie mi tam do Twojego:hug: Mam nadzieję, że troszkę już wydobrzałaś?:)

Kocham nasze krzesła :lol2:

Matko, ja też:rotfl:

Nie wyobrażam sobie już innych, a przy tym są takie wygodne:yes:

 

Hortensje cudne..może w przyszłym roku moje wyrosną tak że też będą ozdobą w domu? :rolleyes::rolleyes:

Dzięki słonko:cool: Twoje tez takie będą. W przyszłym roku, może nie aż aż tak duże, ale za 2 lata:D

W każdym razie już za rok szykuj się na ich suszenie:lol2:

 

 

Buziaki zostawiam :hug: i miłego słonecznego dnia życzę :bye:

Kochana wzajemnie i udanego weekednu:hug:

Ma być piękna pogoda:wiggle:

 

 

PS..i jak cebulki uciekły :rotfl:, czy powędrowały do ziemi :stirthepot:

Nie, siedzą w pomieszczeniu ogrodowym i czekają:D Jutro je zakopuję:lol::lol: Jak policzyłam, to mam z 80 szt do wsadzenia:jawdrop:

 

 

 

Z tego wszystkiego nie napisałam, że podziwiam Twój ogród! I przyłączam się do sugestii Diany o zdjęciach na pierwszej stronie, albo w jakimś innym miejscu. Wiele razy usiłowałam zobaczyć, jak wygląda Twój dom i niewiele udało mi się znaleźć.

Dziękuję bardzo Iw:hug: Przemyślę sprawę fotek:yes:

 

 

 

Lagostine kupowałam na ebayu

mam dokładnie ten komplet

http://i704.photobucket.com/albums/ww44/anymoresicilia/giocasasrl/ACCESSORI%20CUCCINA/lagostina_zpsb698b0e2.jpg

tylko bez łyżek. Łyżki dokupiłam sobie już osobno, w Polsce, w outlecie Home and cook.

 

widzę, że jeśli chodzi o kolory to nie mają interesującej oferty, ale znalazłam ich garnki z warstwą miedzianą i to jest piękne nawiązanie do tradycyjnego włoskiego klimatu :yes:

 

http://arredamentoxarredare.lacasagiusta.it/wp-content/img/PENTOLE-rame-atelier-Barazzoni.jpg

 

Wczoraj pobuszowałam w necie i właśnie znalazłam srebrne oraz czerwone...

Design mają piękny- wszystkie wzory:yes: Jeszcze raz Ci dziękuję za pomysł i propozycje:hug:Te mosięzne są CUDNE, ale wiem, ze wymagają specjalnego traktowania- łatwo robią się na nich plamy i chyba nie wolno myć ich w zmywarkach:(

 

Przez najbliższe dni będę jeszcze szukać w necie i muszę podjąć decyzję:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...