Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cichewicz futura s dual 26 - jakie macie ustawienia?


artecki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 126
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć opcji gdzie można ustawić tą przysłonę wentylatora....co do tego powodzenia to oby trwało jak najdłużej ;-)

bo to taka opcja manualna :D trzeba się schylić i zajrzeć pod podajnik - tam jest wentylator, który ma przysłonę, którą można regulować dopływ powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mój pierwszy post na tym forum

Też jestem "szczęśliwym" użytkownikiem tego kotła, to co przeszedłem to masakra...

-dwóch hydraulików nie umiało go podłączyć

-po tygodniu zepsuł sie sterownik

-więc przez ponad miesiąc paliłem "ręcznie"

-a i na uruchomienie (w trybie auto+pieczątka) kotła przez serwisanta czekałem 1,5 m-ca, wreszcie sam to zrobiłem

-kupiłem "niepalny" ekogroszek (na szczęście tylko 50 kg, na próbę)

 

obecnie palę w trybie FUZZY, i jest w miarę ok. Spróbuję podanych wyżej ustawień w trybie standard, wydaje mi się, że w trybie fuzzy logic kocioł (przynajmniej dziś) nie przechodzi w nadzór, tylko pali non stop (25 kg groszko w 12 h)

 

Jak spalanie u Was? A i jeszcze jedno, gdyby ktoś pytał, hasło do ustawień serwisowych to 0910 - tyle uzyskałem od producenta:)

pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

obecnie palę w trybie FUZZY, i jest w miarę ok. Spróbuję podanych wyżej ustawień w trybie standard, wydaje mi się, że w trybie fuzzy logic kocioł (przynajmniej dziś) nie przechodzi w nadzór, tylko pali non stop (25 kg groszko w 12 h)

Jak spalanie u Was? A i jeszcze jedno, gdyby ktoś pytał, hasło do ustawień serwisowych to 0910 - tyle uzyskałem od producenta:)

pozdr

Marcin

Witam następnego użytkownika tego wspaniałego pieca :wave: nie to żebym był złośliwy ale jak na razie widać piec każdemu, że tak powiem, dał popalić :cool:

 

tak jest w trybie FL że piec raczej nie przechodzi w nadzór, ale poprzez modelowanie pracą wentylatora utrzymuje zadaną temperaturę - zresztą jest to napisane w instrukcji ;)

co do spalania, nie liczyłem dokładnie ale nieco ponad 50kg na dobę (dom 200m)

a jeśli chodzi o kolejne hasło do sterownika (do głębiej schowanych ustawień) to: 0078 (z tym że hasła mogą być różne w zależności od wersji oprogramowania)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Moje ustawienia

temp.zadana 62% C

temp CWU 45st

czas podawania 9s

przerwa w podawaniu 47s

przerwa w nadzorze 30min

wentylator 48%

pozostałe parametry wg książki str.23. 10 Schematy hydrauliczne .Proponowane ustawienia.

 

Witam ...

 

Mam pytanko : dlaczego ustawiacie piec na tryb ręczny ? ... z powodu kiepskiego groszku ? Z mojego doświadczenia mogę tylko napisać iż miałem już przypadek że nie miałem nic groszku - pozostało mi wsypać strasznie mokry - aż taki mokry że ciekło z worka ! ! ! ... Piec poradził sobie beż żadnych problemów. Nigdy jeszcze nie mieliśmy potrzeby przestawić kotła na tryb ręczny.

 

W temacie reklamacji deflektora : zgłosiłem temat do Buderusa w Bydg. Jeszcze muszę im dostarczyć odkształcone elementy. Zobaczymy jak sprawy uda się zakończyć.

 

pozdrawiam ... Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich

 

Chcielibyśmy podpytać ... nasz kocioł pracuje z regulatorem ecoMAX 800 R. By nie robić sobie wycieczek do kotłowni chciałbym sobie zainstalować dodatkowy panel sterujący ecoSTER 100 *( http://www.plum.pl/pl/?id=225 ) . Czy ktoś może z kolegów i koleżanek ma u siebie zainstalowany taki regulator ? W jakiej cenie można takie coś dokupić ?

 

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ...

 

Chciałem podpytać jak idą boje z reklamowanym deflektorem i jego uchwytem. W moim przypadku w chwili obecnej stanęło na odstawieniu uszkodzonych elementów do pośrednika który sprzedawał mi kocioł. On odesłał towar do producenta - jednak zarówno kierownik tego oddziału jak i ja stwierdziliśmy że nawet niech nie próbują wysyłać nowych elementów !! ... bo w ten sposób w przyszłym miesiącu sytuacja powtórzy się.

 

Rozmawiałem z człowiekiem z pluma - producentem sterownika naszych kociołków. Dodatkowy panel regulatora do umieszczenia np. w przedpokoju czy gdzieś w korytarzu kosztuje bagatela 400 ,00 netto ! ! ! ! Szczerze powiem że liczyłem na nie co niżą cenę ;) W chwili obecnej myślę że 500 uda mi się zagospodarować w nieco ważniejszym miejscu w budowanej chałupce ;).

 

artecki - pytasz o sterownik pogodowy : Mam takowy zamontowany na elewacji chałupki. Kocioł włączony w trybie pogodowym - jednak w chwili obecnej nie wiem nawet do końca jak to wszystko działa. Do ustawienia jest krzywa grzewcza - na chwile obecną mam ustawione k=0,8m przy temp. zadanej kotła 60 oC. Jak to wpłynie na ogólne spalanie i pracę kotła - zobaczymy. Mało opisana jest cała krzywa grzewcza w instrukcji regulatora. ... Może ktoś podpowie jak to poustawiać ? Wiem że to jest uzależnione od sposobu ogrzewania *(podłogowe, grzejniki) - jednak do końca jak to działa ... tego niestety nie wiem.

 

W chwili obecnej kocioł pracuje ... w domu ciepło - no to ok ;)

 

pozdrawiam ... Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to całkiem nieźle sobie liczą za ten panel do sterownika - dobrze że mam blisko do kotłowni z pokoju dziennego ;)

 

mój deflektor (ten po własnych poprawkach) trzyma się nadal i ani drgnie :cool: choć wydaje mi się że mógłby być parę centymetrów wyżej - płomień który od niego odbija się na boki nie trafia bezpośrednio w szamot tylko w to łączenie pomiędzy komorą palnika a komorą nazwijmy to popiołu. Przed kolejnym sezonem grzewczym troszkę go jeszcze przerobię (mam pewien pomysł)

 

jeśli chodzi o grzanie - to piec mam ustawiony na 50stC, w domu ciepełko 23stC (obecnie temp. zewnętrzna w moim regionie w nocy w okolicach 0, w dzień 3-5 stC)

 

zmodyfikowałem nieco ustawienia pieca, praktycznie spieki się już nie robią :D i widać że pożera mniej węgla

 

obecne ustawienia:

temp zadana 50st

temp cwu 40st

czas podawania 7s

przerwa podawania 40s

przerwa w nadzorze 30min

nadmuch 35%

wentylator przysłonięty na około 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem już kompletnie załamany tym kotłem....sytuacja wygląda następująco:

-instalacja z zaworem 4D, sterowanym przez kocioł

na kotle ustawione powiedzmy 55 st, piec osiąga tą temperaturę, o ile przymknie sobie zawór. w tym momencie za mieszaczem mam 30 st! (kaloryfery ledwo letnie, instalacja starego typu, duża pojemność wodna, dodam, że do 170 m2, nieocieplony, ale przy piecu zasypowym jak się dobrze rozbujał miałem wszędzie 25 st) na powrocie mam powiedmy 52

-potem piec otwiera mieszacz, na kaloryfery idzie "zabójcze" 42 st, w tym momencie piec sie wychładza, do jakichś 40 st, na powrocie np 28 !!!

i tak w kółko, w domu temperatura w miarę ok, ale na dworzu jest zero st, co będzie jak się ochłodzi!?

Czy Wy też tak macie, a może ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?

płomień na retorcie ok, przy trybie fuzzy jak w palniku, ale szybiej osiąga zadaną temp, więc raczej tego trybu nie używam, ale nawet na nim sytuacja jest identyczna

Generalnie jestem załamany, że kupiłem ten kocioł (za bagatela 9 tys), dziś kupiłbym, całkiem co innego

dodam, że w kotłowni spędzam po 2 h dziennie, ięcej, niż kiedykolwiek.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

figaro, nie chcę wyjść na mędrca, bo sam palę od niedawna i jak można przeczytać w powyższym wątku, też miałem problemy z piecem.

jeśli chodzi o funkcję fuzzy logic - to pisałem gdzieś na forum, podczas dyskusji nad sterownikiem ekomax800 zastosowanym w różnych piecach, że funkcja ta działa, warunek jest taki, że piec musi pracować stabilnie (tzn. dom musi być wygrzany, różnica na zasileniu i powrocie do parunastu stopni), inaczej sterownik zaczyna szaleć.

 

Jeśli chodzi o konkretnie Twój przypadek wydaje mi się (tak zrozumiałem z Twojego opisu), że piec zapętlił się trochę, tzn. dogrzewa wodę w małym obiegu i gdy osiągnie zadaną temperaturę otwarcia zaworu wypuszcza wodę do c.o. , niestety jako że instalacja jest wychłodzona i wraca do pieca chłodna woda która go wychładza to piec (tzn sterownik) znowu przymyka zawór celem ochrony pieca i c.o. nie jest zasilane ciepłą wodą i tak cyklicznie się to powtarza.

 

co ja bym zrobił (ale żeby nie było że Cię namawiałem ;) jestem tylko laikiem) - przeszedł bym na ustawienia standardowe (ręczne) pieca, odpiął czujkę z mieszacza, ręcznie go otworzył ( o ile możesz), żeby cała ciepła woda szła w instalację c.o., poczekał aż na powrocie temperatura ustabilizuje się... a jak by to zadziałało, to bym się zastanawiał czy warto znowu 4d podłączać :p

 

Co mogę stwierdzić po, można już powiedzieć, paru miesiącach palenia w piecu - nie piec jest do d... tylko operator (żeby nikt się nie obrażał - piszę o sobie ;) ). Od przeszło tygodnia, nic innego nie robię, jak wybieram popiół i uzupełniam co drugi dzień zasobnik - co zajmuje mi maksymalnie 15 minut. Zatem trzeba nauczyć się w nim palić. Mam nadzieję że już osiągnąłem pierwszy stopień wtajemniczenia.

Edytowane przez artecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobiłem, odpiąłem zasilanie siłownika mieszacza (bo zamykał mi się po jakichś 20 minutach nawet jak w menu wyłączyłem funkcję sterowania mieszaczem, na wszelki wypadek wyłączyłem ochrone powrotu bo myślałem że to to) teraz mam na piecy 54 st, na mieszaczu 43 i jestem szczęsliwy jak nigdy ;) ponieważ robię remont średnio mam czas mieszkać w kotłowni, może następny sezon grzewczy rozwieje resztę moich wątpliwości...tak apropos czy w żeliwnym piecu ochrona powrotu ma sens? Korozja raczej nie powinna być problemem, pytam bo temperatury na powrocie miewam dość niskie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figaro77 u Nas ten sam problem .W momencie podpięcia czujnika powrotu (gdzie zamawialiśmy extra za około160zł. ) i ustawienia zaworu 4 D podłoga jest ciepła ,ale kaloryfery w piwnicy i na poddaszu zimne .Czy jeśli już jest zamontowany ten zawór czterodrożny i jest czujnik to nie powinno się tego używać? ...nie ma innych rozwiązań tylko wyczepić czujkę i przejść na 3 D? Dlaczego w takim razie producent zaleca w proponowanych instalacjach zawór 4D ? Czy po wypięciu i zmianie na 3 D nie uszkodzimy pieca ?Może mi ktoś odpowiedzieć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to ,że przy niższych temperaturach wszystko działa perfekt. Teraz jest -11 0C na zewnątrz i kaloryfery są cieplutkie ...super.(i mam na 4D)

 

trochę to bez sensu - bo jak na zewnątrz będzie 0stC to będziecie się modlić o parę dniu przymrozków żeby dom zagrzać ;)

życzę powodzenia w walce z zaworami 3D, 4D a sam cieszę się że takowych nie posiadam (no nie licząc tego na podłogówkę - ale jest "manualny" - czyli łatwy do okiełznania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmodyfikowałem nieco ustawienia pieca, praktycznie spieki się już nie robią :D i widać że pożera mniej węgla

 

obecne ustawienia:

temp zadana 50st

temp cwu 40st

czas podawania 7s

przerwa podawania 40s

przerwa w nadzorze 30min

nadmuch 35%

wentylator przysłonięty na około 80%

 

Witam ...

 

Artecki - wyłączyłem ten zadany program fuzzylogic - tak z ciekawości po Twoich postach. Muszę stwierdzić i uchylić czoła że piec chodzi zdecydowanie 'ekonomiczniej' - widać po spiekach, które już nie robią się w takiej ilości jak poprzednio. Dodatkowo wyłączyłem sobie pompe CO na 1 min. - wydaje mi się że tym sposobem zrobię troszkę oszczędności. Piec na takich ustawieniach nie nagrzewa mi się tak mocno - no i te spieki ;). Zobaczymy jak będzie chodził dalej.

 

Tak sobie myślę - oczywiście myślenie Polaka ;) ... jak by tu pokombinować by kocioł spalał jeszcze mniej. ;) Ustawienia troszkę zmodyfikowałem :

 

temp zadana 60

temp CWU 45 *(z obniżeniami nocnymi)

podłoga na mieszaczu na 30 - ale tym już steruje pogodówka

czas podawania 7 s

przerwa 45 s

nadzór 35 min

nadmuch 35%

przysłona na ok 75-80%.

 

W domu mam temp. w granicach 21 - jak dla nas zdecydowanie wystarczy.

 

PS. ... poszukuję cały czas innych ustawień kotła by ograniczać jego spalanie.

 

pozdrawiam ... Marcin *(i Anka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmodyfikowałem nieco ustawienia pieca, praktycznie spieki się już nie robią :D i widać że pożera mniej węgla

 

obecne ustawienia:

temp zadana 50st

temp cwu 40st

czas podawania 7s

przerwa podawania 40s

przerwa w nadzorze 30min

nadmuch 35%

wentylator przysłonięty na około 80%

 

Witam ...

 

Artecki - wyłączyłem ten zadany program fuzzylogic - tak z ciekawości po Twoich postach. Muszę stwierdzić i uchylić czoła że piec chodzi zdecydowanie 'ekonomiczniej' - widać po spiekach, które już nie robią się w takiej ilości jak poprzednio. Dodatkowo wyłączyłem sobie pompe CO na 1 min. - wydaje mi się że tym sposobem zrobię troszkę oszczędności. Piec na takich ustawieniach nie nagrzewa mi się tak mocno - no i te spieki ;). Zobaczymy jak będzie chodził dalej.

 

Tak sobie myślę - oczywiście myślenie Polaka ;) ... jak by tu pokombinować by kocioł spalał jeszcze mniej. ;) Ustawienia troszkę zmodyfikowałem :

 

temp zadana 60

temp CWU 45 *(z obniżeniami nocnymi)

podłoga na mieszaczu na 30 - ale tym już steruje pogodówka

czas podawania 7 s

przerwa 45 s

nadzór 35 min

nadmuch 35%

przysłona na ok 75-80%.

 

W domu mam temp. w granicach 21 - jak dla nas zdecydowanie wystarczy. Dodam że temp utrzymuje tylko podłoga, gdyż grzejniki ustawione na II są zimne.

 

PS. ... poszukuję cały czas innych ustawień kotła by ograniczać jego spalanie.

 

pozdrawiam ... Marcin *(i Anka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja od września użytkuje piec BUDERUS na licencji Funke ze sterowaniem ecomax800 plum.

Do tej pory leciałem na czeskim eko groszku. Teraz pale retopalem.

ustawienia były fusylogic temp. kotła 55st, cwu.45st.

Teraz mam sterowanie ręczne:

Temp kotła 55st

Temp cwu 45st

Nadmuch minimalny 25% [opcje serwisowe po wejściu 0000]

Moc Nadmuchu 30%

Podawanie praca 12sek

Przerwa w podawaniu praca 38sek

Podawanie nadzór 20min

Przedłużenie nadmuchu 30sek [opcje serwisowe po wejściu 0000]

Przysłona wentylatora 70-80% zamknięta

 

Dom 300m2, grzejniki + podłogówka, podłogówka mieszacz około 30stopni regulacja dodatkowo sterownikiem czasu.

Przy paleniu tym czeskim groszkiem tragedia spaliłem 5ton. Tona pozostała i dokupiłem 3tony retopalu. Retopalem myślę że w 4 tonach bym zamknął się na sezon.

Wyliczę to jak się skończy palić ile pozostało i podzielę przez dni sezonu grzewczego. Ale na razie mam tak czeski groszek spalanie na dobę około 60kg, a retopalu około 23kg. Różnica znaczna jak widać.

 

Jak coś to pytajcie, to rozwinę swoje myśli i podpowiem co i jak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin (i Anka) ;) w ten weekend znowu podjąłem próbę włączenia FL - nie twierdzę że funkcja jest zła, mam tylko niemiłe doświadczenia, już gdzieś pisałem, może nawet w tym wątku, że problem polegał na tym że dom był wyziębiony i powrotem do pieca wracała zimna woda co bardzo go studziło i sterownik "oszalał". Teraz na wygrzanym domu FL działa. Z tym że mam bardzo spiekający się groszek - jak zresztą wyczytałem na forum "pieklorz" w tym sezonie właśnie się tak spieka :( a specjalnie go wziąłem po do tej pory był ponoć najlepszy. W moim przypadku mniej spieków uzyskuję na ręcznych ustawieniach. Z tym że na ręcznych nie mogę (nie umiem) zmusić pieca do wskoczenia na wyższą temperaturę niż ok 55stC. Na FL bez problemu piec wchodzi na 70stC - więcej nie próbowałem.

przy temperaturze zadanej na piecu 50stC mam w domu 20-21st ciepełka, co na chwilę obecną w zupełności mi wystarcza (a najlepszy numer że na parterze śmigają na chwilę obecną tylko dwa grzejniki, bo reszta zdjęta do malowania a podłogówki nie odpalałem żeby kurz się nie unosił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...